Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

İşte bunun ayrımına psikiyatr ile varabilirsin. Hem niye olmasın ki çocuğun? İyi şeylere kendini kapatma.

canım benim endişelendikçe korkuların artıyo ama sakin ol ve düşün. durumu bizden daha kötü olupta kaçıncı doğumunu yapan birçok insan var. Kısa süre önce doğum yapan 2 arkadaşım sayesinde çok rahatladım bende. Hiçbirşey anlamadan geldiler. :)
Kızlar sevim doğum yapmış.. Çok güzel geçmiş.. Hiç panik olmamış uyutmamışlar bile çooook sevindim sizede haber vereyim dedim..
Darısı başıma :)
amin canımmm darısı sana ve bizlere olsun hayırlısıyla inşallah :)
Ustelik ameliyat agrim oldugu icin uzanmam gerek ama ben uzanamiyorum ve aniden yataktan firlama hissi gelincede kalkamiyorum aniden Allaahim napcaam ben
Sevimmmmmm çok sevindim canımmmm, Allah bizlerede sağ salim güzel doğumlar nasib etsin inşallah
Pa kısmına gelince, yaşadıklarına çok üzüldüm, doğumdan hemen sonra yakalanmanın seni ne kadar huzursuz edebileceğini az çok tahmin edebiliyorum. Ama pa hastalığının en büyük tetikleyicileri uykusuzluk ve stres. Doğuma yaklaştıkça neredeyse uyku sıfır oluyo, doğum stresi başlıyo, bebişle ilgili düşünceler başlıyo. Bunca şeye pa'ın hortlamaması da pek mümkün olmuyo malesef. Ama kendini sürekli telkin etmeye çalış, Sana ihtiyacı olan minicik bir hayat var ve o senin bir parçan :) pa'ın hayatını ele almasına izin vermemeye calıs ve bu gücün sende olduğuna inan canım. keşke daha çok yardımcı olabilsek, birşeyler yapabilsek.. Ama eminim ki kısa sürede toparlanıcaksın ve bebişinle ilgilenmekten düşünmeye vaktin olmayacak :)

Sevimcim Allah analı babalı büyütsün inşallah sağlıcakla büyütmek nasip olur inşallah. Darısı başımıza

Selam kızlar hayırlı cumalarınız olsun inşallah...
Sabaha kadar uyuyamadım 3 saatlik uykuylayım.. Göbeğim kollarım bacaklarım çok kötü kaşınıyor..
Birde dün gece nefes darlığı ve kalp çarpıntısı başladı.. Doktorumu aradım anlattım..
Vücut alerjik reaksiyon gösteriyormuş yarın gideceğim göbeğimi parçalayasım geliyor çok kaşınıyor..
Zaten iyi olmayan psikolojim uykusuzluk ve nefes daralması kaşıntıyla daha da arttı kaygılarım korkularım..
Durup durup ağlıyorum korkum çok fazla.. Oooof Rabbim beterinden korusun ne diyeyim..

Melekcim doguma bu kadar zaman kala bunlar normal sen 3 saat uyuyorsun yine ben ilaci kestigim icin sabaha kdar dolaniyorum bu ameliyatli halimle bile ama inan dogum sirasi bebekle ilgili seyler korktugum gibi olmadi benimsanki kizim uzun zamandir benimleymis gibi dogumda diyorum ya uyutmaya gerek bile duymadilar korkun bunlarla alakali ise bol bol dua ettim ben ameliyate girerken evet aci cektim ama psikolojik olarak degil
Ve simdi agrilarimda dinmeye basliyor artik

Buarada arkadaslar tesekkur ederim darisi hepinizin basina sag salim kavusun insallah meleklere

Amin. Sana da hayırlı Cumalar.

Melek'cim faydası olacaksa beni düşün. Paldır küldür oldu herşey biliyosun. Yaklaşık 2,5 saatte bitti herşey. Bu saate evden çıkmak, yol, nst, hazırlık vs. herşey dahil. Senin o kadar bile sürmez belki de. Sonra kızın kollarında İnşallah. Kaldı ki ben sizden daha kötüydüm ruhen. Dışarı çıkmak, kontrol, misafirlik hiç bir şey yoktu bende. Ramazan'da anneme iftara bile gidemedim. Gerisini sen düşün artık. Her şey çok güzel olacak Allah'ın izniyle. Kızını karşılamaya gidiyorsun bi nevi. Hani çocuklara derler ya, hastaneden aldık b u bebeği. Sen de hastaneden kızını almaya gidiyorsun bak. Bi komşuyla konuşuyordum, sezeryan rahatlık dedi. Ama kesiyolar filan dedim. Öyle düşünürsen sadece kendini yorarsın, kendini hırpalarsın dedi. Aslında aynen öyle ama işte insan düşünmeden duramıyor. İnşallah korkltuğun hiç bir şeyi yaşamazsın.

Belkide beni dün gece tetikleyen sey uzun zamandir annemdeydim ya evime gelince hastaliga yakalandigim gece geldi aklima bilmiyorum herneyse agrilarim yaram hafifleyince biraz daha dogru psikiyatrime gitcem artk

Belkide beni dün gece tetikleyen sey uzun zamandir annemdeydim ya evime gelince hastaliga yakalandigim gece geldi aklima bilmiyorum herneyse agrilarim yaram hafifleyince biraz daha dogru psikiyatrime gitcem artk

Evet muhtemelen sebep budur. Ama biliyorsun ki evin bu konuda bir kabahati yok :) İnşallah gün geçtikçe daha iyi hissedersin.

arkadşm doguma gıderken falan hıc panık yapmadınmı ne bılym amelıyathaneye falan gırerken kalp carpıntısı nefes daralması ne bılıym benm ılk dogumm normal bu ıkncı ama ilkinde yoktu panık atak şimdi var napcm dıye dusunym normale cesaret edemym son ayıma baglı ama sezaryandada panık yapıp nefes darlıgı carpıntıdn korkym ne bılym daha 3 ayım var son aylarda cok nefes darlıgı cektınız mı

ay canm senn az kalmıs olumlu yönlerını dusun bebısıne kavusucn son aylarda cok nefes darlıgı yasadın mı bende korkym son aylarda sennde sezaryanmı olcn dogumunu .hıc üzme yıpratma kendını allaha dua et bende cok cektm bılym bıde ılac kullanmadan bebegını görünce hepsını unutursn bak allah bızlere evlat nasıp ettı isteyıpte olamayan bırcok ınsan var hersey olacagına varr kendımızı yıprattgımızla kalıyorz bak sende yazıcn bıze korktgm gıbı olmadı dıcen burda bıze destek olcn allah kucagına almayı nasıp etsn hepımıze

Tedirginliğim oldu ama öyle kriz şeklinde atak geçirmedim. Çok şükür. Ya öyle bir şey oldu ki, (Maşallah bana) sanki ben durdum, her şey aktı gitti. Şöyle düşündüm. "Şimdi doğurmam lazım." Bebeğimin suyu bitmişti, çok korktum. Ama bişey beni durdurdu. İçimden korktum, tedirgin oldum, ama dışardan hiç bişey hissetmedim. Anlatması çok zor. Eltime süreki "beni oku, yanımda dur" dedim. Ameliyathane katına inemedi mesela. Ameliyathaneye tek indim. Doktor ve hemşireler vardı sadece. Ben 32 haftalık-7 aylık doğum yaptım. Nefes darlığım, çarpıntım oldu tabi. O da beni zora sokmadı o gün. Masaya yatınca tabii ki nefesim daraldı ama (ne çok ama dedim) 1-2 dakika içinde narkoz verdiler. Doğum zamanı gelince Allah insana bi sükunet, bi durgunluk nasip ediyor. Geçmiş sayfalarda bunu yazan çok oldu. Çoğunluk korktuğu gibi bişey yaşamadı. İnşallah sen de rahat bi doğum yaşarsın.

ins arkadasm ya başa geldımı mecbur bebegınıde dusunyn tabı bılmyrm ya dok derse ılk dogumn normal .normal dogur dıye naparm o zaman belkı paldır kuldr bıter bı anda neyse benm daha cok var doguma bıde hala su hamılelık takvımını olustramadm denedm olmadı ya 3ayımz var daha 26 haftalgm allahm bu yolda olan herkese yardım etsn bıran önce bıtsn istym cok sıkıldm hamılelkten ama bıyandanda içimde kıpır kıpr hareketlerını duyunca içime sıcaklık gelıyo nasıl bısey kıme benzyo merak edyrm

arkadaslar gunaydın herkese umarım guzel bır gun olur hepımız ıcın

ya arkadaslar bişey sorcm hanı bazı arkadaslarda isimlernn yanında resımlı logolar var ya onları nerden nasıl secıyolar bı bılgınz var mı cok hosumA GIDIYO AMA nasıl yapıldgnı bılmym yardımcı olurmusnz

Melek pskiyatrsnle tlf la konuşabiliyormusun. Bir sorsan ne yapılabilir. Acaba ilacının dozuyla alakalı bir durummu ama ben asıl korkunun doğum old. Düşünüyorum bak o an aklına geldiğinde şunu düşün bizden daha zor durumda olan insanlar bile Allah'ın izniyle problemsiz doğuruyo normal bile yapan var sezeryan onun yanında çok daha hafif İnan bana yaptıktan sonra hiç düşündüğüm gibi değilmiş diceksin Allah'ın iZniyle. Keşke aynı şehirlerde oturuyor olsaydık. Hemen yanına gelir uzun uzun muhabbet ederdik

Canım çok teşekkür ederim psikiyatrim doğumdan sonra ara dedi ilacım zaten çok yetersiz dozda doğum yaklaşınca endişeler tabiki daha çok arttı... Kafamda bir sürü soru işareti. Bugün doktor randuavum var 38+1 olduk ne olur dua edin benim ve bebeğimin hakkında hayırlıysa alsın artık.. Birde kaşıntı başladı hamileliktenmiş.. Uyku yok birşey yok..

Melek'cim bu sefer şu Paxil ve Dideral'i sorar mısın?

İnşallah her şey güzel olur. İnşallah en hayırlı zamanda kızını kucağına alırsın.

Kızlar yarın saat 11 gibi doğuma gireceğim..
Dualarınızı esirgemeyin ne olur.. Kandil yarın güzel bir günde kavuşacağız kızımla inşallaah...
Domestekus sorarım canım aradığım zaman..

Kızlar yarın saat 11 gibi doğuma gireceğim..
Dualarınızı esirgemeyin ne olur.. Kandil yarın güzel bir günde kavuşacağız kızımla inşallaah...
Domestekus sorarım canım aradığım zaman..

Mübarek günde Allah içinden geçen güzellikleri, huzuru, sükuneti, sağlıklı bir doğumu ve kızını nasip etsin sana. Haberleşelim olur mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…