Psikolojik yiyici

Birkadiningunlugu

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
554
529
31
Merhaba sorun yaşantım.
Eşim ekonomik siddet uyguluyor. 2 senedir sana çalış diyorum atan diyorum diye ayri baskı uyguluyor. Baskı oldukca strese giriyorum. Derslerimi izlemek için internete ihtiyacım oluyor eve internet bağlatmıyor. Dört duvar arasında kendi çabamla çalışıyorum, ev isi yapıyorum. Eşim para lafı yaptıkca da yiyorum. Duba gibi oldum. Kendimi nasıl engelleyeceğim bilmiyorum. Eşime kızınca yemek yiyorum. Kavga edince yemek yiyorum. Özellikle kendimi mutlu etmek için yemeğe sarıldığımı farkettim. Ne yapmam gerek bana yardımcı olur musunuz?

Merhaba sorun yaşantım.
Eşim ekonomik siddet uyguluyor. 2 senedir sana çalış diyorum atan diyorum diye ayri baskı uyguluyor. Baskı oldukca strese giriyorum. Derslerimi izlemek için internete ihtiyacım oluyor eve internet bağlatmıyor. Dört duvar arasında kendi çabamla çalışıyorum, ev isi yapıyorum. Eşim para lafı yaptıkca da yiyorum. Duba gibi oldum. Kendimi nasıl engelleyeceğim bilmiyorum. Eşime kızınca yemek yiyorum. Kavga edince yemek yiyorum. Özellikle kendimi mutlu etmek için yemeğe sarıldığımı farkettim. Ne yapmam gerek bana yardımcı olur musunuz?
Eş eş değil mübarek kaynana tövbe tövbe ekonomik durumunuz nasıl bilmiyorum ama size uyguladığı psikolojik baskıyı umursamayın bence yeme alışkanlığınıza gelince limonlu ve tarçınlı su için toksin attıracaktır ve lütfen kendinize iyi bakın

Eş eş değil mübarek kaynana tövbe tövbe ekonomik durumunuz nasıl bilmiyorum ama size uyguladığı psikolojik baskıyı umursamayın bence yeme alışkanlığınıza gelince limonlu ve tarçınlı su için toksin attıracaktır ve lütfen kendinize iyi bakın

Limonlu tarcinli suyu deneyecegim tesekkur ederim

Eee ev isi yap adam yardim bile etmesin atanmani ister ama internet bağlatmasin
Boyle adamla nereye kadar derdim
Cunku atansaniz bu sefer maaş kartini alip gelir gideri ben kontrol edeyim der ekonomik şiddetin dozu artmis olur
Nereye kadar diyorum kendi kendime. Ev isine yardim ediyor,normal olan yardim etmesi zaten. Artik ev isi yapiyor diye kendimi avutmayacagim.
Geçenlerde tartıştık yine. Maas kartını bana vermeyi teklif etti. Evi sen geçindir dedi. Guya ev gecindirmek zor demeye getiriyor. Bir de şart koydu her ay 3000 tl ayirmak zorundaymışım

Nereye kadar diyorum kendi kendime. Ev isine yardim ediyor,normal olan yardim etmesi zaten. Artik ev isi yapiyor diye kendimi avutmayacagim.
Geçenlerde tartıştık yine. Maas kartını bana vermeyi teklif etti. Evi sen geçindir dedi. Guya ev gecindirmek zor demeye getiriyor. Bir de şart koydu her ay 3000 tl ayirmak zorundaymışım
Her ay 3 az 5 yapin onu bu krizde

Evi gecindirmeyi ve karti size birakiyorsa sart kosamaz, gerekirse tum parayı harca yani illa kenara koyunca gecim olmuyor ya da kenara koymak konfor getirmiyor
Ihtiyaç harici gelir, tasarruf edilir. Önce kenara para atip.kalanla kit kanaat gecinmek degil yani olay

Susie Orbach - Kadın neden şişmanlar
Ardından aynı yazarın kadın nasıl zayıflar kitaplarını okumanızı tavsiye ederim. (eski kitap olduğu için ancak 2. el bulursunuz)
Siz bu adama cevap veremedikçe, içinize attıkça, katlandıkça böyle devam eder. Bu sorun büyümeden sağlığınızdan olmadan sorunu çözmelisiniz.

Merhaba sorun yaşantım.
Esin zaten yeterince sana,psikolojine zarar veriyor birde sen bedenine zarar verecek sekilde davranma.Sonra o kilolari veremeyecek psikolojin iyice heba olacak.Bence motivasyonun o adamdan atanip uzaklaşma umudun olsun.Bosan demiyorum ama destek olacağı yerde yaptığını unutmayip ona göre ilerle.

Merhaba sorun yaşantım.
Eşime kızdıkça ondan ayrılırım cimri adamla ömür geçmez

Telefonunuzun internet pakettini arttirip aramalari indirerek fatura tutarini bozmadan internet isini cozebilirsiniz.suan yazdiginiza gore netiniz var.sonrada videolari bilgisayara veya tv ye yansitip izleyebilir calisabilirsiniz.esiniz ayri bir mevzu onu soylemiyorum bile ama kendiniz icin kazanabilmeli bu çabayı vermelisiniz.esinize kizip niye kendinize zarar veriyorsunuz ki anlamadim?calisin kazanin bahaneler uydurmayin.hayatinizi duzene sokun.kafa mesgul olunca birde bir amaç edinince insan, duygusal yemeye saldirmiyor emin olun.su kocanizi fazla onemsemeyi birakin da kendinizi onemseyin biraz.ekonomik özgürlüğünüz olunca sizi ezemez ve sizde duruma gore ozguvenli bir tekme koyarsiniz ona.

Evi gecindirmeyi ve karti size birakiyorsa sart kosamaz, gerekirse tum parayı harca yani illa kenara koyunca gecim olmuyor ya da kenara koymak konfor getirmiyor
Ihtiyaç harici gelir, tasarruf edilir. Önce kenara para atip.kalanla kit kanaat gecinmek degil yani olay

Aynen öyle. Ben her isi yapıyorum ihtiyacımı bile alamıyorum. Dışarıda başkasının evini temizlesem günlük en az 300 tl verirler ben 200 tl ile ayı geçiriyorum.

X