Panik Bozukluğu / Panik Atak Bilgi Ve Paylaşım Alanı

Asla saçma değil
O an bir salgı sanki tüm vücudu kontrol altına alıyor insanı mahvediyor
Elinde olmuyor ki
Ama üzerine gitmen çok iyi olmuş
Ben de üzerine gide gide metroya binmeye alıştım , sevmiyorum binmeyi ama zorluyorum kendimi , hergün olmasa da biniyorum ,
Kaçtıkça kaçıyor insan diğer türlü
Bu üzerine gitme ile ilgili çalışmalarını arttır ,
Hepsi senşn başarın
Bugün otobüse binmen senin başarın tebrik ediyorum
Ama şunu bil ki bu kalıcı bir durum değil azalacak , geçecek
Korku ile yaşamak Zor ,hepsi beynimizde , reelde bi sorun yok zaten
Benim hastaligim babamin hastalanmasi ve ölumunden sonra depresti. Ondan once heryere tek basina gidebilen baya aktif ve sosyal bi insandim. Ama emin olun su siralar bi yere gitmek bile gelmiyo icimden. Eve tikilip kaliyorum yani. Bu yazilari okudukca da moral buldum. Demek ki tek degilmisim dedim. Korkularimin ustune gitmeye basladim. Insallah hepimiz asicaz bu durumlari ve eski gunlerimize bakip gulucez

Benim hastaligim babamin hastalanmasi ve ölumunden sonra depresti. Ondan once heryere tek basina gidebilen baya aktif ve sosyal bi insandim. Ama emin olun su siralar bi yere gitmek bile gelmiyo icimden. Eve tikilip kaliyorum yani. Bu yazilari okudukca da moral buldum. Demek ki tek degilmisim dedim. Korkularimin ustune gitmeye basladim. Insallah hepimiz asicaz bu durumlari ve eski gunlerimize bakip gulucez
Aynı durum bende de mevcut
Ben de babamın ölümünden sonra ki ay yaşadım ilk , bernat bir şeydi
Çok çok kötü
O dönemler üstüne gidecek hal de olmuyor İnsan da , ben de çok çok aktiftim
Feribot , gemi , uçak hiçbirinden zerre korkmazdım , hele metro otobüs araba trafik vs aklıma bile gelmezdi korku.
Zamanla azalır inş bazen artıyor maalesef

Aynı durum bende de mevcut
Ben de babamın ölümünden sonra ki ay yaşadım ilk , bernat bir şeydi
Çok çok kötü
O dönemler üstüne gidecek hal de olmuyor İnsan da , ben de çok çok aktiftim
Feribot , gemi , uçak hiçbirinden zerre korkmazdım , hele metro otobüs araba trafik vs aklıma bile gelmezdi korku.
Zamanla azalır inş bazen artıyor maalesef
Ya bazen diyorum ki bu sen olamazsın. İnsan otobüse binmeye uçağa binmeye korkar mı diyorum. Ama nasıl bir bilinçaltımız varsa oluyor malesef. Herşeyi içime atan biriyim. dışarıya hep neşe saçarım. İçine atmaktanda oluyormuş böyle. Dediğiniz gibi üstüne gidecek dermanımız da kakmıyor bazen.
İnşallah tez zamanda geçsin ve birdaha uğramasın kapımıza.

Ya bazen diyorum ki bu sen olamazsın. İnsan otobüse binmeye uçağa binmeye korkar mı diyorum. Ama nasıl bir bilinçaltımız varsa oluyor malesef. Herşeyi içime atan biriyim. dışarıya hep neşe saçarım. İçine atmaktanda oluyormuş böyle. Dediğiniz gibi üstüne gidecek dermanımız da kakmıyor bazen.
İnşallah tez zamanda geçsin ve birdaha uğramasın kapımıza.
Aynı kişilik yapısı işte
Ben de içime atarım, düşük yaptım çok ağladım uyumadım üzüldüm kimsenin haberi Yok ne anne ne abla ... ne akraba ... kimseye söylemek de istemiyorum
Daha bi sürü çalkantılı şeyler oluyor insan hayatında
Ben de terapiste başladım işte , tavsiye ederim , bit kaç tane değiştirdim şimdi biri ile devam ediyorum ama çözüm yine insanın kendinde
Yavaş yavaş üstüne gitmek lazım

Aynı kişilik yapısı işte
Ben de içime atarım, düşük yaptım çok ağladım uyumadım üzüldüm kimsenin haberi Yok ne anne ne abla ... ne akraba ... kimseye söylemek de istemiyorum
Daha bi sürü çalkantılı şeyler oluyor insan hayatında
Ben de terapiste başladım işte , tavsiye ederim , bit kaç tane değiştirdim şimdi biri ile devam ediyorum ama çözüm yine insanın kendinde
Yavaş yavaş üstüne gitmek lazım
Bende bebek istiyorum. Acaba sağlıklı olur mu öyle olur böyle olur mu sürekli kafamda kuruyorum.
Dediğiniz gibi aynı karakterdeymişiz. Sanki dışarıya karşı hep güçlü gözükmek zorundayız.
İnşallah en kısa zamanda bebişlerimizi kucağımıza alırız. bizlere uğur getirirler.
Terapiste gittim ama kendi içimde halletmem lazım bu sorunları sanırım. Üstüne gide gide kötü bişey olmadığını göre göre geçer diye düşünüyorum. Kendimi eve kapatınca daha kötü oluyorum.

Bende bebek istiyorum. Acaba sağlıklı olur mu öyle olur böyle olur mu sürekli kafamda kuruyorum.
Dediğiniz gibi aynı karakterdeymişiz. Sanki dışarıya karşı hep güçlü gözükmek zorundayız.
İnşallah en kısa zamanda bebişlerimizi kucağımıza alırız. bizlere uğur getirirler.
Terapiste gittim ama kendi içimde halletmem lazım bu sorunları sanırım. Üstüne gide gide kötü bişey olmadığını göre göre geçer diye düşünüyorum. Kendimi eve kapatınca daha kötü oluyorum.
Evet eve kapatmak daha kötü yapıyor
Hayata karışmak da çok zor geliyor insana ama zorlamak lazım
Benim 4. Gebelik kaybım , iyice kötü oldum bu defa ama kendimi bırakırsam çok çok hızlı dibe çökerim , zorluyorum kendimi ,
Kendi kendime o kadar kuruyorum ki kafamda terapiste gidip sesli anlatınca gereksiz olduklarını anlıyorum
Bazen onun bana söylediği bir cümle bile bende aydınlanma sebebi oluyor

Benim 4. Gebelik kaybım , iyice kötü oldum bu defa ama kendimi bırakırsam çok çok hızlı dibe çökerim , zorluyorum kendimi ,
Kendi kendime o kadar kuruyorum ki kafamda terapiste gidip sesli anlatınca gereksiz olduklarını anlıyorum
Ahh canım benim arkadaşımda 2 bebek kaybetti. O da çok umutsuz şu anda yine aynı şeyler olur diye. Ama ben şöyle düşünüyorum en azından hamile kalabiliyorsun. yıllarca deneyipte olmayanlar var.
Çok dua et dualar oku. Birde inanır mısın böyle şeylere bilmiyorum ama sübyan nuskaları yapıyolar hamile kalınca takmaya başlıyosun. Tanıdığım biride var. 4 çocuk kaybından sonra şimdi 2 tane çok sağlıklı evlatları var.

Pıhtılaşma mı var sizde?

Merhaba.
Ben panik atağımı telkinle yendim. İlaç kullandım verimli çalışamadım. İlaçları bıraktım atağım tuttuğunda bir yere oturup ölmüyorsun kalp krizi değil beyin kanaması yok nefes alabilirsin burnunu kullan derin al ver gibi. Zamanla adet döneminde yoğun stresle oldu sonrasında kesildi 2 senedir yok şükür. Ortada olan bir gerçek var hasta değilsiniz ölmeyeceksiniz buna kendinizi beyninizi ikna edin size asılsız alarmlar vermesin sevgiyle kalın

Selam kızlar ,
Bende 1 senedir panik atak ile boğuliyorum.
Vertigo sonrası bende korku kaldı ya yine atak kalırsa diye diye doktorluk oldum. Balayım zehir oldu.:KK43:
Doktor anafranil verdi 75 mg ben kendim 6 ay sonrası yarışına indirdim.Köpek aldık eve o bana meşkale oldu biraz daha iyiyim

Evet köpek almak çok iyi geliyor ama asla onu bırakmayın.Bir de psikolg izzet güllü biz videoları izleyin

arkadaşlar kelebek stratejisini deneyip daha da rahatlayabilirsiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar panik atakla ilgili bir çok kitap var ama okumuş olduğunuz ve tavsiye edebileceğiniz bir kitap var mı?

bende de var panik atak yıldım valla artik cok kotu bi durum ve gecmiyo ne yazik ki... Duygular bastirildikca panik atak devam eder.. Nefes terapisi iyi geliyo denemenizi tavsiye ederim...

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun.Naçizane size tavsiyem psikolog izzet güllü videolarını izlemeniz.Bakın nasılda algınız değişecek ve inşallah daha iyi olacaksınız

1 ay kadar ilaç kullandım bıraktım kendi kendime bu gece en uzun panik atagimi yaşadım pazartesi acilen doktora gidicem..

X