Polikistik over - soğan kürü

Teşekkür ederim.bi süredir içiyorum ama adet görmedim henüz.yani ara vererek yaptım iki kez bunu da kiloma bağlıyorum kilo vermeye çlışıyorum biraz verirsem soğan suyuda etki eder inşallah.

Cnm once tarlusalla getir adetini ama.?sora adetin bttikten 2 gun sora bsla.bnde ole icmistim bnimde basta glmemisti

Faydasi
Kızlar geçen ay 15 gunlük (5 ve 20 eylül arası) 1. Kürü yaptım. Şimdi adetim yarın bitecek ama bu gecikmeli bir adetti düzen yok. 7 günlük 2. Kürü ne zaman yapmalıyım ? Emin değilim adetim belli olmuyor direk baslasam olmaz mi faydası ?? Yardım lütfen pko var yumurtluyorum ama çatlamiyor yanı foliküller var çok sayıda 1cmden küçük.
ni gordun mu cok merak ediyorum bende ikinci ayim iciyorum

Canım soğan kurunu evet, öneriyorlar
Bende yaptım ama düzenli yapamadım ne yazık ki. Ben de ne yazık ki ilaçsız mens goremiyorum. Canım vallahi zor bir süreç yıpratıcı oluyor. Birde bizim kendi stresimiz sureci daha zorlu kiliyor. Ben sana kısaca yazayım. Dr umu degistirdim ben artık her gittiğim ilaç kullan zayifla gel diyordu. Hep başa hep başa dönüyordum. İlaç bitiyor ben zayiflayamiyorum sonra bir.kaç deneme sonra yine adet olamama.. Etrafin malum baskısı.. Hamile kalanların senden gizlemesi.. Dışarıda TV de reklamlarda gordugun hamilelerin bebekler
.. İyice umutsuzluğa kapiliyorsun.. Ahh ne eziyet ediyormusuz kendimize biliyor musun
İşte ben dr değiştirdim. Artık ben bu süreçten çok Yoruldum . 2 seneye yakın aynı şeyler hep kısır döngü.. Hocam biz aşılama yapalım dedim. İşte eşim tahlil verdi benim bazı yaptiklarim(bol incir yiyordum, dışarıdan yemek yemiyor, ambalajli ürünler çikolata cips vs baya uzak durdum ve zayıflamaya çalışıyordum) bana adet söktürücü verdi sonra ki aşama rahim filmi sonrada aşılama yapılacaktı.ben ve eşim Dr a cidden Güvendik çünkü güven veriyor insana. Ben kafami baya rahatlattim. Yanı önümüzde ki tablo açık belirsizlik yok ve adet olmayı bekliyoruz. Bu arada esimde aynı şekilde dışarıda yemek yemiyor . sigara alkol kullanmıyor zaten. Bol sıvı tüketiyordu. Esimle birlikte olduktan sonra ayağa kalkmiyordum yanımda kitabım vardı kitap okuyordum
Sabah duş aliyordum ılık su ile.. Neyse ilacim.bitti 1o.gün oldu ben ha bugün ha yarin olacak gibiydim çünkü sikayetlerim mens olacak gibiydi.. Kasiklarim belim ağrıyordu.. 1o.gün Dr umu aradım bana 2. Kutuya baslayim ama ondan.önce bir kan tahlili.vermeni istiyorum dedi. Ben.kimseye demedim hastaneye gittim kanı verdim. İsten çıktim unuttum sonucu hanı hep hayal kirikligi varya.. O değer 0dan 1 e cikmamis ya... Umut sıfır... Eczane görünce aklıma geldi ilaç alacağım ben.. Aa dedim ne.olur olmaz kizim bak su sonuca dedim kendi kendime.. Tlfndan girdim sayfaya deger im 3ooo lerdeydi.. Ben sok tabii inanmıyorum.. Buraya yazdı..Dr umu aradım tebrik ederim gebesin dedi ve... Rabbim bugünlere gelmemizi nasip etti. Canı kafami rahat tut.. Herşeyin bir vakti zamanı var. İstanbul da isen imkaninda var ise Dr umu tavsiye ederim
Senin bebegin dogmustur muhtemelen ama bana okuduklarim umut oldu cok sevindim:))insallah bnmde olur

Faydasi

ni gordun mu cok merak ediyorum bende ikinci ayim iciyorum
Benim pko diye bir rahatsızlığım olduğu için folikuler kistler var her adette atılıp sonrasında tekrar ürüyor ö yüzden faydası olmadı ama miyom polip gibi büyük kistlerde faydasını giren çok kişi var şifa olsun inşaallah sana
.

Senin bebegin dogmustur muhtemelen ama bana okuduklarim umut oldu cok sevindim:))insallah bnmde olur

Doğdu canım benim. Valla özellikle yazdım. İnsanın öyle ihtiyacı oluyor ki bu durumda böyle şeylere. Sende yaşam kalitene dikkat et. Sağlıklı yaşamaya başla esinde tabii.. Allahın izniyle olur canım. Rabbim isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin

ben de pkoluyum :KK43: Bir Kızım var 5 yaşında, deli gibi kardeş istiyor ama olmuyor maalesef. Bu ay soğan kürü uyguluyorum inş. faydalı olur.. :emir_bebek:
Buraya cevp yazali cok olmus ama bende yeni yeni arastirmalar icerisine giriyorum 2 senelik wvliyim benek icin ugrasiyoruz. Sogan suyundan sonra hamile kalabildiniz mi

Merhaba kızlar ben 28 yaşındayım adetlerim hep düzensiz ve 40 günü aşınca gelirdi 50 gün olamayınca dr a gittim ve polikistik over dedi başka dr larada gittim kan tahlili fln pko :KK1: baba tarlusal verdi 12.gün oldum adetin 2.günü diane doğum kontrol hapı kullanmaya başladım 2 kutu bitti 44draje ve hala olmadım kafama göre tarlusal alıp kullansam olurmu çok panik yaptım

Merhaba kızlar ben 28 yaşındayım adetlerim hep düzensiz ve 40 günü aşınca gelirdi 50 gün olamayınca dr a gittim ve polikistik over dedi başka dr larada gittim kan tahlili fln pko :KK1: baba tarlusal verdi 12.gün oldum adetin 2.günü diane doğum kontrol hapı kullanmaya başladım 2 kutu bitti 44draje ve hala olmadım kafama göre tarlusal alıp kullansam olurmu çok panik yaptım
Çok panik yaptım cevap yazarsanız sevinirim

Kafana göre kullanma bence bebek istiyorsan zaten doğum kontrol hapıyla işin olmaz.

Yazın sözlümden ayrıldım baya stresli günler geçirdim kilomda 66.doktor 6 kilo ver dedi hiç veremiyorum sözlümle geri barıştık ama aileö istemiyor bir sürü stres problem bıktım artık sanki yumurtadan kesilmiş tavuk gibi hissediyorm

Yazın sözlümden ayrıldım baya stresli günler geçirdim kilomda 66.doktor 6 kilo ver dedi hiç veremiyorum sözlümle geri barıştık ama aileö istemiyor bir sürü stres problem bıktım artık sanki yumurtadan kesilmiş tavuk gibi hissediyorm
Böyle kendini kasıp üzülürsen, adet döngün bozulur cnm, ister istemez oluyor benim de düğüne yakın bozulmuştu, sonrasında hep sorun yaşadım. Stres hep var keşke o zamanlar yardım alsaydım diye düşünüyorum. Sen de kendin stresi idare edemiyorsan yardım almayı dene. Çok faydalı olur.

Merhaba hanımlar ..
Başlıktanda belli olduğu gibi polikistik over lanetine yakalananlardanım. Düzensiz adetlerim,azalan kanamalarım sonucu doktora gitmemle o minik düzenbazların ulturasında gorunmesi bir oldu. Müjde ! Nurtopu gibi kistlerim olmuştu :) Hormon tahlillerim yapıldı birtakım değerlerim fazla olmasada biraz yüksekti ve doktorum teşhisi koydu. Yanlız doğum kontrol hapı falan vermedi tedavi için.
Ben kendi kendime ya çocuğum olmazsa, ya adetim kesilirse öyle böyle bir sürü evham yaparkeeen biricik kadınlar kulübümüzde soğan kürüne rastladım. Denemeye değer dedim ve başladım bu küre.
Kullanış şeklim doğrumudur bilemiyorım ama ben günler çok iyi ayarlayamadığımdan adet günüme kadar hergun sabah akşam aç karna içtim. Yapılışı zaten çok basit. Kaynayan suyun içine bir orta boy soğanı 4e bölerek atıyoruz bi 5 dk daha kaynatıyoruz. Sonra ılımaya bırakıyoruz. Afiyetle içiyoruz.
Özetle canlar, sonuç olarak bu kür sayesinde tabikide öncelikle Allahın izniyle şuanda adet kanamalarım hala eskisi kadar çok gelmesede gayet düzenli geldiğini söyleyebilirim. 2 ayda bir adet gören ben şuan gayet güzel her ay oluyorum :)
Soğan kürü işe yarayan bir kardeşiniz olarak sizlerlede paylaşmak istedim :)
Benim gibi umut arayanlara şifa olması dileğiyle..
Peki cnm bi sorum olacak sana ben çalışıyorum ve bu yüzden sabahları içme gibi bi durumum yok. Akşam yemeğinden önce birde yatmadan önce icsem nasıl olur ? Yada illa yemekten önce mi olmalı?

Merhaba hanımlar ..
Başlıktanda belli olduğu gibi polikistik over lanetine yakalananlardanım. Düzensiz adetlerim,azalan kanamalarım sonucu doktora gitmemle o minik düzenbazların ulturasında gorunmesi bir oldu. Müjde ! Nurtopu gibi kistlerim olmuştu :) Hormon tahlillerim yapıldı birtakım değerlerim fazla olmasada biraz yüksekti ve doktorum teşhisi koydu. Yanlız doğum kontrol hapı falan vermedi tedavi için.
Ben kendi kendime ya çocuğum olmazsa, ya adetim kesilirse öyle böyle bir sürü evham yaparkeeen biricik kadınlar kulübümüzde soğan kürüne rastladım. Denemeye değer dedim ve başladım bu küre.
Kullanış şeklim doğrumudur bilemiyorım ama ben günler çok iyi ayarlayamadığımdan adet günüme kadar hergun sabah akşam aç karna içtim. Yapılışı zaten çok basit. Kaynayan suyun içine bir orta boy soğanı 4e bölerek atıyoruz bi 5 dk daha kaynatıyoruz. Sonra ılımaya bırakıyoruz. Afiyetle içiyoruz.
Özetle canlar, sonuç olarak bu kür sayesinde tabikide öncelikle Allahın izniyle şuanda adet kanamalarım hala eskisi kadar çok gelmesede gayet düzenli geldiğini söyleyebilirim. 2 ayda bir adet gören ben şuan gayet güzel her ay oluyorum :)
Soğan kürü işe yarayan bir kardeşiniz olarak sizlerlede paylaşmak istedim :)
Benim gibi umut arayanlara şifa olması dileğiyle..

AĞRIYI KESİYOR MU Kİ

X