Rabbi yessir duası

Kuran'da geçmiyor bildiğim kadarıyla ama büyük alimlerin okuduğu etkili bir dua her içinden cikamadiginiz çaresiz kalınan durumda okunmalı abdestsiz okunabiliyormus ama adetliyken okunurmu

RABBİ YESSİR TÜRKÇE OKUNUŞU
BismillahirrahmanirrahimRabbi Yessir ve la tüasirSehlil Aleyna bi fadlike ye müyessirRabbi zidne ilmen ve fehmen nafianVe temmim bil hayriRABBİ YESSİR ARAPÇA OKUNUŞU
Rabbi Yessir duası nedir, Rabbi Yessir duası anlamı ve Rabbi Yessir duası fazileti nedir?
Rabbi yessir
RABBİ YESSİR ANLAMI
Allah'ım senin sonsuz merhametin ve yardımın olmadan ben bu işi yapamam. Allah'ım bütün hayırlı işlerimi zorlaştırma, kolaylaştır, ilmimi artırarak yaptığım işleri bana ve çevreme faydalı kıl, ve işlerimi en hayırlı şekilde sonuçlandır.
RABBİ YESSİR KELİME Anlamı
Kısa bir dua olduğu için kelime kelime olarak da ne demek olduğunu, anlamlarını kolaylıkla bilebilirsiniz."Rabbi yessir" ; Rabbim kolaylaştır"Vela tuassir" ; Zorlaştırma"Rabbi temmim bil hayr" ; Rabbim hayırla sonuçlandır. Amlamlarına gelmektedir.

RABBİ YESSİR DUASI Faziletleri NELERDİR?
Rabbi Yessir Duası, okuduğunuzda üzerinizdeki yükü kaldıracak ve size hayattaki işlerinizde, tercihlerinizde kolaylık sağlayacaktır. Allah insana kaldıramayacağından fazla yük yüklemez fakat bazen insan potansiyelinin farkına varamayacak kadar umutsuzluğa sürüklenmiş olabilir. Bu gibi durumlarda özgüvensizliğe bağlı başaramama korkusu yaşadığınız zamanlar bu duayı okuyup rahatlayabilirisiniz.Yeni bir işe başladığınızda, yeni bir okula başladığınızda veya önemli bir sınava gireceğiniz zaman bu Rabbi Yessir duası size yardımcı olacak ve ferah hissettirecektir. Allah'tan kolaylık dileyerek bir şey istediğimizde istediğimiz şey hayırlı ise bize muvaffakiyet verip dünya hayatını kolaylaştırdığı gibi ahiret hayatını da kolaylaştırır. Rabbi yessir duası her işe başlamadan önce besmeleden sonra mutlaka okunması gereken bir duadır. Allah Rabbi yessir duası ile işleri kolaylaştırırken kendisine kulluk edecek olan kullarına kapıları sonuna kadar açar.

RABBİ YESSİR DUASI NE İÇİN OKUNUR?

Kur'an-ı Kerim'de geçen ayetlerden birisi olarak bilinir fakat Rabbi Yessir bir ayet değil bir duadır. Rabbi Yessir duası işleri yoluna sokmak, kolaylaştırmak için okunan ve hakikaten de dilde alışkanlık yaparak kolayca ezberlenen bir duadır. Bu dua okunduğu zaman inşana bir ferahlık ve rahatlık getirmektedir. Allah bütün mümin kulları için kolaylık diler, zorlaştırmak bu dinde yer almamaktadır. Rabbi Yessir duası da Allah'tan yardım dilemek için edilen bir duadır. İnsanlar altından kalkamadığı işlerde ve gücünün yetmediğini düşündüğü zamanlarda Allah'tan kolaylık dilemek için Rabbi Yessir duasını okumalılardır.

Listemiz

1. @Tospaagtd

2. @Mrvyvz4832

3. @Amarylliss

4. @Mucizemm222

5. honeymilkkk honeymilkkk

6. S Sabr-Sukur-Dua

7. @sibell13

8. hersey_dua_ile hersey_dua_ile

9. @Feslegen

10. @humanbeings

11. @love_story

12. @Saksi_Degilim_Ben

13. @mely15

14. @Mintimint

15. @Mintimint annesi

16 @Sur-es

17. debriyajgazfren debriyajgazfren

18. @adel8893

19. @ayseMsb

20. Luluuu94 Luluuu94

21. @Tugce3333

22. @Kara_gozlum

23. @Bademmm388

24. @Minnosella098

24. @Birpdrci

25. Gulcan2904 Gulcan2904

26. @ciceklibocekli111

27. @bcgirl

28. Feslegen Kokulu Nane Feslegen Kokulu Nane

29. MoonfacedMom MoonfacedMom

30. @ipek
BENDE KATILMAK İSTİYORUM MÜMKÜNSE

BismillahirrahmanirrahimRabbi Yessir ve la tüasirSehlil Aleyna bi fadlike ye müyessirRabbi zidne ilmen ve fehmen nafianVe temmim bil hayriRABBİ YESSİR ARAPÇA OKUNUŞU
Rabbi Yessir duası nedir, Rabbi Yessir duası anlamı ve Rabbi Yessir duası fazileti nedir?
Rabbi yessir
RABBİ YESSİR ANLAMI
Allah'ım senin sonsuz merhametin ve yardımın olmadan ben bu işi yapamam. Allah'ım bütün hayırlı işlerimi zorlaştırma, kolaylaştır, ilmimi artırarak yaptığım işleri bana ve çevreme faydalı kıl, ve işlerimi en hayırlı şekilde sonuçlandır.
Kısa bir dua olduğu için kelime kelime olarak da ne demek olduğunu, anlamlarını kolaylıkla bilebilirsiniz."Rabbi yessir" ; Rabbim kolaylaştır"Vela tuassir" ; Zorlaştırma"Rabbi temmim bil hayr" ; Rabbim hayırla sonuçlandır. Amlamlarına gelmektedir.

Rabbi Yessir Duası, okuduğunuzda üzerinizdeki yükü kaldıracak ve size hayattaki işlerinizde, tercihlerinizde kolaylık sağlayacaktır. Allah insana kaldıramayacağından fazla yük yüklemez fakat bazen insan potansiyelinin farkına varamayacak kadar umutsuzluğa sürüklenmiş olabilir. Bu gibi durumlarda özgüvensizliğe bağlı başaramama korkusu yaşadığınız zamanlar bu duayı okuyup rahatlayabilirisiniz.Yeni bir işe başladığınızda, yeni bir okula başladığınızda veya önemli bir sınava gireceğiniz zaman bu Rabbi Yessir duası size yardımcı olacak ve ferah hissettirecektir. Allah'tan kolaylık dileyerek bir şey istediğimizde istediğimiz şey hayırlı ise bize muvaffakiyet verip dünya hayatını kolaylaştırdığı gibi ahiret hayatını da kolaylaştırır. Rabbi yessir duası her işe başlamadan önce besmeleden sonra mutlaka okunması gereken bir duadır. Allah Rabbi yessir duası ile işleri kolaylaştırırken kendisine kulluk edecek olan kullarına kapıları sonuna kadar açar.

Kur'an-ı Kerim'de geçen ayetlerden birisi olarak bilinir fakat Rabbi Yessir bir ayet değil bir duadır. Rabbi Yessir duası işleri yoluna sokmak, kolaylaştırmak için okunan ve hakikaten de dilde alışkanlık yaparak kolayca ezberlenen bir duadır. Bu dua okunduğu zaman inşana bir ferahlık ve rahatlık getirmektedir. Allah bütün mümin kulları için kolaylık diler, zorlaştırmak bu dinde yer almamaktadır. Rabbi Yessir duası da Allah'tan yardım dilemek için edilen bir duadır. İnsanlar altından kalkamadığı işlerde ve gücünün yetmediğini düşündüğü zamanlarda Allah'tan kolaylık dilemek için Rabbi Yessir duasını okumalılardır.

Listemiz

1. @Tospaagtd

2. @Mrvyvz4832

3. @Amarylliss

4. @Mucizemm222

6. S Sabr-Sukur-Dua

7. @sibell13

9. @Feslegen

10. @humanbeings

11. @love_story

12. @Saksi_Degilim_Ben

13. @mely15

14. @Mintimint

15. @Mintimint annesi

16 @Sur-es

18. @adel8893

19. @ayseMsb

20. Luluuu94 Luluuu94

21. @Tugce3333

22. @Kara_gozlum

23. @Bademmm388

24. @Minnosella098

24. @Birpdrci

26. @ciceklibocekli111

27. @bcgirl

29. MoonfacedMom MoonfacedMom

30. @ipek

31. omercinar01 omercinar01
Okurum Allah'ın izniyle tatlım.

Herkese 8 civari bir sayı düşecekse, sıradan başlayarak her gün 10 yada 15 kişiye okuyabiliriz. Hem böylece zorlanmayız ve duamız da çabucak bitmiş olur 🤗 MoonfacedMom MoonfacedMom
Evet sayımız çok diğer türlü çok uzayacak bu şekilde daha mantıklı dediğin gibi 🥰

BismillahirrahmanirrahimRabbi Yessir ve la tüasirSehlil Aleyna bi fadlike ye müyessirRabbi zidne ilmen ve fehmen nafianVe temmim bil hayri

RABBİ YESSİR ANLAMI

Listemiz

1. @Tospaagtd

2. @Mrvyvz4832

3. @Amarylliss

4. @Mucizemm222

6. S Sabr-Sukur-Dua

7. @sibell13

9. @Feslegen

10. @humanbeings

11. @love_story

12. @Saksi_Degilim_Ben

13. @mely15

14. @Mintimint

15. @Mintimint annesi

16 @Sur-es

18. @adel8893

19. @ayseMsb

20. Luluuu94 Luluuu94

21. @Tugce3333

22. @Tugce3333 kardeşi

23. @Bademmm388

24. @Minnosella098

24. @Birpdrci

26. @ciceklibocekli111

27. @bcgirl

29. @Kara_gozlum

30. MoonfacedMom MoonfacedMom

31. @ipek

32. omercinar01 omercinar01

33. H Hanimhanmck

34. @Didar33
Bende varim. Farketmez ne olursa olsun :)

X