Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

Ahh canım ya bilmem mi... Ama ben hala daha senin şuan ki tedavinin yanlış olduğu kanısındayım.. Eğer imkanın varsa lütfen daha iyi bir psikiyatriye görün hatta profesör e görün derim.. ativan la bir yere kadar idare edersin o da bir süre sonra bağımlılık yapar.. Bu şekilde çok zor hamilelik Rabbim yardımcın olsun..

Fuja nasılsın aynı devam ediyormu sıkıntıların? Bu 2. hamileliğin sanırım ilkini nasıl geçirdin birde ilaçsız geçirmişsin...

Moon79 sen nasıl oldun canım iyileşme var mı? Umarım daha iyisindir..

Sağol canım. Biraz daha iyiyim ben. Bebeğime alışmaya başladım da artık. Ama ilaçlardan herhalde uyku yapıyor çok. bir süre sonra yalnız başıma nasıl bakıcam bilmiyorum.

Gittigim psklg samsun en ii pskytrslerindn bitanesi randevu almasi dahi cok zor ama bu demek dgl tabiki dogru yoldayim yanlisda diyemeyiz ben cok bunaldigim icin anksiydtem tavan yaptigi icin yarim aldim diger turlu sakin olmam zor tabiki surekli icmeyi istemyrm ama cok bunalinca alablcgm soyled antideprrsanda kullaniyrm dusuk dozda rabbim bir yol gostetir insallah hepimize

Moon çok sevindim canım.. demekki kolay atlatacaksın ilaçlarda fayda etmeye başlamıştır tabiki.. İnşallah hepimiz bu süreçleri kolay atlatırız...

Fuja canım ativanı ne sıklıkla alıyorsun? çünkü bu durumda insan genelde her an anksiyete yaşıyor kendimden biliyorum canım.. İnşallah kısa zamanda kurtulursun bu durumdan kullanmana gerek bile kalmaz.. Düşük dozda hangi antidepresanı kullanıyorsun? ...

1ay oldu cipralex 10mg ama hala etkisini goremedim gerci hamile old ogrendiktn sonra cok kotu oldum korkudan oncesinde bilmdgm icin idare etmeye calisiydm simdi yapamyrm of of ne bileym ne yapcam bilmyrm rabbim yardimcimiz olsun

Ativami normalde 1 gun kendm tutup yarim ertesi gun 1 mg aliyodum dun yarim aldim ama kullanan hatta 1ay boyunca kullanan birinin yazisini okudumyarim aksam yarim sabah yazmisti

............Hanımlar bende çok kötütüm,hem çarpıntılarım var hem de sosyal fobi hastasıyım.Konuşmakta bile zorlanıyorum.Gebeliğimin 3 ayı doldu. Hem işte hem üniversitede sıkıntılarımdan dolayı çok fenalaştım.Üniversitede artık sunum yapamaz hale geldim. Hatta bu hafta eşime okulu bırakıyorum dedim.Mecburen bu hafta 10 mg olarak (yarım paxil) paxile başladım. Ama ilaca başladığımdan beri endişeler,bebekte kesin akciğer ya da kalp sorunu olur diye öldüm, bittim. Yemeden içmeden kesildim,zayıfladım,dünyam karardı.Yarın psikiyatriste gideceğim, aile hekimim ve özel doktorum kesinlikle paxil kullanma bebekte mutlaka sorunlu doğar dedi.
Bu dünyada gebelikte birlikte bu hastalıktan daha büyük bir eziyet olamaz. Bebeğim sorunlu doğarsa.bunun vebalini nasıl ömür boyu çekerim. :KK50:

............Hanımlar bende çok kötütüm,hem çarpıntılarım var hem de sosyal fobi hastasıyım.Konuşmakta bile zorlanıyorum.Gebeliğimin 3 ayı doldu. Hem işte hem üniversitede sıkıntılarımdan dolayı çok fenalaştım.Üniversitede artık sunum yapamaz hale geldim. Hatta bu hafta eşime okulu bırakıyorum dedim.Mecburen bu hafta 10 mg olarak (yarım paxil) paxile başladım. Ama ilaca başladığımdan beri endişeler,bebekte kesin akciğer ya da kalp sorunu olur diye öldüm, bittim. Yemeden içmeden kesildim,zayıfladım,dünyam karardı.Yarın psikiyatriste gideceğim, aile hekimim ve özel doktorum kesinlikle paxil kullanma bebekte mutlaka sorunlu doğar dedi.
Bu dünyada gebelikte birlikte bu hastalıktan daha büyük bir eziyet olamaz. Bebeğim sorunlu doğarsa.bunun vebalini nasıl ömür boyu çekerim. :KK50:

çok geçmiş olsun.. Allah tez vakitte endişelerinden kurtarsın inşallah.. gebeliğinde paxil kullananları duydum, bir sorun çıkmamıştı.. ama tabi net bişey söylemek nerdeyse imkansız.. paxil yerine prozac kullanamazmısın.. prozac kullananlarda daha çok araştırma felan var diye biliyorum.. hamileliğinden önce hangi ilacı kullanıyordun? bende 4 yıldır pa lıyım ilk yıl paxil bana iyi gelmişti.. sonra bir aradan sonra başa dönünce yeni psikiyatristikle prozaca geçmiştik.. paxilin etkisi daha kuvvetli evt ama zamanla prozacada alışmıştım.. şunları yazarken bile başım kütük gibi kaskatı oturmaktan bıktım şöyle herşeyi bırakıp tüm vücudumu dinlendirmeyi öyle çok istiyorum ki..

meditasyon felan iyi geliyormu acaba bu panik atakta hiç deneyeniniz oldumu?

Geçmiş olsun.Hamilelikten önce ben de Paxil içiyodum, hamileyken bıraktım ama 18. haftaya kadar dayanabildim.Sonra başka bi ilaca başladım. Burda Paxil içip doğum yapan da var ama tabi herkesde etkisi farklı olabilir. Sen yine de başka bi ilaca geç derim. Korkma Allah'ın izniyle sorun çıkmaz İnşallah. Keyfiyetten içmiyoruz bu ilaçları. Bir de şunu demeliyim, hamileyken ilaçların etkisi azalabiliyor. Hormonal bişey sanırım, hamilelik öncesi kadar rahatlayamıyor insan. Bu da aklında olsun. Kolaylıklar dilerim.

Burada çok arkadaş var paxil kullanıp doğum yapmış... Şu doktorların kesin konuşma işine çok sinir oluyorum...
http://www.kadinlarkulubu.com/psiko...visi-goren-hamileler-gelin-birlik-olalim.html

Bak bu linkte Bahar arkadaşımız günde 5 tane antidepresan kullanıp sapasağlam çocuk dünyaya getirdi.. Oku bunu canım belki azcık için rahatlar...
Bir arkadaşım o kadar dikkat etmesine ve ilaç kullanmamasına rağmen 2 kere çocukta özürden dolayı aldırdı.. Bende kullanıyorum hemde hamileliğimin başından beri Efexor içiyorum Allah'a havale ediyorum... Sonuçta bir milyonlarca hasta insan var ilaç kullanıp sağlıklı çocuk dünyaya getiren.. İçini rahat tut arkadaşım...
Sen istediğini yap Rabbim ne derse o oluyor... Bu eziyet çekilmez çok zor tabiki hiç birimiz kullanmak istemezdik ama elden birşey gelmeyince mecbur kalıyor insan..

Rabbim kolaylik versin hepimizin isi zor bende kullaniyrm ne zamandr kullanisun ilaci

Şu an gebelikte 4. aya girdim 1 haftadır kullanıyorum,ama çok pişmanlık içinde kullanıyorum. 1,5-2 aydan fazla kullanmayı düşünmüyorum. İlk 3 ay ve 6.aydan sonra kullanıma devam bebekte akciğer ve ciddi kalp sorunları yaratıyormuş.Zaten yarın psikiyatrise randevu aldım. Bakalım o ne diyecek....

Bende merak ediyorum yarin mutlaka yaz olurmu korkma elimizde olan bisey dgl rabbimize dua edicez baska caremiz yok

İlk 3 ayı duymuştumda 6. aydan sonrasını ilk defa senden duyuyorum canım.. Her duyduğuna internette her yazılana inanma sakın..

slm kızlar nasılsınız ben eskilerdenim bu hastalıkla doğum yapmış biriyim ve hamileliğim 3,5-4 ayından sonra sürekli paxil kullandım 20 mg olmak üzere hergün doğum yaptığım gün bile aldım kötü örnek olmak istemem her bünyede değişir ama bebeğimde ne kalp nede ciğer problemi var şuan 6,5 aylık ve oda bende gayet sağlıklıyız...
mecbur kalmasak kullanmayız zaten iyi düşünmeye çalışın zor olduğunu biliyorum ama Rabbim ne derse o oluyor ilaç falan fasa fiso ilaç kullanmayıp problemli bebek dünyaya getiren bir sürü insan var kullanmamak en doğrusu ama ben bir zararını görmedim belki bir nebze olsun rahatlarsınız yaşamış birinden duyarak...
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun....

kızlar birde benden size tavsiye hamileliğim boyunca gitmediğim doktor kalmadı hepsi aynı şeyi söyledi bana etkin dozunda kullanın ilacı madem alıyorsunuz bari iyi gelsin az da içseniz bebeğe giidicekse gidiyormuş zaten boşuna kasıyormuşuz kendimizi bilginiz olsun

Yazilarini okumustum duygu insallah bizim icinde oyle olur cok zor durumdayiz insallah bizlerde iyilesiriz

Kizlar benim birde bir topluluga girmeye kalksam boynum kafam titriyo bazen yanliz kalincada oluyo boyle olan varmi aranizda

X