Premature Bebekler prematüre annelerinin doğum hikayeleri

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
33+5 te Doğan minnak bir kızım var cok şükür.6 gun küvozde kaldık.Rabbim evlat ile sınamasın.hepimize sağlıklı evlatlar nasib etsin ve uzun Ömür versin kuzularımıza

Merhaba prematüre bebeklerimizin bakımı çok önemli parabensiz ve katkı maddesiz ürünler satış yapıyorum kendi bebeğime de kullandım dünyaca ünlü marka soru ve sipariş için 05357461848 ulaşabilirsiniz

Merhaba oğluşum çınar bera 35+0 da doğdu salı günü alanyada prematüre bakım servisi yok risk var antalyaya gitmemiz için çok baskı yaptılar.zaten suyum gelmiş evde ,ben titriyorum gerginlikten açılma 3 cm...bebeğin kalp atışları yavaşladı karar vermek zorundaydık.33. Haftada ciğer geliştirici iğne yapılmıştı kilo da iyi olduğu için riski alıp gitmedk antalyaya ameliyata aldılar. Nabzm tavan yapınca ameliyathanedekiler sakinleştrmeye çalışıp durdu iki saat önce evde iyiyken şimdi oğluşum doğacaktı ki epidural doğum oldu ağlama sesini duyunca ben de ağladm. Çok şükür gayet sağlıklı doğdu küvöze fln herek kalmadı. Evimizdeyz...darısı tüm annelere. İlk çocuğum ve muhteşem bi duygu:emir_bebek:

Mrb lar bende 33+5 de dogum yaptım kızım oldu bugün 23 günlük rabbime binlerce şükür

Mrb lar bende 33+5 de dogum yaptım kızım oldu bugün 23 günlük rabbime binlerce şükür
Canim merhabaaa. Hatirladiysann beni dikis vardi rahim agzi yemtmezligindennn. Hayrli olsun bebegin 33.haftadami dunyaya geldi? Hayrli olsun bebeginnn. Kuvozde kaldimi simdi nasilsinizzz

Canim merhabaaa. Hatirladiysann beni dikis vardi rahim agzi yemtmezligindennn. Hayrli olsun bebegin 33.haftadami dunyaya geldi? Hayrli olsun bebeginnn. Kuvozde kaldimi simdi nasilsinizzz
Mrb cnm benim 28 haftalikken dikisim düşmüş 5cm açıklığım var dediler durdurmak icin ilaç verdiler hiç sancı yoktu bu şekilde 6 hfta daha bekledik çok şükür sıkıntı olmadan dünyaya geldi kuzum sarilik tan dolayi 3 gün kuvezde 5 günde besik te kaldı sonra çıktık bugün 40 günlük oldu pztsi günü 3450gr di büyüyor kuzum göz kulak muayenesinde grdk Jersey normal dediler norolojik muayenesi normal gelişim normal binlerce şükür sen de hayirlisiyla kucağına alırsın inşallah

8 eylül 2012 sabahı tutin kontrollerim için sabah hastaneye gitmek üzere yola cıktık.dönüştede hamileliğim boyunca resmen hergün gitsek üsenmiyeceğim mangala gidiceğimiz için plan yapıyorduk:-) neyse asıl kontrole gittiğim diğer doktorum 25.haftamdaylen 34 veya 36 haftada doğum olur dedi gelişim geriliği arsı preklamsigeçiriyordum:-(..her yarım saate bir tansiyon ölçüyordum.hastaneye girdik normal nesem gayet yerinde sırqmı beklıyrum girdim muayne oldum.doktorum bebek asağda sanki dedi biraz daha baktı.tugve alttan bi muayne ediyim mi dedi?34 haftalıgım anladım ters giden bişeyler oldugunu.tamam dedim.etti doktorumun gözleri büyüdü bir anda nasılsın dedi gayet ama açim dedim:-)dığum baslamıs 4cm açilman var ve bebek gelıyor dedi ben aok.yatıs ıslemeleri yapılsın dedi eşim pazqrtesi mi diyor?garıbım soka girdi.ben kaynımınaradım haber verdim cıktım yarıs işlemlerimi yaptırdım odama girdim üzerimi değiştirdim nst ye bağlıyım eşimi eve yolladım.kısa sürede açilmam arttı suni sancı verildi.en son sancı odasında bi elimde telefın kk ya yaziyorım.kalp atıslarımız düştü 9-10 cm açılma diyor doktor.bayıldm gibi bişey hava fln verdiler acil sezeryana diye herkes kosusturmaya basladı.uyandiğinda kızım dığmustu.hemen sordugum soru bebeğim yasıyor mu? Yasıyor hemde cin gibi masallah dedi erkek anestezi uzmanı küvöze girmedi dedi:-) odama geldim arkamdan bîr melek geldi kücücuk teni kıpkırmızı bacaklar carpık mınık elleri.ellerini sevmeye basladım yıllardır beklediğim bebeğim kollarımda emmemiyor kuzum sütümde yok zaten.hastaneden cıktıkmama verirken morardı.ölüyorum sandım bebeğim diye feryat fiğan o an aklıma her geldiğinde ağlarım seseryanın acısı bile yoktu yere yıgılmıstım kı kendine geldi sonrq hiçte olmadı cok şükür.1 haftanın sonunda kılo kaybından dolayı yogun bakımda sadece beslenme destwği aldı sonrasıdq evimize geldik 1950 gr 41 cm dogdu 1750 gr a düştü.şuan 2,5 yasında 16 kg 93 cm (maşallah)yzun oldu hakkınızı helal edin)

Mrb cnm benim 28 haftalikken dikisim düşmüş 5cm açıklığım var dediler durdurmak icin ilaç verdiler hiç sancı yoktu bu şekilde 6 hfta daha bekledik çok şükür sıkıntı olmadan dünyaya geldi kuzum sarilik tan dolayi 3 gün kuvezde 5 günde besik te kaldı sonra çıktık bugün 40 günlük oldu pztsi günü 3450gr di büyüyor kuzum göz kulak muayenesinde grdk Jersey normal dediler norolojik muayenesi normal gelişim normal binlerce şükür sen de hayirlisiyla kucağına alırsın inşallah
Evet canim hatrliyorum dikisin düşmüştü. Maşallah yaa yavruna bak 40i cikmis:) kilosuda cok guzel sagligida yerinde. Insallah canm bende görürüm o gunleri yaa. Korkular bitmiyorr. Her gun yil gibi geciyor bilirsin. Ins dogunca unuturum bu gunleri:) 34.haftada kac kg dogdu bebegi cnm?

Bi de normal dogummu yaptin? Sezeyanmi

Kizlar suan 26+3 gunluk hamileym ve bel kismimda karnimn sol tarafnda. Belmde ve kasiklarmda sanci var sizdede aynisi mioldu yazar misinz lutfenn:KK43:

26+1 haftalik dogum yaptim, oglum suan 5 aylik olacak duzeltilmis 5 haftalik. Zor gunler gecirdik. Hergun hastaneye git gel yaptik, lohusaligimi yollarda hastanelerde gecirdim, ama oglum icin ayakta durmam lazimdi, ayni onun gibi guclu olmam lazimdi!
Benim 25 haftalikken sancilarim baslamisti, tabi ilk cocuk anlamamistim, bebegim buyudugu icin agiriyor zannetmistim. Agrilarim.gecmeyince ebeye gittim kontrollerden sonra acilen hastahaneye gonderdi ordanda baska ozel bir hastaneye cocuk dogarsa kuveze almalari icin. Ignelerimi yaptilar cigerleri icin ve sanci kesici verdiler damar yolundan. Ben şoktayim ne olup bittigini izliyorum, korkuyorum. Birsuru kan almalar idrar tahlilleri cocugun kalbini dinlemeler. Igneyi (damar yolundan) cikardiktan 2 gun sonra dogum yaptim. Oglum durmadi gelmek istedi kimse onu engelleyemedi.
Dogdugunda hemmen aglamaya basladi o kadar mutlu oldumki agladigina. Bi kac saniye gosterip yavrumu diger odaya kuveze goturduler. Doktorlar kuveze aldiktan sonra yanima getirdiler ona baktim ve kendi nefes aliyordu cok sukur sadece yardimci olmasi icin yorulmasin diye oxyjen takmislardi. Cok kucuktu cok! O an ki duygularim anlatilmaz. Mutluluk, uzuntu,sevinc her duygu katma karisIk.
oglumu sonra goturduler yeni dogan yogun bakimina. Oglum tam 11 hafta hastanede kaldi,7 haftasi yogun bakim 4 haftasi normal bakim (medium care). Bu zaman icinde cok cekti yavrum, enfeksiyon kapti hastalandi, 3 defa kan verdiler, kasIk fitigi cikti. Kontroller felan. Doktorlarin her an bu olabilir su olabilir gibi aciklamalari beni dahada korkutuyordu. Ama cok.sukur rabbim herkesin evladini bagislasin.
Oglum suan evde, cok iyi gidiyor durumu iyi sukur. Yiyip icip buyuyor, demir ilaci kullaniyor ve vitamin veriyorum. Zamani gelince insaAllah oglum yasitlarina yetisecek. Sabirla ve duayla

Eğer yaşasaydı yarın üçüncü doğum gününü kutlayacaktık. 15.11.2015 pazar sabah 09:30. oğlum canım 27+3 haftalık. dört sene tadavi gördükten sonra rabbimin bize hediyesi. şükür sebebim. iki gün öncesinde doktora gittik gayet sağlıklı dedi.gece sol tarafımda bir ağrı hissettim o yüzden hep sağıma yattım. Eşim gece vardiyasından gelmişti. kahvaltı hazırladım yaptık. eşim öğlene kadar yatayım birlikte gezmeye gideriz dedi.tamam dedim. o yattı yanına uzanayım dedim ama yatmamla benden bişey boşalması bir oldu aya kalktım şişeden boşalır gibi bacaklarımdan kan akıyordu.odadan banyoya gidene kadar her yer kan oldu.eşime hemen doktoru ara dedim. o an gözümün önünden gitmiyor eşim telefonun ekran kilidini açmaya çalışıyor ama parmakları tutmuyordu çok korkmuştu. ver bana ben ararım sen taksi çağır dedim.taksiyi aldı geldi üzerimi değiştim. tam evden çıkıyorduk dönüp bana 'Allah verince sevindik.alırsa onu bizden sakın isyan etme' dedi. hastaneye gittik. acilden girdim doğuruyorum dedim tmm bir muayene edelim dediler. sedyeye yatar yatmaz muayeneye gerek olmadığını anladılar tabi doğumhaneye çıkardılar beni.ebe geldi kalp etışını dinlemeye çelıştı çok zayıf geliyor dedi. dr geldi ameliyathaneye indirdiler beni ve 10:40 ta oğlum 800 gr 31cm doğdu. gece evde tansiyonum yükselmiş plesenta rahim duvarından ayrılmış kanama başlamış içeride benim sancılarım o yüzdenmiş. bebeğim bütün gece kanın içinde kalmış sabaha kadar. doktorum hiç su kalmamıştı bebeğin ciğerlerine kadar kan dolmuştu dedi. küveze aldılar. akşam yoğun bakıma indim onu gördüm. o kara minikti o kadar güzeldi ki.ama heryerinde kablolar vardı ve solunum cihazı takılıydı. iki gün hastane de kaldıktan sonra eve geldik. eşim ben ve kız kardeşim. eşimin annesi babası hayatta değil.benim ailem şehirdışında. benim annem babam boşandılar babam annem gelir diye gelmedi. annemde gelmedi. bir tek kardeşim vardı yanımda eşimden başka. eşim hergün hastaneye gitti bebeğimize süt sağdım onu götürdü videoya çakti onu bize gösterdi. bir hafta sonra 80 gram almıştı bile çok sevinmiştik. benim bir hafta sonra kontrolüm vardı o zaman gördüm meleğimi. bilmiyordum ki 45 boyunca göremeyeceğimi. bilseydim doyasıya bakardım.hastaneden eve geldim bir göğüs sıkışması bir bacak şişmesi. kadın doğum uzmanımı aradım hemen bir kalp damar cerrahına görün dedi.bende akıllı gibi randevu aldım ama gece uyuyamıyorum yatamıyorum nefes alamıyorum bacağımın üzerine basamamaya başladım.doktora gittik acilden giriş yaptık. bacağımda damar tıkanmış ve akciğerime pıhtı atmış 10 gün yoğun bakımda yattım.artık bende bebeğim gibi nefes alamıyordum.o küvezde ben yoğun bakımda.servise çıktım ama solumum cihazına bağlıyım hala.bebeğim başka ben başka hastenelerde. durumum düzeldi anjiyo oldum. ayağımın üzerine basmaya başladım.tam bebeğimi görmeye başladım. yenidoğan doktorumuz bebeğinizin dışkılama sorunu var dedi. günlerce uğraştılar ama olmadı. ameliyat ettiler yine olmadı.midesi şişti vücudu şişti oluşan şişlikler akciğerine baskı yaptı nefes alamadı zaten makineye bağlıydı.bir gün öğlen gittim hastaneye bebeğimin elini tuttum onunla konuştum çenesini okşadım oğlum dedim sesimi tanıdı galiba gözlerini açmaya çalıştı.çenesinden gıdıklanıyordu bence çünkü hafiften gülümsedi.61 gün sonra yani 15.01.2016 da 13:35 de gitti benim meleğim. çok acı çekti.bende çektim.hala da çekiyorum insanların bir daha olur üzülme demeleri canımı acıtıyor. bir kaç kendini bilmezin anne olunca anlarsın demelerine 'anne olamayınca da siz beni anlarsınız' demek geliyor içimden ama canım o kadar yanıyor ki kimseye bişey diyemiyorum.bütün yavrular sevgiyle büyüsün.benim içinde sevin yavrularınızı.onları çok sevin o kadar eşsiz bir güzelliğe sahip olmak herkese nasip olmuyor. Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın.

Merhaba arkadaşlar,ben de hikayemi sizlerle paylaşmak istiyorum.sorunsuz bir hamilelik sonunda bir oğlum oldu,sanıyordum ki her hamilelik böyle geçiyor,hazırlıklar yapıyorsun kıyafetler,ikramlar, bebek odası hazırlıkları..öylede oldu,zamanında doğum,ikinci gün evimdeyim bebişimle.Ama ikinci hamileliğimin bu şekilde güzel sonlanmayacağını bilemezdim.Yine herşey yolunda gidiyor, düzenli doktor kontrolleri,suyum,bebeğim iyi vesaire.24 haftalıkken aniden kanamam geldi,hastaneye yatırıldım.erken doğum hakkında hiçbir şey bilmiyorum malesef,yeni doğan yoğunbakımı olan hastanede olmam gerektiği bile söylenmedi bana,ne işim vardı sanki doğum yaptığım yerde. 25.haftada doğum durdurulamadı,875 Gr kızımı normal doğumla dünyaya getirdim.Ambulansla Antalya ya özel bir hastaneye kaldırıldı.malesef 4 gün yaşadı kızım,tedaviyi reddetmiş.mahvoldum,yıkıldım,depresyona girdim,bir daha çocuk istemiyorum dedim.sonra dedim ki kendi kendime,kızım sen inançlısın,demekki Allah böyle istedi.Attım antidepresan haplarını çöpe.Riskli gebelik üzerine bir uzman Dr buldum,sen bir trafik kazası geçirmiş sin,yolunda giden araba yoldan çıkmış,yani hiçbir sıkıntın yok,bazen biz de bilemiyoruz nedenini dedi.9 ay sonra tekrar hamile kaldım.yine herşey yolunda 30+5 ye suyum geldi aniden,ambulansla Denizli'de özel bir hastaneye kaldırıldım.bir gün nts idare edildim,ertesi gün 1375 Gr kızım dünyaya geldi.Allahıma bin şükür,37 gün yoğunbakımda kalsa da 2 kilo ile taburcu oldu.şunu söylemek istiyorum,çok zor.Ama geçiyor inanın,o kapıda ameliyatlı bekliyorsunuz 5 dk evladınızı görebilmek için.süt sağıp vermek, lohusalık bir yandan,stres,sıkıntı.şimdi kızım 1,5 yaşında,yaşıtlarıyla bir şükür.o kapıda beklerken benim gibi bir sürü insanla tanıştım,onlarınki daha küçüktü,24 haftalık tı bir tanesinin.o da şuan sağlıklı şükür.bazılarının fıtık,rop gibi sorunları oldu ama düzeldi.son olarak şunu söylemek istiyorum,Allah yardımcımız oluyor arkadaşlar.Dua edeceğiz,evladımıza sıkı sıkı sarılacağız,geçiyor inanın.her ne sıkıntınız varsa Allah yar ve yardımcınız olsun, sevgilerimle..

rabbim analı babalı büyütsün inş.ben de 29 haftalıkkken suyumun gelmesiyle erken doğum yaptım.çok ani oldu.su olduğunu bile anlamadım.hastaneye gittik doğum başlamış dediler.ertesi gün sezaryen yapıldı.minik kuzum 1160 gr doğdu.58 gün kövezde kaldı.neler çektiğimi sadece yaşayanlar bilir.şimdi yanımda çok şükür.ufak tefek problemlerimiz var.sabır ve zamanla geçer inş.onlar rabbimizin minik mucizeleri ve çok güçlüler.dualarınızda unutmayın.
Ben de 29 +0 haftalik ikiz bebek dogurdum. 12.gun kizim sadece solunum makinasindaydi oglum hem de agizdan destek aliyordu.dun gece aniden kizimin kan gazi degerleri degismiz laktaz degeri mi birsey dediler..Entube edilmis.Agizdan yani solunum destegi.Cok uzuldum.Sizin sureciniz de oldu mu boyle birsey

Selam kizlar
Ben 2011 premature annelerindenim..kizim hamileligim boyunca hic sikintim olmadi hoplaya ziplaya hamilelik gecirdim..20mayis sabahi ise gitmek icin uyandigimda belimde tarafi mumkun olmayan bi agrim vardi... pek aldirmadim ve ise gittim:) anadolu yakasindan karsiya gectim.. saat on gibi duramadim zaten dursaydim sirkette dogururdum:) dr aradim ve durumu anlattim hemen gelmemi soyledi gittigimde 3cm acilmam vardi soka girdim agla agla mahfoldum:KK43: annem bi yandan esim bi yandan.. dr.um ciger ignemi yapti cok sukur 3gun durdu karnimda ama 23 mayis aabahi 8cm olunca sezeryana alindim kizim 1290kg 38 cm dogdu 28haftalik.. 55gun kuvezde kaldi cok zor ve aci gunlerdi.. ama cok sukur suan 21aylik yuruyo konusuyo sikintim yok 11kg 87cm rabbim hepimizin ewladina sifa ve uzun omurleer nasip etsin...
Ben de 29+0 dogum yaptim 12daat arayla.ciger.gelistirici vurumdum.Ikiz bebeklerim.Kiziminsolunumudaha iyiyken dun birden solunim sorunu yasamis.Agizdan solunim destegi vermisler yanu entube olmus.Boyle bir surec yasadiniz mi

rabbim hepsini korusun...ben 2 erken doğumla (26-27 haftalık) 3 bebeğimi kaybettikten sonra kavuştum mucizeme..

• Başıdan beri korkulu ama çok hazırlıksız bir anda geliverdi meleğim..sabah 04:00 gaz sancısı gibi bir ağrıyla uyanmıştım her zamanki sancı diyodum hiç aklıma bile gelmiyodu doğum yapacağım..lavaboya girdim ama bir türlü çıkamıyodum…hastaneye koştuk nst de sancım yoktu ama ben iki büklümdüm muayenede açılmamın başlamış olduğunu söyledi doktor aman allahım ne heyecan yaptık ilk defa 35+4 her günü yüreğimde sancıyla geçen 35 hafta 4 gün…kavuşacak mıydık ne?
• Alalım seni dedi dr iğneyle bu sancı ancak 4 saat durur…kimsem yoktu eşimden başka..her zamanki gibi bir ben, bir eşim, bir de karnımda bana gelmek isteyen bebeğim ….
• Hemşireye diyodum sen de gelecek misin hem ağlıyodum hem diyodum benim kimsem yok….
• Önlüğümü giydim kalbim pır pır….sırtıma soğuk bişeyler değiyor anestezi uzmanı birazdan ağrıların geçecek diyor …bilmiyor ki benim yüreğimdeki ağrılarım bedenimdeki ağrılarımdan çoook daha fazla…
• İnanmıyorudum allahım ben birazdan anne mi olacaktım…ağlayacaktı sesini duyacaktım yıllardır rüyalarımda kokladığım yavruma kavuşacaktım …allahım sütüm göğsümden taşıp dökülmeyecekti artık boşu boşuna gözyaşları akıtmayacaktım artık bebeğime sarılıp yılların hasretini dindirecektim.. herşey hazırdı.. doktorumuzu bekliyorduk..
• ben okadar titriyordum kalbim öyle hızlı atıyordu ki ..kızıyolar bana ne yapıyosun kalp atışın 170 i buldu sakinleş….inanın ömrümde hiç o kadar üşümemiş o kadar heyecanlanmamıştım…başlıyorum ağlamay hüngür hüngür…
• drumuz geldi başladı ameliyat…neler oluyodu kaç dakikadır uğraşıyodu dr ama hala ses yok ben hala ağlıyorum dr kendini sarsıyosun yapma diyor…kayıplarım geliyor du aklıma tek tek aklıma geldikçe de sanki uyuşmadan kesiliyodum öyle acıyodum öyle ağrıyodum…
• birden bir ses aaaaaaa bu da ne?ağlıyordu meleğim geldim annecim sen artık ağlama ben ağlıyorum işte der gibi…içim haykırıyordu hemen getirin koynuma diye ama ben ağlıyordum ağlıyordum ..onu siliyolardı karşımda, o ağlıyordu ben ağlıyordum…ağlama annecim ağlama ben çok ağladım diyordum…yanağıma dokundurdular o minicik kirli kafasını öptüm öptüm öptüm…hem ağladım hem öptüm..hoşgeldin ALYA NAZ’IM….naz dedik sana çünkü çoooook nazlandın….artık sensin benim bütün hayatım…

bebeğim 2320 gr doğdu ve 9 gün kaldı küvözde...rabbime şükürler olsun..
Rabbim.size bagislamis icim titreyerek okudum rabbim hayirli omurler versin

26 haftlıkken doktor kızımın kalp atışlarını çok yüksek olduğunu hemen alınması gerektiğini söyledi. Devlet hastanesinde yatışa aldılar. 2 hafta ilgilendiler fakat bir türlü düzlmedi kalp atışları 300 ü geçiyordu sezeryanla almak zorunda kaldılar 9 gün yoğun bakımda kaldı 2.900 gr doğdu şekerim vardı o yüzden iri doğdu. şimdi 13 yaşına girdi yaşıtlarına göre daha uzun daha yapılı gelişimi normal bebeklerden farkı olmadı kalp rahatsızlığımızı bu sene yendik çok şükür....

Prematüre anneleri bende 32.haftamda doğum yaptım bebeğim 27 günlük 2 haftadır evdeyiz ama ben panik atak gibiyim çok korkuyorum öksürse hapşırsa gık dese ödüm çıkıyor mama verirken boğazına kaçıyor aklım çıkıyor korkudan ne zaman atlatırım bu durumları 🥺

Ben de 30+6 'da plasenta previa totalis nedeniyle sezaryenle doğum yaptım. 6,5 7 ay oldu. Kızım 1750 doğdu, ciger gelistirici yapıldığı için şükür akciger problemi yaşamadık. Kalbindeki damarın açıklığı nedeniyle tedavi gördü. 27 gün sonra taburcu oldu, 2015 kg ile. Şu an 6,5 kilo. Boyu, kilosu gelişimi gayet iyi gidiyor. Şükür. Covidten dolayı 27 gün boyunca çocuğumuzu sadece fotograflardan görebildik o kısım inanılmaz zordu. Taburcu olduğunda emmeyi bilmiyordu, ağlamayı bilmiyordu. Çok zor bi süreç. Parmağımla şırıngayla besleye besleye emzirmeye alıştırmaya çalışmak, boğazına süt kaçması.. ilaçlar, test tartıları, sağimlar.. korkular bitmiyor :KK43: bi de şu virusten dolayi bana kimse yardıma gelmedi. Herşeyi tek başımıza yaptık eşimle... Allah tüm prematüre bebek annelerine yardım etsin.

rabbim hepsini korusun...ben 2 erken doğumla (26-27 haftalık) 3 bebeğimi kaybettikten sonra kavuştum mucizeme..

• Başıdan beri korkulu ama çok hazırlıksız bir anda geliverdi meleğim..sabah 04:00 gaz sancısı gibi bir ağrıyla uyanmıştım her zamanki sancı diyodum hiç aklıma bile gelmiyodu doğum yapacağım..lavaboya girdim ama bir türlü çıkamıyodum…hastaneye koştuk nst de sancım yoktu ama ben iki büklümdüm muayenede açılmamın başlamış olduğunu söyledi doktor aman allahım ne heyecan yaptık ilk defa 35+4 her günü yüreğimde sancıyla geçen 35 hafta 4 gün…kavuşacak mıydık ne?
• Alalım seni dedi dr iğneyle bu sancı ancak 4 saat durur…kimsem yoktu eşimden başka..her zamanki gibi bir ben, bir eşim, bir de karnımda bana gelmek isteyen bebeğim ….
• Hemşireye diyodum sen de gelecek misin hem ağlıyodum hem diyodum benim kimsem yok….
• Önlüğümü giydim kalbim pır pır….sırtıma soğuk bişeyler değiyor anestezi uzmanı birazdan ağrıların geçecek diyor …bilmiyor ki benim yüreğimdeki ağrılarım bedenimdeki ağrılarımdan çoook daha fazla…
• İnanmıyorudum allahım ben birazdan anne mi olacaktım…ağlayacaktı sesini duyacaktım yıllardır rüyalarımda kokladığım yavruma kavuşacaktım …allahım sütüm göğsümden taşıp dökülmeyecekti artık boşu boşuna gözyaşları akıtmayacaktım artık bebeğime sarılıp yılların hasretini dindirecektim.. herşey hazırdı.. doktorumuzu bekliyorduk..
• ben okadar titriyordum kalbim öyle hızlı atıyordu ki ..kızıyolar bana ne yapıyosun kalp atışın 170 i buldu sakinleş….inanın ömrümde hiç o kadar üşümemiş o kadar heyecanlanmamıştım…başlıyorum ağlamay hüngür hüngür…
• drumuz geldi başladı ameliyat…neler oluyodu kaç dakikadır uğraşıyodu dr ama hala ses yok ben hala ağlıyorum dr kendini sarsıyosun yapma diyor…kayıplarım geliyor du aklıma tek tek aklıma geldikçe de sanki uyuşmadan kesiliyodum öyle acıyodum öyle ağrıyodum…
• birden bir ses aaaaaaa bu da ne?ağlıyordu meleğim geldim annecim sen artık ağlama ben ağlıyorum işte der gibi…içim haykırıyordu hemen getirin koynuma diye ama ben ağlıyordum ağlıyordum ..onu siliyolardı karşımda, o ağlıyordu ben ağlıyordum…ağlama annecim ağlama ben çok ağladım diyordum…yanağıma dokundurdular o minicik kirli kafasını öptüm öptüm öptüm…hem ağladım hem öptüm..hoşgeldin ALYA NAZ’IM….naz dedik sana çünkü çoooook nazlandın….artık sensin benim bütün hayatım…

bebeğim 2320 gr doğdu ve 9 gün kaldı küvözde...rabbime şükürler olsun..Üstünden baya geçmiş ama merak ettim rahim ağzı yetmezliği dolayısı ile mi erken doğum yaptınız bende 27 haftalık erken doğum yaptım nedeni bilinmiyor

X