Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım rezil halde ! (FOTOLU) YARDIMMM

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
brezilya fönü yoğun silikon içeriyor ve saça ciddi zarar veriyor. yaptırma biraz kendisine bırak saçları. Bu kadar kimyasalla muhatap etme saçlarını bir süre dinlendir.

Yazık etmişsin saçlarına canım.Yine iyi dayanmış saçların bu kadar işleme.Boşver brezilya fönünü filan.o yanıklar ancak kesildikçe gidecek, tamir olmaz o saçlar.Kesilip bitene kadar serumlarla falan görüntüyü kurtarmaya çalışacaksın başka yolu yok.Saçını koyult, koyu saçta daha az belli oluyor yıpranmalar, yanıklar.Koyu renk ışığı yansıtıyor daha sağlıklı parlak duruyor saç.Hem dipleri açtırmaktan ve dipten gelen saçı da yıpratmaktan kurtulursun.
Bob tarzı bir kesime ne dersin? Çoğundan kurtulursun yanıkların.Yok o kadar kısa kestiremem dersen de ısısız saç şekillendirme yöntemleri kullan.Bantla, örerek, burarak, sosis bigudi fln bisürü yöntem var.Bakım yapmayı ihmal etme.
Aslında annenin kuaförü doğru müdahaleyi yapmış vaktiyle saçına, daha fazla oynamayıp o renkle devam etsen uzar giderdi şimdiye kadar.
Saçına ne kadar çok şey yaptırırsan o kadar rezil olur saç gerçeğini öğrenmiş oldun bu deneyiminden.Biz güzel olsun diye birşeyler yaptıkça- yaptırdıkça daha da rezil oluyor saçlar.Kuaförler de sağolsunlar para kazanmak için bile bile saçımıza kıyıyorlar.
Siyahken saçın boya olduğu ve devamlı düzleştirdiğin halde ne kadar uzun ve sağlıklıymış.
Saçlarını ilk iş kıyabildiğin kadar kestir, rengi koyulaştır, renk akacağı için ve beyazların da çıkacağı için boya mecbur yaptıracaksın, ama onun dışında bakım harici hiçbirşey yapma-yaptırma saçına.Fön bile çektirmemeye çalış özel bir durum olmadıkça.Öyle eve yakın fln diye de uyduruk kuaförlere gitme.Keratin diye ne sürüyor kafana belli mi? Adı sanı olan, ne kullandığı belli olan doğru düzgün kuaförlere git.
Bu platine kadar açılıp sürekli kısalan ve yanan saçlar hikayesini ben de yaşadım 20 ay önce filan.Ne yazık ki düzelten bir mucize yok; düzenli kesim ve bakımla zaman içerisinde düzelecek.

tabii ki çoğu bayanının olduğu gibi bende bu yollardan geçtim yaş oldu 29 boyayı bıraktım 10 yıl her rengi sürdüm kafama o_O en son geçen sene ekim ayında senin son halin gibiydi saçlarım 10 ay geçti boyamıyorum dipler kulak hizama yaklaştı nese ki şu ombre denen şey çıktı da millet ombre sanıyor uçlar açık renk dipler koyu :KK53:

başlarda çok uğraştım bakımlar falan ama artık okadar uğraşamıyorum malum evlilik hayatı iş hayatı kendime vakit zar zor oluyor. hala 4 parmak yanıklarım mevcut geçici çözümlerle idare ediyorum saç serumu saç kremi gibi..

birde restorex şampuan ve içine çamterebentin koydum bi faydası varmı bilmiyorum açıkçası...

aslında diyorum bazen kestir çene hizanda sonra git keratin kaynak yaptır ona da ceserat edemiyorum işteee

nese ki kadınlar kulübü varda burda dertleşiyoruz eşime bu konulardan bahsedince otomatiğe bağlayıp yaa eveett tabii diyor sadece :)) En Büyük KK

Bence artık bir şey yaptırma canım, şimdi yalnızca vitamin ve biotin içeren ürünlerle besle yoksa sonra çok pişman olursun. Seyrelmişte gördüğüm kadarıyla . Ben şuan bir aydır Carrot Care kullanıyorum , içerisinde bulunan havuç yağı saçı inanılmaz besliyor bir dene denerim . İnşallah düzelir saçların.

Kızlar merhaba. Aradan iki yıl geçti! Hatta iki buçuk :) saçlarımı resmen net düzelttim. Hala konu ile ilgilenen varsa fotolarla ve kullandığım ürünlerle adım adım sizlere anlatabilirim. Sevgiler <3

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    85,9 KB · Görüntüleme: 172
Eki Görüntüle 1178762 böyle simsiyah uzun saçlarım vardı fakat boyaydı çünkü çok beyazım var. Ayrıca kıvırcık olduğu için her gün düzleştiriyordum. Sıkıldım ve rengini açtırdım bakır istiyordum kuaför bakır kahve yaptı. Eki Görüntüle 1178763 beğenmedim ve tekrar rengini açtırdım, bakır yaptırdım. Eki Görüntüle 1178764 fakat çok akıyordu en fazla 2 ay dayanabildim Eki Görüntüle 1178765 kuaförüme bu kadar çok akmasına dayanamadığımı başka bi renk istediğimi söyledim oda açık karamel yapalım dedi. Bende açık bi renk sanıyordum kabul ettim ama resmen kahve yaptı. Eki Görüntüle 1178766 sinirlendim çünkü açık renk istiyordum. Tatilde renk aktı bazı yerler sarıya kadar gitti şu şekilde ; Eki Görüntüle 1178767 bende madem açık renk istiyorum sarı yapayım dedim. Ahh ne cesaret; marketten 3 kutu kolestonun açıcısını aldım kendim açtım. Düzensiz oldu kuaförümde sarı boyaya boyaya oturur dedi. İlk boyadığımızda böyle oldu Eki Görüntüle 1178769 sevdim ve devam ettim aylarca full boyattım. Sırf evime yakın diye bi kuaföre gittim. Şu saçlarımı; Eki Görüntüle 1178770 resmen platin yaptı. Saçlarım inceldi ve kırılmaya başladı. Kısaldıkça kısaldı. Annemin profosyonel kuaförüne gittim. Eki Görüntüle 1178771 koyu renk yapmamız gerektiğini söyledi ve saçımı dore kahve yaptı. Eki Görüntüle 1178772 fakat renk ağır geldi kaldıramadım içim bunadı açıkcası. Aktıkça aktı 2-3 hafta içinde geri sarı oldu. Kırılmaya kısalmaya devam ediyordu. Kesmesi gerektiğini söyledi. Kesti ve bal rengi yaptı. Eki Görüntüle 1178775 ilk defa bu kadar kısa kestirdim. Düzleştiriciyi kesinlikle bıraktım ve föne başladım. Kendi sitemdeki kuaföre devam ettim saç aktı bu arada yine sarı oldu. Kuaförde sadece dip boyayarak devam etti. Bu arada şampuan ve krem dışında her duşta loreal absolut saç maskesi, duştan sonra saç ıslakken milk shake, nemliykende morfose argan yağı veya morfose keratin serum kullandım. Eki Görüntüle 1178777 hala azıcık kırıklar vardı ama. Eki Görüntüle 1178778 bu arada 2 kere keratin yaptırdım. Gayet güzel gidiyordu. Son boyatmamdan önce şampuanımı kremimi değiştirdim. Gliss'e başladım. Kullandıklarım şunlardı; Eki Görüntüle 1178781 gerçekten etkisini gördüm. Yumuşattı ve kesinlikle ağırlaştırmadı. 1 hafta önce boyattım saçlarımı boyayı son 5 dk altlara da indirdiler. Yıkandı fön çekildi ve sonunda uçları rezil haldeydi. Yanık resmen 5 cm. Fönden kaynaklı sandım. Eve geldim kendim yıkadım kremledim kuruttum hiç bi sorun yoktu. Kuaförde fön çektirdim yine aynısı. Kızdım. Adam saçtan kaynaklı dedi kesmeliyiz dedi. İnanmadım eve geldim tekrar kendim yıkadım krem maske vs derken kuruttuğumda uçları aynı şekilde rezil haldeydi. Keratine gittim. 24 saat kafada beklemesi gerekiyor onun. Başka bi adam yaptı oda yapamadı bence uçlara pek süremedi keratini.ertesi gün yıkadığımda bazı yerler düzelmişti. Ama bazı uçlar ki bunlar çoğunluk olan kısım, rezildi yanık haldeydi. Mecburen kestirdim. Eki Görüntüle 1178786 ama biraz yanıklar kaldı yinede. Gına geldi yeter artıkkk.... :) kuaför brazilya fönü yapalım dedi. Napmalıyım? Hiç güzel yorumlar okumadım ama kuaför kendinden çok emin. Bu işlem için 450 tl istiyor. 7-8 ay düz olacağını yıpranmicağnı söylüyor. Annem daha kötü olacak diyor ve koyu renk boyatmamı istiyor. Kuaförüm de asla ve asla saçımı full boyatmamı istemiyor işlem görmesin iste sarıdan devam et tek dip boyatarak diyor. Annem ben boyatsamda boyatmasamda sarının saçımı yıptratacağını söylüyor. Saçımı tekrar uzatmak istiyorum. Sarı veya değil hiç bi önemi yok.. Lütfen, uzun yazdım özür dilerim :KK43: ama yardım edin kızlarr. Saçımın kıvırcığınıda kaybettim fön çektirmeden dursam diyorum olmuyor. Bu gün köpükledim bir şeye benzemedi. Napacağım bilmiyorum ! Eki Görüntüle 1178794 düşüncelerinizi bekliyorum. Boyatmlı mıyım ? Ne renge ? Hiç boyatmadan tek dip devam etmem daha mı sağlıklı ? Brazilya fönü yaptırayım mı ? Fönsüz nasıl şekil vereceğim ? ... Bu arada dibimi açıcısız boyayla boyuyorlar.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

tabii ki çoğu bayanının olduğu gibi bende bu yollardan geçtim yaş oldu 29 boyayı bıraktım 10 yıl her rengi sürdüm kafama o_O en son geçen sene ekim ayında senin son halin gibiydi saçlarım 10 ay geçti boyamıyorum dipler kulak hizama yaklaştı nese ki şu ombre denen şey çıktı da millet ombre sanıyor uçlar açık renk dipler koyu :KK53:

başlarda çok uğraştım bakımlar falan ama artık okadar uğraşamıyorum malum evlilik hayatı iş hayatı kendime vakit zar zor oluyor. hala 4 parmak yanıklarım mevcut geçici çözümlerle idare ediyorum saç serumu saç kremi gibi..

birde restorex şampuan ve içine çamterebentin koydum bi faydası varmı bilmiyorum açıkçası...

aslında diyorum bazen kestir çene hizanda sonra git keratin kaynak yaptır ona da ceserat edemiyorum işteee

nese ki kadınlar kulübü varda burda dertleşiyoruz eşime bu konulardan bahsedince otomatiğe bağlayıp yaa eveett tabii diyor sadece :)) En Büyük KK
sakın keratin kaynak yada kaynak türleri deneme canım . keratin kaynak kullandım ve çıkartırken ilacı var diyolar ama hiç öyle değil canım çok yandı yapışkan olduğu için. ve uzamayı çoook yavaşlatıyolar. bende uzaması için çözüm arıyorum ama daha bulamadım :KK43:(

Kızlar merhaba. Aradan iki yıl geçti! Hatta iki buçuk :) saçlarımı resmen net düzelttim. Hala konu ile ilgilenen varsa fotolarla ve kullandığım ürünlerle adım adım sizlere anlatabilirim. Sevgiler <3
Canımmm maşallah öncelikle şimdi çok güzeller nasıl uzattın ben onu merak ettim anlatabilir misin

sakın keratin kaynak yada kaynak türleri deneme canım . keratin kaynak kullandım ve çıkartırken ilacı var diyolar ama hiç öyle değil canım çok yandı yapışkan olduğu için. ve uzamayı çoook yavaşlatıyolar. bende uzaması için çözüm arıyorum ama daha bulamadım :KK43:(

evet canım bende bikaç böyle yorum okuyunca vazgeçtim yaptırmadım malesef saçlarım çook yavaş uzuyorlar ve bi yöntem de bulamadım şuan hamileyim ve hamilelikte içilen vitaminler sanki şu son iki aydır bi coşturdu saçlarımı normalden hızlı uzadılar gibi :) ama malesef bi çaresi yok ya da ben bulamadım

evet canım bende bikaç böyle yorum okuyunca vazgeçtim yaptırmadım malesef saçlarım çook yavaş uzuyorlar ve bi yöntem de bulamadım şuan hamileyim ve hamilelikte içilen vitaminler sanki şu son iki aydır bi coşturdu saçlarımı normalden hızlı uzadılar gibi :) ama malesef bi çaresi yok ya da ben bulamadım
saçların boya yüzünden yandı mı , uçlarında kırık ve yanık varsa kesinlikle uzamıyor sac . benim malesef sarı sevdam yüzünden mahvoldu saçlarım uçlar çok yanıktı mecburen kısacık kestirdim çünkü hiçbi şekilde uzamıyordu. şimdi bende hamile olduğum için pek bişeyde kullanamıyorum sadece asitsiz zeytinyağ sürüp bekletiyorum ben ege bölgesinde olduğum için en dogal ve asitsizinden bulabiliyorum şükür :) saçlarıma inanılmaz faydası oldu yumuşaklık açısından , uzama olarakta ben fark etmiyorum ama eşim geçen dedi saçların baya uzadı diye uzamış galiba :)

saçların boya yüzünden yandı mı , uçlarında kırık ve yanık varsa kesinlikle uzamıyor sac . benim malesef sarı sevdam yüzünden mahvoldu saçlarım uçlar çok yanıktı mecburen kısacık kestirdim çünkü hiçbi şekilde uzamıyordu. şimdi bende hamile olduğum için pek bişeyde kullanamıyorum sadece asitsiz zeytinyağ sürüp bekletiyorum ben ege bölgesinde olduğum için en dogal ve asitsizinden bulabiliyorum şükür :) saçlarıma inanılmaz faydası oldu yumuşaklık açısından , uzama olarakta ben fark etmiyorum ama eşim geçen dedi saçların baya uzadı diye uzamış galiba :)
Evet benimde boyadan yanmıştı bal köpüğüne boyatmıştım şimdi saçlarımın uçlarında çok az boya var ama yanık yok şükür... bende egedeyim :KK66: zeytin yağımızda doğal ve bol :) ama ben süremiyorum yağ banyoda çok uğraşamıyorum bakalım belki doğumdan sonra

Saçların maşallah ne kadar güzelmiş, sağlıklıymış; sonlara doğru geldikçe saçın aldığı hali görünce benim içim cız etti :))
Ama hepimiz bu hataları yaptık :)) Bundan 4 yıl önce ben de saçlarımı yakmıştım. Saçlarım, popo hizasından omuzun biraz altına inmişti; üstelik o boya kestirerek gelmedi, yanarak gelmişti, kuaförde saniyeler içinde yanmıştı:))

Çok şükür ki saçlarım toparlandı, yine popo hizasına gelerek uzadı. Ben toparlamak için çok özel şeyler yapmadım, inan kestirmedim bile, kendi haline bıraktım. Zamanla kendi kendine toparlandı saç ve uzadı. Çok uğraşma, bakım ürünlerine çok yüklenme, bakım ürünleri de birçok kimyasal madde içeriyor, haliyle fazla bakım ürünü saça zarar veriyor.

Aradan epey zaman geçmiş, umarım toparlamışsındır saçlarını :))

Merhaba. Shimid ben senin 2 yil onceki durumundayim. Saclarini nasil kurtardin? Kullandigin urunleri paylasha bilir misin rica etsem?

Merhaba. Shimid ben senin 2 yil onceki durumundayim. Saclarini nasil kurtardin? Kullandigin urunleri paylasha bilir misin rica etsem?
İlk olarak saçların ne durumda saçların ıslakken kopuyormu yoksa sağlam ama pürüzmü var bu nokta çok önemli ona göre sana birşeyler önere bilirim gçemiş olsun.

İlk olarak saçların ne durumda saçların ıslakken kopuyormu yoksa sağlam ama pürüzmü var bu nokta çok önemli ona göre sana birşeyler önere bilirim gçemiş olsun.
Teşekkür ederim. İslakken kopmuyor çok şükür ama lastik gibi. Kuruyken ise ucları çok kötü odun gibi. Saçımda kırıklıklar var. Dip boyam geldi ama 3 ay oldu hiç boyamıyorum o yüzden. Saçımda turunculuklar o yüzden mutlaka yine boya yapılması lazım. Ne yapacağımı bilmiyorum

Teşekkür ederim. İslakken kopmuyor çok şükür ama lastik gibi. Kuruyken ise ucları çok kötü odun gibi. Saçımda kırıklıklar var. Dip boyam geldi ama 3 ay oldu hiç boyamıyorum o yüzden. Saçımda turunculuklar o yüzden mutlaka yine boya yapılması lazım. Ne yapacağımı bilmiyorum
Evet ilk olarak saçlarını boyattır saçlarının uçlarından kısaltır uç kısımlara biraz ARa makas yaptır ki o uçlarından olan yoğun sertlık hissi en aza insin zaten kırık saç uzamaz saçlarını yumşak bir tarakla parça parça ayırarak taraman çok önemli yoksa ne yaparsan yap boş kuaförlerin kullandığı taraklardan ve bakım olayına maddı durumun iyiyse kerastase ta kuruntu saçlar için olan turuncu şampuanı öneririm ama biraz yıpranma varsa açık yeşil olanı öneririm ama bnm favorim turuncu olan saçlar yumşacık oluyor :) evde zettin yağı yapabilirsin yada aktarda satılan içinde 15 çeşit yağ bulunan yağ karşımları var saçları efsane toparlıyor şimdiden sağlıklı saçlar dileğiyle.

Evet ilk olarak saçlarını boyattır saçlarının uçlarından kısaltır uç kısımlara biraz ARa makas yaptır ki o uçlarından olan yoğun sertlık hissi en aza insin zaten kırık saç uzamaz saçlarını yumşak bir tarakla parça parça ayırarak taraman çok önemli yoksa ne yaparsan yap boş kuaförlerin kullandığı taraklardan ve bakım olayına maddı durumun iyiyse kerastase ta kuruntu saçlar için olan turuncu şampuanı öneririm ama biraz yıpranma varsa açık yeşil olanı öneririm ama bnm favorim turuncu olan saçlar yumşacık oluyor :) evde zettin yağı yapabilirsin yada aktarda satılan içinde 15 çeşit yağ bulunan yağ karşımları var saçları efsane toparlıyor şimdiden sağlıklı saçlar dileğiyle.
Ellerine saglik!! Son bi sorum daha bu dedigin shampoani kerastase nerde bula bilirim? Istanbulda yasiyorum. Bildigim kadariyla wastons gratis'te yok.Shimdi bakim gibi olapex 3 kullaniyorum, bebek shampoani+ arti silver( mor) sampoan.

X