Pel333'ün Başarı Öyküsü

pel333

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2010
10
0
Kızlar yıllardır bunları bilir, bunları anlatırım. Önce şunu iyi anlayın ekmek-tuz-şeker-asitli şekerli içecekler-cips vs.. bunlar çok fazla kilo aldıran ve bazıları da sağlığı tehdit eden yiyecekler. 5 yıl önce 60 kiloydum boyum 1.59. Deli gibi beyaz ekmek yer, çayımdan şekerimi eksik etmez , yemeğiminde tuzuna bakmadan tuz eklerdim. Kilo aldım popo, bacaklar, almış başını gidiyor. Zaten minyonum da, şişman bir hamster oldum. Annem bir gün çok kilo aldın çirkin oldun diyince bende ışıklar yandı:KK1:
Tuzu, şekeri , ekmeği ertesi günden itibaren kestim. Ekmek yerine bir ay form krakerleri kullandım hani sunta gibi olanlar:KK56: Sonraki zamanlarda da sadece tahıllı ekmek yedim iki, üç dilim o da sadece sabahları. Hala böyle devam eder.
Tuz ve şekeri yemeklere, tatlılara atıldığı kadarıyla yetindim ama salatam tuzsuzdur vs...(hala böle) Beyaz şekeri inanın o yıldan beri hiç görmüyorum. Tatlımı tabiki yerim baklavasından tutun da sütlüsüne kadar.
Gün de üç bardak yeşil çay ve 1lt su içtim vücudumu arındırmak için. ( bunu hala yapıyorum beni formda tutan şey bu)
Bu çok önemli yatmaya 4 saat kala asla yemek yemedim, mevsim meyvesi yerdim çok acıkırsam ama o da bir porsiyon.

Şuan 47 kiloyum bu hiç bir zaman değişmiyor. Yeşil çayı ve suyu abartmadan her gün tüketin. Akşam geç saatte yemek yemeği kesin. Yemeklerinizin çoğunu bir yemek kaşığı zeytin yağı ya da normal sıbı yağla yapın. Aşkam yatmaya 4 kala meyve dışında bir şey tüketmemek çok iyidir. Evde plates yaparım 45 dk/ 2 günde bir /yaza doğru. Ammann böle hayat geçer mi demeyin öğlen yemeğinde pizzamı, lahmacunumui pilavı mı da yerim yani. Akşam yemeklerinde kendini tıkamayın ve porsiyonunuzu küçük tutun. Yani ben hep böle yapıyorum çok dinç ve sağlıklı hissediyorum. Bedenimizi çöp poşeti gibi kullanmamalıyız.:KK49:

tbr ederim canım eminim 47 kilo olmak mükemmel bir şeydir.:KK71:

evet önemli olan ideal kiloda ve sağlıklı olmak. Ciddeden ağır yemekler yediğim zaman vücudumda, hareketlerimde bile o ağırlığı rahatsızlığı hissediyorum nasıl desem ağar bir çanta taşımak gibi. Şunu öğrendim, insan isteyince cidden her şeyi yapar. Hatta ki insan istediği için ağlar, ağlamayı ve mutsuz olmayı istemezse bunu durdurur. O sebeple diyet listelerinden önce kendimize dürüst olup bunu istemeliyiz.

Valla süpersin.Boyumuz aynı ben 57 kiloyum 50 olmayı çok isterdim.Bu arada 64 den bu kiloya indim.Ama kendime güveniyorum ben de 50 kilo olacağım inşallah...Bana moral oldun arkadaşım...

Valla süpersin.Boyumuz aynı ben 57 kiloyum 50 olmayı çok isterdim.Bu arada 64 den bu kiloya indim.Ama kendime güveniyorum ben de 50 kilo olacağım inşallah...Bana moral oldun arkadaşım...

Arkadaşım emin ol yaparsın sadece bir kaç şeye dikkat ediceksin. Zaten işin sırrı sabah dışında ekmek yememek o da tahıllı ekmek olmalı ve tekrar basa basa sölicem yatmadan 4 saat önce yemek yemeyin. Çok acıkırsanız işte meyve yiyin ya da light yogurt yiyin bir kase, bu hem cildinize iyi geliyor ve kalsiyum depolamanıza katkıda bulunuyor. Biliyorsunuz kadınlar 30 yaşına kadar kemiklerinde kalsiyum depolar. Menapozda boyunuzun kısalmaması için bol kalsiyum almak şart. Ayrıca bol su ve yeşil çay ( aşırıya kaçmadan) için . İnanın öyle dengeli kilo veriyorsunuz ki. Bir de vücudunuz kuruysa hani çatlamaması için krem kullanın banyodan sonra, çünkü kilo verirken bende dikkat etmediğim için kalçalarımda biraz çatlak oldu. Göğüslerinize de sürün.

Dip not: 5 yıldır soda dışında hiç bir asitli içeceği ağzıma sokmadım, canım da istemiyor. Bir ara es kaza soğuk çay diye bardakları karıştırıp kola içtim, inanılmaz şekerli geldi. Hafif ve içinizi temiz hissetmek kadar güzel bir şey yok ya.Tekrar söylüyorum canımın istediği her şeyi yerim ama vaktinde ve dozunda.

X