Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

Dün de ben giremedim maşallah 100 mesaj olmuş hepsinide okudum. Bana laf atan olmadığı için çok cevap vermiyorum. Katılacağım konulara katılıyorum :):)
İlla laf atana cevap vermiyoruz canım ya,gir sen de araya hep öyle yapıyorum ben,başkalarına yazılmış cevaplara bile yorum yaptığım oluyor inan.Ama bazen ben de senin gibi okusam da ne yazacağımı bilemiyorum,kendimi garip ve çok çaresiz hissettiğim zamanlarda.

Son düzenleme:
İnşallah hiçbirşey çıkmaz muayenelerde.Paranoya değil tam da dediğin gibi annelik tabi.
Eşim de rahattır,birşey var mı acaba desem bu saatten olsa olsa ne yapabiliriz ki bekleyeceğiz der.

Merhaba kizlar, ben Fransa'dan Selma 29 yasinda 3 oglan annesiyim. Panik atak, anksiyete, depresyon hamilelik diye arastirirken sizleri buldum. Bende yasadiklarimi paylasmak ve paylastiklarinizi okuyup bir nebze rahatlamak isterim. Ben acil disinda bir psikologa gidemedim. Acilde de hic bir seferisinde teshis konmadi. Ben kendi kendime koydum adini. Bu hastalik hassas, duygusal yapida, derin dusunebilen, her olayin olumsuz yanlarini goren insanlarda olma olasiligi cok fazla bende onlardan biriyim. Cocuklugumdan beri sunger gibi cekerim, hepte hatirlarim. Haberlerde bogazina yiyecek takilan bir cocugun kalemle bogazini delerek nefes almasi saglanmisti. O zamanlar yemek yemeye korkardim, bu gunlerde de zamansiz yutkunmaya calismaktan bogulacak gibi oluyorum. Cocukluguma yasadiklarima dair anlatacak cok seyim var ama suan bugunumden bahsedeyim. uzun yillar aradan sonra 2013 un baslarinda bir kalp carpintisi basladi bir kac kez acile gittim, evet hizli ama biseyin yok dediler. Iki kardiyaloga gittim evet hizli biseyin yok dediler. Kalp yavaslatici bir ilac verdi kardiyalog ama biseyim yoksa ben ilac icmem dedim icmedim. O aralarda isteyerek hamile kaldim. Hamileligim iyi gecti ataksiz sorunsuz cunku her belirtiyi hamilelige bagladim ondandir dedim. Cok guzel sorunsuz dogum yaptim. ilk bir bucuk senem cok iyiydi, ama su son aylardir birseyler olmaya basladi yine. Yerinde duramama, yutkunamama, evden uzaklasamama bir kac ay sonra Turkiye ye gideceguz arabayla ben ne yapacagim, guvenilir yerlerden uzaklastikca korkuyorum. Kac ulke gececegiz dilini bilmedigimiz ya basima bisey gelirse ne yapacagim dusuncesi sardi beni simdiden. Daha once defalarca yaptim bu yolculugu oysa. Yarin oglum 2 yasina giriyor. Emzirmeden kesme asamasinsayiz. 4. bebegi dusunuyoruz. Uzun oldu hakkinizi helal edin, Rabbim ruh sagligimizi eksik etmedin insAllah..

Merhaba Bir-Yolcu ,burda hepimiz zor günler geçirdik,geçirmeye devam ediyoruz diyebilirim.Bazı arkadaşlar doğum yaptı çok şükür,diğerlerimizde doğum ile rahatlamayı bir nebze olsun sıkınıtlarımızdan kurtulmayı bekliyoruz.İnşallah öyle olur.
Ne güzel sen ilaçsız ve nerdeyse sorunsuz hamileliklerini geçirmişsin.
Eğer çok tedirgin oluyorsan yolculuğa çıkmadan önce bulunduğun yerde bir uzman ile görüşerek yolculuğa çıkman seni bir nebze olsun rahatlatacaktır eminim.
Ne güzel oğlunu da 2 yaşına kadar da emzirebilmişsin seni tebrik ederim ,darısı bizlere inşallah.Emzirmeden kesme aşamasında da kolaylıklar diliyorum sana.

tesekkur ederim, insallah bunuda asacagim. Sizlerlede paylasirim. Rabbim tum annelere ve adaylarina kolaylik versin.

slm kızlar, ben yazamasam da tüm yazılanları okuyorum :) amma kaynatıyonuz ha.birşey sormak istiyorum.bende özellikle 2 haftadır el eklemlerimde aşırı ağrı oluyo,özellikle geceleri çok uyuşup ağrıyor,araştırdım da karpal tünel sendromuymuş.sizde de bu sıkıntı oluyo mu?

Seni görmek güzel canım,uyuşma benimde oluyor kaçak olan bacağımda ve sağ kolumda.Ama önceki hamileliğimde son aylarda karpal tünel olmuştum.İnşallah bunda olmaz.Çok kötü birşey değil ama biraz hissizlik oluyor.Bıçak falan tutamazdım daha doğrusu gücü olmazdı o elimin.

canım benim uyuşma neyse de ağrıyor bi de fena. birşeyleri tutarken zorlanıyorum bende.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…