Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç nezlesi (prenses hastalığı)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Boncik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2016
15
14
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 yıl önce saçlarımın daha güzel, bakımlı görünmesi ve daha pratik kullanım sağlaması adına Brezilya fönü yaptırdım. İlk uygulamada herhangi bir sorun yaşamadım. Fakat nisan ayında ikinci kez uygulandığından bu zamana kadar yoğun saç dökülmesi yaşadım ve yaşıyorum. Geçen hafta gittiğim başka bir kuaför saçlarımı adeta muayene ederek birkaç soru sorarak saç nezlesi olduğumu söyledi. Tahminimce daha önce saçlarıma hiçbir kimyasal işlem uygulanmadığı için hassas olan saçlarım bu şekilde tepki verdi. Zaten bir daha tövbe :KK61:Saçlarımdaki acılı kopmalar ve saç derimdeki kaşıntıların sebebini sonraki araştırmalarımda bu teşhis adı altında daha iyi anlamlandırabildim. Çok kendimi dinleyen biri değilim bu nedenle kuaförün tehşisine kadar kaşıntı bile beni çok rahatsız etmemişti.

Aranızda saç nezlesi olan var mı? Saçlarınızı tararken acı hissediyor musunuz? Bunun bilinen doğal bir tedavi yöntemi var mı? Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. :KK52:

Son düzenleme:
Saç nezlesi ile brezilya fönünün yakından uzaktan alakası yok fakat işlemi uygularken eğer ürün kafa derine temas etti ise alerjik reaksiyon göstermiş olabilir,temas egzaması oluşmuş olabilir az karşılaşılan bir durum değil.

Sürekli kaşınıyorsa ve kafa derin sürekli acıyacak kadar hassaslaştıysa sıkıntı büyük, saç nezlesinden ciddi bir sorunun var demektir. Yok hayır saç nezlesi tanımı sana uyuyorsa o halde saç diplerini çok iyi kurut, saçlarını sıkı toplama, toplaman gereken zamanlarda gevşekçe ör ve sorun ister saç nezlesi ister b.fönünden kaynaklı dermatit olsun muhakkak dermatologa git, gerçek sorunu öğren. Doğal tedavi sonraki çözüm olsun.

Saç nezlesi ile brezilya fönünün yakından uzaktan alakası yok fakat işlemi uygularken eğer ürün kafa derine temas etti ise alerjik reaksiyon göstermiş olabilir,temas egzaması oluşmuş olabilir az karşılaşılan bir durum değil.

Sürekli kaşınıyorsa ve kafa derin sürekli acıyacak kadar hassaslaştıysa sıkıntı büyük, saç nezlesinden ciddi bir sorunun var demektir. Yok hayır saç nezlesi tanımı sana uyuyorsa o halde saç diplerini çok iyi kurut, saçlarını sıkı toplama, toplaman gereken zamanlarda gevşekçe ör ve sorun ister saç nezlesi ister b.fönünden kaynaklı dermatit olsun muhakkak dermatologa git, gerçek sorunu öğren. Doğal tedavi sonraki çözüm olsun.
Saçlı derimizin keratin yüklemesine alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceğini nasıl öğreniriz?

Saçlı derimizin keratin yüklemesine alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceğini nasıl öğreniriz?

Kozmetik alerji testleri cildin ufak bir bölümüne ürünün tatbik edilmesi ile yapılır... Yalnız keratin yükleme ürünü veya brezilya fönü kafa derisine değdirilmez, değdirilmemeli. Bu ürünler kafa derisinden itibaren 2 cm mesafe bırakılarak sürülür saçlara aksi takdirde en iyi ihtimalle yaklaşık 10 gün boyunca kafa derisinde yoğun kepek problemi yaşanır.

Saç derisindeki şikayetlerden çok, dökülme problemi devam ediyor. Üstelik artık acısız. Temas egzaması benim durumuma uyan bir tehşis olabilir mi bilmiyorum. En iyisi varolan problemler neticesinde bir hekime başvurmaktır. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Saç derisindeki şikayetlerden çok, dökülme problemi devam ediyor. Üstelik artık acısız. Temas egzaması benim durumuma uyan bir tehşis olabilir mi bilmiyorum. En iyisi varolan problemler neticesinde bir hekime başvurmaktır. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
En doğrusu bu olur çünkü buradan verilecek tavsiyeleri uygulamak daha iyiye götürmez. Geçmiş olsun.

En doğrusu bu olur çünkü buradan verilecek tavsiyeleri uygulamak daha iyiye götürmez. Geçmiş olsun.
Benim uzun zamandır pullanma kaşınma kepek dökülme devam ediyor du bu akşam saç diplerinde kızarıklık görene kada endişeniniuorım ilk işi. Dr gitmek tesettürlüyüm bi kaç yazı okudum saç derisinin hava alamamasından dolayı olduğu yazıyor kapanalı 1 sene yi geçti 6 aydır bu şikayetim var

X