Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım rezil halde ! (FOTOLU) YARDIMMM

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Konu sahibine ne oldu? Umarım saçlarım eski sağlığına kavuşmuştur. Kızlar bende bundan 4 ay önce saclarımı gittim kuaförde kızıla boyattım, bi kac hafta sonra dedilerki saçlarının arka tarafı yanmış tepeleri! Keske söylemeselerdi ben ne güzel aynaya bakında purussuz saçlarımı sağlıklı sandığım görüyordum.. hocalarımdan biri, genc kızsın yanık saç olmaz dedi dalga gecercesine, gittim eve aldım makası elime neresi sert geliyosa kestim kestikce o gario kırıkları gördükçe daha da kestim :halay: oldu bana uzun ama tepesi 3 parmak saç.. bugun gittim kuaföre toparlattırdım kısaldı baya ama ben bunu hak etmiştim, neyse gaza getirenler utansın ne diyim.. kestirmekten korkmayın en guzel sac üstünde tek bir tane bile kırıl olmayan saçtır artık gözümde

(Not: kızlar boya belki bir nebze daha iyidir ama o oryal midir o acıcılardan lütfen uzak durun, kestirseniz bile bir süre sonra aynı şekilde tekrar eskisi gibi oluyor çok lanet bir kimyasal)

Saçını küt kestirip bayaaa bir süre ne boya ne düzlestirici işlem uygulama ve zeytinyağı sür canım ben öyle kurtuldum kötü saçlardan :)

Eki Görüntüle 1178762 böyle simsiyah uzun saçlarım vardı fakat boyaydı çünkü çok beyazım var. Ayrıca kıvırcık olduğu için her gün düzleştiriyordum. Sıkıldım ve rengini açtırdım bakır istiyordum kuaför bakır kahve yaptı. Eki Görüntüle 1178763 beğenmedim ve tekrar rengini açtırdım, bakır yaptırdım. Eki Görüntüle 1178764 fakat çok akıyordu en fazla 2 ay dayanabildim Eki Görüntüle 1178765 kuaförüme bu kadar çok akmasına dayanamadığımı başka bi renk istediğimi söyledim oda açık karamel yapalım dedi. Bende açık bi renk sanıyordum kabul ettim ama resmen kahve yaptı. Eki Görüntüle 1178766 sinirlendim çünkü açık renk istiyordum. Tatilde renk aktı bazı yerler sarıya kadar gitti şu şekilde ; Eki Görüntüle 1178767 bende madem açık renk istiyorum sarı yapayım dedim. Ahh ne cesaret; marketten 3 kutu kolestonun açıcısını aldım kendim açtım. Düzensiz oldu kuaförümde sarı boyaya boyaya oturur dedi. İlk boyadığımızda böyle oldu Eki Görüntüle 1178769 sevdim ve devam ettim aylarca full boyattım. Sırf evime yakın diye bi kuaföre gittim. Şu saçlarımı; Eki Görüntüle 1178770 resmen platin yaptı. Saçlarım inceldi ve kırılmaya başladı. Kısaldıkça kısaldı. Annemin profosyonel kuaförüne gittim. Eki Görüntüle 1178771 koyu renk yapmamız gerektiğini söyledi ve saçımı dore kahve yaptı. Eki Görüntüle 1178772 fakat renk ağır geldi kaldıramadım içim bunadı açıkcası. Aktıkça aktı 2-3 hafta içinde geri sarı oldu. Kırılmaya kısalmaya devam ediyordu. Kesmesi gerektiğini söyledi. Kesti ve bal rengi yaptı. Eki Görüntüle 1178775 ilk defa bu kadar kısa kestirdim. Düzleştiriciyi kesinlikle bıraktım ve föne başladım. Kendi sitemdeki kuaföre devam ettim saç aktı bu arada yine sarı oldu. Kuaförde sadece dip boyayarak devam etti. Bu arada şampuan ve krem dışında her duşta loreal absolut saç maskesi, duştan sonra saç ıslakken milk shake, nemliykende morfose argan yağı veya morfose keratin serum kullandım. Eki Görüntüle 1178777 hala azıcık kırıklar vardı ama. Eki Görüntüle 1178778 bu arada 2 kere keratin yaptırdım. Gayet güzel gidiyordu. Son boyatmamdan önce şampuanımı kremimi değiştirdim. Gliss'e başladım. Kullandıklarım şunlardı; Eki Görüntüle 1178781 gerçekten etkisini gördüm. Yumuşattı ve kesinlikle ağırlaştırmadı. 1 hafta önce boyattım saçlarımı boyayı son 5 dk altlara da indirdiler. Yıkandı fön çekildi ve sonunda uçları rezil haldeydi. Yanık resmen 5 cm. Fönden kaynaklı sandım. Eve geldim kendim yıkadım kremledim kuruttum hiç bi sorun yoktu. Kuaförde fön çektirdim yine aynısı. Kızdım. Adam saçtan kaynaklı dedi kesmeliyiz dedi. İnanmadım eve geldim tekrar kendim yıkadım krem maske vs derken kuruttuğumda uçları aynı şekilde rezil haldeydi. Keratine gittim. 24 saat kafada beklemesi gerekiyor onun. Başka bi adam yaptı oda yapamadı bence uçlara pek süremedi keratini.ertesi gün yıkadığımda bazı yerler düzelmişti. Ama bazı uçlar ki bunlar çoğunluk olan kısım, rezildi yanık haldeydi. Mecburen kestirdim. Eki Görüntüle 1178786 ama biraz yanıklar kaldı yinede. Gına geldi yeter artıkkk.... :) kuaför brazilya fönü yapalım dedi. Napmalıyım? Hiç güzel yorumlar okumadım ama kuaför kendinden çok emin. Bu işlem için 450 tl istiyor. 7-8 ay düz olacağını yıpranmicağnı söylüyor. Annem daha kötü olacak diyor ve koyu renk boyatmamı istiyor. Kuaförüm de asla ve asla saçımı full boyatmamı istemiyor işlem görmesin iste sarıdan devam et tek dip boyatarak diyor. Annem ben boyatsamda boyatmasamda sarının saçımı yıptratacağını söylüyor. Saçımı tekrar uzatmak istiyorum. Sarı veya değil hiç bi önemi yok.. Lütfen, uzun yazdım özür dilerim :KK43: ama yardım edin kızlarr. Saçımın kıvırcığınıda kaybettim fön çektirmeden dursam diyorum olmuyor. Bu gün köpükledim bir şeye benzemedi. Napacağım bilmiyorum ! Eki Görüntüle 1178794 düşüncelerinizi bekliyorum. Boyatmlı mıyım ? Ne renge ? Hiç boyatmadan tek dip devam etmem daha mı sağlıklı ? Brazilya fönü yaptırayım mı ? Fönsüz nasıl şekil vereceğim ? ... Bu arada dibimi açıcısız boyayla boyuyorlar.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Brezilya fonu degil, sac botoksu yani keratin yuklemesi yaptır sacina, iki gune bir hindistan cevizi yagi sur, guzel bir sac serumu edin. Neva keratin 7 effect serumun kullaniyorum ben cok guzel. Guzel bir sampuan ve sac kremi kullan market markalari kullanma internette uygn fiyatli bulabilirsin. Haftada bir de yumurta beyazi sür kendine gelecektir. Ayrica fon makinesi de duzlestirici kadar zararli. Bi muddet sacini soguk ayarda kurut hafif nemliyken serum surup saclarini burgu yap topuz yapar gibi. Ben oyle yapiyorum actigimda maşa yapılmış gibi duriyor ve yumuşak oluyor. Eger sac kurutma makinesi kullanirsan sadece kurutmak icin bile olsa, sacin içindeki azicik nemi de alirsin. Sacin onemli bir kismi sudur ve fon makineleri bu suyu kurutuyor maalesef. Ayrica sacini bir daha boyatmayi düşünürsen blond me olaplex gibi kaliteli bitkisel acicilarla yaptirt onlar hem bakim yapar hem de kirmaz

sen bir de benim saçlarımı görsen.. sende böyle saç olsa intihar edersin herhalde seninkiler gerçekten sağlıklı görünüyor kıymetini bil benim saçlarımın tepeleri yandı diye mi bilmiyorum bildiğin telefon teli gibi kıvırcık ve alt tarafları pırasa gibi dümdüz böyle tür farklılığı meydana geldi beterin beteri vardır saçlarının kıymetini bil derim

Avon un saç serumları güzel kızlar tavsiye ederim advance technıgues olanlar saçı yapış yapış yapmıyor ve agırlastırmıyor. Benm saçım kuru ve yıprandı kullanıyorum çok iyi geliyor şampuan larda denedim onlarda çok güzel saç balsam larıda güzel saçlarım uçuş uçuş :KK55:

Ben bir aydir falan barcelino diye bir yag karisimini yari yariya hindistan cevizi yagi ile karistirip iki gune bir sürüyorum ardindan da hunca bitki ozlu krem ve redistin keratinli bakim maskesini uyguluyorum. Elma sirkeli su ile de duruluyorum sacim 3 haftada 3 cm uzadi parladi yumuşadı cok memnunum oneririm.. ha bir de argan yagli serum kullaniyorim saclarim islakken kurutmadan önce

Eki Görüntüle 1178762 böyle simsiyah uzun saçlarım vardı fakat boyaydı çünkü çok beyazım var. Ayrıca kıvırcık olduğu için her gün düzleştiriyordum. Sıkıldım ve rengini açtırdım bakır istiyordum kuaför bakır kahve yaptı. Eki Görüntüle 1178763 beğenmedim ve tekrar rengini açtırdım, bakır yaptırdım. Eki Görüntüle 1178764 fakat çok akıyordu en fazla 2 ay dayanabildim Eki Görüntüle 1178765 kuaförüme bu kadar çok akmasına dayanamadığımı başka bi renk istediğimi söyledim oda açık karamel yapalım dedi. Bende açık bi renk sanıyordum kabul ettim ama resmen kahve yaptı. Eki Görüntüle 1178766 sinirlendim çünkü açık renk istiyordum. Tatilde renk aktı bazı yerler sarıya kadar gitti şu şekilde ; Eki Görüntüle 1178767 bende madem açık renk istiyorum sarı yapayım dedim. Ahh ne cesaret; marketten 3 kutu kolestonun açıcısını aldım kendim açtım. Düzensiz oldu kuaförümde sarı boyaya boyaya oturur dedi. İlk boyadığımızda böyle oldu Eki Görüntüle 1178769 sevdim ve devam ettim aylarca full boyattım. Sırf evime yakın diye bi kuaföre gittim. Şu saçlarımı; Eki Görüntüle 1178770 resmen platin yaptı. Saçlarım inceldi ve kırılmaya başladı. Kısaldıkça kısaldı. Annemin profosyonel kuaförüne gittim. Eki Görüntüle 1178771 koyu renk yapmamız gerektiğini söyledi ve saçımı dore kahve yaptı. Eki Görüntüle 1178772 fakat renk ağır geldi kaldıramadım içim bunadı açıkcası. Aktıkça aktı 2-3 hafta içinde geri sarı oldu. Kırılmaya kısalmaya devam ediyordu. Kesmesi gerektiğini söyledi. Kesti ve bal rengi yaptı. Eki Görüntüle 1178775 ilk defa bu kadar kısa kestirdim. Düzleştiriciyi kesinlikle bıraktım ve föne başladım. Kendi sitemdeki kuaföre devam ettim saç aktı bu arada yine sarı oldu. Kuaförde sadece dip boyayarak devam etti. Bu arada şampuan ve krem dışında her duşta loreal absolut saç maskesi, duştan sonra saç ıslakken milk shake, nemliykende morfose argan yağı veya morfose keratin serum kullandım. Eki Görüntüle 1178777 hala azıcık kırıklar vardı ama. Eki Görüntüle 1178778 bu arada 2 kere keratin yaptırdım. Gayet güzel gidiyordu. Son boyatmamdan önce şampuanımı kremimi değiştirdim. Gliss'e başladım. Kullandıklarım şunlardı; Eki Görüntüle 1178781 gerçekten etkisini gördüm. Yumuşattı ve kesinlikle ağırlaştırmadı. 1 hafta önce boyattım saçlarımı boyayı son 5 dk altlara da indirdiler. Yıkandı fön çekildi ve sonunda uçları rezil haldeydi. Yanık resmen 5 cm. Fönden kaynaklı sandım. Eve geldim kendim yıkadım kremledim kuruttum hiç bi sorun yoktu. Kuaförde fön çektirdim yine aynısı. Kızdım. Adam saçtan kaynaklı dedi kesmeliyiz dedi. İnanmadım eve geldim tekrar kendim yıkadım krem maske vs derken kuruttuğumda uçları aynı şekilde rezil haldeydi. Keratine gittim. 24 saat kafada beklemesi gerekiyor onun. Başka bi adam yaptı oda yapamadı bence uçlara pek süremedi keratini.ertesi gün yıkadığımda bazı yerler düzelmişti. Ama bazı uçlar ki bunlar çoğunluk olan kısım, rezildi yanık haldeydi. Mecburen kestirdim. Eki Görüntüle 1178786 ama biraz yanıklar kaldı yinede. Gına geldi yeter artıkkk.... :) kuaför brazilya fönü yapalım dedi. Napmalıyım? Hiç güzel yorumlar okumadım ama kuaför kendinden çok emin. Bu işlem için 450 tl istiyor. 7-8 ay düz olacağını yıpranmicağnı söylüyor. Annem daha kötü olacak diyor ve koyu renk boyatmamı istiyor. Kuaförüm de asla ve asla saçımı full boyatmamı istemiyor işlem görmesin iste sarıdan devam et tek dip boyatarak diyor. Annem ben boyatsamda boyatmasamda sarının saçımı yıptratacağını söylüyor. Saçımı tekrar uzatmak istiyorum. Sarı veya değil hiç bi önemi yok.. Lütfen, uzun yazdım özür dilerim :KK43: ama yardım edin kızlarr. Saçımın kıvırcığınıda kaybettim fön çektirmeden dursam diyorum olmuyor. Bu gün köpükledim bir şeye benzemedi. Napacağım bilmiyorum ! Eki Görüntüle 1178794 düşüncelerinizi bekliyorum. Boyatmlı mıyım ? Ne renge ? Hiç boyatmadan tek dip devam etmem daha mı sağlıklı ? Brazilya fönü yaptırayım mı ? Fönsüz nasıl şekil vereceğim ? ... Bu arada dibimi açıcısız boyayla boyuyorlar.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Canım geçmiş olsun Ah şöyle boyamadan renk değiştirmeden bir durmayı başarabilecek. Aslında kahve tonları sana yakışıyor Neden beğenmedin anlamadım Brezilya fönü Asla tavsiye etmiyorum Çünkü ağır kimyasal işlem gerektiriyor şöyle düşün boyadan daha ağır. Ben evde keratin bakımı yapıyorum kuaföre gitmeden oldukça toparlıyor Ben de bir açık renk sonra olmadı koyu renk sonra tekrar açığa dön derken yiprattim Saçlarımi internetten bir araştır istersen ben liquid keratin kullanıyorum çok memnunum. Bu arada Keratin bakımı yaptır ya da yaptırma ama asla saçlarına işlem yapma dinlesinler biraz yoksa Elinde kalır

Canım geçmiş olsun Ah şöyle boyamadan renk değiştirmeden bir durmayı başarabilecek. Aslında kahve tonları sana yakışıyor Neden beğenmedin anlamadım Brezilya fönü Asla tavsiye etmiyorum Çünkü ağır kimyasal işlem gerektiriyor şöyle düşün boyadan daha ağır. Ben evde keratin bakımı yapıyorum kuaföre gitmeden oldukça toparlıyor Ben de bir açık renk sonra olmadı koyu renk sonra tekrar açığa dön derken yiprattim Saçlarımi internetten bir araştır istersen ben liquid keratin kullanıyorum çok memnunum. Bu arada Keratin bakımı yaptır ya da yaptırma ama asla saçlarına işlem yapma dinlesinler biraz yoksa Elinde kalır
Cnm sen nasıl yapıyorsun keratin bakımını sanırım yaptığın brezilya fönü değil saçlarında nasıl değişiklik oldu yararı var mı?

Cnm sen nasıl yapıyorsun keratin bakımını sanırım yaptığın brezilya fönü değil saçlarında nasıl değişiklik oldu yararı var mı?
Canim brezilya fonu degil yani duzlestirmiyor saci onariyor ve kirik gorunumu duzeltiyor.evde uygulanan yipranma setinden aliyorum içerisinde keratin sampuani maskesi bakim kremi ve 4 adet minik sise keratin serumu var. Serumlardan her biri bir seanslik. 3 gunde 1 tekrarlaniyor . Sac yanmamissa ya da rofleli degilse birebir sulandiriyordum ama simdi balyaj attirdim mecbur saf olarak kullaniyorum

selam ben uygulamalarımı paylaşmak istedim çünkü benzer durumdan muzdaribim ki benim anne tarafımda saçlar seyrek ve ince telli ama benim çok güzel saçlarım vardı bir süre önce resmen tepemde seyrelti oluştu
öncelikle tavsiyem sabır çünkü düzenli bakımla ancak 1 aydan itibaren sonuç alabilirisin ben şu kozmetik marketlerde satılan ısırgan yağıymış falanmış filanmış inanamadığımdan oturdum kendim yaptım 4 adet kavanoz alıp içine kavanozun yarısından fazlasına ısırgan , kekik ,lavanta ,ve papatya koyup güneş alan yerde yaklaşık 25gün beklettim her gün çalkaladım ,4 ayrı yağım oldu ,sadece hindistan cevizi yağını organic sertifikalı olanlardan aldım gratis rosman watsons gibi markalarda organic sertifikalılardan bulunuyor, haftada 1 gün abartmadan 2 aydır c vitamini e vitamini ve bu yağları karışık saç boyasıyla sürüp masaj yapıyorum bayağı fark etti ,bir defa yıkadığımın ertesi günü sönük ve tel tel oluyordu şimdi kuvvetlendiler hem de bayağı farketti arkadaşlarım bile söylüyor ayrıca dökülme çok çok azaldı ,ve ben hücreleriin yenilenip saçlar geleceğine inanıyorum ,bir de hızlı uzuyor bunu farkettim benim deneyimim bu ,tavsiye ederim

X