PKO'yu yenmek isteyenler buyrun içeriye!

Insallah ama sen adet oluyosun galıba dımı yoksa ılacsız olmuyomuydun adet bıde farklı bısey kullandın mı ılac vıtamın vs
80 küsür gün olduğunda kullanmıştım ama benim de çok geç oluyordu ve hiçbir zaman birbirini tutmuyordu. Ayrıca olsam bile hergün yumurtlama testi yapmama rağmen pozitif çıkmıyordu. Yumurtlama olmadan adet oluyordum muhtemelen. Senin ne kadar süre olmuyor ki? Hep ilaç mı alıyorsun? Ne kadar süre bekledikten sonra alıyorsun? Ben ilaç almamak için diretmiştim açıkçası çünkü ilaç alırken gebelik deneme demişti doktor sonra da bidaha içmedim. Bitkisel şeyler denedim.

Kızlar benim adet döngüm hep düzenlidir.
Yumurtkama da olur. Hatta şu an yumurtlamanın pik dönemindeyim. Pco tesadüfen fark edildi kontrol içim gittiğimde.
Hiç hormon testi yapmadı doktot ama insülin direncim vs de yok. Sadece bi 6 kilo verdim tam ideal kilomdayım.
Aralıkta tekrar gidicem kontrole.
Doktora tedaviye başlamadan bana önerileriniz olur mu? Doğal vs.

Ssdece 10 kilo verdim 2.ciye hamileyim tedavisiz.
Ilkinde sogan kuru yaptim bide inofolic combi kullandim 2.ci de hicbisey yapmadim.
Peki sizde pkonun hangi semptomlari vardi ?? Bu arada Saglicakla kucaginiza alin insallah bizlerede dua edin hayirlisiyla

35 yaşındayım 17 yaşından beri cekiyorum bu hastalığı en ileri seviyede benim durumum 12yaşından 17 yaşina kadar cok guzel ay döngüm vardı 17 yaşında tüylerim cogaldı ve regl bir anda kesildi siddetli kasık ağrısı ile acile gittik apandisten süphelendiler tahliller temiz cıktı ancak kadın doguma gidince durumum ortaya cıktı 49 kilodaydım dal gibiydim. o gün bugündür ilaçsız regl oldugumu bilmem son 5-6 yıldir ilaçta fayda etmedi rahimde incelme oldu 2kere tedaviyle hamile kaldım kaybettim 3.de yine tedaviyle yavruma kavustum, aralarda sayamadığım aşılama ve tüp bebek tedavilerini belirtmiyorum bile bu hastalığın çok sikıntısını cektim halende cekiyorum

Kızlar benim adet döngüm hep düzenlidir.
Yumurtkama da olur. Hatta şu an yumurtlamanın pik dönemindeyim. Pco tesadüfen fark edildi kontrol içim gittiğimde.
Hiç hormon testi yapmadı doktot ama insülin direncim vs de yok. Sadece bi 6 kilo verdim tam ideal kilomdayım.
Aralıkta tekrar gidicem kontrole.
Doktora tedaviye başlamadan bana önerileriniz olur mu? Doğal vs.
benim de size benzer hikayem vardi. bir yil denedik.. bir yil sonra gun kacirmamiz aslinda imkansiz da test deneyeyim dedim. hep pik gorurdum. rahim temiz tikali degil. erkek faktoru de iyi. ne sebep var ki yumurtlamam da var derdim hep. dr degisitirince yumurta takibi yapmak istedi dr. pik cikmasina ragmen yumurtanin yeterince buyumedigini gorduk. ilacla buyudugu ay da olumlu sonuc alamadik. belki de catlama problemi de var. bu ay buna bakilacak. bu etkeni de goz onunde bulundurun bence. yumurta oluyor diye rahat olmayin. kilom iyidir ve insulin direncim olmamasina ragmen dr ilac verdi ve ondan sonra buyudu yumurtalar Allahin izniyle.

benim de size benzer hikayem vardi. bir yil denedik.. bir yil sonra gun kacirmamiz aslinda imkansiz da test deneyeyim dedim. hep pik gorurdum. rahim temiz tikali degil. erkek faktoru de iyi. ne sebep var ki yumurtlamam da var derdim hep. dr degisitirince yumurta takibi yapmak istedi dr. pik cikmasina ragmen yumurtanin yeterince buyumedigini gorduk. ilacla buyudugu ay da olumlu sonuc alamadik. belki de catlama problemi de var. bu ay buna bakilacak. bu etkeni de goz onunde bulundurun bence. yumurta oluyor diye rahat olmayin. kilom iyidir ve insulin direncim olmamasina ragmen dr ilac verdi ve ondan sonra buyudu yumurtalar Allahin izniyle.

Benimde aynı şekilde yumurtm istenilen boyuta gelmiyordu

nasilsiniz epeydir gormuyorum sizi.. ayneyn ayneyn de gelmiyor epeydir.. neler yapiyorsunuz gelisme var mi?
EVET BENDE BAYADIR GÖRÜŞEMEDİM ONUNLA.. CANIM ADETİMİN DÜZENİ İYİCE BOZULDU TAKVİYE FİLANDA ALMIYORUM ANLAMADIM BUGUN TEST YAPTIM YİNE TEK ÇİZGİ YORULDUM ARTIK KORONA VAR DİYE HİÇ DR DA GÖRÜNMÜYORUM GİDEMİYORUMDA BAKALIM SONUMUZ NOLACAK İNŞALLAH BİZEDE ARTIK NASİP OLSUN ÇOK İSTİYORUM AMA İSTEMEKLEDE OLMUYO VAKTİNİ BEKLİYORUM ARTIK

Adet düzensizliği hafif tuylenme vardi .Rabbim hayirlisiyla isteyen herkese nasip etsin insallah
BENDEDE VAR AYNI SEMPTOMLAR..ALLAH İYİ DR DENK GETİRSİN BÖYLE SAHİPLENECEK TABİ BİZDE ERKEK FAKTORÜDE VAR ÇÜNKÜ 22 KİLO VERDİM NERDEYSE SEN HAMİLE KALIRSIN DÜZENSİZDE OLSA ADETİN AMA EŞİNDEN DOLAYI NORMAL KALMAN ZOR DİYO DR LAR..ALLAHTAN ÜMİT KESİLMEZ..

gerçekten çok faydalı bir başlık olmuş.İnşallah bende hazırlığımı yapıp başlıycam

BENDEDE VAR AYNI SEMPTOMLAR..ALLAH İYİ DR DENK GETİRSİN BÖYLE SAHİPLENECEK TABİ BİZDE ERKEK FAKTORÜDE VAR ÇÜNKÜ 22 KİLO VERDİM NERDEYSE SEN HAMİLE KALIRSIN DÜZENSİZDE OLSA ADETİN AMA EŞİNDEN DOLAYI NORMAL KALMAN ZOR DİYO DR LAR..ALLAHTAN ÜMİT KESİLMEZ..

Ibrahim saracoglu kürlerini deneyin esinizde Rabbim olmazları oldurur canim ümidini sakin kesme

Yumurta büyütme tedavisi oldum 5. Denemede yumurtalarim büyüdü çok şükür hamileyim 🧿🥰 darısı başınıza hayırlı sağlıklı bir şekilde inşallah
Amin isteyen herkesle beraber bana da nasip olsun. Benim de bir iki kere büyüdü yumurta ama çatlamadı sanırım. Bu ay büyürse iğne vurulacağım.

EVET BENDE BAYADIR GÖRÜŞEMEDİM ONUNLA.. CANIM ADETİMİN DÜZENİ İYİCE BOZULDU TAKVİYE FİLANDA ALMIYORUM ANLAMADIM BUGUN TEST YAPTIM YİNE TEK ÇİZGİ YORULDUM ARTIK KORONA VAR DİYE HİÇ DR DA GÖRÜNMÜYORUM GİDEMİYORUMDA BAKALIM SONUMUZ NOLACAK İNŞALLAH BİZEDE ARTIK NASİP OLSUN ÇOK İSTİYORUM AMA İSTEMEKLEDE OLMUYO VAKTİNİ BEKLİYORUM ARTIK
Hepimiz öyleyiz. Rabbim yüzümüzü güldürsün.

Merhaba siteye yeni uyeyim çaresizlik ve aradığım bilgiler beni buraya yönlendirdi benimde 24 haftada sonlanan 35 haftada doğal yoldan olan kızım var 7 yaşında şu an gebelikte eklampsi yaşadım ilk çocuğum da devamında protein kaçağı ve yavrum kordondan ayrıldı ve kaybettim kızın da ise genetik testlerebakildi kansulandirici asprin hamile diyetiyle 35 haftada doğdu yavrum. Ta ki 14 ay önce kızıma bir kardeş isteyerek başladı maceram . 12 ay bekledim ve olmayınca bir kadindgum uzmanına çıktım kan verdim adet 3. Gün gel dedi. Gittim ve sende pcos var sana infertilite uzmanları bakmalı dedi soK oldum başta sonra fakülte hastanesine gittim 2 aydır orada da tüm tetkikler yapıldı işin garibi benim değerlerim normal insulin direncin iyi ama aşırı saçlarım dökülüyordu ve sivilce adet düzensizliğin baya 3 yıla yakındır vardı dr kilo ver dedi zaten bu kilo da bu illet hastalıktan oluyor 82 ye kadar çıkan kilomu 4 ayda koşu bandı iş temposu stres az yeme derken 74 e zor dusurdum rahim filminden sonra bu ay doğal yolla yine şans verdi drlar ama 3 gün sonra adet olacağım test te yaptım yine birşey çıkmadı. Arkadaşlar uzun oldu ama size sorum benim gibi sorunlar yaşayıp doğal ya da aşılama yoluyla gebe kalan var mı yaşım 32 umudum tükendi yoruldum ovulasyon bakmaktan isi olcmekten sürekli kan vermekten test yapmaktan ve her ay ayni belirtileri yasayip kendi içimle sorun yaşamaktan cvp veren herkese şimdiden teşekkür ederim 🙏🙏

X