Polikistik ower lütfen yardım

E L B A

♡ Kün Fe Yekün ♡
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2021
1.524
1.200
Bende pkoluyum, kendimi bildiğimden beri hiç kendi kendine adet olmadım ilaçlarla flan oluyordum doğum kontrol hapı olarak 6 ay Diane 35 kullandım baktım düzene girmedi snra doktor 1kullan dedi kullandım bıraktım yine düzelmedi. Yine gittim doktora adet söktürücü bide yasmin verdi hep içiceksin dedi bunla yaşamayı öğren, hamilelik düşününcede bırak tedavi ol Kendi kendine hamile kalamazsın dedi. Sert bi tavrı vardı brazda doktorcum saolsun pat pat söledi herşeyi braz üzüldüm acıkcası. Birde ben 1.62 boyum 55-56 kg var. Bana dediği ideal kilon 52 kilo ver ve hayatın boyunca zayıf kal dedi. İlacları aldım ama kullanmadım istemedm bu sürece birdaha girmek. Yazın Allah nasip ederse düğünüm olacak. İlacı içiyimmi bilmiyorum napayım bilemedim kızlar anneler akıl verin. Yaşayan bilir öle bişey ki o ay adet şişkinliği geliyor beni geriyor geriyor ağrı yapıyor ama kanama yok. Soğan suyuda denedim hiç bsey olmadı. Çocuğum olmaz diyede korkuyorum kafaya taktım bu aralar nişanlım cocukları seviyor ve evlendikten snra hemen istiyor ama ben daha adet bile olamıyorum çok üzgünüm..

ah canım benim üzülme bende kendimi bildim bileli pkoluyum. hatta eşime evlenmeden söylesemmi diye düşünmüş üzülmüştüm. şimdi iki buçuk yaşında bir kızım var :) ve pkolu birçok arkadaşım var bebekleri olan..biz hamile kalabiliyoruz sadece biraz uğraşmamız gerek. şimdi sana kesin reçete sunuyorum :) soğan kürünü evlendikten sonra saraçoğlunun tarifine göre uygula muhakkak. ayrıca evet kilo almamalıyız :hasta: şekeri abur cuburu gluteni kesersen yeşil beslenip kuruyemiş sirke sarımsak Allah ne verdiyse doğal beslenirsen ve dahi spor yaparsan birşeyler muhakkak değişir :KK200: ınstagramda sağlıklıyaşıyoruz.com var Okan bey.. orayı takip et postları oku :)

bir ömür mutluluklar diliyorum bir yastıkta kocayın :)
Yanıtların içün çok teşekkür ederim :) Dediğiniz kişiyi takibe aldım:) burada okuyunca daha bi taktım bu pko meselesine. Şöyle yapmayı düşünüyorum yasmin ilacını 6 ay boyunca içiyim düğüne 2 3 ay kala bırakıp folikasit içeyim dediğiniz gbi soğan suyu yada hayıt toğumu flan diyorlar bunlarla destekliyim. Allahın işine karışılmaz tabi beni yanlış anlamayın sadece hep diyorlar evlenmeden kendinize bakın diye bende böyle düşündüm. Ama yinede özel bi dr muayne olup ona derdimide anlatıcam. Kafaya takmamak gerekiyor herşeyin hayırlısı olsun belkide herşey kendiliğinden olacak :)

Bende politik over hastasıyım ikinci gebeliği spralle korunduğum halde oldu için rahat olsun tek çaresi tatlıdan uzak dur ve kilo ver ozaman adet düzene giriyor ilaçsız adet olamıyordum ilacıda bıraktım 5 ay olmadım iğce kilo aldım sonra spora basladım önce evde egzersiz videoları hergün yarım saat yaptım spora alışınca beden istio yürüyüş yerlerinde hergun yürüdüm koştum zayıfladım ve adetim kendi kendine düzene girdi zayıflama şart tatlıdan uzak dur iğce tetiklio çünkü sebze ağırlıklı beslen zayıflayınca istediğimi yiyorum şuan ama adetim de gayet düzenli tüylenme problemim var sadece

Bende politik over hastasıyım ikinci gebeliği spralle korunduğum halde oldu için rahat olsun tek çaresi tatlıdan uzak dur ve kilo ver ozaman adet düzene giriyor ilaçsız adet olamıyordum ilacıda bıraktım 5 ay olmadım iğce kilo aldım sonra spora basladım önce evde egzersiz videoları hergün yarım saat yaptım spora alışınca beden istio yürüyüş yerlerinde hergun yürüdüm koştum zayıfladım ve adetim kendi kendine düzene girdi zayıflama şart tatlıdan uzak dur iğce tetiklio çünkü sebze ağırlıklı beslen zayıflayınca istediğimi yiyorum şuan ama adetim de gayet düzenli tüylenme problemim var sadece
Çok şükür düzenli olarak adet oluyorum
Acaba benimki ileri seviye mi değil ki

Yorumun için teşekkür ederim. Çoğu kişi sizin dediğiniz gibi söylüyor. Bedenim bu kiloya alışmış heralde okadar güçlük çekiyorumki kilo vermekte insülin direnci var bende heralde ama inatla baş ediyorum bericem inşallah

Doktorlar da abartıyor bazen genç kız oldugumdan beri bu hastalık var bende. Yasmin kullandım sürekli bekarlık dahil. Evlendikden sonra bu ilacı bıraktım ve 3. Ay hamile kaldım tedavisiz. Üstüne çok yakın zaman da da düşük yaptım. Korkmayın Allah ol derse olur. Stres yapmayın. Yasmini kullanın muhakkak. Kilo verdiriyor.hamile kaldığımda 55kiloydum 165 boyum. Şimdi oğlum 5 yaşında çok şükür

Doktorlar da abartıyor bazen genç kız oldugumdan beri bu hastalık var bende. Yasmin kullandım sürekli bekarlık dahil. Evlendikden sonra bu ilacı bıraktım ve 3. Ay hamile kaldım tedavisiz. Üstüne çok yakın zaman da da düşük yaptım. Korkmayın Allah ol derse olur. Stres yapmayın. Yasmini kullanın muhakkak. Kilo verdiriyor.hamile kaldığımda 55kiloydum 165 boyum. Şimdi oğlum 5 yaşında çok şükür
Yasmine başladım ablacım. Evlenene kadar içicem sonra bırakıcam inşallah bende sizler gibi doğal yoldan hamile kalabilirim. Belki bunları düşünmek için erken benim için daha evlenmedim ama çok görüyorum evliyken uğraşanları bende henüz evlenmeden elimden geldiğini yapmak için uğraşıyorum taktir Allahın. Allah analı babalı büyütsün ❤️

X