Panik Bozukluğu / Panik Atak Bilgi Ve Paylaşım Alanı

Dediğim gibi hangi tür bir anksiyete bozukluğu belirtilmemiş. Ve başka bir psikiyatra görünürsen belki daha farklı birşey diyecek hangisine inanılsın?
anlıyorum ewet haklısınız bu konuda en ıyısı baska doktorda arastırayım ben tesekkurler

Benim eşim elimden tuttu ve götürdü dr ofelyaya 3 yıl oldu gideli hiç bir işe yaramadı şimdi panik atağın ilerisine geçtim resmen fobilerim korkularım Çok daha beter oldu ... Terapiye eşimde girmişti dr ofelyaya gitmeden önce hastalığımı çok ciddiye alırdı şimdi hiç umrunda değil sen yapıyosun bunu böyle diyo sürekli gitmeyin resmen para tuzağı ve hiç bir işe yaramıyor

kaygı bozuklugu sonradan panık ataga mı donusuyo cunku ara ara korkularım benımde oluyo resmen bı yola gıderken mıdem bulanıyo yol gozumde buyuyo vucut ısım bı tuhaf oluyo o yola gıtmek ıstemıyorum ve bu onemlı ıslerde ve bazen gezmeye gıderkende oluyo

doktorumla konustum sende boyle bı durum yok dedı yenı gıttım sendekı hafıf kaygı bozuklugu ve duzelme samasında kendını cok dınleme yasamana bak ve fazla arastırma ustune dustukcede kaygılanırsın sureklı bu konuyla hasır nesır olma gecıcek bı durum sendekı dedı

.... adlı bir site var direk psikolog veya psikiyatrlara soru sorabilirsiniz çok yardımcı oluyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
tesekkurler banada faydası olabılır merak ettıklerımı bende olanları sorarım :)

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.
1 ay sonra düğünüm var.Bende aşırı ölüm korkusu ve nişanlıma bişey olucak korkusu başladı son 3 aydır.Geceleri hep aklıma geliyor.Nişanlımı halı sahaya falan göndermek istemiyorum sırf bu yüzden.O da allahtan bana kızmıyor sakinleştiriyor.Ani bir kayıp falan da yaşamadım.Önceden hiç korkmazdım ölümden falan.Bazen kalp krizi falan geçirdiğimi düşünüyorum.Ve birde nişanlımla birazcık yakınlaşsak hemen itmeye başlıyorum tamam yeter falan diyorum.Benim gibi böyle sorunları olan var mı lütfen yardımcı olun.Çalışıyorum iş yerinden de izin alamıyorum bir doktora falan gideyim.Sizce bu panik atak mı?

panık atak degıl korkma sadece kaygı bozuklugu olusmus aslında ınsanların genelı oluyor boyle seyler kımısı hafıf atlatıyo kımısını cok etkılıyo bendede kaygı bozuklugu vardı sen gıbı olcem dıye korkardım annem olcek kendım dısarı cıkmak ıstemezdım yada annemı cıkarmazdım bol bol bunun ıcın dua okumalısın duada ıse yarar rahatlatır kendı kendıne gecmemıs sanırım uc ay oldu demıssın ıllakı bı doktora gorunmeye calıs derım ben

cunku ben bı sene cektım hemen duzelen bısey degıl zamanla ve dusuk dozda bı ılac gercekten ıse yarıyor

Evlilik telaşı aşırı stresli geçti.Şimdi 1 ay kaldı.gerçekten gitmek istiyorum doktora bende ama iş yerinden evlilik için de izin alacağım için vermiyorlar şu an.İlaç kullanmaktan nefret ederim ama ilaçla bu durum düzelicekse gerçekten razıyım artık.Normal olarak yaşamayı özledim.Her an ölücem ya da sevdiklerime bişey olucak korkusuyla yaşamak çok zor bişey allah kimseye yaşatmasın bu korkuyu.

korkma merak etme senın cabanlada gecer kendınde gayret goster ve yutacagın kucuk bı ılac anlamazsın bıle ama dogru doktoru bulman onemlı stresde bu duruma neden olabılıyor bazen bende sen gıbıydım hatta bu durumumdan bunalmaya baslamıstım ıyıce ama doktorla konusmak bı tane kucuk hap kullanmak ve kendımı dısarıya cıkmaya zorlamak dolasmaya calısmak bana ıyı geldı basta zorlanıyosun ama sonradan faydasını gorursun merak etme ıcını ferah tut sen sakın hıcbısey olmıcak sana sevdıgıne aılene allahın ıznıyle hayat senın nefes al yasıyorum de :)

Çok saol gerçekten çok iyi geldi duymak bunları.Ben de böyle düşünüyorum demek ki içime doğuyor ölücem ben kesin falan diyodum.Yeni yeni anladım psikolojik rahatsızlık olduğunu.O kadar okurum ederim ama hiç aklıma bile gelmedi.

rahatlaa yok oyle bısey dur bakalım hemen nereye toparlanıp gıdıyosun ıcını ferah tut ıyı olucaksın :) kendım rahatsız olana kadar bende bılmezdım ınsanın basına hersey gelebılıyo bu bızımkı en hafıflerı kımseyı kafana takma gez toz calıs bıraz kaygısız olmaya bak :)

Aynen öyle Allah daha büyük dert vermesin bunlar atlatılır.Neler neler atlatılmıyor ki.

Aynen öyle Allah daha büyük dert vermesin bunlar atlatılır.Neler neler atlatılmıyor ki.
kesınlıkle dua et basta zor dedıgım gıbı zorlanabılırsın ama bak lutfen bı doktora gıt ve kendını zorla kendıne vakıt ayırmaya calıs kendının degerlı oldugunu anla sen allahın bırıcık kulusun nefes aldıgına sukret ınan kendıne ıyı arkadasların varsa destegını al aılenın destegını sevgılının bırlıkte eglenmeye calısın kendıne vakıt ayır ama kendını dınleme ıyılesıyo muyum acaba oluyo mu dıye sakın buna gırersen olacagı varsada olmaz anlastık mı :)

Çok teşekkür ederim yanıtların için.Çok rahatlamamı sağladı.Nişanlım bana destek oluyor Allahtan.Bazen çok bunaltıyorum onu maça gitme oraya gitme uzağa gitme diye ama o sakin sakin beni ikna edebiliyor.Evlendikten sonra geçiceğini düşünüyorum bunların.

Ölüyorum demekle olsa 25 sene olmuşdu.Aynı şeyleri ben de yaşadım.İlk pank atağımı yaşadığımda tesadüf hastanedeydik(İşin püf noktası zaten burdaydı,o hastanede babam vefat etmişdi.)Yeri göğü inletmiş az yaygara yapmamaışdım yardım edin diye.O gün o hastanedeye gidince babamın vefatı canlanmışdı hafızamda sanırım.Tahlil vs derken bişey olmadığı anlaşılınca doktorlar inadına inadına gelecek demişlerdi.

Çok zor durum gerçekten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…