Psikolojim çok bozuk lütfen yargılama dan bana bir yol gösterin

Lesamina

Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2022
96
21
25
Ben 25 yaşında ev hanımı iki çocuk annesiyim normalde çok mutlu bir evliliğim vardı takii kumar illeti evliliğime gölge düşürene kadar çok çektim çok şeyler yaşadım eşimle bu konuda neler gördü bu gözlerim neler duydum aklıma geldikçe maf oluyorum evlatlarima her anne gibi bende büyük bir sevgi ile bağlıyım ama artık psikolojik olarak perişan durumdayım sürekli eşimi takip ediyorum kendime engel olamıyorum evin para giderinide üstüme aldım ama hala yapıyor mu birinden borç mu aldı arkamdan ne işler çeviriyor diye diye kendimi paramparça ettim çünkü bir kişi bile bundan kurtulani görmedim duymadım dedikçe iyice ruhsal bir çöküş içinde buldum kendimi boşanmayı çok istiyorum ama buna cesaret edemiyorum çünkü işim yok iş bulayım desem ekonomi malum hadi onuda hallettim deyim lise mezunu olduğum için çalışma saatleri ve kreş saatleri sıkıntı olur aile evine gitsem çocuklarımı ne istediğim gibi yetistire bilirim nede oraya sığa bilirim çünkü babam aşırı baskıcı evet çocuklarıma sahip çıkarlar ama baba evinde bir düzen ve bir saygı ortamı yok kafam çok karışık eşim normalde baskıcı veya bana kötü davranan birisi değil ben ne yapayım lütfen yardımcı olun yargılamadan fikir verin tecrübeli olan kişiler fikir versin gerçekten artık tükendim

Kontrol sende ise bu güzel. Harçlık veriyorsun bu da güzel. Bir kere daha borcun çıkarsa bosanirim de ve çıkarsa boşan. Ama çıkar mı cikmaz mi diye düşünüp durma kendini üzme

Kontrol sende ise bu güzel. Harçlık veriyorsun bu da güzel. Bir kere daha borcun çıkarsa bosanirim de ve çıkarsa boşan. Ama çıkar mı cikmaz mi diye düşünüp durma kendini üzme
Peki çıkar mı sizce yine böyle yüklü miktarda borç şuan evet oynuyor dur evet kimse bunu bırakmaz ama acaba kendini tatmin etmek için mi oynar sadece ufak miktar da yoksa büyük oynar yine batarmi hiç şahit olduğunuz oldumu böyle bir şeye

Her kuralın bir istisnası vardır belki de gerçekten bırakmıştır eşiniz. Ama siz yine de en kötüsüne göte gelecek planlayın ve sonra oynadı mı oynamadı mı diye düşünmeyi bırakın artık. Önce bir avukatla görüşüp eşiniz borç yapar batarsa bu borçlara sizin ortak olmamanız için ne yapılması gerekiyorsa yapın mal ayrılığı filan gibi. Ev araba gibi varlıklarınız varsa bunları güvenceye alın eşiniz tekrar kumar oynar batarsa diye. Yaşınız genç eşinizin kumarından bağımsız zaten bir meslek ve çalışma hayatı kurmanız lazım. Belediyenin meslek edindirme kurslarına gidin ve direkt bir işe başlayın ve kazandığınız parayı kenara atın. Tekrar söylüyorum avukatla görüşün ve eşinizin olabilecek borçlarından nasıl muaf tutulabileceğinizi öğrenin.

Neden yargılayalım ki her şey insanlar için. Allah yardımcınız olsun inşallah. Etrafa tembihleyebilseniz keşke kimse borç vermese. O da ifşalamak gibi oluyor eşiniz kızar mı bilmiyorum ama. :KK43:

Peki çıkar mı sizce yine böyle yüklü miktarda borç şuan evet oynuyor dur evet kimse bunu bırakmaz ama acaba kendini tatmin etmek için mi oynar sadece ufak miktar da yoksa büyük oynar yine batarmi hiç şahit olduğunuz oldumu böyle bir şeye
Hayır şahit olmadım. E para vermiyorsunuz nasıl oynayacak borç olarak mı

Hayatım bebim eşimde oynadı boşadım adam ettim şuan için oynamıyor kontrol bende borcun altına soktum onu şimdi mecburiyetten ek işe bile gidiyor öyle bişe yapabilirsin.maalesef o korku asla gitmeyecek çünkü gien güven geri gelmez.takipte ol yaşadım ayn serüveni bak sedef hastası oldum düşnmekten ipler elinde olsun ama bu kadar kasma olan bize oluyor inan

Hayatım bebim eşimde oynadı boşadım adam ettim şuan için oynamıyor kontrol bende borcun altına soktum onu şimdi mecburiyetten ek işe bile gidiyor öyle bişe yapabilirsin.maalesef o korku asla gitmeyecek çünkü gien güven geri gelmez.takipte ol yaşadım ayn serüveni bak sedef hastası oldum düşnmekten ipler elinde olsun ama bu kadar kasma olan bize oluyor inan
Abla şuan için ipler elimde inkar edemem vallahi bende soktum borca çocuklara oda aldım eve eşya aldım taksit olarak ödüyoruz benim korkum ya yine batarsa ya yine arkamdan iş çevirip borçlar alırsa krediler çekerse bunu düşünmekten bende hasta olacağım sürekli aklımda bu düşünce var

Her kuralın bir istisnası vardır belki de gerçekten bırakmıştır eşiniz. Ama siz yine de en kötüsüne göte gelecek planlayın ve sonra oynadı mı oynamadı mı diye düşünmeyi bırakın artık. Önce bir avukatla görüşüp eşiniz borç yapar batarsa bu borçlara sizin ortak olmamanız için ne yapılması gerekiyorsa yapın mal ayrılığı filan gibi. Ev araba gibi varlıklarınız varsa bunları güvenceye alın eşiniz tekrar kumar oynar batarsa diye. Yaşınız genç eşinizin kumarından bağımsız zaten bir meslek ve çalışma hayatı kurmanız lazım. Belediyenin meslek edindirme kurslarına gidin ve direkt bir işe başlayın ve kazandığınız parayı kenara atın. Tekrar söylüyorum avukatla görüşün ve eşinizin olabilecek borçlarından nasıl muaf tutulabileceğinizi öğrenin.
Ev kayın babamın üzerine zaten oda durumu bildiği için ben ölene kadar tapu bende vermem dedi üstümüze mal varlığı yok borçlar yeni bitti çok miktar kumar borcu var ben kişisel olarak borclandirdim eve birşeyler aldırdım ama arta kalanla şuan bı 10 15 bin civarı altın aldık ondan saklıyorum ve yüzüne karşı da dedim evliliğimiz diken üstünde onlar beni ve çocuklarımı aksi bir durumda iş bulup düzen kurana kadar idare etsin diye aldım sana asla vermem diye

Hayırsız gereksiz kocayı çekeceğime babamı çekerim.

Hayat sizin,evlatlar da sizin. Kararı verecek olan sizsiniz. Sadece şunu diyebilirim ki önünde sonunda boşanacaksınız. 25 yaşında boşanmak 45 yaşında boşanmaktan kat be kat daha iyidir. Zaman geçtikçe düzen kurmanız zorlaşır çünkü. Buna göre davranın derim.

Hayırsız gereksiz kocayı çekeceğime babamı çekerim.

Hayat sizin,evlatlar da sizin. Kararı verecek olan sizsiniz. Sadece şunu diyebilirim ki önünde sonunda boşanacaksınız. 25 yaşında boşanmak 45 yaşında boşanmaktan kat be kat daha iyidir. Zaman geçtikçe düzen kurmanız zorlaşır çünkü. Buna göre davranın derim.
Bende konuyu açan bayanla aynı durumdayım. Farklı olarak ailem arkamda ve çalışıyorum. Benime içimi kemiren çocuklarım babasiz nasıl büyüyecek. Kızım 3 yaşına basacak,oğlum 10 aylık. Kumar olayına devlet keşke bir önlem alabilse. Ne yuvalar yıkılıyor saçma sapan para tuzağı için. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Vay be kumarcı koca daha mı iyi babandan.
Artık oynayacak parası yok sizi bile koyabilir masaya. Hic mi korkmuyorsunuz kumar oynayan karısını kızını ortaya koyabilir bir gün. Bulaşır belalı birilerine basarlar evinizi

Bende konuyu açan bayanla aynı durumdayım. Farklı olarak ailem arkamda ve çalışıyorum. Benime içimi kemiren çocuklarım babasiz nasıl büyüyecek. Kızım 3 yaşına basacak,oğlum 10 aylık. Kumar olayına devlet keşke bir önlem alabilse. Ne yuvalar yıkılıyor saçma sapan para tuzağı için. Allah hepimizin yardımcısı olsun
Devlet niye önlem alsın,o da bu işten para kazanıyor sonuçta. Yasal bir olay. İnsanların iradeli olması lazım. Zenginler bu işi çok iyi biliyorlar,gidip oynuyorlar yurt dışına falan,hiç de yuvaları yıkılmıyor çünkü kararında oynuyorlar. Fakir fukara elinin ayarını bilmediği için mağdur oluyor.

Çocuklarınızla görüşmezse görüşmesin,hiç de üzülmeyin. Öldü farzedin. Tek ebeveynli bir sürü çocuk var,hepsi de gayet mutlu bence. Gereksiz bir babayla büyüteceğinize yalnız olun daha iyi.

Mahkeme kararıyla kredi çekmesi vs engellenebiliyor insanların ama detayını açıkcası bilmiyorum. Bir avukata kesinlikle danışın derim. Kendinizi güvenceye alın

Devlet niye önlem alsın,o da bu işten para kazanıyor sonuçta. Yasal bir olay. İnsanların iradeli olması lazım. Zenginler bu işi çok iyi biliyorlar,gidip oynuyorlar yurt dışına falan,hiç de yuvaları yıkılmıyor çünkü kararında oynuyorlar. Fakir fukara elinin ayarını bilmediği için mağdur oluyor.

Çocuklarınızla görüşmezse görüşmesin,hiç de üzülmeyin. Öldü farzedin. Tek ebeveynli bir sürü çocuk var,hepsi de gayet mutlu bence. Gereksiz bir babayla büyüteceğinize yalnız olun daha iyi.
Aynen babayla yaşasınlar derken el kadar çocuklar bile stres topuna döndüler. İlla ki onlar da nasibini alıyor aradaki gerilimden.

Kumar derken nedir?şans oyunu mu,borsa mi,kripto mu

Kumara başlayıp duran ben görmedim.kendinizi güvenceye alın gerisi Allah’a kalmış düşünsenizde düşünmesenizde oynarsa oynar.hiç sesinizi çıkarmayın yaşınız daha genç bir meslek edinmeye bakın aksi bir durum olursa baba evine gidin çocuklara bakılır sizde çalışırsınız.kumarbaz karısı olacağıma otoriter babanın kızı olurum.meslek edinin kendinizi kurtarın 1 nolu önceliğiniz bu şuan.

boşamayı düşünüyorsunuz ama boşanamıyorsanız, size bir zararıda yokmuş şiddet vs. tek önerebileceğim şey çocuklar okula başlayip kendilerini kurtarana kadar o evde kalmaya devam et.
para yonetimi sendeymiş 3 5 deme kenara at bu süreçte.
baktin eşin bırakmiyor aynı yolun yolcusu tekmeyi basmak için yeterli imkanın olsun elinde en azından.

X