Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

Kizlar ben gebelikten once hasta degildim 28. Haftada yakalndim teshisim pa degil kaygi bozuklugu
Gebeyken Kaygi giderici kullandim eh iste oyle boyle gecti gebelik simdi ilacim yok ve ben tek kelimeyle geberiyorum uykusuzluktan ama uyuyamiyorum endise sikinti cabasi
Sabah gidicem doktora tekrar

Bugun kalktim aglaya zirlaya doktora gittim kendi doktorum izindeymis baskasina anlattim butun derdimi oda tuttu bi docenti aradi ve ortak karar
Sizce ne
Tabiki ilac yok gevseme egzersiziymis
Cumaya kadar bekle yeni dogum yapmissin hafifleyebilir sikayetlerin falan filan

tesekkurler canm ama bidaha öyle bi sızıntı olmadı o gecede tutmusm zaten bugun daha ıyıym ya en azındn dünkü gıbı sık degil yardımcı oldgn ıcın tesekkurler canm sende olmasan ondan öncekı gun betona oturmustm cektı herhalde ya cunku bugun yok ama devam ederse gıderm dok zaten ay sonunda kontrlm var

Neeeeee betona mı oturmuştun?!!! Yapmaaaa! Hava sıcak olsa da şu an idrar yolları enfeksiyonuna çok açık bir durumdasın. Ayağına çorap giymesen de bi terliğin olsun. Fanilasız dolaşma. Böbreklerini, kasıklarını, ayaklarını koru. Tuvaletini tutma. Zaten bi zaman sonra tutamayacaksın :)) Lütfen kendine dikkat et. Kendin için değil, bebeğin için.

Sen de sağol. Önemli değil. :)

Sevim bende senim ilaç kullanmaya başladın zannediyordum. Kaygı giderici ilacını içebiliyomusun peki gün içinde hiç iyi olduğun bir an yokmu sevim. Ama şunu bil hep bu şiddetle devam etmicek canım benim Allah'ın izniyle inşallah bir süre sonra kontrolü ele alıcaksın Allah'ın izniyle inşallah. Birde rahatsızlığını asıl tetikleyen doğum sonrasında bitecek diye düşünmüştün sanırım ve bu durumu kabul etmemende biraz daha sıkıntıya sokuyo seni ama bak geçecek Rabb'imin izniyle hiç başedemezsen mecburen ilaç verecek Dr sana korkma neler düşündüğünü çok iyi biliyorum çocuğuma bakamicam eşimle ilgilenemicem böyle devam ederse ben ne yaparım evliliğim yıpranacak çünkü bu benim 2. Hamileliğim old. İçin bende hep böyle düşünürdüm ama İnan hep böyle olmicak hafiflicek zamanla başedebilceksin Allah'ın izniyle. Bebişinin de tadını çıkaramıyorsun ama oda geçiçek inşallah üzülme canım benim.

Gebelikte verilmisti ozaman aksamlari alip biraz uyuyabiliyordum ayrica annemlerdeydim gunduz olan sıkıntilarimda baya hafiflemisti dogum olsun kurtulcam diye diye odaklamistim kendimi
Taaaki dogumu yaptim evime geldim hersey basa döndu
Cok kötüyüm ben ya((
Kaygi giderici bi ise yaramiyor 3 gundur Aliyorum uyku sifir (((

Uyusuyor basim vücudum pasikiyatr bugun git cuma gel dedi
Korkuyorum esime kizima aglamaktan bi hal oldummm(((

Uyusuyor basim vücudum pasikiyatr bugun git cuma gel dedi
Korkuyorum esime kizima aglamaktan bi hal oldummm(((

Neden korkuyorsun? Korkuların gerçek değil biliyorsun bunu. Bunaltma kendini lütfen. Geçecek hepsi. Yapma böyle.

Gecmeyecek delirecem gibi geliyor uyusunca vücudum oyuzden korkuyorummm
Uykusuzluktan geberdim bittim

Böyle yapınca asıl, rahatlayamadığın için bu sıkıntı halini uzatıyorsun. Burdaki insanlar, ben... neler yaşadık. Neler geçti gitti... Sen de atlatıcaksın Allah'ın izniyle. Sana mesaj gönderim...

Beş gün oldu canim niye sordun
Ben de doğum sonrası berbat zamanlar geçirdim ama burda ayrıntılı anlatmadım kızları etkilememek için.
Doğum sonrası hamilelikten de zordu benim için.Hiç geçmicek zannettiğim bi zindana girmiştim bebeğime bakamıyacağımı düşünüyordum nefes alamıyordum ilaç almadım tek ilacım zaman oldu.Şu an çok çok iyiyim şükürler olsun.Öncelikle mutlaka bu dönemin geçeceğine kendini ikna et çünkü geçmicek girdabına kapıldığın zaman durum vahimleşiyor.Lohusalık zaten sıkıntılı.Senin ilk bebek mi?

Evet ilk bebegim
Bende anlatirken anlatmasam daha iyi anlatip insanlari etkilemek istemiyorum diye düsünüyorum ama;
İlk bebek ilk psikolojik rahatsizlik
Anlam veremiyorum yasadiklarima
Benimle ayni seyleri yasayan birilerinin oldugunu bilmek ve onlarla konusmak bana umut ısıgı oluyor
Uykusuzluk beni vuran birinci sey
Uyuyabilsem duzelecem gibi geliyor

Cnm mobil girdigim icinmi acaba mesaj yazamiyorum sen gönder cnm numarani bana bide adin neydi arkadasim tesekkur ederm yardimci olmaya calistigin icin

Şu an bulduğum yerde internet fazlaca yavaş olduğu için senin geçmiş yazılarını okuyamadım cnm o yüzden sürekli soruyorum kusura bakma.Senin için yazmadım onu sen elbette yazacaksınki yardımcı olacağız.Benim dönemimde kızlar bana çok umut bağlamıştı doğumum çok ii geçti hamdolsun ama sonrasında çok kötü oldum ve fazla bahsetmedim kızlara.Bizim dönem doğumlarını yaptı ve şu an herkes daha iyi.Zaman herşeyin ilacı ilk bebek çok zor.Yeni alışık olmadığımız duygular ve büyük sorumluluk hissini kaldıramayan psikoloji çöküyor.Şu an sen büyük bir korku içindesin bu yaşadığım ne diye seni iyi anlıyorum ilk psikolojik problemmiş umarım son olur kısa zamanda eski sağlığına kavuşursun.

Sevim yazdıklarını okudum canım arkadaşım geçicek inan bana.. Ahh yanında olsamda sana heran birşeyler söylesem insan hep arıyor böyle birşey çok iyi biliyorum.. Sanki bu yazdıklarında kendimi okuyorum hamileliğimin ilk zamanlarında ki yaşadıklarımı okuyor gibiyim...
Sevim daha ilaç içemedin faydasını göremedin ki.. Bak başla ne olucak gör en fazla 3 hafta sonra yüzde 80 iyileşeceksin..

Kızlar ben çok güzel bir doğum yaşadım çok güzeldi.. Detayları anlatacağım bende kızımda iyiyiz..
Bambaşka bir duyguymuş çok güzel birşey bu bakmaktan uyuyamıyorum.. Rahatladım sanki biraz doğurunca..
Korktuklarımın hiç biri olmadı.. Olmazda inşallah çok şükür kızlar.. Sık sık girmeye çalışacağım gelen giden kızımla emzirme mücadelemiz oluyor.. Hepinizi şimdilik öpüyorum..

canım sende epıduralmı yaptın nasıl gectı korktgn kadar oldumu cok korkyorm ben yA belden uyusturmalı dogum nekadar sürüyo toplam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…