Bir kadın neden yanlış evlilik yapar ?

Darknesrises

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2022
541
-50
Hem biraz sohbet hem biraz eski konularıma yönelik şöyle bir göz atmak istiyorum...
Şuan evliyim toksik giden bir ilişkim var tabii bunları en başından beri farkında bilerek ve isteyerek bu yola girmiştim en son ki konumdan bu tarafa bir şeyler ilişkim adına daha net olarak ilerliyor kendi farkında olup kabul edemediğim şeyleri uzman desteği ile kabul ediyorum şuan memlekete ailemin yanına geldim ailem boşanmam için çok istekli belki onlara göre karşımda ki düzgün bir eş değil ama eve döndüğümde beni çok güzel bir hayat beklemiyor halen neden evlendin direttin diye sorguluyorlar baskı yaptınız hiçbir ilişki seçimine saygı duymadınız dedim annem de sen dışarı saatlerce çıkabiliyordun hesap sormuyorduk (en geç 9da evdeydim her şeyi haber vermeme rağmen her seferinde kavga çıkardı) sen biriyle sevgili olmak için konuşuyordun biz senin her şeyine izin veriyorduk diyor (hiçbir ilişkime tanımaya çalışmadan direk rüya görmeyle bile bu kötüdür bu piskopattir diyip ben rüyamda bana malum oldu diye ayırmaya çalışıyorlardı)sen sabahtan akşama o pis oyun okey oynuyordun diyor (okey annem için kumar kadar günah bir şey)🙄 sen müslüman olduğunu mu sanıyorsun diyor kendisi sabahtan akşama kadar namazdan kafasını kaldırmıyor istiyorki kafamı kapatayım bende namaz kilayim ama 5'in üstüne bir 5 daha kilayim hatta cemaatler şunlar bunlar sadece bunlarla meşgul olayım istiyor.Sen çalışırken paranı asla istemedik sömürmedik diyor ? Pardon ben zaten kazancimla dişinden artira artira yörenin gereği olarak kızlar çeyiz yapar diye herşeyi tek başıma yaptım.Mesela şehir dışına çıkmak istiyordum gezmek gençliğimi yaşamak istiyordum ama müsadelerini almadan kavgayla gitmek istemiyordum asla ve asla müsade yoktu sürekli paranı biriktiriceksin tatil felan yok sana diyorlardı bende kavgayla gitmek istemediğim için hep yazı evde geçiriyordum mesela başka bir şehirde işe girmek istiyordum bizi ikna edip gidiceksin kirayı nasıl karşılayacaksın vs sorular sorarak asla müsade etmiyorlardı kavgadan çok bıkmıştım en sonunda eşim karşıma çıktı ve evlendim sorunlarımın çoğunu annem biliyor her ne kadar arkandayım dese bile sen hakettin sen seçtin diyor biz demiştik diyor neden böyle olduğunu baskı yüzünden bunalttıklarını kaçıp gittiğimi asla kabul etmiyorlar.
Bütün bu tartışma ise neden çıktı onu da belirtip bitirmek istiyorum eşim şuan yaşadığımız şehir de ben de memlekete geldim telefonda konuşuyorduk annemde yanımdaydı bende eşime hayatım evden çıkarken kaç gün oldu hani tuvalet pisse bir yıkar mısın çamaşır suyu felan dök dedim kapatır kapatmaz annemle ciddi bir tartışmaya tutulduk.
Örnegin kadın dediğin kocasına asla tuvalet yıka diyemezmiş bu ne ayipmiş böyle şeyler söylersem tabii evde kavga gürültü eksik olmazmiş herkes benden kaçarmıs tek başına kalirmisim böyle kadınlık mi olurmuş felan bende en son köpürüp kocama kariligi sen yap diyince çok fena tartıştık çünkü evlilikte sorunlarımı biliyor eşimle olan tartışmaları karşılığını hakettiğimi düşünüyor.işte böyle yani sadece yazmak istedim okuyan herkese şimdiden teşekkürler.🌸

Yanlış evlilik yapmak üzere olan insanların birçoğunun önüne evlenmemesi için engel çıkıyor aslında. En çok çıkan engel de ailelerin onayının olmaması.

Sevgiden, aile evinden kurtulmak istemekten, yaşam standardının yükselmesini isteme gibi gibi sebeplerden ayak direyip evleniliyor tabi. Sonrasında da mutsuz olunca tüm bu cezbedici sebepler insanın gözüne önemsiz görünüyor. Öyle işte
Evlendiğim kişinin hiçbir cezbedici tarafı yok o kadar bir kaçış yani benimkisi

Evliliğinizle ilgili konuları bilmiyorum ama iç dökmeniz kendinizde hiç suç aramamış gibi. Hep ailenize atmışsınız topu. Sorunlarınızın hatasını hep başkasında ararsanız kaynağına hiçbir zaman inemezsiniz. Anlattığınız aile tipi çok tipik bir Türk ailesi. Bu ailelerde yetişip de erkenden kocaya kaçmayan, yanlış evlilik yapmayan çok kişi var.
Eşiniz tuvaleti 3 günde bir de olsa temizleyecek akıl fikir sahibi değilse tabi hatırlatırsınız ve evet sorunlarınızın temeli de böyle tembelliği, düşüncesizliği, pisliği de olabilir. Yani anneniz çok da haksız değil. Olduramadığınız bir adamla kalmaya devam ettikçe hayatım pencereyi kapatır mısın lafı bile kavga çıkarır. Burada kimin haklı kimin haksız, geçmişte eve saat kaçta girdiğiniz de önemsiz kalır. Geçmiş geçmişte kaldı siz şu anı yaşıyorsunuz, geleceğinizi kurtarmayı düşünebilirsiniz.
Yani tabii ki şuan geçmişi düşünmenin faydası yok 28 yaşında evlendim ve ilk görüştüğüm kişiyle evlilik psikolojisine de girmedim bu süreçte görüştüğüm sevgili olduğum kişiler oldu illaki ama evlilik gibi bir durum söz konusu olmadı eşime gelene kadar da ilişkim olup ciddi düşündüğümüz dönemler oldu o süreçler çok zordu sonra hiç düşünmüyorken görücü usulü eşimle tanışıp gitmek istedim tek suç ailem de değil tabii ki ama beni onlar yetiştirdi benim psikolojimde ciddi hasar varsa en büyük suçlular onlar ailesinden sevgi gören saygı gören insanların en azından düzgün ilişki tercihi yapabildiklerini ve kimsenin sadece ilgi alaka gibi basit nedenlerden dolayı ailesinden sırf sevgi alamadığı için hemen bir ilgiye kendini aşık sanma gibi saçma sapan durumları yaşamadığına eminim

X