Saç Bakım Ürünleri Saa mayonez maskesi?

S

SUgibi

Ziyaretçi
Saçımı sarıya boyadığım daha doğrusu açtırdığım için bayağı yıpranmıştı.Kuaförde biri bana mayonez sürmemi önerdi.Bende olur mu öyle şey dedim.:1shok:Olur tabiki dedi.içinde yumurta,yağ,sirke,yoğurt herşey var dene iyi gelir dedi.Ne bileyim aklıma yattı ama denesem mi acaba?...CADIARZUsizce denesem mi yada deneyen duyan var mı?....:uhm:

duymuştum bende daha önce ama denemedim CADIARZU

Neyse denicem bunu işe yararsa yazarım:1closedeyes:

cnm işe yararsa yaz olurmu bende dneicem bayagıdan beri aklıma takılan bir konu

mayonez içeriginde :yag,yumurta, sirke var diye daha önceleri önerilirdi eee o zaman bu üçlünün kendilerini,dogalını sürün neden işlem görmüş olanını tercih edesiniz

Şahsen deneyecek olsam 1 şişe mayonez, 1 şişe de bit ilacı alırdım ya iyi temizleyemezsem saçımı ya bitlenirsem tedbiri elden bırakmamak lazım.-tatlicadiarzu-:kedi:

Acaba kuaförünün dediği mayonez maskesi alttaki gibi bişey olmasın alıntılıyorum bir bak bakalım.

Boyadan yıpranmış kuru saçlara, mayonez maskesi

1 yumurta
2 çorba kaşığı bitkisel yağ
1 çorba kaşığı sirke
İyice karıştırarak çırpın. Bu karışımı baş derinizi ovarak iyice yedirin.
Sonra saçlarınızı tarayarak bütün karışımın başınıza eşit olarak dağılmasını sağlayın.
15 dakika etkileşim için bekleyin. Sonra saçlarınızı yıkayın.
Bu maske baş derisine nem kazandırılmasına yardım eder, kuruyan saçların yağla beslenmesini sağlar.
Ayrıca saçlarınız parlaklık yumuşaklık verir.

Sanırım direk mayonezi sür demişti herhalde.Ama birde bana serum verdi,banyodan sonra onu kullanıyorum saçlarım dolanmıyor hemde besliyor.Aslında senin maskeyle aynı şeyler.Saçlarımın mat değilde parlak olmasını istiyorum bunuda doğal yoldan yağ ve karışımları sağlıyıyor.Teşşekkür ederim bu maskeyi deneyeceğim.kaydirigubbakcemile5

Evetttt,mayonez maskesini denemiş durumdayım.E sonuç olarak; saçlarım daha daha yumuşak görünüyor.Tararken pek zorlanmadım, kopmadılarda.Benim saçlarım tararken çok kopuyorlardı.En azından bunu önledi.Demek ki faydası var.Arasıra deneyeceğim.opuyorumnanaktan

Kızlar ben mayonez maskesini sürekli deniyorum, yani haftada bir falan yapıyorum arada zemuszemus
ilk duyduğmda saçma gelmişti ama saçları yumuşacık yapıyor gerçekten haftada en az 1 kere saçlarımı düzleştiriyorum bu yüzden çok yıpranıyordu. hafta sonları bu maskeyi yapıyorum, artık yumuşak saçlarım :-)
mayonezi 1 saat saçımda bekletip yıkıyorum, ama iyice yıkamak gerekiyor :KK70:
koku falanda kalmıyor. durulama suyumada sirke katarım zaten her zaman .
deneyin bence :)

Şahsen deneyecek olsam 1 şişe mayonez, 1 şişe de bit ilacı alırdım ya iyi temizleyemezsem saçımı ya bitlenirsem tedbiri elden bırakmamak lazım.-tatlicadiarzu-:kedi:

Acaba kuaförünün dediği mayonez maskesi alttaki gibi bişey olmasın alıntılıyorum bir bak bakalım.

Boyadan yıpranmış kuru saçlara, mayonez maskesi

1 yumurta
2 çorba kaşığı bitkisel yağ
1 çorba kaşığı sirke
İyice karıştırarak çırpın. Bu karışımı baş derinizi ovarak iyice yedirin.
Sonra saçlarınızı tarayarak bütün karışımın başınıza eşit olarak dağılmasını sağlayın.
15 dakika etkileşim için bekleyin. Sonra saçlarınızı yıkayın.
Bu maske baş derisine nem kazandırılmasına yardım eder, kuruyan saçların yağla beslenmesini sağlar.
Ayrıca saçlarınız parlaklık yumuşaklık verir.

O maskenin aslı böyle, bunları karıştırıp ben de denemiştim, azcık gene de mayonez saıkmıştım içine, yumuşacık oldu parlattı ama mükemmel bir hızlı da yağlandı :)

bende deniyorum bi zararini gormedim tavsiye ederim deneyin

yazdiklarinizi okuduktan sonra bende mayonezi denemeye karar verdim,markete gidip butun markalar arasinda yaptigim arastirmalar sonucunda protein ve yag bakimindan en yuksek oranlari olan migros marka mayonezi sectim,naniknanik (diplerden baslayarak bulastigi icin butun sacima yedirdim kardesim kokudan rahatsiz oldugu icin bone gecirip ustune hawlu sardim nasil uygulandigi hakkinda fikrim olmadigi icin bu sekilde yaptim )suan kafamda mayonezle sizlere yazmaktayim ,daha once hic mayonez awuclamamistim kaydirigubbakcemile3 ewdekilerin ilk izlenilerini paylasmak istiyroum :p kardesim ;banyoyu igrenc kokutmussun dedi,(ama sonucu o da merak ediyor ise yararsa soyle bende yapicam dedi) kopegimin hosuna gitti ben surerken o da mayonezleri yalamak istedi :1rolleyes: annem;sacinda mayonezin n isi war?! distan yapilan seyler bir ise yaramaz gecici parlaklik vs. werir icten beslemen lazim diye basimin etini yiyor :eek:klava: 50dk sonra dus alip size sonucu yazacagim

sonuc: wooow super bi fark olmadi ilk defa uyguladigim icindir belkide bilmiyorumkismile ama sanki bi canlilik geldi bide az dokuldu bu aralar sacim cok dokuluyor maskeden sonra yarina indi birkac kez daha deneyecegim o zaman daha iyi belli olur sanirim bayanssulusmile

yaa nasıl sürdün :KK43:(((
ben hayatta yapmam sanırım..

kendimi bildim bileli vıcık vıcık zeytinyağı sürerim..

mayonezi hiç denemedim ama deneyebilirim. yağ süren onu da sürer..

onun içindeki yumurta sarısı iyi geliyordur saça. benim tahminim bu yönde. yumurta sarısında yoğun protein var çünkü.

cok güldüm ya :) biz kadınlar güzel olma uğruna iyice şaşırdık :))

Ben de haftada bir kez yapıorum ,hatta önce sıcak zeytinyağı uç kısımlarına,mayonezi saç diplerine sürüyorum çok faydasını görüyorum saçımı bakımlı parlak ve yumuşak gösterio tavsiye ederim..

evvet kızlar saçlarım şu an mayonezli,, kesnlkle işe yaradığını duymuştum burda da onaylandığını gördüm, yıkadğmda sonucu size bildiricem.. saçım o kadar kötü durumdaki sanmıyorum üç ayrı açma işlemi gördü saçlarım simsiyah ve gayet uzundu :gitme: ben açık renk saç aşkıyla açtrp boyattım açtrıp boyattm hatta iki açma iki gn içinde oldu senağlama en son kestrdm tabi bob model hem de kısacık, şu an tam kahve karamel renkte süper renk ama yanmş keçe gbi saçlarım var[,, ooff ya siyah yapmıycaksnz saçlarnzı ya da açmıycaksnz arkdşlar senağlama/I]

X