Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

Kizlar benim birde bir topluluga girmeye kalksam boynum kafam titriyo bazen yanliz kalincada oluyo boyle olan varmi aranizda

Sosyal fobi kaynaklı bi durum.Hamilelikle ilgisi yok.Kaç senedir panik atak teşhisin var? Sana tavsiyem biraz kendini tanı.Yani hangi durumlarda neler yaşıyorsun? Bunları en aza indirgemenin yollarını bul.Herşeyi ilaçtan bekleme. Çünkü ilaç yüzde yüz iyilik vermez.

Normalde yillar once yasadgm bir durum boyun titremem derken ilk hamileligimde psikloljik problemler yasadm ama boyle bir titremem yoktu ben zaten elimden geleni yapmaya calisiyorum

Normalde yillar once yasadgm bir durum boyun titremem derken ilk hamileligimde psikloljik problemler yasadm ama boyle bir titremem yoktu ben zaten elimden geleni yapmaya calisiyorum

Benim de dışarı çıkamama sorunum vardı, geçmişti, hamilelikte şiddetli olarak ortaya çıktı. Hamilelikte hormon dengesi yüzünden bu durumlar oluşabiliyor. Çok tedirgin olursan doktoruna da psikiyatrına da sor bakalım ne diycekler?

Birdahaki gidisimde sorarim ah bu hormonlar mahvettiler bizi keske erkekler dogum yapsalardi

Evet arkadaşlar,daha yeni psikiyatristen geldim.Paxil hamileler için ağır ilaç ve yan etkileri fazla dedi.3 aydan sonra bebeğe az geçen ve bebeğe yan etkileri az olan 2 ilaç verdi.Paxilin yerine rahat kullanabilirsin dedi.2 hafta sonra tekrar gelmemi istedi.Paxili şu an itibariyle bıraktım..İnşallah bunlar hemen etki eder bana...

Kizlar bugun cuma ezan ve sela arasi cok salavat getirenin dilekleri kabul olunur buyurmus cok dua edelim birde cuma gunu dualarin kabul old bir saat varmis bu saate denk gelsin dularimiz hepimizin insallah

Evet arkadaşlar,daha yeni psikiyatristen geldim.Paxil hamileler için ağır ilaç ve yan etkileri fazla dedi.3 aydan sonra bebeğe az geçen ve bebeğe yan etkileri az olan 2 ilaç verdi.Paxilin yerine rahat kullanabilirsin dedi.2 hafta sonra tekrar gelmemi istedi.Paxili şu an itibariyle bıraktım..İnşallah bunlar hemen etki eder bana...

Geçmiş olsun.İnşallah ilaçlar iyi gelir.

Kizlar bugun cuma ezan ve sela arasi cok salavat getirenin dilekleri kabul olunur buyurmus cok dua edelim birde cuma gunu dualarin kabul old bir saat varmis bu saate denk gelsin dularimiz hepimizin insallah

Allah hayırlı günlerde hayırlı doğumlar nasip etsin herkese. Allah kimseyi çocuğuyla imtihan etmesin. İnşallah hepimiz en kısa sürede panik ataktan kurtuluruz. (Amin)

Ne ilaç verdi canım merak ettim.. İnşallah hemen etki eder..
Herkese hayırlı cumalar bende gelgitler yaşıyorum yine korku ve çarpıntı başladı umarım hemen gider...

Sabahları tok karnına günde selectra 25 mg 1 tane,günde 3 defa 3 damla norodol kullan dedi.Selectra bana iyi gelir mi bilmiyorum ben hep paxil kullandım.

Sabahları tok karnına günde selectra 25 mg 1 tane,günde 3 defa 3 damla norodol kullan dedi.Selectra bana iyi gelir mi bilmiyorum ben hep paxil kullandım.

İnşallah iyi gelir canım... Ama yinede 2 hafta en az beklemen lazım.. Belkide daha fazla etkisini göstermesi için.. Norodol sakinleştirici uyku yapan bir ilaçmış.. Çok uzun süre kullanımı önerilmiyor inşallah onunda faydasını görürsün Rabbim bu mubarek günde hepimizin yardımcısı olsun...

Insallah bir an once iyi etkilerini hissetmeye baslarsin kendini nasil hissettiklerinle ilgili mutlaka yaz paylasalim arkadasim

kızlar nasılsınız cuma gününde Allah hepimize güzellikler sağlıklar versin inş. bende idare ediyorum kızlar şükür bu aralar iyiyim ama tabi aklıma gelmiyor değil o kötü düşünceler bebek hareketlendikçe bazen korkuyorum birşey olacak diye zor kovuyorum düşünceleri o zamanlar

Yazilarini okumustum duygu insallah bizim icinde oyle olur cok zor durumdayiz insallah bizlerde iyilesiriz

CNm inşallah iyileşirsiniz ben 10 yıldır bu hastalıkla boğuşuyorum ne yazık ki geçmedi ve zaman zaman yoklamayada devam ediyor sürekli ilaç kullanıyorum ne yazık ki:KK43: ama hamilelik ve doğum süreci geçici sayılı gün bizler gibi sizlerde atlatıcaksınız Allah'ın izniyle ve tecrübenizi paylaşıcaksınız dualarım sizlerle Allah hepimizin yardımcısı oldun...
Bende ilaç kullandım hep hamileliğimde içini ferah tutmaya çalış

Sagolasin canim benim dularla tesellilerle gogusleyip atlatacaz insallah en buyuk korkularimin arasinda migde bulantilarim yatiyo diger hamileligimde aylarca cektim bunda olmaz insallah bana dua edin kizlar sagol duygucum

Ne guzel bebegin hareketlendgn gore 5. Ayinda falan olmalisin az kaldi insallah kizlar bu arada hergun 700 defa estagfrullah cekince gozunuze cok gelmesin tesbihi 7 defa donuyosunuz 20 dk falan aliyo terapi gibi her gun cekildgnd icinizde rahatlama dileklerimiz kabul olup gunahlarimiz dokuluyomus zamanla sabirla asicaz insallah canim benim rabbim yardimcin olsun insallah

Ne guzel bebegin hareketlendgn gore 5. Ayinda falan olmalisin az kaldi insallah kizlar bu arada hergun 700 defa estagfrullah cekince gozunuze cok gelmesin tesbihi 7 defa donuyosunuz 20 dk falan aliyo terapi gibi her gun cekildgnd icinizde rahatlama dileklerimiz kabul olup gunahlarimiz dokuluyomus zamanla sabirla asicaz insallah canim benim rabbim yardimcin olsun insallah

inşallah atlatacağız canım Rabbim dermanınıda verecek bunların

Arkadaşlar merhaba,

Benimde derdim aynı.5 senedir panik atak hastasıyım.İlacada devam ediyorum.Kızım 9 yaşında,2.bebeği istiyoruz.Son 6 aydırda artık korunmuyorum.Yani heran hamile kalabilirim.Bende çok araştırdım,kafayı yemek üzereydim ama artık daha rahatım.Hamilelik olursada ilaç kullanmaktan çekinmeyeceğim.Allah büyük ve o kadar çok ilaç kullananan varmış ki hamileliğinde.Birde geçengün bir haber okudum.Sizede anlatmak istedim.Belki rahatlamanıza faydası olur.Türkiyede yaşanmış.Bir kadın 2.hamileliğinin 8.haftasında meme kanseri olduğunu öğrenmiş,dr.bebeği almak istemiş,kanser ilaçlarının zararı olur diye,fakat o aldırmamış ve gebelik boyuncada kanser ilaçlarını kullanmaya devam etmiş.Sonunda doğum yaparak sağlıklı bir bebeği olmuş,kendiside kanseri yenmiş.Dediklerine göre plesenta,bebeğe zararı olacak maddeleri seçer ve onu bebeğe geçirmezmiş.Ayrıca size aşağıda bir link vereceğim,onuda okumanızı tavsiye ederim.Bu arad ben saraçoğlunun ıspanak,tere kürünüde uyguluyorum,çok faydası oldu.

Gebelikte Antidepresan Kullanımı Güvenli midir?

X