Psikolojik olarak çökük durumdayım. Psikolojik destek almam bile çözüm olmuyor

Within Temptation

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
168
53
24
Gerek para idaresinde gerek insan ilişkilerinde sorunlarım var 3 senedir terapi alıyorum ama boşa sanki cidden psikiyatristime bile tam güvenim yok diğer sorunuma üç aşağı beş yukarı çözüm buldum ama insan ilişkilerinde kötüyüm cidden ne yapacağımı bilmiyorum
Erkek arkadaşımla 2 ay flörtüm oldu 1.5 senedir sevgiliydik şu an ne olduğumuz belli değil. Erkek arkadaşımında benim de hatalarımız olmuştur ben biraz sinirli bir insanım. Bundan 2 ay önce tartışıyorduk ben artık konuşmak istemiyorum çok hayatımdan dedim. Bunu daha önce birkaç kez daha dediğimde sevgilim böyle şeyler söyleme kalbim kırılıyor sinirlede olsa söyleme vs demişti. Ben bunları tekrar tekrar edince ilk başta alttan aldı yapma böyle falan dedi sonra bir anda tamam bitsin bıktım bende sen haklısın dedi. Ondan sonra ben bu kadar mıydı vs dedim kavga ettik arkadaş kalmaya karar verdik. O günden beri düzenli olarak haftada bir gün buluşuyoruz ve her gün konuşuyoruz. Ama hala arkadaş kalmak istiyorum ilişki bana göre değil biz yapamıyoruz vs diyor. Bende belki değerimi anlar diye benimle flört etmek isteyen iki kişi ile konuştum kankam böyle oldu vs deyince bana neden anlatıyorsun vs deyip küstü. Bu da işe yaramayınca Artık bende arkadaş olduğumuzu kabul ettim ve seni arkadaş olsak daha iyi sen çok iyi birisin ama bizden olmaz vs dedim bunu deyince buluşmak istemediğimi düşünmüş cuma buluşacaktık ama kalkıp arkadaşına söz vermiş. Bende buna alındım. O da daha samimi olmak için sorunlarımızı çözmek için buluşacaktık ama sen tuhaf konuşunca bende olmayacağını düşündüm vs dedi. İşin içinden çıkamıyorum yardım edin
Neden böyleyim bilmiyorum sürekli onu suçlu buluyorum ne dese batıyor başkası hakkında yorum yapsa bile çok üstüne gidiyorum onu çok bunalttım daha geri dönmez galiba

Hisleri güçlü ise döner ama bu derece ustune gitmeyi birakip sakin olmayi becerebilmeniz gerekiyor..
Düz varlıkları yormayalim zaten zor algiliyorlar hislerimizi..degil mi ama🤷‍♀️

Ablacım bence yazdıklarını objektif olarak oku

- Sürekli problem çıkaran sensin
- Agresifim sinirliyim demişsin
- Çık hayatımdan demişsin
- Sonra kavgayı sürdürmüşsün

Karşı taraf

- Sen çık git dediğinde alttan almış böyle yapma demiş
- Sen kavgaya devam edince bıkmış çıkmış gitmiş

İşin içinden çıkamicak ne var? Saçma sapan davranıp karşıdaki insanı bıktırmışsın. Sen hiç karşıdaki insanın psikolojisini düşündün mü? O da bir insan evladı tabi ki saçmalıklarına dayanamayıp çıkmış gitmiş bunda anlayamacak ne var ... Karşıdaki insana değer vermezsen, eşşek yerine koyarsan o da eytereh be der çıkar gider. Kimse sana ve saçmalıklarına katlanmak durumunda değil. Çok seviyorsan bile bir noktadan sonra karşı tafaın psikolojik problemleriyle uğraşmaktan bıkıp gidiyorsun.

Kusura bakma hiç olumlu yorum yapamicam bu konuyla alakalı, kendini düzeltmen ve normal davranman gerekiyor. Burda olumlu , yapıcı yorum yapsam kendini düzeltme yoluna gitmen gerektiğini görmezsin.

Yalnis anlama ama bu durumda oldugun sürece iliski icinde olmani dogru bulmuyorum. Sinirlisin ve eminim bunu eski erkek arkadasin cok altdan almistir. Ama acik konusmak gerekirse kimse bizi böyle cekmek zorunda degil. Biz diyorum cünkü bende bir süre böyleydim. Önce iyilesmeye gayret et, sonra birini hayatina kat.böyle karsindakine de yazik oluyor

Ablacım bence yazdıklarını objektif olarak oku

- Sürekli problem çıkaran sensin
- Agresifim sinirliyim demişsin
- Çık hayatımdan demişsin
- Sonra kavgayı sürdürmüşsün

Karşı taraf

- Sen çık git dediğinde alttan almış böyle yapma demiş
- Sen kavgaya devam edince bıkmış çıkmış gitmiş

İşin içinden çıkamicak ne var? Saçma sapan davranıp karşıdaki insanı bıktırmışsın. Sen hiç karşıdaki insanın psikolojisini düşündün mü? O da bir insan evladı tabi ki saçmalıklarına dayanamayıp çıkmış gitmiş bunda anlayamacak ne var ... Karşıdaki insana değer vermezsen, eşşek yerine koyarsan o da eytereh be der çıkar gider. Kimse sana ve saçmalıklarına katlanmak durumunda değil. Çok seviyorsan bile bir noktadan sonra karşı tafaın psikolojik problemleriyle uğraşmaktan bıkıp gidiyorsun.

Kusura bakma hiç olumlu yorum yapamicam bu konuyla alakalı, kendini düzeltmen ve normal davranman gerekiyor. Burda olumlu , yapıcı yorum yapsam kendini düzeltme yoluna gitmen gerektiğini görmezsin.
Zaten hatamı anladım hatanın bende olduğunu biliyorum. Ama o bir türlü düzeldiğime ikna olmuyor

Yalnis anlama ama bu durumda oldugun sürece iliski icinde olmani dogru bulmuyorum. Sinirlisin ve eminim bunu eski erkek arkadasin cok altdan almistir. Ama acik konusmak gerekirse kimse bizi böyle cekmek zorunda degil. Biz diyorum cünkü bende bir süre böyleydim. Önce iyilesmeye gayret et, sonra birini hayatina kat.böyle karsindakine de yazik oluyor
Ama genelde beni sinir eden de o aslında karşılıklı bir problem

Neden böyleyim bilmiyorum sürekli onu suçlu buluyorum ne dese batıyor başkası hakkında yorum yapsa bile çok üstüne gidiyorum onu çok bunalttım daha geri dönmez galiba
İnsan sevdiği birine bunu yapmaz, aksine üzebilirim diye ekstra özenli oluyor. Bir ilişki istiyorsunuz ve elinizin altında sadece bu arkadaş var olabilir mi?

Size daha uygun bir olsa, takılıp kalmayacaksınız gibi geldi bana.

İnsan sevdiği birine bunu yapmaz, aksine üzebilirim diye ekstra özenli oluyor. Bir ilişki istiyorsunuz ve elinizin altında sadece bu arkadaş var olabilir mi?

Size daha uygun bir olsa, takılıp kalmayacaksınız gibi geldi bana.
Hayır hayatıma girmek isteyen görece ondan daha yakışıklı olduğunu düşündüğüm biri vardı ama onun yerini tutmuyor. Diğerlerine o gözle bakamıyorum

Yani kendi açından anlatınca bile böyleyse, reelde daha çok sorunlusunuz. Terapistin elinde sihirli değnek yok ki siz de çabalamalısınız!
Normalde hani 2 kere düşünüp, 1 kere konuşmak lazım ya? Siz 10 kere düşünüp, yarısını konuşması gerekenlerdensiniz.
Üzmek için söylemiyorum bunları tam tersi mutlu olma şansınızı kullanın diye söylüyorum.
Benim psikolojim bozuk, ben sinirliyim falan bunlar sebep değil. Gerçekten degil kendimden biliyorum. Insan kendini eğitebilen, geliştirebilen bir canlıdır. Öfke sorunu varsa bunu çözmek lazım.
Ve hayatımızdan çıkmasını istemediğimiz kimseye "çık hayatımdan" demiyoruz asla!
Ben sinirlenince pitbull gibi olurdum, öyle büyüdük yani ama şimdi gel de gör beni, bambaşka biri...
Bahaneler bitmez, çözüm bulmak lazım.

Yani kendi açından anlatınca bile böyleyse, reelde daha çok sorunlusunuz. Terapistin elinde sihirli değnek yok ki siz de çabalamalısınız!
Normalde hani 2 kere düşünüp, 1 kere konuşmak lazım ya? Siz 10 kere düşünüp, yarısını konuşması gerekenlerdensiniz.
Üzmek için söylemiyorum bunları tam tersi mutlu olma şansınızı kullanın diye söylüyorum.
Benim psikolojim bozuk, ben sinirliyim falan bunlar sebep değil. Gerçekten degil kendimden biliyorum. Insan kendini eğilebilen, geliştirebilen bir canlıdır. Öfke sorunu varsa bunu çözmek lazım.
Ve hayatımızdan çıkmasını istemediğimiz kimseye "çık hayatımdan" demiyoruz asla!
Ben sinirlenince pitbull gibi olurdum, öyle büyüdük yani ama şimdi gel de gör beni, bambaşka biri...
Bahaneler bitmez, çözüm bulmak lazım.
Aslında ben biraz kendime fazla yüklenmişim şuan mutsuz olduğum için hıncımı kendimden çıkarıyorum biraz

Aslında ben biraz kendime fazla yüklenmişim şuan mutsuz olduğum için hıncımı kendimden çıkarıyorum biraz
Bir katil bile kendine haklı sebepler bulur, insan bencildir. Yasamaya devam etmek için kendimizi sevmek zorundayız burada okeyim ama eğriye eğri, doğruya doğru! Bu olmazsa başkası olur, aşk olmazsa arkadaş olur, aile olur vs kim olursa olsun, önemli olan biz kimiz ve nasıl biriyiz? Burayı oturtmak lazım. Yani arkadaşlarım bana bayılır, yanımdan ayrılmaz ama aşkta başarısızım diyorsanız işiniz nispeten daha kolay. Yoksa komple bi bakıma girmek lazım.
Kolay gelsin.

Hisleri güçlü ise döner ama bu derece ustune gitmeyi birakip sakin olmayi becerebilmeniz gerekiyor..
Düz varlıkları yormayalim zaten zor algiliyorlar hislerimizi..degil mi ama🤷‍♀️
Sizce hisleri güçlüyse bile kendisini sürekli yoran sürekli git diyen bir gün tamam bitsin deyince de bu kadar mi(!) diyen, ayrıldıktan sonra küçük oyunlarına devam eden birine dönülür mü? Insanın hayatını sevmemesi lazım sanirim

Zaten hatamı anladım hatanın bende olduğunu biliyorum. Ama o bir türlü düzeldiğime ikna olmuyor
Sizce olur mu? Kaç kere deme demiş yine demissiniz. Birden sihirli değnek değecek değil sinirlenince yine öyle yapacaginizi biliyordur. Bir de kankam şöyle konuştum birileriyle dediğinizde de amacınızı anliyordur salak değilse. Ordan bile anlar degismediginizi

Sizce hisleri güçlüyse bile kendisini sürekli yoran sürekli git diyen bir gün tamam bitsin deyince de bu kadar mi(!) diyen, ayrıldıktan sonra küçük oyunlarına devam eden birine dönülür mü? Insanın hayatını sevmemesi lazım sanirim
Ama belirttim iste sakin olup yormamak normale dondugunu görmesi lazim diye zaten?
🤷‍♀️
Düzeltmedigi sürece zaten hisleri de güçlenmez körelir..

Sabırsızlıgınız ve hareketliliginizin bunaltmalarinizin ve tutarsızlıklarinizin devami söz konusu olursa dönmez..
Ha huyum boyle engel olamiyorum diyorsaniz o zaman salın o beyefendiyi sizin de onunda zamanina yazık olmasin.
Ben salsamda o gitmiyor ki. Bir kere dalmayı denedim ben olmazsam vizelerde çalışırken sana kim destek olacak dedi

X