Regl, tampon lütfen bakabilirmsnz

bi ben yapamıyorum şu tampon olayını ya. adet dönemime göre tatil ayarlamaktan bunaldım.
ama benim tek derdim ped takıcam denize giremem diye adet dönemine denk gelmeyen tatil ayarlamak değil aslında.
ped sorunu tamponla çözsek bile bu dönemin ağrısı, sancısı var. kimse sancılı bir tatil yapmak istemez.
ya bu kadınların çilesi nedir arkadaş ya...

Reglim asiri sancili gecerdi benimm Allah ımmm anlatamam dogum sancisi gibi yanii işte..
Evlenince gecer derlerdi evlendim regloldum ee dedim? Gecmedi hani agriyor..dogurunca gecer dediler dogurduk yok yani deamke agri tamponu keşfettim agrim durdu?? Abartmiyorum tampon takmadigimda kasıklarim sancı yapıyor..
Aslinda basarsaniz var ya acayip rahatlikkk .

çocuğum yok doğum sanıcısından anlamam :) anca tariflerle gözümde canlandırmaya çalışırım.
azmetmek lazım sanırım :)
ya o sancı geçer muhabbetini düzenli cinsel hayat olacağı için evlenince geçer diyorlar muhtemelen.
belki de bu cinsel hayatınızla alakalıdır.
benim mesela sadece ilk gün biraz ağrır, regl olduğumu hisseder vücudum yani gerçekten bedensel anlamda biraz daha rahatsız hissederim ilk gün.
ama çok sancı çekmem, sinirli falan da olmam.
cinsel hayat ya da yalnızsam mastürbasyona bağlıyorum ben bu durumu açıkçası.

Ben de bu üstündeki yazıda ölümcül zehirleme mi ne yapıyor yazıyordu ondan korkuyorum. Kaç saatte bir değişmek lazım?

Valla benim cinsel hayatimla gecmediyse gecmez nettt alfjfjfj..ben de tampon care oldu
bana mi hasti acaba bilemiyorum ilk gün beni de perisan eylerdi illett... Dogum sancısı da sancilarim basladiginda hastaneye gittim ve bayagi artmisti hastanede..doktoruma eee bu benim regl sancim demistim

Ben de bu üstündeki yazıda ölümcül zehirleme mi ne yapıyor yazıyordu ondan korkuyorum. Kaç saatte bir değişmek lazım?
Normal ped gibi birkaç saatte bir. Çok bekletirseniz enfeksiyon kaparsınız. Sık sık değiştirin. Tamponda ilaç vs bir madde yokki sizi zehirleyecek, takıp iki gün sonra değiştirmekten bahsediliyor. Kullandığınız pedin aynısı abartmayın sadece farklı şekilde kullanılıyor

Bende parmak kısalığından mıdır nedir bir türlü hissedemeyecek kadar yerleştiremedim şu tamponu ya. Kilo da var tabi ondan mıdır bilemiyorum zorluyorum sonuna kadar yok oturtamıyorum ya

Normal pedi 1-2 saatte bir değişmiyorum ki. İlk 3 gün 3-4 saatte bir sonraki günler 6 saatte bir. Mesela tamponla uyursak nolur?

Normal pedi 1-2 saatte bir değişmiyorum ki. İlk 3 gün 3-4 saatte bir sonraki günler 6 saatte bir. Mesela tamponla uyursak nolur?
Normal pedi de daha sık değiştirmeniz gerekiyor, 6 saatte bir olurmu hiç. Nemli ortam, bakteri, mikrop, kan….
Ben tamponla uyumayı tercih etmem uzun süre kan dışarı atılmayacağı için birikim olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…