Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

İnşallaah canım.. Valla çok sevindim iyi geçmesine ama daha da bir heyecan bastı nedense :)

Bence yeni bir başlangıcın heyecanını hissediyorsun. Şimdilik sadece tekmesini duyduğun bir canlının ete kemiğe bürünmüş hali seni heyecanlanddırıyor olabilir. :)

Gunaydin kizlar
Asyam bas ucumda aglamakla aglamamak arasinda gidip gelirken uykusuz gecelerden birinden daha günaydin:)
Melek bahsetmis Allaha sukur ameliyatim sakin gecti sirt ustu yatamam derken yattim ve gram panik yapmadim aglayarak girdim halbuki epidural canimi hic acitmadi neyseki
Ustelik iki kez girildi
Okdar sakindimki doktor dikis esnasinda uyutmaya gerek bile duymadi
Ama suanda biraz agrilarim var benim bebis ters ve yukarda oldugu icin ve karnim temizlensin diye karnima bastirdiklari icin o an cok sallandim simdide onun acisini cekiyorum tek sikintim bu bide sütümüz inmedi bebegim ac huysuzluk ediyor
Ama melek sunu söylim ki cok tatli bi sey sevgisi icime oturdu surekli aglayan bebek kucagimda susuyor ve misil misil uyuyor Allaha sukurler olsunki silmdilik görunen bi saglik problemi yok
İste bôyle arkadasim bende panikten eser olmadi korktugum gibide olmadi
Tesekkurler dualariniz icin

Uykusuz bir günaydın daha :) Maşallah. Tekrar gözün aydın. Emzirdikçe sütün gelir. İlk bebeğin miydi hatırlıyamadım. İkinci-üçüncü ise zaten yapman gerekenleri bilirsin. Ukalalık etmek istemem :) Yine de yazayım. Kayısı kompostosu, yoğurtlu bulgur çorbası, bol su, göğüslerine tutacağın sıcak su sütünü artırabilir. Tuvalete rahat çıkmak için bir kaç gün katı yeme. Ekmek yeme.

Sağlıkla, sıhhatle, ailece uzun bir ömür dilerim...

ne güzel ya allhım bizede nasip etsin bir an önce bitsin istiyorum şu hamilelik mis gibi kokar şimdi o ben ilk aylarıma göre cok daha ıyıym cok sukur nedenı cok korktgm seylerı okadar stres yaptgm seylerı atlattm örnegn ultrasona gırmeyı kan tahlılleerı seker yuklemesı ayrıntılı aşılar ne bılıym hepsınde öyle seyler kurdum kı kafamda hıc bırısıde korktgm gıbı olmadı cok sukur o zehır gıbı gecen ılk 3 ay kabus gıbıydı ılacsz atlattm bılıyomusunz psıkıytrdan randevu aldm ve gıtmedm cok sukur 6aylık oldk hıc bırsey korktgmz gıbı olmuyıo bosuna stres yapıp kendımızı üzüyz yıpratyz allah analı babalı buyutmeyı nasıp etsn arkadasm bır panıklı ve hamıle olark cok sevındm buızlerede ısık oldun artk hıcbısey ıcın panık yapma hersey olacagına varr guzel guzel bebısını buyut emınım bebek bakarken panık falan kalmck unutacaksn

Kizlarr kafayi yicem ne oluyor bana ya
Dogum ve hastane fasli anlattigim gibi gecti bugun oglen taburcu olup evimize geldik
Hastanede tek derdim sut ve agriydi
Evimize geldik bebegi uyuttuk annem esim biraz uzandilar bende tum gece ve gecelerdir uyumadigim icin uzanaayim dedim
5dk gecmeden yine firlayarak kalktim esime sarilip agladim ve simdi kanepede oturamiyorum bile duramiyorum yine(
Allahim geceyi dusunup endiseleniyirum agliyorum uyumaktan uzanmaktan korkuyorum yaaa(
Noluyo bana ne yapmaliyim akil verin bana dogum olursa atlarim dedim bugun ayni ilk yakalandigim gunku gibi huzursuzum bebegime bakip agliyorum na yapmaliyimmm(

Ustelik ameliyat agrim oldugu icin uzanmam gerek ama ben uzanamiyorum ve aniden yataktan firlama hissi gelincede kalkamiyorum aniden Allaahim napcaam ben

Ustelik ameliyat agrim oldugu icin uzanmam gerek ama ben uzanamiyorum ve aniden yataktan firlama hissi gelincede kalkamiyorum aniden Allaahim napcaam ben

Sakin ol. Korkma. Geçecek hepsi. Henüz 1 gün oldu doğum yapalı. Yavaş yavaş her şey normale dönecek. Kendine iyi bakmalısın ki bebeğine de bakabilesin, dinlenmelisin ki sütün gelsin. Hava da sıcak. O da bunaltıyordur. Yaşadıkların, yaşayabileceklerin bilinç altında düşündüklerin uyuduğunda seni rahatsız ediyor olabilir.

Benim baş dönmelerim, halsizliklerim vardı. Doğumdan sonra yavaş yavaş geçti. Ben de ağlama krizine girdim. Bebeğime hastanede nasıl bakıyorlardır diye saatlerce ağladım.

Rahatlatıcı bi müzik dinle, bebeğine sarıl, ıhlamur filan iç annenle sohbet et... Seni ne rahatlatırsa onu yap ve dinlen mutlaka.

Yine yazıyorum; hastanede hemşireye "ama ben normale dönemedim ki" dedim. "Düşünsene, 7 ay boyunca seni bi hormon yönetti. Şimdiyse vücut eski haline dönmeye çalışıyor. Yavaş yavaş olacak." demişti.

Bunları bir çok ane yaşıyor. Panik ataklı anneler daha yoğun yaşıyor. Yaşadıkların normal. İnşallah geçecek. Bunaldıkça yaz. İçin rahatlasın.

Ben dogumdan once annemlerde kalirken sadece uykusuzluk problemim kalmisti yani diger bütün sıkıntilarim baya bi hafiflemisti ilaci doguma yakin birakmistim zaten biliyorsunuz olaaylari kalan ufak tefek sikntlarida gebelige bagliyordum iki gundurde hastanede en ufak skntı hissi gelmedi hep bebegime odakliydm ama eve gelir gelmez basti fena bi skntı ayni bu hastaliga ilk yakalandigim gunlerdeki gibi oldum bi anda yine

Suanda vücudumda bir uyusma ameliyat agrim olmasina ragmen yatamiyorum ya oturuyor ya ayakta duruyorum buda beni yoruyor canim aciyor oysa hastanede hic kalkmadan yatabildim
Esim canim benim ya hamileligim boyunca yanimdaydi iki gundur benimle aci cekti resmen bugünde simdi duramayan halimi gôrdükce benimle agliyor oda
Simdi bide emzirme olayi var ne yapmaliyim ne ôneriyirsunuz lutfen yardim edinn

Dun saat 2 de ameliyattan ciktim ve suana kadar toplam 1 saat uyudum(
Geberiyorum yorgunluktan ama uyumaktan korkuyorum bu nedir nasil bi hastalik psikiyatriste tekrar gidip konusayim desem bu halde gidememki

Belki de eve gelince eskisi gibi olucam diye sıkıntı ettin kendine? Ama geçecek. Geçecek diye düşün. Dua oku. Emzirme konusunda merak ettiğin nedir?

Aklıma ilk gelenleri yazayım; hemen sütün gelmeyebilir panik yapma. Sütün gelmiyor gibiyse bile emzir. Emzirdikçe süt hormonun salgılanacak sütün gelecek. Benim ufak bi yastığım var. Kızımı üsüne yatırıp kucağımda emziriyorum. Emzirirken dikkat et bebeğinin burnu kapanmasın. Göğsünün ucunu değil, biraz daha fazlasını tutması lazım. en önemlisi sakin olman lazım. Kendimde şunu gördüm ki, ben tedirgin olunca kızım da tedirgin oluyor.

Dun saat 2 de ameliyattan ciktim ve suana kadar toplam 1 saat uyudum(
Geberiyorum yorgunluktan ama uyumaktan korkuyorum bu nedir nasil bi hastalik psikiyatriste tekrar gidip konusayim desem bu halde gidememki

Kendine eziyet etme. Uyu. Sıçrayıp uyanmak çok kötü bir his ama belki böyle böyle alışırsın. Annen yanında beklesin mesela. Bir de kendini okut. İnşallah faydası olur. Ben annem geldikçe kendimi okuturum :)

Doktoruna telefonla ulaşma imkanın var mı? Belki bi önerisi olur.

Sevim biliyorum çok zor şuan sakin olmak ama bak artık ilaç kullanabilirsin gerekirse mama verirsin ilaçlar mucize yaratıyor
Artık kullanamama tedirginliğin yok.. En kısa sürede doktora git gerekirse telefonla ulaş ve ne önerirse mutlaka yap..
Önemli olan şuan senin iyi olman..
Sabır arkadaşım bu zor günlerde geçecek aah canım yaa

Canim ben uyuyunca bisey olacak gibi hissettigimden uyuyamiyorum esim bana sarilsa da yanimda 5 kiside beklese dalamiyorum sorunum bu yatakta duramiyor kalkmak istiyorum

Melek sen emzirirken ne kullanacaksin arastirdinmi cnm

Canim ben uyuyunca bisey olacak gibi hissettigimden uyuyamiyorum esim bana sarilsa da yanimda 5 kiside beklese dalamiyorum sorunum bu yatakta duramiyor kalkmak istiyorum

Anladım... ben de hamileyken yattığım koltuğa doğumdan sonra bi süre yatamamıştım. Sürekli suyum gelicek diye kafamda düşünceler dolaşıyordu. Belki seninki de böyle bişeydir. Doktoruna ulaş. Belki sadece uyumana yardımcı ufak bişey alabilirsin. Bu şekilde yorgun düşersin. Demir ilacı ve vitamine devam et. Keşke daha fazla yardım edebilsem. İnşallah en kısa sürede daha sakin ve huzurlu olursun.

Tesekkurler dogum korktugum gibi olmadi derken bayada atlaşmisken yeniden hortladi bu evde biseymi var diye düsünmeye basladim artik

Okurum gelen bilen yakinlarimdan esimden okumasini rica ederim hoca bile cagirdim eve ama yok bu benim icimde
Uyumak iskence Rabbim yardim et

kızlaar sayfayı baştan sona okudum .. tabi tek seferde okuduğum için çok yoruldum :))

siz neler yaşamışsınız öyle...

bende depresyon tedawisi görmekteyim .. 5 aydır pro... kullanıyorum. bu benim 4. depresyonum. toplamda on yıldır kafam bozuk...

panik atağım hiç olmadı... taki bebek isteyip istemediğimi düşünmeye başlayana kadar..

şimdi kalbim çarpıyor nefesim daralıyor. ve bebek isteyip istemediğimi bile bilmeden yapmek yapmamak, pişman olup olmamak , yaşamak isteyip istememek arasında bocalayıp duruyoruum..

kk. da hep başka konulara yazdım gezindim durdum . on yıldır depresyonla beraber, saçıma başıma, siwilceme kiloma da taktım durdum... insanlardan saklandım kalabalıktan kaçtım eşimden ayrılmayı düşündüm .. ölmek istedim uyumak uyumak we bir daha uyanmamak istedi. kendimi cezalandırdım kötü dawrandımi sevdiklerimi üzdüm......

ama çocuk deyince panik olduğum kadar olmadım... arkadaşlarım çewrem artık 2.-3. bebeklerini dünyaya getirdiklerini gördükçe telaşa kapılıyorum... napacağım bilmiyorum.Yüce Allahtan hayırlısı olur inşaallah...

Son düzenleyen: Moderatör:

Hoşgeldin. Bence öncelikle depresyon tedavini tamamlayıp, doktorunla konuştuktan sonra bebek düşünmelisin. Hani bi laf vardır, atsan atılmaz, satsan satılmaz. (Teşbihte hata olmaz) hamilelik ve bebek öyle bişey. Başlı başına zaten depresyon-anksiyete-panik atak sebebi. Gerçekten istediğine kanaat ettikten sonra, uygun şartlar sağlandıktan sonra çocuk sahibi olmak en iyisi.

ewet canım çok haklısın ... ama galiba çocuğum olmicak korkusu da taşıyorum ben.. yani olabilirliğini görmek istediğim için çocuk yapmak istiyorda olabilirmişim gibime geliyor...

olmuyorsa we ben sırf hazır değilim diye erteledikçe bu seferde tedavi için geç kalırsam...

bunlar beynimde dönüp duruyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…