Polikistik over sendromu için doğum kontrol hapı kullanımı

CatMommy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2022
2
2
İyi akşamlar herkese 22 yaşındayım ve polikistik over sendromu yüzünden adet göremiyorum. Doktor tedavinin başında adet görebilmem için 6 ay Yasmin kullanmamı, sonrasında bırakıp 3 ay beklememi ve sonra kontrole gelmemi söylemişti, dediği şekilde yaptım. 3 ay boyunca adet göremedim ve kontrole gittiğimde doktor artık Yasmin ilacını sürekli kullanmam gerektiğini yoksa bir daha hiç adet olamayacağımı söyledi. Sorun şu ki ilacı kullandığımdan beri hayatım çok dengesiz bir hal almaya başladı.. psikolojik olarak aşırı yıpranıyorum, sürekli depresif bir haldeyim ve sürekli duygu karışıklıkları yaşıyorum (örneğin çok iyiyken birden çok kötü oluyorum ve hatta kendime zarar vermeyi düşünüyorum) psikolojik yan etkiler dışında fiziksel olarak da aşırı kilo aldım ve her neredeyse her gün mide bulantısı yaşıyorum, vajinal akıntılardan bahsetmek istemiyorum bile.. aranızda Yasmin kullanıp böyle durumlar yaşayan var mı? Ayrıca polikistik over sendromu olup ilaç kullanmadan veya başka bir tedavi ile bunu yenebilen/kontrol altına alabilen var mı? (Bu arada ilacı yaklaşık 1.5 senedir ara vermeden kullanıyorum)
Acaba ben mi abartıyorum diye düşünmeye başladım artık.. buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim, cevaplarınızı bekleyeceğim ❤️

İyi akşamlar herkese 22 yaşındayım ve polikistik over sendromu yüzünden adet göremiyorum. Doktor tedavinin başında adet görebilmem için 6 ay Yasmin kullanmamı, sonrasında bırakıp 3 ay beklememi ve sonra kontrole gelmemi söylemişti, dediği şekilde yaptım. 3 ay boyunca adet göremedim ve kontrole gittiğimde doktor artık Yasmin ilacını sürekli kullanmam gerektiğini yoksa bir daha hiç adet olamayacağımı söyledi. Sorun şu ki ilacı kullandığımdan beri hayatım çok dengesiz bir hal almaya başladı.. psikolojik olarak aşırı yıpranıyorum, sürekli depresif bir haldeyim ve sürekli duygu karışıklıkları yaşıyorum (örneğin çok iyiyken birden çok kötü oluyorum ve hatta kendime zarar vermeyi düşünüyorum) psikolojik yan etkiler dışında fiziksel olarak da aşırı kilo aldım ve her neredeyse her gün mide bulantısı yaşıyorum, vajinal akıntılardan bahsetmek istemiyorum bile.. aranızda Yasmin kullanıp böyle durumlar yaşayan var mı? Ayrıca polikistik over sendromu olup ilaç kullanmadan veya başka bir tedavi ile bunu yenebilen/kontrol altına alabilen var mı? (Bu arada ilacı yaklaşık 1.5 senedir ara vermeden kullanıyorum)
Acaba ben mi abartıyorum diye düşünmeye başladım artık.. buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim, cevaplarınızı bekleyeceğim ❤️
Canım 18 yaşımdan beri tarlusal kullandım bende pco vardı hiç adet göremiyordum senin gibi ilaçla olduğum için doktor hep kullanmamı önermişti banada öylede yaptım evlendim vs. Hep devam ettim ama dediğin gibi psikolojik olarak insanı çok yıpratıyor ama içmesemde bu sefer olamama sıkıntısı sarıyordu, seni çok iyi anlıyorum ama yapacak bişeyimizde yok ama sana şunu önerebilirim ben onu kullandığım zaman hem adet oldum kendiliğinden hem yumurtlama gördüm ve çok şükür bebeğim oldu tamamen takviye bitkiselde değil hiçbi zararı yok araştırmanı tavsiye ederim ilaç kullanırkenki o depresifliğide alıyor "gynosıtol" toz saşe..

Düzenli kullanımda emin ol faydasını göreceğine eminim bende aynı durumda olan bi arkadaşım vasıtasıyla kullanmaya başladım bebeğime bile vesile oldu çok şükür.. 1 ayda yumurtlama gördüm 45. Günlerde falanda adet olmuştum hergün 1 adet kahvaltıdan sonra yarımbardak suya karıştırıp içtim ve düzenli kullanımda yumurtlamayı erkene aldığı için adetinde düzene giriyor hem inan kafan o kadar rahatlıyorki depresyon 0 istiyorsan doktoruna danış içerisinde ınosıtole var oda bilir tam bizim pcolular için trendyolda falan satılıyor araştır 🥰

Düzenli kullanımda emin ol faydasını göreceğine eminim bende aynı durumda olan bi arkadaşım vasıtasıyla kullanmaya başladım bebeğime bile vesile oldu çok şükür.. 1 ayda yumurtlama gördüm 45. Günlerde falanda adet olmuştum hergün 1 adet kahvaltıdan sonra yarımbardak suya karıştırıp içtim ve düzenli kullanımda yumurtlamayı erkene aldığı için adetinde düzene giriyor hem inan kafan o kadar rahatlıyorki depresyon 0 istiyorsan doktoruna danış içerisinde ınosıtole var oda bilir tam bizim pcolular için trendyolda falan satılıyor araştır 🥰
Çok teşekkür ederim yanıtınız için, hem araştırıp hem de doktoruma danışacağım umarım kullanabilirim ve etkisini görürüm sizin gibi 🥰

Çok teşekkür ederim yanıtınız için, hem araştırıp hem de doktoruma danışacağım umarım kullanabilirim ve etkisini görürüm sizin gibi 🥰
İnşallah canım benim seni çok iyi anlıyorum inşallah sende kolayca aşarsın bu yolları bu kalıtsal hastalık hep bizimle olacak bitmesi için bi tedavisi yok belki ama yinede üstesinden gelinebiliyor bekarsan tedavisiz çocuğun olmaz vs. Derlerse inanma bana bekarken bi doktorum öyle demişti evlendiğimde bile tedavisiz olmaz diye doktorlara gittim bir sürü tedavi gördüm tedaviyi bıraktım hamile kaldım çok şükür tedavide gerekebilir belki yumurtlatmak için ama emin olki olmayacak bişey değilmiş ben boşuna üzülmüşüm biz pcolular daha bile şanslı bir sürü yumurtamız var 😊

Merhaba canim martta yazmissin ama cok sey degismemistir heralde cokda gecmemis postun üzerinden , bak ben 16 yasimdan beri bu polikistik over belasiyla ugrasiyorum suan 25 yasimdayim evlendim 3 yildirda cocugum olmuyor cünkü senin gibi adet düzgün göremiyorum ama bu bazi doktorlarin igrenc tavri artik mide bulandiriyor sana öyle dedigi an cikip gitmeliydin öyle sacmalik olabilirmi?? Senin bir rahmin var yumurtaliklarin var yani allah seni bir kadin olarak yaratmis kii 22 yasindasin gencsin herseyinde bir tedavisi var bu bir tedavi degil ömür boyu dogum kontrol kullanmak .. aklim ermedi 😡igrenc bir tavir gercektn nedemek bidaha adet olamicaksin ?! Olucaksin stress yapma kilo varsa ver yoksada cok cok cokkk iyi bir doktor şart yasmin bukadar agir bir ilac ise iyi doktor olsa bu semptomlara ragmen vermezdi yani Tarlusal var onu daha cok veriyor doktorlar polikistiklere bende kullandim duphaston iclerinden en iyisi okadar vucuduma hormon yükledim ki inan kullanmadigim ilac kalmadi ama en iyisi duphaston ve sunu unutma ki vitamin takviyesi kadinlara okadar iyi geliyorki omega3 takviyesi Osende markasina bi an önce basla koenzimQ10 kullan 3 ila 6 ay icinde kan degerlerin hormonlarin normale dönüp adet olduguna şahit olcaksin ben bunlarin hepsinden gectim kendine yeni bir doktor bul canim yarin birgun gün evlenince cok sknti cekersin ictigin ilac asiri agir ilk defa duymuyorum şu nalet olasi yasmin hapini.. tamam öfkelendim sakinim suan😀😀 aşkim git kendine inofolic combi al yada icinde inositol iceren bir takviye onu koenzimQ10 yada omega 3 ile destekle hiic canini skma olucak❤❤❤ manyak bu doktorlar banada diyolarki cocugun asla olmicak senin polikistik oversin diyolar hüngür hüngür aglattilar beni sonra baskasina gittim diyoki engel degil cocugun olur yani manyak bu doktorlar gercekten paranin köpegi olmuslar baskada bisey degil

Tatlım şu yorumu da oku derim: Ayaya > Hayıt Tentürü 50 mL

Sezzen – 05/08/2020

Merhaba, polikistik över hastasıyım ve sizden daha önce hayıt tentürü aldım yaklaşık 2 aydır kullanıyorum, eskiden 2-3 ayda zar zor adet görürdüm şimdi sadece 2 haftalık gecikmelerle oluyorum. Bi yandan buna devam ederken gebelik de düşünüyoruz. Arkadaşım sizden hem hayıt hem de eşi için keçiboynuzu çekirdeği tentürleri almıştı. Ve hamile kaldı. Şimdi ben de almak istiyorum.

Mehrii34 Mehrii34 Guzelkuss Guzelkuss merhaba, ben de pkoluyum ilaçsız adet göremiyorum ve 15 yıla yakın hep yasmin kullandım. bana sadece kanama başlatmak için ara ara tarlusal verdiler. yasmin kullanmadan duphaston ya da tarlusali nasıl kullanıyorsunuz adet olmak için ?

şu an femara kullanıyorum gebelik için ama olmazsa en azından yasmin e dönmeyeyim bari. benim kötü kolesterol ve yağ asitlerimi çok yükseltti. ama her doktor da böyle devam ettirdi. keşke daha önce denk gelseymişim size 😞

Mehrii34 Mehrii34 Guzelkuss Guzelkuss merhaba, ben de pkoluyum ilaçsız adet göremiyorum ve 15 yıla yakın hep yasmin kullandım. bana sadece kanama başlatmak için ara ara tarlusal verdiler. yasmin kullanmadan duphaston ya da tarlusali nasıl kullanıyorsunuz adet olmak için ?

şu an femara kullanıyorum gebelik için ama olmazsa en azından yasmin e dönmeyeyim bari. benim kötü kolesterol ve yağ asitlerimi çok yükseltti. ama her doktor da böyle devam ettirdi. keşke daha önce denk gelseymişim size 😞
Canım merhaba 😊 Ben hep tarlusal kullanmıştım hiç adet göremediğim içinde herhangi bigün başlayabiliyordum ilaç bitiminden 10 gün içindede adet oluyordum bu şekilde kullandım.. Sana tavsiyem gynosıtol kullanman olacaktır ben onunla ilk kutuda yumurtlama gördüm ve gebe kaldım çok şükür tamamen takviye yumurtaları geliştiriyor zararlı bişey değil hatta önerdiğim biri daha bununla gebe kaldı çok şükür hem her yönden iyi geliyor bilirsin biz pcolularda bi sıkıntı kötü ruh halleri vardır ona bile çok iyi geliyor toz saşesini kullandım ben günde 1 bardağa karıştırıp içtim 1 ay boyunca banada bi arkadaşım önermişti doktorlarda tavsiye ediyor.. Doktora danışıp bile alabilirsin ilk 3 ay düzenli kullanman şart😊 Bi araştırmanı tavsiye ederim🙃

öncelikle Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin yavrunuzu, darısı başımıza olsun hayırlısıyla 🧿
bana da doktorum takviye olarak 3 ay inofolic verdi onu bitirdim gynositolle benzer içerik diye biliyorum. şimdi de proxyfemin verdi onda da ekstra olarak hayıt özü var . yarın da kontrolüm var yumurtalara bakılacak 🙏🏼

ben de hep yasmin yerine tarlusal kullansam diye düşürdüm de doktorlar hep dkh verdiği için cesaret edememiştim zaten sıkıntılı sistem bi de ben bozarım iyice diye 😅 ama gebelik olmazsa ben de tarlusali deneyeceğim bundan sonra.
çok teşekkür ederim paylaşım için.
Canım merhaba 😊 Ben hep tarlusal kullanmıştım hiç adet göremediğim içinde herhangi bigün başlayabiliyordum ilaç bitiminden 10 gün içindede adet oluyordum bu şekilde kullandım.. Sana tavsiyem gynosıtol kullanman olacaktır ben onunla ilk kutuda yumurtlama gördüm ve gebe kaldım çok şükür tamamen takviye yumurtaları geliştiriyor zararlı bişey değil hatta önerdiğim biri daha bununla gebe kaldı çok şükür hem her yönden iyi geliyor bilirsin biz pcolularda bi sıkıntı kötü ruh halleri vardır ona bile çok iyi geliyor toz saşesini kullandım ben günde 1 bardağa karıştırıp içtim 1 ay boyunca banada bi arkadaşım önermişti doktorlarda tavsiye ediyor.. Doktora danışıp bile alabilirsin ilk 3 ay düzenli kullanman şart😊 Bi araştırmanı tavsiye ederim🙃

öncelikle Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin yavrunuzu, darısı başımıza olsun hayırlısıyla 🧿
bana da doktorum takviye olarak 3 ay inofolic verdi onu bitirdim gynositolle benzer içerik diye biliyorum. şimdi de proxyfemin verdi onda da ekstra olarak hayıt özü var . yarın da kontrolüm var yumurtalara bakılacak 🙏🏼

ben de hep yasmin yerine tarlusal kullansam diye düşürdüm de doktorlar hep dkh verdiği için cesaret edememiştim zaten sıkıntılı sistem bi de ben bozarım iyice diye 😅 ama gebelik olmazsa ben de tarlusali deneyeceğim bundan sonra.
çok teşekkür ederim paylaşım için.
Amiinn çok teşekkür ederim canım rabbim tez vakitte en hayırlı zamanda nasip etsin sizlerede inşallah🤲 Evet canım içerikleri aynı işe yarayacağını düşünüyorum inşallahta öyle olur doğum kontrol hapları olduğu için onların pek bi etkisi yok zaten sadece adet getiriyorlar canım tarlusalıda deneyebilirsin tabiki😊

Merhaba sakin öyle birsey yapmayin yasmin felan kullanmayin duphaston iyi bir ilactir özellikle doktorun femara verdiyse cok iyi bu ilacta iyidir yumurtaliklarini illaki uyarir. Duphastonu doktorun sana ayarlamasi lazim adet düzenin yoksa eger benim gibi ben her ayin 27 veya 30unda aliyordum duphastonu ama tek tarihte kaliyordum yani sürekli degistrmyrm aklinda olsun. 30unda basliyosun sabah aksam 10 gün boyunca tok iciyosun. Haplar bitince 10 gün icinde adet oluyorsun bana cok yaradi ins sanada yarar diye umuyorum koenzimQ10 ve inositol kullan lütfen omega3 bunlar cok yararli bi an evvel basla benim adetim sadece bu vitaminlerle düzene girdi duphastondan sonra duphastpn sadece bir terapi amacli 6 ay kullandirti doktor pcos da vitamin cok önemli kilo varsa ver etkisini görceksin cok net konusuyorum pco lu olarak. Evliyim 3 yildir cocukda yok yani istiyoruz. Ergenligimden beride pcoluyum ben 17 yasimdan beri suan 25 yasindayim. Tam bir bas belasi bu pco ama bu dediklerime uyarsan güzel sonuclar alirsin.. ❤️🙏

Merhaba ben hayıt macunu ile oluyorum regli ama suyu değil bal hayıt tohumu karışımı bu karışımı da instagramda. Bi sayfadan alıyorum

X