Psikotik özellikli majör depresyon

Mutsuzbiri123

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2020
111
88
Hanimlar merhaba bu konularla ilgili çok konu açtım ama aklim o kadar karisik ki ne yapacagimi bilemiyorum kusura bakmayin:KK43: ben uzun süredir anksiyete bozukluğu ve majör depresyon tedavisi görüyorum ama doktorum ve çevremdeki herkes son zamanlarda psikotik özellikler göstermeye başladığımı söylüyor yani benim gerçekliğinden emin olduğum şeylerin halüsinasyon olduğunu çok net bir şekilde tüm detaylarıyla olmus gibi hatırladığım şeylerin aslında hiç olmadığını söylüyorlar. Zaten tedavinin başından beri antidepresanlar kullanıyordum ama doktor daha ağır antidepresanlar ve antipsikotik ilaç yazdı. Bütün bu olanlwr aklımı çok karıştırıyor halüsinasyon görmediğimden eminim ama buna kimseyi inandiramiyorum sizce ne yapmalıyım

Hanimlar merhaba bu konularla ilgili çok konu açtım ama aklim o kadar karisik ki ne yapacagimi bilemiyorum kusura bakmayin:KK43: ben uzun süredir anksiyete bozukluğu ve majör depresyon tedavisi görüyorum ama doktorum ve çevremdeki herkes son zamanlarda psikotik özellikler göstermeye başladığımı söylüyor yani benim gerçekliğinden emin olduğum şeylerin halüsinasyon olduğunu çok net bir şekilde tüm detaylarıyla olmus gibi hatırladığım şeylerin aslında hiç olmadığını söylüyorlar. Zaten tedavinin başından beri antidepresanlar kullanıyordum ama doktor daha ağır antidepresanlar ve antipsikotik ilaç yazdı. Bütün bu olanlwr aklımı çok karıştırıyor halüsinasyon görmediğimden eminim ama buna kimseyi inandiramiyorum sizce ne yapmalıyım
Allah yardımcınız olsun,bende son 1 haftadır çok kötüyüm az çok neler hissettiğinizi tahmin ediyorum...Eğer dediğiniz gibi durumunuzda böyle değişiklikler varsa doktorunuz karar verir ne yapılacağına...Allah şifa versin...Hepimize...

Doktorunuzu beğenmiyorsaniz degistirin, söylediklerinizin doğru olduğundan eminseniz kanitlayin ama mutlaka profesyonel destek alın buradan medet ummayin lütfen
Doktorun söylediklerine harfiyen uyuyorum zaten ama bunu yaşamış başkaları da varsa onlardan bilgi almak istedim sadece bu süreci nasıl geçirdikleriyle ilgili

Doktorunuza güvenin, tedavinize asılın. şu an yapacağınız en en iyi şey bu. buradan çare ummayın, iyi niyetli bir yanlış yönlendirme size zarar verebilir. Sizi uzun zamandır takip eden doktorunuz kadar bilemez kimse.
şu sıralar içinizde şüpheler güvensizlikler de olabilir. Bunların rahatsızlığınızla ilgili olduğunu hatırlatmalısınız kendinize. Kendinize yaşamınızdaki kişilere güvenebileceğinizi anlatın. ve tedavinize sarılın. Geçecek :KK200:

Sayın üye bak şimdi ; bir önceki konunda ailene güvenemiyorsun üzülür vs diye kolunu göstermediğini söyledin .
Şimdi de ilaçlarını sorguluyorsun . Bu konuda buradaki kimse sana bir şey diyemez çünkü tahlillerini tetkiklerini bilerek verir drlar ilaçları . Ha çok sıkıntı yaşıyorsan bunu da druna anlatman lazım .
Burda elti , koca , aile , kayınvalide konularına yorum yapılır evet ama senin durumun çok farklı .
Gerekiyorsa hastanede tedaviye başlasınlar . Ama buraya yazarak eline bir şey geçmez , üzgünüm ama etrafındaki insanlara güvenmen gerek yoksa başarılı olamazsın .

Doktorun söylediklerine harfiyen uyuyorum zaten ama bunu yaşamış başkaları da varsa onlardan bilgi almak istedim sadece bu süreci nasıl geçirdikleriyle ilgili
Herkes böyle seyler yasamaz, her yasayanin durumu da kendine özeldir. Hastalik konularinda internetteki forumlarda konu acip "bunu yasayan var mi" diye sorulmasini yanlış buluyorum. Ayrica bunu sadece kk icin söylemiyorum başka forumlarda da görüyorum cogunlukla da psikiyatrik sorunu olanlar bu tip konular aciyor ve kendi kendilerine ya da yorum yazanlara psikiyatrik tanilar koyuyorlar!

İlaçları değiştirmeyi denedi mi doktorunuz.
Benim de böyle bir durumum olmuştu kimseye anlatamamıştım durumu.
Doktora anlattım biraz daha devam ettik sonra ilaç değiştirdik.
Çok rahatladım uzun zaman oldu ilaç da kullanmıyorum artık.

Baska bır doktor deneyın bellıkı doktora guvenmıosunuz

Adı üstünde halisünasyon. Yani olmayan şeyleri gerçek gibi görmek, yaşamak duymak, hissetmek, vs. Beynimiz bize oyunlar oynayabilir önce bunu kabullenmeniz lazım.

X