Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesiyle psikolojik mücadele

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
30 yaşımdayım ve hiç farkında olmadan saçlarımın yarısını kaybettim.

Tüm kan değerlerim normal, hormonal bir sıkıntım yok ama saçımın dökülmesi durmuyor. Şu anda minoxil+avesin sprey kullanmaya başladım. Birkaç seans da mezoterapi yaptıracağım. Fakat bunların kalıcı bir çözüm olmadığını biliyorum.

Size sormak istediğim ise şu: Benzer problemi yaşayanlar psikolojik olarak bu durumla nasıl başa çıkıyorsunuz? Ben geceleri uyuyamıyorum, dışarı çıktığımda sürekli insanların saçına bakıyorum. Sürekli ağlıyorum. Allah başka hastalık vermesin, dermansız dert vermesin, ne hastalıklar var diyerek kendimi sakinleştirmeye çalışsam da olmuyor. Siz bu durumu psikolojik olarak nasıl yönetiyorsunuz? Psikolojik destek almayı düşünüyorum ama yan etkilerini bildiğimden ilaç kullanmak istemiyorum.

Bu çaresizlik hissinden çok yoruldum, umarım güzel yöntemler yazarsınız :KK43:
bende yaklaşık 6 aydır saç dökülmesinden dolayı tedai oluyorum gerçekten bu konuda psikolojim bozuk bizde genetik dönülme ama benimki aşırı oldu çocukluğumdan bu yana zaten kalın saçım almadı ama son 2 senede stres bağlı dökülme dedi erkek tipi benimki . tedaviye gelince ilaç kullanıyorum,damla ,saç spreyi ve başıma her ay iğne vurduruyorum

bende yaklaşık 6 aydır saç dökülmesinden dolayı tedai oluyorum gerçekten bu konuda psikolojim bozuk bizde genetik dönülme ama benimki aşırı oldu çocukluğumdan bu yana zaten kalın saçım almadı ama son 2 senede stres bağlı dökülme dedi erkek tipi benimki . tedaviye gelince ilaç kullanıyorum,damla ,saç spreyi ve başıma her ay iğne vurduruyorum
Hangi ilaçları kullanıyorsunuz ilerleme var mı saçınızda

Yaptığım şampuanla yıkadıktan sonra saç diplerine sıkıp masaj yapıp bırakıyorum

1 kaşık Karanfili 1 bardak suda karanlık ortamda 3 gün bekletiyorum sonra süzüyorum. Lavanta, biberiye, papatya ve ısırgan otu nu 1 er tatlı kaşığı 2 bardak suda 5 dk. Kaynatıp 15 dk demledikten sonra süzüp ılımaya bırakıyorum. Soğuduktan sonra karanfil suyuyla birleştirip sprey şişesine dolduruyorum. Saçımı yıkadıktan sonra bu suyu saç diplerine mesaj yaparak uyguluyorum ve kurumaya bırakıyorum durulamıyorum.

Yağ bakımı tarifi de verebilirim isterseniz. Bende işe yaramıştı ama bir süre sonra bıraktım zor geldi uğraşamadım. Zaman ayırmak gerekiyor.

1 kaşık Karanfili 1 bardak suda karanlık ortamda 3 gün bekletiyorum sonra süzüyorum. Lavanta, biberiye, papatya ve ısırgan otu nu 1 er tatlı kaşığı 2 bardak suda 5 dk. Kaynatıp 15 dk demledikten sonra süzüp ılımaya bırakıyorum. Soğuduktan sonra karanfil suyuyla birleştirip sprey şişesine dolduruyorum. Saçımı yıkadıktan sonra bu suyu saç diplerine mesaj yaparak uyguluyorum ve kurumaya bırakıyorum durulamıyorum.
Çok teşekkürler :)

Dana kemiği iliği kasap ve marketlerde dilimleyip satılıyor. 1 tatlı kaşığı bermari usulu erit sıcakken içine 1 tatlı kaşığı hindistan vevizi yağı ekle oda erir. Ilınınca hepsinden aynı ölçüde badem, çörekotu, sarı kantaron, sarımsak, yılan ve hint yağı ekle (bunların hepsinin bir arada olduğu aktarlarda satılan saç bakım yağı var) onuda kullanabilirsin. Bir yumurta sarısı 1 t.k. bal katıştır. Sürüp birkaç saat beklet.

Dana kemiği iliği kasap ve marketlerde dilimleyip satılıyor. 1 tatlı kaşığı bermari usulu erit sıcakken içine 1 tatlı kaşığı hindistan vevizi yağı ekle oda erir. Ilınınca hepsinden aynı ölçüde badem, çörekotu, sarı kantaron, sarımsak, yılan ve hint yağı ekle (bunların hepsinin bir arada olduğu aktarlarda satılan saç bakım yağı var) onuda kullanabilirsin. Bir yumurta sarısı 1 t.k. bal katıştır. Sürüp birkaç saat beklet.
Cok teşekkür ederim

Birkaç farklı doktora gittim teşhis o yönde. Ailemde saç problemi yaşayan tek kadın benim. Sadece babamda seyrelme var. O da 60 yaşında. Orta yaş sonunda başladı seyrelmeye, kel değil zaten.

En son tahlillerde her şeyim normaldi. Testosteron üst sınıra yakın ama normal değerler içinde. Sadece insülin direnci vardı. Hatta kadın doğumcu pco yok, temiz yumurtulalıklar dedi. Geçen seneye kadar pco da vardı. Saraçoğlunun testere dişli aslan pençesi kürünü yapıyorum belki o temizledi. Sadece ufak zararsız bir polip vardı. Üç kız kardeşim var üçünde de pco var ama saçları yele gibi. Çok yoruluyorum düşünmekten çare aramaktan. Gerçekten çok zor.
Bana da iki sene once androgenetik alopesi teshisi koyuldu.Denemedigim sey kalmadi.8 ay uc kagitci doktorun urunlerine bile o paralari dokup dedigi sekilde kullandim ama maalesef olmadi.Annemin saclari yele gibi o derece saglikli ve gur ve ailede bu durumu yasayan tek kisiyim 37 yasindayim.Yurt disindaki doktorum bu genin anneden geldigini belirterek dayimlarin sac durumunu sordu,annem tasiyiciymis yani

Son düzenleyen: Moderatör:
X