Doğal Saç Bakım Kürleri Saç dökülmesine soğan kürü(Denendi!)

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

blackzey

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2015
221
169
36
Arkadaşlar benim saçlarım uzun süredir çok dökülüyodu. Kuzenimin tavsiyesiyle soğan kürüne başladım. Günlük saç dökülmemde baya azalma sağladı ve saçlarım daha sağlıklı olduğunu hissediyorum. Daha 3 yıkamada denedim gerçekten moralim yerine geldi. Sabah kalktığımda elime bi top saç dökülürdü şimdi maksimum 5 tel geliyor.
Başka soğan kürü tavsiyesi varmı bilmiyorum ama benim yaptığım şuydu: 1 orta boy soğanı 4 e bölüp bir litre kadar suda kaynatıyorum. saçımı normal yıkadıktan sonra en son suyu olarak bu suyu döküyorum. saçımda 1-1.5 saat bekledikten sonra sadece suyla duruluyorum. koku olurmu diye kokmayın kalıcı bi kokusu yok
Ayrıca şampuanımın içine birkaç diş sarımsak dilimlemiştim. Şampuanım çok yoğun sarımsak kokuyor ama saçımda kalıcı olmuyor.Sonradan oda uçup gidiyor.Saçlarımdaki düzelme hangisinden bilemiyorum ama ikisinide denemenizi tavsiye ederim

Bu yöntemi deniycem çünkü bnim saçlarım da dökülmekten acıcık kaldı tşkler yazdığınız için :KK19:

Dış kabuğunu soyuyor musunuz acaba?Bende sarımsakları dövüp macun haline getiriyorum saçıma komple yediriyorum.Dökülme baya bitti.Ama kokusu dersen hemen çıkmıyor.Saçım için varsın koksun :) Bu arada her sabah kahvaltıda bir avuç ceviz yiyorum aksatmadan.Faydası baya oldu diyebilirim.Saç işi sabır işi.2 aydır uğraşıyorum.

Dış kabuğunu soyuyor musunuz acaba?Bende sarımsakları dövüp macun haline getiriyorum saçıma komple yediriyorum.Dökülme baya bitti.Ama kokusu dersen hemen çıkmıyor.Saçım için varsın koksun :) Bu arada her sabah kahvaltıda bir avuç ceviz yiyorum aksatmadan.Faydası baya oldu diyebilirim.Saç işi sabır işi.2 aydır uğraşıyorum.
Sarımsağın içine başka bişe katıyormusun bide kaç günde bir yaptın bnde denemek isterim Soğanların kabuğunu ister soy kaynat ister Soymadan fark etmiyor sanırım :KK19:

Sadece sarımsak sürüyorum.20 30 tane diş sarımsağı annemle oturup ayıklıyoruz.havanda dövüyoruz ama böyle iyice cılkı çıkar denir ya öyle oluyor.sonra elime alıyorum sanki saç boyar gibi özellikle tepeme bastıra bastıra sürüyorum.ama iyice bastıracaksın.sonra bir başlıyor yanmaya.ama sana bişi diyimmi sadece tepe bölgem yanıyor yan taraflarda yanma olmuyo.Babam hastalıklı yani saçın dökülüş kısmının yandığını söyler bunu ne zaman yapsam.ikinci yapmamda dökülme durdu.haftada bir yapıyorum sadece.fazlasını yapmıyorum.sarımsaktan etikli başka yöntem göremedim maalesef.annemin arkadaşı sac kıran olmuştu şimdi sacları tamamen yerine geldi. :KK68::KK68:

Sadece sarımsak sürüyorum.20 30 tane diş sarımsağı annemle oturup ayıklıyoruz.havanda dövüyoruz ama böyle iyice cılkı çıkar denir ya öyle oluyor.sonra elime alıyorum sanki saç boyar gibi özellikle tepeme bastıra bastıra sürüyorum.ama iyice bastıracaksın.sonra bir başlıyor yanmaya.ama sana bişi diyimmi sadece tepe bölgem yanıyor yan taraflarda yanma olmuyo.Babam hastalıklı yani saçın dökülüş kısmının yandığını söyler bunu ne zaman yapsam.ikinci yapmamda dökülme durdu.haftada bir yapıyorum sadece.fazlasını yapmıyorum.sarımsaktan etikli başka yöntem göremedim maalesef.annemin arkadaşı sac kıran olmuştu şimdi sacları tamamen yerine geldi. :KK68::KK68:
Tsk ederim bnde deneyip sonucunu burda paylasirim bnim de kardeşimin kaşi dökülmüşdu sarımsak sürdükten hemen sonra çıkmaya başladı kesinlikle sarımsak tam bir şifa paylaşımın için Sağol :KK19:

Ben de yarım kase kadar zeytinyağına, 1 yumurta, birkaç damla sirke, birkaç diş sarımsağı dövüp koyuyorum. Bunu sacima sarıp bekletiyorum. Bekletebildigim kadar çok bekletiyorum, saç diplerim kuru olduğu için. Saclarimi kestirmeden önce yapıyordum ayda bir filan çok bakımlı oluyordu hiç başka uğraşmamama rağmen herkes çok beğeniyordu. Sirke parlatıyor, yumurta sağlamlaştırıyor, sarımsak çoğaltıyor saçları, zeytinyağı zaten bi çok derde deva. Uzun zamandir uygulamadim saclarim cok yipranmis gorunuyor şuan tekrar başlayacağım bakalım. Ben memnundum çok umarım siz de memnun kalırsınız. :)

Ben de yarım kase kadar zeytinyağına, 1 yumurta, birkaç damla sirke, birkaç diş sarımsağı dövüp koyuyorum. Bunu sacima sarıp bekletiyorum. Bekletebildigim kadar çok bekletiyorum, saç diplerim kuru olduğu için. Saclarimi kestirmeden önce yapıyordum ayda bir filan çok bakımlı oluyordu hiç başka uğraşmamama rağmen herkes çok beğeniyordu. Sirke parlatıyor, yumurta sağlamlaştırıyor, sarımsak çoğaltıyor saçları, zeytinyağı zaten bi çok derde deva. Uzun zamandir uygulamadim saclarim cok yipranmis gorunuyor şuan tekrar başlayacağım bakalım. Ben memnundum çok umarım siz de memnun kalırsınız. :)
Üzüm sirkesi mi yoksa elma sirkesimi kullanıyorsun canım

Benım de Saç dökülmesinden pisikolojım bozuldu, dışarı çıkamaz oldum, neredeyse türban takıp öyle gezesim vardı. Bizim yeğenin nişanlısı bize geldiğinde kendisi de aynı sorunu yaşamış ve bana mutlaka sarımsak yağı ve keratin dip bakım yağı kullanmamı önerdi, sağolsun o günden beri saçlarım çok güçlü ve sağlıklı oldu, hızlı da uzamaya başladı. Fakat uyku düzenime de çok dikkat edıyorum.

Üzüm sirkesi mi yoksa elma sirkesimi kullanıyorsun canım
Elma sirkesi kullanıyorum canım. Hatta geçen uyguladım, bi yerden gordum sarımsağı dövüp zeytinyağinda bekletiyorlarmis özünü çeksin diye. Hem tanelerini de sürmemiş oluyorsun, süzüp kullanabiliyorsunuz özünü zaten içine bıraktığı için. Bir de çok hafif bu 2sini ısıtıyormussun, ılık. Yani içine atınca yumurta pişmesin :) ılıttıktan sonra ekledim ben yumurta ve sirkeyi iyice karıştırınca hepsi iç içe geçiyor çok da güzel oluyor. Umarım faydalı olmuştur :)

Elma sirkesi kullanıyorum canım. Hatta geçen uyguladım, bi yerden gordum sarımsağı dövüp zeytinyağinda bekletiyorlarmis özünü çeksin diye. Hem tanelerini de sürmemiş oluyorsun, süzüp kullanabiliyorsunuz özünü zaten içine bıraktığı için. Bir de çok hafif bu 2sini ısıtıyormussun, ılık. Yani içine atınca yumurta pişmesin :) ılıttıktan sonra ekledim ben yumurta ve sirkeyi iyice karıştırınca hepsi iç içe geçiyor çok da güzel oluyor. Umarım faydalı olmuştur :)
Hemde nasıl faydali oldu :KK19:bu güzel bilgileri bizimle paylaştığın için teşekkür ederim sarımsak ve zeytinyağını 2.kez duydum hemen deniycem ne hikmetse saç dökülmem azaldı şampuan kullanmayı bıraktım yeşil zeytinyağlı sabundan sonra uçlarına saç kremi sürüp çıkıyorum baya az dökülüyor bide senin dediğini yapcem inşallah inanıyorum eskisi gibi olcak saçlarım tekrar Sağol canim:KK3:

Sarımsak yağı gerçekten saça süper iyi geliyor. eski zamanlardan beri de kullanımı yaygın olan bir uygulama. Ne var ki berbat kokuyor. Sürekli uygulamak için epey zahmetli oluyor. Ben de içinde bolca soğuk sıkım katkısız sarımsak yağı olan ve çamterebentin, ısırgan içeren keratin dip bakım yağını kullanıyorum. Sarmısağın kokusu alınmış ve limon kokusuyla bastırılmış mis gibi doğallık kokuyor. Her istediğim sıklıkta rahatlıkla kullanabiliyorum ve şu an dökülmem durdu, hem saçlarım hızlı uzamaya başladı.

Saç dökülmesi olmaması için aslında çok şey var. Başta düzenli uykudan yemekten tut da doğal besinler temiz hava stres radyasyon kirli hava tuzlu sülfatlı şampuanlara kadar ve hatta saç boyaları klorlu hauz suyu bunlar felaket şeyler. Ama yapacak şey yok. Bunlara mecburen mağruz kalıyoruz. Önlem olarak benim tek dayanağım sarımsak ısırgan çamterebentın argan ve keratin içeren keratin dip bakım yağı oldu, bir de keratin iksir serum ve likid keratin şampuan. Bunlara başladım başlayalı dökülme sorunu yaşamadım. Saçlarım hızlı da uzuyor. Arkadaşlarım bile fark etmişler. Dip boya zamanın gelmiş diyorlar.

Bu keratin yağını hangi sıklıklarla kullanıyorsunuz bn yağı alıp ewde uygulasam hemen yikiycam mi saçımi yoksa bi kaç gün duracak mi? sadece yağın kullanilisini anlatabilir misiniz

Bu keratin yağını hangi sıklıklarla kullanıyorsunuz bn yağı alıp ewde uygulasam hemen yikiycam mi saçımi yoksa bi kaç gün duracak mi? sadece yağın kullanilisini anlatabilir misiniz
Canım ben eskiden yani yoğun dökülme zamanlarında 2 günde bir keratin dip bakım yağından bol bol sürdüm ve yattım. sabah yıkadım, ama evde olduğum günler yıkamadığım da oluyor, ne kadar dursa o kadar faydalı, sonra da likid keratin şampuanıyla yıkıyorum saçlarım yumuşacık oluyor.

X