Saç Kesim Şekilleri saçlarıma perma yaptırmak istiyorumm..

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

bintulineb

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
528
49
saçlarıma perma yaptırmak istiyorum, kuaförümle konuştum, kalın perma istiyorum diye ama o ısrarla ince perma olsun diyor. gerekçesi de şu; kalın perma açıldığında işe yaramaz olur ama ince yapılırsa açıldıkça benim istediğim gibi olurmuş...

tecrübeli arkadaşlar,
siz ne dersiniz? kalın mı olmalı yoksa ince mi?

Merhaba arkadaşım. Ben de tam 4 kez yaptırdım perma. Hatta şuan son demlerini kullanıyorum, saçlarımın uçlarında dalga kaldı sadece. Benim kuaförde ince olarak üç boy vardı, ara ara üçünü de kullandı ve çok doğal oldu. Yaklaşık 1 senedir de kullanıyorum. Gerçekten de açıldıkça çok güzel oluyor. Arkadaşım su dalgası gibi kalınla, az bekleterek yaptırdı ama hemen bozuldu, değmedi yaptırdığına. Bence kuaförüne kulak ver.:KK34:

Bak üşenmedim fotoları talan ettim ve buldum aradığımı:KK9:
Bu ilk permam (hatta hemen yaptırdıktan sonraki hali)
$Görüntü0076.jpg
Bu da biraz açılmış hali
$DSC_0471(1).JPG

:KK52::KK52::KK52:

bısey sorucam boyalı sacın uzerıne perma yaptırınca yanıyo dıyor kuaforler dogrumu?

Bak üşenmedim fotoları talan ettim ve buldum aradığımı:KK9:
Bu ilk permam (hatta hemen yaptırdıktan sonraki hali)
Eki Görüntüle 677733
Bu da biraz açılmış hali
Eki Görüntüle 677734

:KK52::KK52::KK52:

çoook beğendim. aslında haklısın, güzel fikir yani.. :)

ben daha önce yaptırmıştım, ince yapmıştı ama çok beklettirmediğimden senin saçının açılmış hali gibi olmuştu. ama ben çok kıvırcık dursun istiyorum.

bir de bir sorun daha var. ben saçlarımı güçlendirmek için doğal kına yakıyorum arada bir. 2 ay kadar geçti en son kınanın üstünden. kuaförüm kınalı saça özel ilaç olduğunu söyledi ve ondan alacağım dedi. acaba beni mi kekliyor diye aklıma gelmiyor değil çünkü int.te araştırdım öyle birşeye rastlamadım.. :KK24:

bısey sorucam boyalı sacın uzerıne perma yaptırınca yanıyo dıyor kuaforler dogrumu?

Ben 4 kez de boyalı saça yaptırdım sadece dördüncüde uçlarda biraz sorun oldu. O da haliyle en çok işlem gören yer uçlar. Ama hemen boya sonrası yapılmıyo galiba hatta perma ilacı saçın rengini biraz açıyo diye ben permadan 1-2 hafta sonra boyatıyodum. Bi de iyi bir kuaförse süresinde bekletirse sorun olmaz diye düşünüyorum:KK34:

çoook beğendim. aslında haklısın, güzel fikir yani.. :)

ben daha önce yaptırmıştım, ince yapmıştı ama çok beklettirmediğimden senin saçının açılmış hali gibi olmuştu. ama ben çok kıvırcık dursun istiyorum.

bir de bir sorun daha var. ben saçlarımı güçlendirmek için doğal kına yakıyorum arada bir. 2 ay kadar geçti en son kınanın üstünden. kuaförüm kınalı saça özel ilaç olduğunu söyledi ve ondan alacağım dedi. acaba beni mi kekliyor diye aklıma gelmiyor değil çünkü int.te araştırdım öyle birşeye rastlamadım.. :KK24:
teşekkür ederim canım. Valla kına olayını hiç bilmiyorum. :44: Kekliyo diye düşünüyosan başka bir kuaföre de sor derim..

Ben 4 kez de boyalı saça yaptırdım sadece dördüncüde uçlarda biraz sorun oldu. O da haliyle en çok işlem gören yer uçlar. Ama hemen boya sonrası yapılmıyo galiba hatta perma ilacı saçın rengini biraz açıyo diye ben permadan 1-2 hafta sonra boyatıyodum. Bi de iyi bir kuaförse süresinde bekletirse sorun olmaz diye düşünüyorum:KK34:

tesekkurler:):KK34::KK34::KK34::KK34:

Merhaba arkadaşım. Ben de tam 4 kez yaptırdım perma. Hatta şuan son demlerini kullanıyorum, saçlarımın uçlarında dalga kaldı sadece. Benim kuaförde ince olarak üç boy vardı, ara ara üçünü de kullandı ve çok doğal oldu. Yaklaşık 1 senedir de kullanıyorum. Gerçekten de açıldıkça çok güzel oluyor. Arkadaşım su dalgası gibi kalınla, az bekleterek yaptırdı ama hemen bozuldu, değmedi yaptırdığına. Bence kuaförüne kulak ver.:KK34:

Canım ya bende 2 ay önce perma yaptırdım.Saçlarım çok düz benim.ilk yaptırdığımda aynı senin ilk foton gibiydi.ama su an sadece uçlarda kaldı.yani biraz erken değil mi:S acaba saçlarım çok düz diye mi yoksa kuaför mü yapamadı anlamadım.tekrar sardır dediler ama bu seferde yanar diye korktum.benimki de boyalı saç.acaba sardırsa mıydım?1-2 ay sonra tekrar yaptırmayı düşünüyorum bu sefer başka bir kuaföre.ama perma üstüne perma yapılmaz diyorlar.kestirmem gerekiyormuş.saçlarım zaten fazla uzun değil bide kestirirsem daha kısa durcak:KK43:(

tekrardan merhaba,
sağlam bilgiler içeren haberlerle geldim.. :KK9:

bir hafta kadar önce, uzun zamandır istediğim üzere saçlarıma perma yaptırdım.
saçlarımda hiç boya yoktu ama sık sık doğal kına yakıyordum. en son 2 ay kadar önce kına yakmıştım yine ve perma sırasında saçım yanar diye çok endişeleniyordum...

kuaförle konuştum ve kınanın perma için olumsuz etkisi olmadığını öğrendim.
şu an saçlarım permalı ve muhteşem görünüyor.

ince mi yoksa kalın mı perma olması konusunda çok kararsızdım. kuaföre sordum, ince yapalım dedi ve de öyle yaptı.
saçlarım ne yandı ne de permanın tutmaması gibi bir sorun yaşadım...
yaptırmak isteyen saçları kınalı arkadaşlar içleri rahat bir şekilde yaptırabilirler.

mersin'de yaşayan ve iyi perma yapan kuaför arayan olursa yardımcı olabilirim...
sevgiler, saygılar, şefkatler... :KK42:

kısa cansız saçlarıma su dalgası yani kalın perma yaptırdım, iki ay oldu ve şuan ilk günkünden çok daha güzel, ben çok rahat kullanıyorum :)

benim saçım hafif dalgalıdır. yıkadıktan 1-2 gün sonra ya da ıslakken tararsam düzleşir, taramazsam dalgası kalır. ben de kıvırcık olmak istiyorum ama hemen bozulursa ya da saçıma zarar verirse diye çekiniyorum... karar veremedim bir türlü

Canım ya bende 2 ay önce perma yaptırdım.Saçlarım çok düz benim.ilk yaptırdığımda aynı senin ilk foton gibiydi.ama su an sadece uçlarda kaldı.yani biraz erken değil mi:S acaba saçlarım çok düz diye mi yoksa kuaför mü yapamadı anlamadım.tekrar sardır dediler ama bu seferde yanar diye korktum.benimki de boyalı saç.acaba sardırsa mıydım?1-2 ay sonra tekrar yaptırmayı düşünüyorum bu sefer başka bir kuaföre.ama perma üstüne perma yapılmaz diyorlar.kestirmem gerekiyormuş.saçlarım zaten fazla uzun değil bide kestirirsem daha kısa durcak:KK43:(

Biraz geç gördüm kusura bakma canım. Benim saçlarımda çok düz, uzadıkça açılması ve uçlara inmesi normal ama yaklaşık 6 ay kullanıyodum ben normalde. Ama şuankini en son ne zaman yaptırdım hatırlamıyorum bile:44: Saçlarımı uzatıyorum ve yıpranmasın diye perma yaptırmıyorum. (düğün nedeniyle:KK1:) Sadece uçlarda kaldı dalga ama hala kullanılıyor yani, bence güzel duruyor.

Biraz daha bekle istersen çünkü açıldıkça güzel oluyor perma, doğallaşıyor:KK34:

kızlar bende yaptırmayı dusunuyorum fakat sacım kısa kut suan tam omuzlarıma değiyor. simdi yaptırsam ne kadar kısalır boyu kotu durur mu sizce ve fiyatı falan ne kadar bilgilendirirseniz sevinirim

tekrardan merhaba,
sağlam bilgiler içeren haberlerle geldim.. :KK9:

bir hafta kadar önce, uzun zamandır istediğim üzere saçlarıma perma yaptırdım.
saçlarımda hiç boya yoktu ama sık sık doğal kına yakıyordum. en son 2 ay kadar önce kına yakmıştım yine ve perma sırasında saçım yanar diye çok endişeleniyordum...

kuaförle konuştum ve kınanın perma için olumsuz etkisi olmadığını öğrendim.
şu an saçlarım permalı ve muhteşem görünüyor.

ince mi yoksa kalın mı perma olması konusunda çok kararsızdım. kuaföre sordum, ince yapalım dedi ve de öyle yaptı.
saçlarım ne yandı ne de permanın tutmaması gibi bir sorun yaşadım...
yaptırmak isteyen saçları kınalı arkadaşlar içleri rahat bir şekilde yaptırabilirler.

mersin'de yaşayan ve iyi perma yapan kuaför arayan olursa yardımcı olabilirim...
sevgiler, saygılar, şefkatler... :KK42:

Merhaba ben mersinde yasiyorum ve gunleridr perma arastiriyorum.hangi kuaforde yaptirdigini ogrenebilirnmiyim rica etsem? :)

Merhaba ben mersinde yasiyorum ve gunleridr perma arastiriyorum.hangi kuaforde yaptirdigini ogrenebilirnmiyim rica etsem? :)

merhaba, günlerdir siteyi açmıyorum, mesajınızı henüz gördüm.

evet, o tarihlerde perma yaptırdım ve çok memnun oldum.

toroslar tarafında kuaför hatice diye bir yere yaptırdım. işini çok ciddiye alan, çok tavsiye edebileceğim bir yer.
ilgilenirseniz yerini tarif edeyim.

arkadaşım var yaptıran çok memnun ve 2. yaptırışı. bende düşünüyorum. saçlarım dalgalıyla düz arası ama çabuk yağlanıyor şekil versem bile iki dk oynasam kirlenir diye kalıyorum mal gibi. hiç boya falan yok saçlarımda. bende su maşası gibi bir şey istiyorum ama tutmazsa diye de korkuyorum. kafam karıştı :KK43:

su dalgası yapsın diye gittiğim 10 senelik kuaförüm perma yapıp gönderdi sinirden ağladım. yaptırmayanlar lütfen yaptırmayın yazıktır saçınıza.2 sene geçti hala saçlarımda kırıklar yıprantılar iğrenç bi şekilde bazı yerlerinde :KK43:

X