Börekler Patatesli Üçgen Börek -Pervin Tereyağ Sponsorluğunda

C A N O

Nirvana
Pro Üye
8 Haziran 2013
54.903
146.028
Selam arkadaşlar
Ilk defa yarışmaya katılıyorum, biraz heyecanlıyım, kusurum olursa affaola

Evet bende sizlere üçgen börek diğer adıyla Muska böreği yapmak istedim
Gelelim tarifimize ...

♡Bismillairrahmanirrahim♡

MALZEMELER

- 3 ADET YUFKA

ARASINA SURMEK ICIN;

- 1 KASE YOGURT
- 1 ÇAY BARDAGI SÜT
- 1 YUMURTA BEYAZI
- 50 GR. TEREYAĞ

IC HARCI ICIN;

- 5 HASLANMIS PATETES
- 3 KURU SOGAN
- SIVIYAG
- 1 TATLI KASIGI SALÇA
- PUL BİBER
- KARABIBER
- TUZ

ÜZERİ ICIN;
Kalan karışım, yumurta sarısı,susam
Yapılışı;

Ilk olarak patetesleri hasliyoruz. Sonra 3 adet soğanı Rondodan geciriyoruz, haşlanan patetesleri de aynı şekilde rondodan geçiriyoruz. Tavada yağ ile Soğanları kavuruyoruz,Salça ve baharatları kavuruyoruz. Patetesleri de ekliyoruz. Iç harcimiz hazır :))

Bir kapta yoğurt,süt, ve yumurta beyazını cirpiyoruz, sarısını üzerine ayırıyoruz.

Tereyağını tavada eritiyoruz.

Yufkaları üst üste seriyoruz, uzun şeritler halinde 7 parçaya kesiyoruz.
Üzerine Yoğurtlu karışım ve tereyağ sürüyoruz. Patatesli harçtan 1 yemek kaşığı koyup resimdeki gibi sariyoruz.

Yağlı kağıt serilmis tepsiye diziyoruz.
Hepsini aynı şekilde hazırlayıp üzerine kalan sosu ve yumurta sarısını karıştırıp sürüyoruz

180 derecelik fırında pisiriyoruz

AFIYET OLSUN

Son düzenleme:
Aynı bende ilk katılıyorum çok heyecanlı oluyor ama eğlenceli oldu hazırlarken aksamada misafir geldi yedik iyiki katılmışım heyecan oldu başarılar canım

Ellerine sağlık canım,seni de yarışmada görmek ne güzel ,böreğin hoş,sunumun hoş,başarılar dilerim

Elinize sağlık çok güzel görünüyor başarılar dilerim. Soğansız haliyle kaşrla patatesli karışık hayal ettim bian :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…