Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

Dün aksam basladim kizlar faverin 100mg
Ama doktor beni dogru düzgun dinlemedi bile
Oyuzden yarin bi docente gidiyorum
İlac alma fobiside var bende

Sen demedin mi "ben anlatmadan doktor ne hissettiğimi bildi" diye? bence kendine eziyet ediyorsun. Ben içtim o ilaçtan. Hem de uzun süre. İç bak rahatlıycaksın. Artık bunaltma kendini.

Sen demedin mi "ben anlatmadan doktor ne hissettiğimi bildi" diye? bence kendine eziyet ediyorsun. Ben içtim o ilaçtan. Hem de uzun süre. İç bak rahatlıycaksın. Artık bunaltma kendini.

Evet bildi ama tek kelime ettirmedi İnsan bi dinlerdi oyuzden pek guvenemedim ilaci aldim zaten aksam ama yinede yarin bi docentle gôrusecem özel muayenehanesinde
Bakalim insallah bi cözüm bulacagiz su uykusuzluga

Evet bildi ama tek kelime ettirmedi İnsan bi dinlerdi oyuzden pek guvenemedim ilaci aldim zaten aksam ama yinede yarin bi docentle gôrusecem özel muayenehanesinde
Bakalim insallah bi cözüm bulacagiz su uykusuzluga

Panik atak ve anksiyetenin spesifik belirtileri vardır. Bir de yeni doğum yapmış olmanın belirtileri...Adam zaten bunları bilmek için okumadı mı onca sene :)) Git tabi kendini rahatlat. Ama yine sözümdeyim, boş yere kendini bunaltıyosun.

Suan ne hissettigimi anlatamasamda mutlaka anliyorsundur
Uyuyamiyorum uykusuzluktan bittim nerdeyse nereye gidip ne yapacagimi sasirmis gibiyim soguk soguk terliyorum bugun acaba ilacin yan etkisimi
Uyumak icin ne yapabilirim kizlar ne care olur buna(
İlacsa ilac ama ne

Anlayabiliyorum seni. İnan ki anlıyorum. Burdaki herkes de anlıyor. Terlemek ilaçdan da olur, uykusuzluk ve yorgunluktan da. Ayrıca lohusalık teri de olabilir. Dikkat et üşütme. Ateşin çıkmasın.

Yavaş yavaş rahatlıycaksın. Napalım bu tür ilaçlar yavaş etki ediyor. Malum, bütün ilaçları da içemiyorsun şu durumda. Biraz sakinleşebilsen, biraz kafan rahat etse emin ol uyursun. Çoğu gitti azı kaldı İnşallah. Bir kaç güne daha iyi olacaksın.

merhabalar arkadaşlar, bir kaç ay önce bu forumda yazmıştım..şimdi yine kafama takılan birşey var;(
bebek düşünüyordduk eşimle ancak panik atak ve okb başlayınca ertelemiştik doktoruma tekrar gitmeye başladım, şu an günde lustral 100mg'dan bir buçuk doz alıyorum, geceleri de tranko buskas içiyorum..nasıl böyle bir hata yaptık hala bilemiyorum ama dün korunmasız ilişkiye girdik riskli dönemimmiş sanırım eğer hamile kalırsam bunu anlamam en az bir hafta alır-bu süreçte bu ilaçları kullanmam zarar verir mi bebeğe?

Hiçimi uyuyamıyosun sevim bu kadar bitlinliğe en azından biraz vücudunun otomatikman düşmesi lazım. Belki uyku için bir ilaç verilebilir sana. Belki bebeğini emziremeyebilirsin ama şu an önemli olan sağlıklı düşünüp bebeğine iletişim kurabilmen. Keşke emzirebilsen ama hakkında hayırlısı olsun. Dr ne dicek bakalım Allah yardımcın olsun. Bu arada melek nerelerdesn nasılsın. Kızlar meleğin son durumundan haberiniz varmı.

Canim nerdeyse hic uyumuyorum vücudum dama diyor ama yine uyku yok 24 saatte toplasan 1 saat ancak uyuyorum oda böluk pörcuk
Simdi yeni bisey basladi her uyumak icin basimi yastiga koydugumda dalmak üzereyken irkiliyorum bebklerde olur ya ayni oyle
Artik kafami toplayamiyorum kimseyle konusmuyorum bebegi sadece emziriyorum tek laf ettigim yok
Bilmiyorum bilmiyorum(

Bahsettiğin doktora gittin mi? Biraz sohbet et. İçine kapanma. Bu yaşadıklarını ben de yaşadım. Geçecek emin ol. Yeter ki biraz çaba göster. İlacını bırakma.

Bahsettiğin doktora gittin mi? Biraz sohbet et. İçine kapanma. Bu yaşadıklarını ben de yaşadım. Geçecek emin ol. Yeter ki biraz çaba göster. İlacını bırakma.

Gebelikte biraz daha hafifti bende dogurunca hersey gececek diye odaklandim
Simdi hersey daha kotu oldukca kabullenemiyorum
Lohusalik epidural ignenin yan etkisi bebege bakma zorunlulugu arti bu hastalik ilaca yeni baslamanin yan etkileri hersey birbirine girdi iyice
Saat 5,30 da rendevum gidicem artik korkmadan uyumak istiyorum

Dogum sonrasi eve gitmekte beni etkiledi evimi sevmiyorum niyeyse artik insaat var yanimizda sicak bunaltici klimanin altinda yatmaktan bunaldim
Simdi anneme geldim yalniz kalmamak icin bu sefer esiminde benimde butun duzenimiz altust oldu simdide buraya adapte olmaya caliscam
Rabbim daha beter hastaliklardan korusun(

İnşallah en kısa sürede ilacın etkisini görürsün. Kabul edersen büyük bir adım atmış olursun. Yalnız değilsin. Bunu sadece sen yaşamıyorsun. Durmunun normal olduğuna inanırsan daha rahat edersin.

İlaç etkisini göstermeye başladıkça hepsi geçecek İnşallah. Gittiğinde doktora bu durumu da anlat.

Epidural iğnenin yan etkisi demişsin sevim bunu ilk defa duyuyorum. Nasıl yani. Bu arada bugünki gittiğin Dr ne dedi bu arada sen istenende istemeyende bünyen alışacak buna ve zamanla daha hafiflicek inşallah bununla savaşma çözüm bulmaya çalışmalısın Şu an çok zor ama zamanla olucak ilaçda etki etmeye başlayınca inşallah tamamen daha iyi hissedeceksin Allah'ın izniyle.

Kızlar merhaba ben iyiyim çok şükür kızımda iyi Allah'a binlerce şükür sağlıklı bir kızım var..
Hatta o kadar hareketli ve ayrıca gazlı ki interneti bile unuttum günlerdir.. Geceleri bizi hiç uyutmuyor..
Kızlar benim ameliyatım çok güzel geçti.. Sakinleştirici iğne bile istemedim.. Sadece epidural yapıldı..
Hani diyorlardı ya hep Allah yardım ediyor diye gülerek girip gülerek çıktım.. Doktorum bile o kadar çok şaşırdı ki benim durumumu biliyordu uyuturuz falan demişti gerek kalmadı hiç :)
İnanın çok güzel epidural asla ama asla korkmayın desemde insan yaşamadığı şeyden korkuyor..
Şimdi olsa hiç korkmam yaşadığım için..
Hamilelikten sonra ben hafifledim kızlar ruhende hafifledim.. Şuan ilacımı kullanıyorum ve emziriyorum..
Doktorum kullanabileceğimi söyledi.. Reçetesinde emzirmede kullanılmaz yazıyor ama hamilelikte de kullanılmaz yazıyordu
O yüzden şuan doktoruma güvenmekten başka çarem yok ve Rabbime emanet ediyorum bebeğimi..

Sevimcim ilaca başla ve rahatla arkadaşım şuan senin için 1 gün bile kayıp ilaçsız..
Ancak ilaç etkisini göstermeye başladığında eminim uyuyacaksın..

Fırsat buldukça yazmaya çalışacağım arkadaşlar inşallah güzel kızım izin verirse..
Bu arada aynı bana benziyor :)) Annem diyor ki sanki yeniden sen doğmuş gibisin diyor :)

Canim epidural birazcik bas ve bel agrisi yapti bende abartilacak bisey degil ama yorgun olunca o bile etkiliyor
Bu arada bugun gittigim docent xanax basladi sutude sagip dokuyoruz bi kez 10 gun kullanacaz sonra kontrol
Asiri kaygili oldugum icin sakinlesmem gerektigini soyledi

Melek herşeyin yolunda olmasına çok sevindim. Allah daim etsin. Bakarsın ikinci çocuğu da düşünürsün? :)

Hikayenin başlangıcından bu güne baktığımızda çok büyük işler başardın Allah'ın izniyle. Maşallah sana.

Sana ve kızına sağlıklı, huzurlu günler dilerim. İnşallah gün sayan herkes senin gibi kolay bir doğum yapıp bebeğine sağlıkla kavuşur.

Sevim, sevindim senin adına. Çünkü Xanax daha çabuk etki eden bir ilaç ve gerçekten insanı gevşetiyor. (Evet Xanax da kullandım :) ) Bak 1-2 güne ne kadar rahatlayacaksın. Sonra bebeğini rahat rahat emzirirsin. Kafan daha rahat olacak ve daha iyi hissedeceksin. Uykun da düzelecek İnşallah. Allah en kısa sürede sağlık ve sükunet nasip etsin İnşallah...

Tesekkur ederim cnm
Allah razi olsun dualarin icin
İnsallah duzene girecek yakinda hersey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…