Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç ivinin geriye düşmesi?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

wannabehappy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2017
176
30
27
Merhabalar. 1 senedir ailevi sebeplerden ötürü saçım dökülüyor. Geçen ay doktora gittim değerlerime baktırdım b12 ve ferritinim düşük çıktı takviye yazdı birde biotin. Dün kardeşim fotoğraf çekmiş arkadan birde ne göreyim şu saç ortası ici varya arkaya doğru inmiş çok ama çok üzüldüm. :KK43: Daha kaç yaşındayım ya böyle bişey yaşayan varmı?

Merhabalar. 1 senedir ailevi sebeplerden ötürü saçım dökülüyor. Geçen ay doktora gittim değerlerime baktırdım b12 ve ferritinim düşük çıktı takviye yazdı birde biotin. Dün kardeşim fotoğraf çekmiş arkadan birde ne göreyim şu saç ortası ici varya arkaya doğru inmiş çok ama çok üzüldüm. :KK43: Daha kaç yaşındayım ya böyle bişey yaşayan varmı?
Benim de oluk oluk dökülür saçlarım herşeyin başı stres keşke kafaya takmasak rahat olsak … ne kadar stres yaparsak o kadar kötü geri dönüşü oluyor bize stresten uzaklaşmanın biraz da olsa kendinizi rahat hissetirecek mutlu edecek hobiler aktiviteler bulun
Birde bu saç işi sanırım biraz genetik çevremde biri var çok ünlü markaların takviye edici ilaçlarını kullandı ama bi etki etmedi yapmadığı şey kalmadı sanırım genlerden de oluyor…

Sizce dolarmı boyadanda biraz inceldi ondan olabilirmi :KK43:

Eklentiler

• D6138656-A7A4-40F9-91EE-7DA2E7FB92FF.jpeg
    D6138656-A7A4-40F9-91EE-7DA2E7FB92FF.jpeg
    141 KB · Görüntüleme: 399
  • 70C20C37-8CAA-414C-A79B-1650F124906C.jpeg
    70C20C37-8CAA-414C-A79B-1650F124906C.jpeg
    160,6 KB · Görüntüleme: 394
  • EA6345F6-44C1-4FA5-BFF5-BA69A453BC38.jpeg
    EA6345F6-44C1-4FA5-BFF5-BA69A453BC38.jpeg
    134,9 KB · Görüntüleme: 387
  • 370D07E5-5EF8-40BE-AB0B-F2E35DAC2864.jpeg
    370D07E5-5EF8-40BE-AB0B-F2E35DAC2864.jpeg
    138 KB · Görüntüleme: 394
  • 8E3AB434-A67A-4E4B-9889-53BF9E080F28.jpeg
    8E3AB434-A67A-4E4B-9889-53BF9E080F28.jpeg
    112,3 KB · Görüntüleme: 393
Tabiiki de dolar, ben çok daha kötü hayal ettim.

Boyayı ve her türlü kimyasalı, ısıyı terkedin. Düzleştirici, maşa ve hatta fön bile kullanmayın. Sadece doğal bir şampuan kullanın veya kendiniz yapın. Takviyelere devam edin ve stresten muhakkak uzak durun. Ayrıca çok sabırlı olmalısınız.

Merhaba kemik iliği Yağı sürüp streç sarıp haftada bir gün 2 saat bekletebilirsiniz
Ayrıca sampuaninizin içine 15 damla çam terebentin yağı koyun

Öncelikle çok çok geçmiş olsun.
Saçlarım hiç bir zaman harika olmadi ama bir ara stres yanma gibi gibi resmen kel kaldım. Gittim asker trasi yaptırdım o kadar.
Sonra stres durumu bitti, saçımj bir süre ellemedim. Hala uçuk renk değişimleri yapamam korkarım. Vitamin kullandım. Yine doktorun önerdiği şampuanları kullanmaya devam ediyorum. Şu an harikaa saçım yok. Ama bence guzeller çok şükür.

Dipnot: saçınız bana kötü gelmedi. Gayet toplanır gibi. Birde saç konusu kafaya takmaya çok bağlı. Kovitten önce bir arkadaşımın saçında domates büyüklüğün de bir dökülme vardı ve herkes bu konu hakkında konuşuyordu. Şöyle yao geçer azalmış çoğalmış bilmem ne 2 sene öyle sürdü. Kovit sürecinde tamamen geçmiş nasıl iyileşti dediklerinde unuttum ben onu demisti

Resimlerde anormal bisey yok.ayrica biyotin iyi ama beyaz uclu buyuk sivilce yapar uzun kullanimda sonra onun izleriyle ufrasirsin.iki uc gunde bir ic. Ari poleni icmeyi dene. Zeytinyagi sur. Pco isen yine dokulur. Hormon bozuklugu testesteron yukselmesi de doker. Mesela hamilelerin saci dokulmuyor. Cunku genelde hormonlarla alakali genelde.

Siz söylemeseydiniz anlamazdım çünkü hiç göze çarpmıyor. Güzel bir saç bakım rutiniyle eski haline döner. Ayrıca içeriden de desteklemek lazım, sağlıklı beslenin ve bol bol su için. Stres yapmayın.

Saçlarına çok işlem uygulama hatta çok yüksek ısıda kurutma bile. Her hafta düzenli olarak saç yağları ile bakım yap. Uzun vadede farkı görürsün.

O kadar kotu durumda değil. Takviyelerle devam edin,beslenme düzeninizi değiştirin,stresten uzak durun eğer basarabilirseniz,toparlanır zamanla

Dogumdan sonra lohusalikta saclar cok dokuluyor. Sonra dokulme duruyor.
Evet cok ilginc degilmi hamileyken hic dokulmedi beni acayip saclarim gurlesti. Sandim ki folikasit iciyorum diye dokulmuyor ama alakasi yok. Belki bi tik fayda ediyor. Ayni zamanda kan hapi da bi tik fayda ediyor olabilir.
Ama onu gectim ostrojen vs hormonlar hamilelikte yuksek pldugu icin sanirsam hic dokulmuyor.
Benim de dokulmem var biliyorum ki testesteron yuzunden. Keltos erkeklerin hepsinde testeron yuksekligi var mesela.
Anlamiyorum ki testesteronum neden yukseliyor. Pco yukseltiyor diyorlar o da 10 yildir var lanet şey.
Testesteron yuksekligi erkek tipi dokulme yapiyor genelde tepe bolgesinden saclar dokuluyor.

X