Pco ve Ben Ne Alaka?

Kuzum doktorunla görüş klomen derse kendin söyle ,defaten klomen ve çatlatma iğnesi kullandığını. Bak aklıma takılan ne belki yanlisimdir , düzenli catlamasinda sorun olmayanlara ovitrelle bile vermiyorlar acaba cidden pcos var da hiçbiri sana demedi mi ? Bak sor bunları sormamazlik etme. Olur ki klomen verirse kendin söyle başka bir ilaç örnek veriyorum femara olabilir mi diye sor ,femaranin daha fazla sağlıklı şekilde yumurtlamayı destekliyor üstüne de ovitrelle zaten verir .
Ovitrelle 1 kez kullandım. Onu kullanmasam da kaset testlerle ve doktorda yaptırdığım takiplerde hep kendiliğinden çatlıyor yumurtam 🤷🏻‍♀️
lh ve fsh nasıl ?
pko çok kolay konan bi teşhis değil bende de iki doktor değilsin 1 doktor pkosun dedi son 6 ay içinde .
Onlara son tahlilde bakılmamış ama çok uzun zaman önce yaptırdığım tahlillerde LH 11 FSH da 9 çıkmış.

Ovitrelle 1 kez kullandım. Onu kullanmasam da kaset testlerle ve doktorda yaptırdığım takiplerde hep kendiliğinden çatlıyor yumurtam 🤷🏻‍♀️

Onlara son tahlilde bakılmamış ama çok uzun zaman önce yaptırdığım tahlillerde LH 11 FSH da 9 çıkmış.
öncelikle adetin düzenli olup olmamasına pek bakmıyorlar.
lh/ fsh oranı 2.5 ğzeriyse pko diyorlar.
yok değil o zaman aynı anda ultrasona bakıyorlar.eğer amh da 3.3-5 üzeri ise kesin pko dyorlar.

yani benim suanki doktorum o şekilde dedi ama amh çok yüksek olanlar daha dirençli, mesela benimki için tam kelimenin anlamı multikistik yapı dedi.

yaşım 30 amh 3, bunun yanı sıra tetikleyen ins direnci
testesteron kıllanma var ise aslında yumurtlama bozukluğu oluyor. ama sonuç olarak ikisinde de hemen hemen ilk infertilite tedavisinde aynı şekilde başlanıyor dozlar farklı olsa da aynı tip ilaçlarla. umarım açıklayabildim 🙂

öncelikle adetin düzenli olup olmamasına pek bakmıyorlar.
lh/ fsh oranı 2.5 ğzeriyse pko diyorlar.
yok değil o zaman aynı anda ultrasona bakıyorlar.eğer amh da 3.3-5 üzeri ise kesin pko dyorlar.

yani benim suanki doktorum o şekilde dedi ama amh çok yüksek olanlar daha dirençli, mesela benimki için tam kelimenin anlamı multikistik yapı dedi.

yaşım 30 amh 3, bunun yanı sıra tetikleyen ins direnci
testesteron kıllanma var ise aslında yumurtlama bozukluğu oluyor. ama sonuç olarak ikisinde de hemen hemen ilk infertilite tedavisinde aynı şekilde başlanıyor dozlar farklı olsa da aynı tip ilaçlarla. umarım açıklayabildim 🙂
Teşekkür ederim. insülin değerim 7 çıkmış. testesteron da 0,16. kıllanma da buğday tenliyim diyeyim, yanaklarımda herkes kadar ayva tüyü var. Öyle aman aman ne kıllı bu denecek bi kıllanmam yok. bilmiyorum, kafam çok karışık. tüp bebek doktoru da amh değerim hariç hiçbi değere bakmadı.

Pcos belirtileri tuylenme, kilo alma, yumurtalıkta pco görünümü.. fsh/lh oranı mı öyle bi oranla pco diyen doktorlar var ama asıl tanı konmasını sağlayan belirtilerdir ve amh in bununla hiç ilgisi yok.. prolaktin için de aslında çok yüksek değil ama bebek istemi olunca 25 ile bile ilaç veriyorlar bana

X