Patavatsız kuzenime karşı nasıl bir tavır sergilemeliyim?

Bazi insanlara hic biseyi begendiremezsin. Her halti elestirme ve burnunu sokma haddini kendilerinde görürler. Kizim 5 aylikken emmeyi birakti, hala sütüm geliyor ne zaman kesilir diye laf arasinda 2 dogum yapmis birine sorunca Emzirsene o zaman dedi. Gidip em diyeyeyim bakalim ne yapacak dedim. Hata bende tabi niye soruyosam. Asla ama asla cocuk bakimiyla ilgili kimseyle konusmamak lazim. Mamasi, gazi, sutu herseyine karisiyorlar. Terslemek lazim bunlari. Düğmesi var da ben mi kapattim süt gelmesini diyeceksiniz, susup kalacak. Bu konularda hic alttan almayin, lafınızı esirgemeyin. Anneler zaten surekli acaba eksik bisey yaptığını dusunerek hirpalaniyor, baskasinin sizi hirpalamasina izin vermeyin
Bu arada saglikla buyusun bebisleriniz 🙏
Panda seninde küçük bebeğin var. Ne zorluklar yaşıyoruz biliyorsun. Ben bu kuzenin pek çok laf sokmasını sineye çektim ama bu sefer benim bam telime bastı. Salı günü gerçekten kendimi zor tuttum ağlamamak için. Neyse bugün o kendiliğinden sonsuza kadar benim hayatımdan çıktı 🙏🏻
Sakin üzülmeyin yeğenim zorunlu erken sezaryen ile doğdu 2.5 kg civari idi o kdrcik çocuk nasıl emsin de süt gelsin ztn erken doğum bir kaç ay az az aldı ama mama ile büyüdü 3 günlük hastahanede kaldı dr sarılık değerini sevmedim daha çok erken demişti onunda kv mama vetdirmiyordu kardeşim evden gönderdi karıştırmadi
Yeğenim 9 aylık yürüdü yaklaşık 1.5 yaşında kendi bezi bıraktı 1 yaşında derdini anlatıyordu 1.5 yaşında muhabbet edecek seviyede idik 2 yaşında ilk kez grip nezle tarzı bir hastalığı oldu ne aşı ne dis zorladı su an 3.5 yaşında kelime dağarcığı çok geniş gayet uyumlu bir çocuk
Her çocuk kendine özeldir anne manyak değilse ztn en iyisini düşünür. Kimse karışmamali fayda yoksa gölge bari etmemeli
Mutluluk ile büyütün böyle şeylere takilmayin
Yeğenine maşAllah diyorum esila. Zorlu bir başlangıç olmuş ama güzel devam etmiş. Darısı benim kızların başına. 🙏🏻

Panda seninde küçük bebeğin var. Ne zorluklar yaşıyoruz biliyorsun. Ben bu kuzenin pek çok laf sokmasını sineye çektim ama bu sefer benim bam telime bastı. Salı günü gerçekten kendimi zor tuttum ağlamamak için. Neyse bugün o kendiliğinden sonsuza kadar benim hayatımdan çıktı 🙏🏻

Yeğenine maşAllah diyorum esila. Zorlu bir başlangıç olmuş ama güzel devam etmiş. Darısı benim kızların başına. 🙏🏻
Bildigim icin sinirlendim :) hele sende iki tane var, Allah bağışlasın. Bu arada emme mevzusuna kesinlikle kafayi takma. Her kadinin bünyesi ayri her bebegin talepleri farkli. Sütün olsa bile emmeyebilirdi. Bunlar cok normal seyler. Keske bu isin bir standarti olsa, üzülmeden, yorulmadan buyutebilsek ama oyle olmuyor.
Sonradan gordum guncellemeyi. Cok isabetli olmuş. Seni uzen herkesten uzak dur 💜

Ben iyi niyet göremedim kuzeninizde ya empatinin e ' sini bilmiyor ya da özellikle sizi üzmek için yapıyor. Umarım sizi barıştırmaya çalışmazlar bu şahsın sizin iyiliğinizi istediğine dair çok ciddi şüphelerim var. Umarım binbir emekle büyütmeye çalıştıgımız evlatlarımızın kalbi kuzeninizin gibi nasır bağlamaz. Çok acı birşey bu teyzenize üzüldüm.

İyi geceler arkadaş. Bugün canımı çok sıkan, hatta ağlamamak için kendimi zor tuttuğum bir konuda fikirlerimizi almak istiyorum.
2 ay önce doğum yaptım. Hatta bir çoğunuz biliyor 2 sene üst üste doğum yaptım. Bu sefer 2 çocukla gerçekten çok zorlanıyorum ama şikayetçi değilim. Bu günlerde geçecek biliyorum.
Konu şu ki benim bir kuzenim var. Benden 1 yaş büyük. Beraber büyüdük. Babalarımız ortaktı ama hayatları boyunca babamı küçük gördüler. Anneme karşı doldurdular. Ben rahmetli babamın fotograflarını zaman zaman paylaşırım asla beğenmez.
Bugün whatsapp’ta çocuğumun fotosunu paylaştım. Kuzenim yorum yapmış. Yazışmayı da yolluyorum ben mi alınganlık gösteriyorum diye. “Küçük kızın uslu mu?” dedi. Ben de “çok şükür gece 2 kere uyanıyor. Mamasını yiyor. Geri yatıyor” dedim. Bana “neden süt vermiyorsun” demiş. Bende “sütüm kesildi” dedim. Bunun üzerine “yazık bebişe inşallah direnci düşmez” demiş.
Şimdi soruyorum size. Lohusa kadına söylenilecek laf mı bu? Bende isterim süt vereyim ama kesildi ve elimden bir şey gelmiyor. 🙁
Sadece bu mesaj değil. Yazışmalardan da anlarsınız hiç bir şekilde empati kuramayan, espri yapmayan, herşeyin en iyisini kendinin bildiğini düşünen bir karakterde. Ben bu kuzenime karşı nasıl bir tavır alayım? Hayatımdan tamamen çıkarayım mı? Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim. 🙏🏻
Ah şu akbabadan bozma akraba leşleri yokmuuu...Yani emzirmemek kendi tercihinizde olabilirdi.Bu siz ve bebeginizden başka kimi ilgilendirir??Zaten o dönemde herşey yeterince zor değilmiş gibi birde milletin sözde üzüntüyle karışık acıma ve aptalca yorumlarına maruz kalıyoruz.Herşeye rağmen anne olmak çok keyifli🌿Boşverin şunlara cevap vermeyin gitsin😎

Bi guzellik yapta sen emzir deseydin😀
Bu tur patavatsiz insanlarla patavatsizca konusunca uzaklasiyolar
Ciddiyetini korudun surece daha cok atak yapiyolar
Bendede var o kuzen :KK14:

Ben iyi niyet göremedim kuzeninizde ya empatinin e ' sini bilmiyor ya da özellikle sizi üzmek için yapıyor. Umarım sizi barıştırmaya çalışmazlar bu şahsın sizin iyiliğinizi istediğine dair çok ciddi şüphelerim var. Umarım binbir emekle büyütmeye çalıştıgımız evlatlarımızın kalbi kuzeninizin gibi nasır bağlamaz. Çok acı birşey bu teyzenize üzüldüm.
Amin cümlemizin 🙏🏻 erken yaşta evlendi kuzenim. Yanlarında çalışan işci ile. Hayatı boyunca kilo problemi oldu. Eşi de onu alenen aldatıp, bunu başkalarına anlatmakta sakınca görmüyor. Sanırım bunlar onun özgüvenini düşürdü. O yüzden etrafındaki herkese karşı bu kadar negatif.
Ah şu akbabadan bozma akraba leşleri yokmuuu...Yani emzirmemek kendi tercihinizde olabilirdi.Bu siz ve bebeginizden başka kimi ilgilendirir??Zaten o dönemde herşey yeterince zor değilmiş gibi birde milletin sözde üzüntüyle karışık acıma ve aptalca yorumlarına maruz kalıyoruz.Herşeye rağmen anne olmak çok keyifli🌿Boşverin şunlara cevap vermeyin gitsin😎
Anne olmak delilik hali. Hayatımda fiziken bu kadar yorulduğum bir dönemi hatırlamıyorum. Kızı uyutuyorum. Bu seferde uyansın seveyim diye bekliyorum 🙂 Rabbim hepimizin evlatlarını korusun. Böyle kalbi nasır tutmuş insanlardan da korusun 🙏🏻 4 gündür kafam çok rahat. Anneliğimi, evlatlığımı, eşliğimi… tenkit eden biri yok. Keşke uzun süre önce ben silseydim onu her yerden. Neyse zararın neresinden dönersek kardır.

Amin cümlemizin 🙏🏻 erken yaşta evlendi kuzenim. Yanlarında çalışan işci ile. Hayatı boyunca kilo problemi oldu. Eşi de onu alenen aldatıp, bunu başkalarına anlatmakta sakınca görmüyor. Sanırım bunlar onun özgüvenini düşürdü. O yüzden etrafındaki herkese karşı bu kadar negatif.

Anne olmak delilik hali. Hayatımda fiziken bu kadar yorulduğum bir dönemi hatırlamıyorum. Kızı uyutuyorum. Bu seferde uyansın seveyim diye bekliyorum 🙂 Rabbim hepimizin evlatlarını korusun. Böyle kalbi nasır tutmuş insanlardan da korusun 🙏🏻 4 gündür kafam çok rahat. Anneliğimi, evlatlığımı, eşliğimi… tenkit eden biri yok. Keşke uzun süre önce ben silseydim onu her yerden. Neyse zararın neresinden dönersek kardır.
Kesinlikle en iyisini yapmışsınız.Zarar veren insanlara yer yok hayatımızda 🙅‍♀️

Artık kısa cevap vermeme de gerek kalmadı. Annem teyzeme konuyu anlatmış. Teyzem artık nasıl aktardıysa kuzenim beni her yerden engellemiş. “Bir daha bana mesaj atmasın. Benle muhattap olmasın” demiş. Böyle bir konuda bile en ufak bir mahcubiyet hissetmiyor, hala kendini haklı görüyor. 🤷🏻‍♀️ Neyse aslında daha iyi oldu. Hayatımdan tamamen çıkmış oldu.

Terbiyesiz 👿

X