pişman olurmuyum

merhaba kızlar öncelikle herkesin fikrine saygı duyuyorum ve yorum yapmanızı rica ediyorum .24 yasındayım eşimle 2 yıl önce çok severek evlendik evliliğimizde hiçbir sorunumuz yok çok şükür eşim esnaf pandemi süreci biraz olumsuz etkiledi ama yinede kira fatura hepsini kendi idare ediyor benden asla bir maddi beklentisi olmuyor yeri gelince ben ondan destek alıyorum 3 yıldır bir kamu kuruluşunda çalısıyorum masa başı gayet rahat bir işim var 4 bin 500 civarı maaş alıyorum asıl sorun su ki şuan tayin hakkım yok ve olup olmayacağı tamamen muamma eşim şehir değisikliği yapamayacağını tanıştığımız ilk günden söyledi ve benimde böyle bir beklentim yok . eşimle benim çalıştığım şehir arasında 12 saatlik bir mesafe var uçakla 1 saat kadar sürüyor eşim bu dönemde bazen ikimize ait evimizde çoğu zaman ailesinde kalıyor düğünden sonra sadece bir kaç ay birlikte yaşayabildik ve suan ayda yada 2 ayda 1 kez görüşebiliyoruz ben kendime ait bir ev açmadım ve ablamlarla birlikte yaşıyorum ki onlarında kendine göre bir düzeni eşi ve çocukları kayınvalideleri :) var ablamların yanında rahatsız hissetmiyorum ama sonuçta kendime ait bir alan değil . ve artık çok yoruldum evliyim ama evim ve eşim yok işim çok iyi ama tayin hakkım yok işi bırakmayı düşünüyorum ama biliyorsunuz ki devlet garantisi öyle kolayca bıraklıp gidilmiyor hep ilerde bırakıpta pişman olma korkusu var . eşim bu konuda baskı yapmıyor asla ama artık oda bir arada olmak istiyor . eğer işi bırakırsam büyük ihtimalle senelerce kpss kasmam gerekiyor ve sadece bir ili tercih edeceğim için durum çok iç açıcı değil .ama iş içinde evlilğim zarar görsün istemiyorum. sizce ne yapmam gerekir benim yerimde olsanız siz ne yapardınız ? yorumlarınız için şimdiden tşklr
Arkadaşlar merhaba öncelikle tşk ederim yorumlarınız için öncelikle ablamlarla kalma durumuna açıklık getireyim kendime ait bir ev açmak istedim ailem eşim ve ablamlar herkes ortak kararda ablamlarda yasamami istedi ayrı ev bakmak istediğimde hep engellendi ablam sürekli ağladı enişteme gelince yani benim hiç abim yok ama olsa en fazla bu kadar severdim ve insanların rahatsız olduğunu hissetsem zaten kalmazdim ayda bir yada 2 ayda bir eşimle görüşyoruz sürekli ben gidiyorum ve en az 10 gün kalıyorum evlilik öncesi 3 buçuk yıl kadar flört ettik ve yine mesafe aynıydı aramızda o yüzden birazda aliskiniz bu duruma eşim 26 yaşında annesinin rahatsızlığindan dolayı ve ailesiyle ortak esnaf olduğundan dolayı buraya gelemeyeceğini sevgiliyken söylemişti yani emekli olana kadar ayrımi taşıyacaksınız diyenler için söylüyorum bende eşimden bir gün bile ayrı kalmak istemem tabiki ama sizlerinde bildiğiniz gibi dünyanın bin birturlu hali var evet bu yüzden isimden vazgecemedim eşimde beni bu konuda baskıcı olmadı karar tamamen bana bırakıldı aynı şekilde eşimin ailesi de kararimiza saygı duydu eş tayinini denedim ama olumsuz geldi becais için değişim kabul eden birisi bulamadım şuan için Mayıs ayı gibi olacağı söyleniyor ama kesin değil düğünden sonrada 2020 Kasım ayı gibi olacağı söylenmişti bir yıl sabrederim diye gelmiştim aslında ama pandemi ve diğer olumsuzluklarla birlikte olmadı yani tayin yoksa bende herkes gibi aile birliğimin bozuk olmasını istemezdim eşim normal zamanda benden daha fazla kazanıyor ve onun yaşadığı şehir işi için daha müsait anlaşmalı olduğu yerler var burda aynı düzeni oturtamayiz böyle karışık bı durum anlayacağıniz

Arkadaşlar merhaba öncelikle tşk ederim yorumlarınız için öncelikle ablamlarla kalma durumuna açıklık getireyim kendime ait bir ev açmak istedim ailem eşim ve ablamlar herkes ortak kararda ablamlarda yasamami istedi ayrı ev bakmak istediğimde hep engellendi ablam sürekli ağladı enişteme gelince yani benim hiç abim yok ama olsa en fazla bu kadar severdim ve insanların rahatsız olduğunu hissetsem zaten kalmazdim ayda bir yada 2 ayda bir eşimle görüşyoruz sürekli ben gidiyorum ve en az 10 gün kalıyorum evlilik öncesi 3 buçuk yıl kadar flört ettik ve yine mesafe aynıydı aramızda o yüzden birazda aliskiniz bu duruma eşim 26 yaşında annesinin rahatsızlığindan dolayı ve ailesiyle ortak esnaf olduğundan dolayı buraya gelemeyeceğini sevgiliyken söylemişti yani emekli olana kadar ayrımi taşıyacaksınız diyenler için söylüyorum bende eşimden bir gün bile ayrı kalmak istemem tabiki ama sizlerinde bildiğiniz gibi dünyanın bin birturlu hali var evet bu yüzden isimden vazgecemedim eşimde beni bu konuda baskıcı olmadı karar tamamen bana bırakıldı aynı şekilde eşimin ailesi de kararimiza saygı duydu eş tayinini denedim ama olumsuz geldi becais için değişim kabul eden birisi bulamadım şuan için Mayıs ayı gibi olacağı söyleniyor ama kesin değil düğünden sonrada 2020 Kasım ayı gibi olacağı söylenmişti bir yıl sabrederim diye gelmiştim aslında ama pandemi ve diğer olumsuzluklarla birlikte olmadı yani tayin yoksa bende herkes gibi aile birliğimin bozuk olmasını istemezdim eşim normal zamanda benden daha fazla kazanıyor ve onun yaşadığı şehir işi için daha müsait anlaşmalı olduğu yerler var burda aynı düzeni oturtamayiz böyle karışık bı durum anlayacağıniz

Yani bu duruma alışkınmışsınız zaten. O gelemez ben gidemem diyorsunuz. Bu durumda çözümsüz sizin bu durum. Aslında çokta şikayetçi gibi de durmuyorsunuz kabullenin böyle bir evlilik hayatı yaşayacağınızı tek önerim bu

fazla bu kadar severdim ve insanların rahatsız olduğunu hissetsem zaten kalmazdim
Ne kadar severseniz sevin ne kadar iyi anlaşırsanız anlaşın aynı evde olmaaaaz. Kırmak istemiyorum sizi ama adam rahat rahat evde istediği kıyafetle dolaşamaz, tuvalete giremez, banyo yapamaz, eşiyle rahat bir cinsellik yaşayamaz. Yaşayamaz yani. Bunun sevgiyle bir alakası yok. Ablanız istediği kadar ağlasın, yine onlara yakın bir ev kiralardınız olur biterdi.
İş konusunda benim fikrim, yıllarca çalışıp uykusuz kalıp memur olduysam (insanlar ne hayal kırıklıkları yaşıyor memur olmadıkları icin) asla ayrilmazdim işimden.
Neden her zaman kadın fedakarlık yapıyor bunu anlayamıyorum.

yani keşke bu detayları baştan anlatsaydınız. Bence şimdilik mayısı bekleyin. Yaşınız da daha gençmiş bir süre daha katlanabilirsiniz bir ihtimal varsa.
Eşinizin aile işiymiş ve nişana kadar sizin böyle bir durumunuz söz konusu değilmiş. Bu durumda gelmesini beklemek abes olur.

Cevap veriyorum, yerinizde olsam isimi birakmazdim.

Ablaniza ve kocasina acidim ben. Evli barkli koskoca kadin gelip postu sermis 2 yildir 🙄
Nasil kabul ediyorlar yahu? Koloni duzeni.

Eniste ne kadar abim gibi olsa da ben onlarla kalamazdim, kalmazdim da, kabul de etmezdim. Iyi kotu ogrenci evi gibi de olsa 1+1 bir ev tutardim. Ablan annen o bu kim ısrar etse de ben kabul etmezdim. Kendi hayatimla ilgili kararlari baskadina birakmazdim. Ablamda bu kadar yasayamam. Ayni banyo ayni tuvaleti kullanmak bir tarafa, onlarin da ozel bir hayati var.
Is konusuna gelince esim icin de olsa isimi asla birakmam. 12 yil evlilikten sonra bosanmis bir kadin olarak soyluyorum. Esine guvenip isini birakmamali bir kadin. Esimi birakirim isimi birakmam, ille de bir secim yapmam gerekirse. Yaş ilerleyince is de bulamazsiniz.
Ayda bir surekli ben gidiyorum esimin yanina demissin. Neden bir kez de o gelmiyor? Ablanlara degil tabi ki. Bir ev tutun oraya gelsin. Hep senin esinin ayagina gitme. Arada o da gelsin. Hep kadinlar yapmasin canim fedakarligi...

X