Paranızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

cgdmmdgc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2007
5
0
şimdilik vadeli hesapta tutuyorum ama acaba fon mu alsam diyorum..
siz neler yapıyorsunuz?
yoksa altın ya da yastık altı mı sırnaşık şey

aynen bende vadeli hesapta tutuyorum ama son günlerde aklımı borsa karıştırıyor ve ne bir tecrübem var nede bir bildiğim riske atabileceğim en küçük miktarla bir deneyeyim diyorum ama hiçbişey bilmiyorumki nasıl oluyor acabaaaCADIARZU:uhm:

kızlar selam bende bir süredir takip ediyorum forumu
bu başlık benide çok ilgilendiriyor
bir süredir repoda tutuyordum daha sonra b tipi likit aldım en risksiz grup
eğer bir benkacı arkadaş varsa aramızda yardımcı olursa sevinirim
öptüm hepinizi (çok sıcak bir ortam arkadaşlarımla sohbet ettiğimi hissediyorum )

paramı borç ödeyerek değerlendiriyorum..........şimdilik.............:KK66:

dhilekcim aynen bizde kredi kartlarına öde öde bitmiyo para,olmayan seyı nasıl değerlendireyim?

bız de meeemur maasından ufaktefek bırseyler kalırsa vadelı hesabe yatırıyoruz. bırde sıze kucuk bır fıkır vereyım. kızım 2 yasında onunda bır hesabı var. 3 er ay vadelı 3 ayda bır kumbarası acılıyor pzraları hesabına aktarılıyor. banka muduru, ılerıde okul masraflarını bıle karsılar bu para dedı. bayram paralarını elımıze gecen ufak tefek paraları atıyoruz kumbarasına bayagı bırıkmıs. ama 18 yasına gelmeden cekemıyoruz kendı cekebılır resıt olunca. bırde konut on bırıktırım fonuna uyeyız ayda 100 ytl cıvarı para kesılıyor maasımızdan. emeklı olunca alacagın evın % 85 ını verıyorlar. buda ayrıca farkında olmadan yaptıgımız yatırım dıyebılırım...

arkadaşlar,aranızda borsadan anlayan varsa bizi de bilgilendirsin lütfen!

slmm bnde altin alarak yatirim yaparimm,tabi para olunca,borc bitince buzamada zor valla,herkese bol kazanccc

bız de meeemur maasından ufaktefek bırseyler kalırsa vadelı hesabe yatırıyoruz. bırde sıze kucuk bır fıkır vereyım. kızım 2 yasında onunda bır hesabı var. 3 er ay vadelı 3 ayda bır kumbarası acılıyor pzraları hesabına aktarılıyor. banka muduru, ılerıde okul masraflarını bıle karsılar bu para dedı. bayram paralarını elımıze gecen ufak tefek paraları atıyoruz kumbarasına bayagı bırıkmıs. ama 18 yasına gelmeden cekemıyoruz kendı cekebılır resıt olunca. bırde konut on bırıktırım fonuna uyeyız ayda 100 ytl cıvarı para kesılıyor maasımızdan. emeklı olunca alacagın evın % 85 ını verıyorlar. buda ayrıca farkında olmadan yaptıgımız yatırım dıyebılırım...

canım biz de konut ön biriktirime üyeyiz...şimdilik düğün telaşesinden yatırım-matırım hak getire:1no2: ama düzenimizi kurduktan sonra ben sistematik her ay altın almayı düşünüyorum..
borsada anne-babam çok para kaybettiği için:çok üzgünüm: bu işin uzmanı olmayan arkadaşlara tavsiye etmiyorum:1no2:...
ama birikim yapmak konusunda gerçekten bayanlara çok iş düşüyor; paraları altına, fonlara yatırarak değerlendirin kızlar...

Param yok,dolayısıyla nasıl değerlendireceğim gibi bir derdim yok :)...şaka bir yana arkadaşlar borsaya yatırım yapan arkadaşların çok dikkatli olmalarını öneririm....bir süre borsa ile ilgilendim ama son 2 yıldır takip etmiyorum...sakın ilerde ihtiyacınız olan parayı borsaya yatırmayın....

genelde paramızı harcayarak değerlendiriyoruzsengözlerimebaksanab
valla anca yetiyorsırnaşık şeysırnaşık şey

paramızı nasıl değerlendirebiliz ki.faturalar,mutfak masrafı vs vs.den artsa da değerlendirsek yani hiç fena olmazdı...

Amerikada ki Mortgage krizi yüzünden dolar yükseldi. iyice yükselmeden dolar almak lazım aslında benneyaptımki
ben 3 ayda bir bilezik alıp koyuyorum kenara.bankaya para koymakdan daha eglenceli geliyo bana.:sm_cool:

Ben bankaya elma hesabım var oraya atıyorum pek bişe getirmiyor ama. Bir yandanda ALTIN LİRA alıyorum. Böğle küçük yatırımlar işteyerimseniben Şimdi bekarken yaptım yaptım ilerde evlendimmi hiç bişe yapamam valla:roflol::roflol:

ben de her ay yarım altın alıyorum, kendimi çok zorlayarak da olsa sonra bileziğe çeviriyorum şimdi üç tane var dördüncü yolda inşallah, gelsin burmalar...

arkadaşlar ben sunu gördümki 5 liran varsa 5 liralık 10 liran varsa 10 liralık hayat sürüyorsun bu yüzden maaşı alınca 3-5 bir kenara bişeyler atılabilir mesela ben 5 lira 10 lira ile ayda 100 ytl falan toparlıyorum çokmu değil tabii ama harcanacağına birikmiş oluyor
tıpkı küçüklerin kumbarası misali 3-5 ne arttırırsam diye düşünüyorum tabii ki gelirin çogu ödemelere gidiyor birikim hak getire de ufak ufak çoğalır
bu arada altının hiç akıllıca bir yatırım olduğunu düşünmüyorum hadi işçiliksiz alsak bile getirisi çok düşük onun yarine bankaları kullanmak daha mantıklı gibi ufak miktarlarıda yatırabiliyorum ve acil bir olursa da haman nakte çavirebiliyorum aman altın düşük bir iki gün bekleyim demem yani :))
bu arada borsa çok riskli heleki anlamayorsan bilmiyorsan benimde bu i,şten çok kayıp yaşayan yakınlarım var gözden çıkardığınla borsaya girilmelidir bence

X