Panik bozukluktan yoruldum. Akapunktur?

Gif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2022
1.754
3.366
38
Artık beni yoran bir panik bozukluğum var. İlaç kullanıyorum ama düzenli ilaç kullanmak benim için çok zor. Ve daha ne kadar kullanacağım. Parçalı olarak pandeminin basindan beri aralıksız da sanırım 1 yıldır kullanıyorum. Hatta bir yılı da geçti. İlaçların dozu ve etken maddesi ara ara değişiyor. Her değişimde buna uyum sağlamak, düzenli ilaç kullanmak falan çok zor. Alternatif şeylere bakmadım çünkü ileri seviyeydi benim. O yüzden doktorumun dediklerini uygulamaya çalışıyorum. Psikologa da gittim ama onun çok faydasını hissetmedim.
Arkadaşım ısrarla akapunktur önerdi ben yanaşmadım. Hem ilaçsız benim için zor olur diye hem de geçmişte başka bir şey için yaptirmistim memnun kalmamıştım.
Son donemde yoğunluktan ilaçlarımi biraz aksatinca yine şu ara kotuyum. Başa cikabiliyorum çoğunlukla. Eskisi kadar panik yapıp acile gitme durumu vs yok. Kendimi telkin ediyorum.
Fakat o fiziksel şeyler yok mu.. onlar çok kötü. Onları nasıl durduracagim bilmiyorum. Mesela stres olunca çok yoğun sol kolda uyuşma oluyor. Hemen kendimi telkin ediyorum kötü bir şey olmadığı ile ilgili ama uyuşma geçmiyor. Sadece korku düzeyimi azaltmış oluyorum. Yada buna benzer bir sürü bedensel his.
Akapunkturdan sonuç alınıyor diye yazıyorlar ama bazı bilenen doktorların seansı çok pahalı. O yüzden deneme yanılma yöntemi ile gitmek çok zor. Bilenlerden yol göstermelerini rica ediyorum.

Akapunktur panik bozukluguna nasil care olacak ki tam kafamda oturtamadim. Ben cilt rahatsizligim icin gitmistim faydasini da gordum sukur. Kesinlikle alternatif tip sayildigi icin asiri pahali seanslar. Ben yurtdisindayim burda seans basina 5 yil once 250 euro odemistim.

Akapunktur panik bozukluguna nasil care olacak ki tam kafamda oturtamadim. Ben cilt rahatsizligim icin gitmistim faydasini da gordum sukur. Kesinlikle alternatif tip sayildigi icin asiri pahali seanslar. Ben yurtdisindayim burda seans basina 5 yil once 250 euro odemistim.
Yapıyorlarmis. Bir arkadasim gitti fayda gördü. Onunki benden daha düşük seviyedeydi. Tam karar verdim onun gittiği doktora gidecektim doktor şehirden ayrıldı. Ben de başka doktor bakıyorum.

Denemek istiyorum aslında sürekli ilaç kullanmaktansa..ama bir yeri aradım seansı 3 bin dedi 🙀 o fiyatlara da deneyemem. Kesin ise yarayacagini bilsem bu hisleri yaşamaktansa yine o parayı da gözden çıkarırım da. En az 5-10 seans gitmek gerek. Muayene de 2 bin falan. Bu sadece sorduğum bir yerdi. Baska da bakacağım ama tecrübe etmiş birine denk gelsem daha iyi olacak.

X