El Sanatları Pul işi

haydeç

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2007
2.893
2
55
elii006aw9.jpg

yeni1eo2.jpg

bu pul işi salon takımını kendim yaptım kasnakta yapılıyor belkide yapacak olan arkadaşlar olabilir

idemph8.jpg

ben parça için ayrı sehpa için ayrı için ayrı fiskos için ayrı kasnak yaptırdım ipleri geriyorum zaten yapılışı belli oluyor tutkal kullanıyorum plastik tutkal kullanmanızı öneririm kolay gelsin:nazar:

bir sehpa örtüsü

dgn2080tx7.jpg

ve parçanın yapıldığı kasnak :)

dgn2075lc9.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
benim bir sürü pulum var böyle renk renk anlat merak ettim deneyeceğim mutlaka.nasıl değerlendirsem pulları diye düşünüp duruyordum güzel bu eline sağlık..

şu anda anlatırım ama resimli olarak görseniz daha iyi olur çünkü kasnakta yapıyorum çok basit renkli de çok güzel olur eminim:nazar:

gerdiğin iplerin üzerine pulları yapıştırıyorsun yani
doğrumu anlamışım ?

doğrumu anlamışım ?

pulları yapıştırıyorum bir gece bekliyor kuruduktan sonra tekrar arkasını tutkallıyorum1 gecede öyle duruyor . kuruduktan sonra kesiyorum:nazar:

:asigim: ayy yüzsüzlükmü olur acaba bir ricam daha olacak sizden.bu kasnakların ayrı ayrı ebatlarınıda yazarmsınız? kardeşimin çeyizine yapmayı istiyorum ama tabi isterseniz?:a015:

doğrumu anlamışım ?

evet doğru anlamışsın kolay gelsin yapmanı öneririm vitrinde çok şık duruyorben fiskosunuda yaptım onunda fotoğrafını eklicem :nazar:

:asigim: ayy yüzsüzlükmü olur acaba bir ricam daha olacak sizden.bu kasnakların ayrı ayrı ebatlarınıda yazarmsınız? kardeşimin çeyizine yapmayı istiyorum ama tabi isterseniz?:a015:

rica ederim ne demek veririm nolcakki herkes birbirinden almıyormu örnekler memnun bile olurum
masa için 1 e 1 metre
sehpa için 48 cm 63 cm
parça içinde 30 cm 30 cm
ben fiskosuda masanın kasnağıyla yapıyorum kenarlarında 6 şar çivi içten başlayarak
çivileri cam çivisi olsun birbuçuk cm arayla çaktım çivileri kolay gelsin canım takılırsan gene yardımcı olurum:nazar:

Guzelmis gercekten ellerine saglik...Kesiyorum demissin de kenarlarini kasnaktan cikartmak için degil mi?

evet kasnaktan çıkarmak için kesiyorum ama bazıları çıkartıyor.kesince saçaklı daha güzel olduğu için ben kesiyorum :nazar:

tamam ablam eşime kasnağı ayarlatayım başlıyacağım ama galiba marangoza gidip çıta almak lazım bu aralarda eşim çok yuğun ilk yapmaya başladığımda sana haber vericem.birde aklımda kalan diğer sorularımı sorayım merak etme bu son sorum olacak inş.:roflol: 1) ebatlara baktım sadece şementablanınkı yok onun ölçütünüde verirmisin? 2) ipini normal dantel ipindenmi alayım yoksa orlon ipimi bu 3) benım odam kahve krem rengi hangi renk gider? ooooyyy şimdilik bu kadar :dance: ALLAH SENDEN RAZI OLSUN beni bu pul işini öğretmekle çok mutlu ettin:1hug::nazar:

tamam ablam eşime kasnağı ayarlatayım başlıyacağım ama galiba marangoza gidip çıta almak lazım bu aralarda eşim çok yuğun ilk yapmaya başladığımda sana haber vericem.birde aklımda kalan diğer sorularımı sorayım merak etme bu son sorum olacak inş.:roflol: 1) ebatlara baktım sadece şementablanınkı yok onun ölçütünüde verirmisin? 2) ipini normal dantel ipindenmi alayım yoksa orlon ipimi bu 3) benım odam kahve krem rengi hangi renk gider? ooooyyy şimdilik bu kadar :dance: ALLAH SENDEN RAZI OLSUN beni bu pul işini öğretmekle çok mutlu ettin:1hug::nazar:

ya olurmu canım tabiki soracan ne var bunda şemen tablanın boyu 38 cm 83 cm birde şimdi sen pulunu ne renk yapıcan ona göre ipini sölemem lazım
ben parlak pul kullandığım için simli ip kullanıyorum
eğer düz renk pul yapacaksan onun renginde 50 no polyester ip alacaksın canım
koltuklarının renginde yapanlar var. ama sen istersen altın sarısı pul altın sarı simli ip al çok güzel oluyor oda sendende allah razı olsun canım. kolay gelsin bak bekliyorum tamammı.a.s.:nazar:

:1hug::1hug:
haydeç abla hemen haber edeyim dedim eşimi marangoza gönderdim yapmış kasnağı tam tamına 30ytl tutmuşkafamçokkarıştı çivilerinide alıp bu hafta içinde çakacağım kendim bakalım yapabilirmiyim bilmiyorum ama deneyeceğim artık bana baya uğraş oldu:roflol:

ama yapmaya başladığında büyük keyif alacaksın eminim yaparsın inşallah koly gelsin canım:1hug::nazar:

Kizlar Bu Kadar Harika Olmak Zorundamisiniz Hiç Bu Kadar Muhteşem Birşey Görmemiştim.ayrica Arkadaşim Biz Hanimlara Belkide Para Bile Kazanabileceğimiz Harika Bir Fikir Verdin Seni Tüm Samimiyetimle Kutluyorum Ellerine Sağlik Başarilar.

ben zaten bu işten para kazanıyorum :) iyi dileklerin için teşekkür ederim :nazar:

şimdi anladığım kadarıyla kasnağımızı hazırlıyoruz ipi üzerine doluyoruz pulları tutkallıyoruz peki bunların bi simetri var mı bu kadarcık mı?ellerine sağlık buarada

kasnağa 1,5 cm ara ile çiviler çakılıyo ve ip onlardan geçiriliyo... el sanatları bölümünde kasnağın resmini vermiştim.ordan bakabilirsiniz...
teşekkürler :nazar:

Seda♥Recep;1871921 .!.:
harika ya süper olmuş emegine sağlık.. peki bişey sorucam pulun ortasında delik var o delikten tutkal çıkmıyormu beyaz beyaz kötü durmazmı

çıkmıyor canım ben sürekli yapıyorım:nazar:

haydeç abla dün plastik yapıştırıcı aradım bana bi tane verdiler ama doğru olduğundan emın değilim açıkcası.üzerinde exstragüçlü yapıştırıcı diyor.plastık,metal kauçuk,derikeçe,mantar,seramık,kağıt yapıştırılırmış arkasında yaznda bu.sivri uçlu sıvı bi yapıştırıcı senınkıde öylemi yanlış olmasın?

benimkide sivri uçlu tutkal diye sordunmu canım plastik tutkal yazıyor benimkinde öyleyse doğrudur canım a.s.

Haydeç Bizim Atölyeye Kasnaklari Yaptirdim Bugün Eve Getirdim çivilerim Iplerim Herşeyim Tamam Ama Pullari Plastik Tutkalla Yapiştiramadim Bende Silikon Tabancasiyla Yapiştirdim Ama Silikonum Azdi Yarin Alip Devam Edeceğim şimdilik Ilk Olarak Küçük Kasnakta Deneme Yapiyorum Ama Birkaç Sira Yapiştirdiğim Halde öyle Güzel Duruyorki Bitirmek Için Sabirsizlaniyorum Bittiğinde Resmini çekip Buraya Ekleyeceğim Teşekkürler Canim.

a.sHAYDEÇ ABLAM BUNLAR SÜPERRR ÇOK GÜZELLER EMEĞİNE SAĞLIK BEN ÇOK MERAKLIYIMDIR BÖYLE ŞEYLERE BU İŞTEN PARA KAZANDIĞINI SÖYLEMİŞSİN HERŞEYİ SANA AİT HERBİRİNİN FİYATINI SÖYLERMİSİN VE ELDEN Mİ YOKSA TUHAFİYELERE Mİ SATIYOSUN CEVAP YAZARSAN SEVİNİRİM ABLAM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİMa.s.a.s.a.s.

tam salon takımını 100 ytl ye satıyorum tek tek fiyatıda şöyle parça tane 3 ytl sehpa 9 ytl fiskos 30 ytl masa şemen tabla 35 ytl canım ben daha çok sipariş alıyorum dükkanlar ucuza alıyolar o yüzden vermiyorum birde masrafı 35 ytl falan tutuyor teşekkürlera.s.:nazar:

Bu Pullar Biraz çekince çikiyor Plastik Tutkallada Yapiştiramadim Yardim Edin Haydeç

bugün yoktum hemen cevap veremedim özür canım ben önce tutkallıyorum pulları yapıştırıp 1 gece bekletiyorum ertesi gün arkalarına tekrr tutkal sıkıyoru bir gecede öyle bekliyo kuruduktan sonra kesiyorum 1 haftaya yakında ters bi vaziyette bekletip iyice kurutuyorum böyle yaparsan pullar dökülmez ve çıkmaz kolay gelsin birde slikon uzamadımı daha zor olur sanırıma.s.

merhaba haydecciğim ben çok beğendim çalışmalarını...sipariş vermek istiyorum

nasıl istersen renkleride mevcut canım altın sarısıda yapıyorum bütün salon takımı komple 12 parça 1 sehpa 1 fiskos 1 şemen tabla 100 ytl yalnız postayla gönderiyorum daha uygun oluyor onu siz karşılıyorsunuz kabul edreseniz görüşelim sevgilera.s.

X