Saçma sapan birşey başıma geldi, yardımınıza ihtiyacım var :(

bunlar benim fikirlerim tabi herkes benim gibi düşünecek yada katılacak diye bir durum yok. ayrıca sizde haklısınız fakat tüpün üstüne oturdum yırtıldı, kumada değdi bozuldu gibi bir şey olmayacağını sizde biliyorsunuz. bu toplum yıllarca ''haydar dümenden'' bir şey öğrenmediyse artık zor diyorum bilgi toplumuyuz artık her bilgiye çok kolay her yerden ulaşabiliyoruz. bazı şeyleri artık aşmamız lazım. anladığım kadarıyla eğitimli birisiniz sen ben böyle düşünürsek toplumun diğer kesimlerinin işi daha zor bizler biraz daha aydın düşünmeliyiz.

burada öyle tuhaf şeyle okuyorum ki insan şaşırıyor bu doğru olamaz diyor bunu bir ''kadın '' yada bir ''erkek'' nasıl yapar diyorum. toplumun böyle ufak meseleleri olmamalı öncelik hepimizin bir geçim derdi var ekonomik olarak kendimizi ispatladığımız var bir şeyler çözümlenir.

ayrıca evliyim. erkekler sürekli başka yerleriyle düşündükleri için tek tip kalıp halindeler bence. hepsi birbirinin aynı. kendi kızkardeşlerine gelince namus bekçisi kesilirler ama başkasının karısına kızına bakmaktan kendilerini alamazlar.

Ben Aydın bir aileden geliyorum. Gayet ileri görüşlüde bi insanım. Ama bana öğretilen aydınlık bekaret önemli değil gibi saçma sapan bi aydınlık değil. Bizim ki fikir aydınlığı. Dediğiniz şeylerin çoğu doğru bunda hem fikiriz, fakat her insanın önemli sayabileceği değerleri vardır ve hiç kimse bu saçma diye bir üslupla ağır bi şekilde eleştiremez. Sonuçta ben fikir almak istedim ama olumsuz yorumlar dağ olmuş .. Evet bu konuda bilgim yok yani ne yapayım? Anemede detaylıca sormaya çekiniyorum ve sizlerden yardım almak aklıma geldi. Ayrıca o darbeden sonra çamaşırınıza kan bulaşan bi çok kız aynı şeyi düşünür.
Hem darbe ile birşey olmaz demişsiniz, fakat ben 3. sınıfa giderken merdivenin demirlerinden kayan bir kızın aniden kan gelmesi ve doktora götürüldükten sonra bekaretinin gittiğinin anlaşılması hiçte imkansız bir durum olmadığının göstergesi benim için.

Ben Aydın bir aileden geliyorum. Gayet ileri görüşlüde bi insanım. Ama bana öğretilen aydınlık bekaret önemli değil gibi saçma sapan bi aydınlık değil. Bizim ki fikir aydınlığı. Dediğiniz şeylerin çoğu doğru bunda hem fikiriz, fakat her insanın önemli sayabileceği değerleri vardır ve hiç kimse bu saçma diye bir üslupla ağır bi şekilde eleştiremez. Sonuçta ben fikir almak istedim ama olumsuz yorumlar dağ olmuş .. Evet bu konuda bilgim yok yani ne yapayım? Anemede detaylıca sormaya çekiniyorum ve sizlerden yardım almak aklıma geldi. Ayrıca o darbeden sonra çamaşırınıza kan bulaşan bi çok kız aynı şeyi düşünür.
Hem darbe ile birşey olmaz demişsiniz, fakat ben 3. sınıfa giderken merdivenin demirlerinden kayan bir kızın aniden kan gelmesi ve doktora götürüldükten sonra bekaretinin gittiğinin anlaşılması hiçte imkansız bir durum olmadığının göstergesi benim için.

ne yapsın yavrum o vakit o kız hiç yaşamasın mı ? ben saçma bir üslüpla eleştirmedim canım sana bir şey dediğimiz yok sadece genel konular üzerinde konuşuyoruz. sen buna vesile oldun yani.
göstergeler çok fazla canım bence kendin ol ve göstergelerini sen belirle insanlar seninle bakire olduğun için değil. aklı başında iyi eğitim görmüş kendini bilen insan olduğun için beraber olsunlar.

aydın ve güzel günler diliyorum sana.

ne kadar ayıp ya
kız bişey sormuş yerin dibine sokmuşsunuz yine her zamanki gibi
herkesle kafanıza göre alay ediyosunuz
yok sen zarını koruyosun ama o adam seni aldatcak
yok zarın ne önemi var bilmem ne
zarın ne önemi var diyen arkadaşlar türkiyede yaşamıyo sanırım ya da
kendilerini kandırmak istiyolar ne önemi var diyerek

hele "sen zarını koruyosun ama o adam seni aldatcak buraya gelip yazcan yorumu"baya numunelik yani.ne alakası var arkadasım neden aldatsın adam?ikisi arasında nası bi bağ kuruyosun?insanları böyle saçma sapan akla mantığa sığmayan düşüncelerinzle baltalamayın.zar önemli değil diyen arkadaslara da zar tabi ki önemli.kendinizi kandırmayın burası türkiye, avrupa değil.gerçi konu sahibi arkadaş en güzel cevabı vermiş hepinize "çünkü zarı önemseyen insanların olduğu bi toplumda yaşıyorum" demiş.nerde yaşadığınızı unuttunuz heralde bugün bu ülkede her 3 kadından biri dayak yiyor ve namus cinayetlerine kurban gidiyor.herkesin kendi değer yargıları olabilir, bunları bu şekilde lakayit bi üslupla aşağılayamazsınız.ayrıca da emin olun, en modern en düzgün erkek bile evleneceği kadına birinin el sürmüş olmasını istemez.sevdiği kızın bakire olmadığını öğrenen erkek de zor bi durumu sindirme sürecinden geçer(ya da geçemez), bana kimse de aksini iddia edemez edenler ya erkekleri hiç tanımıyolar demektir ya da boş konuşuyolardır.

Hayır canım herkes eleştirebilir fakat yerinde ve zamanında olmalı bu. Çünkü ben gerçekten bi kaç gündür aklımı kurcalayan kafamda soru işaretleri bırakan bi durum yüzünden sizlerden fikirler almak istiyorum ama yapılan yorumlar ortada. Yok bunu bilmemek için çocuk olmak gerek vs vs evet çocuğum bilmiyorum !
Herkesin değer yargıları var, sizin görüşünüz farklı olduğunda elbetteki fikir alışverişi yapabilirsiniz. Ama kimse kimseyi ağır bi şekilde eleştiremez ve onun önemli gördüğü değerlerini aşağılayamaz bana bu ters geliyor. Ayrıca teşekkür edeerim sana canım.

Kızlar geçtiğimiz pazar evde oturuyorum telefonum şarjdaydı tv izliyordum ve kalktım. Telefonla konuştuktan sonra hızlı bir şekilde koltuğa oturdum.Meğerse kumanda koltuğun üzerindeymiş ve tam vajinama denk geldi az bi sızı hissettim ama umursamadım. Daha sonra 1 saat sonra duşa girmek içinüstümü çıakrdığımda iç çamaşırımda çok çok az bi kan vardı. İnanılmaz korktum annem evde yoktu hemen telefona sarıldım oda koştura koştura geldi. Baktı ama korkma kızım biraz daha fazla kan gelir normalde ve rengi tam pembe olur falan dedi. Ama bi kaç gündür aklımdan çıkmıyor korkuyorum. Doktora gideyim falan dedim annem gerek yok kızım insanlar o kadar uğraşıyorda zar zor oluyor bi kumanda mı yapacak dedi :KK1: Sonuçta annem bilir diyip konuyu kapatmalı mıyım yoksa Dr'a gitmeli miyim? Teyzemler dalga geçiyor valla kumanda ırzına geçti diye :KK52::KK53:

bu kadar korkacak ne var anlamıyorum biz bu kadar kendimize özen gösterirken erkeklerde bu kadar özenlimi hayatı onların yönetmesine izin verdiğimiz için egoları tatmin olsun diye stres sıkıntı yaşıyoruz onlarsa ne spora gider ne de göbeklerini eritir ruslarla fahişelerle sabahlasın bize virüsler bulaşsın sonra kazara kumanda değdi diye seni aşağlasın nasıl izin verirsin buna? kadınlar güçlü olmadıkça sesi çıkmadıkça ezilmeye mahkumlar erkeklerin işine gelende bu zaten.

bu kadar korkacak ne var anlamıyorum biz bu kadar kendimize özen gösterirken erkeklerde bu kadar özenlimi hayatı onların yönetmesine izin verdiğimiz için egoları tatmin olsun diye stres sıkıntı yaşıyoruz onlarsa ne spora gider ne de göbeklerini eritir ruslarla fahişelerle sabahlasın bize virüsler bulaşsın sonra kazara kumanda değdi diye seni aşağlasın nasıl izin verirsin buna? kadınlar güçlü olmadıkça sesi çıkmadıkça ezilmeye mahkumlar erkeklerin işine gelende bu zaten.

Yahu canım kim kimi aşağılıyor? Maşallah olmamış kocama iyi hakaretler yağdı he garibim :KK1:
Kimse beni aşağılıyor diye değil bi tek evleneceğim insan için değil benim içinde önemli bir konu olduğu için bu kadar endişelendim. Belki de evleneceğim kişi bunu hiç problem etmeyecek bilemiyorum ama benim değer yargılarım var ve bu konuda bunun içinde yer alıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yahu canım kim kimi aşağılıyor? Maşallah olmamış kocama iyi hakaretler yağdı he garibim :KK1:
Kimse beni aşağılıyor diye değil bi tek evleneceğim insan için değil benim içinde önemli bir konu olduğu için bu kadar endişelendim. Belki de evleneceğim kişi bunu hiç problem etmeyecek bilemiyorum ama benim değer yargılarım var ve bu konuda bunun içinde yer alıyor.

ben genelleme yaptım senin yorumun üzerinden tabikide sana demedim :) sana sadece diyeceğim değerlerini koru ama endişelenme bende endişeleniorum bazen ama düşününce saçma geliyor Allah için koruduğumuz şey erkeklerin egolarına hizmete dönüşüyo.

Haklısın... sen benim için de önemli diyorsan olay burada biter zaten. İnsanlar çok garip düşünüyor, bir kadın bekaretini kaybetmek istemiyorsa bunu evleneceği adama bağlamak mantık dışı. Dediğin gibi kendin içinde önemli olabilir, tabularla dinle alakası olmadan hatta.
Bu arada o akıntının devamı gelmediyse bende tam yırtılmasada darbe almış olabileceğini düşünüyorum. ama her yapı bir değildir muayene olacak mısın?

Tabikide takacağım canım çünkü takan bi toplumun bireyiyim. Yapmadığım birşeyi yapmış damgası vurulmak kadar berbat bi duygu olamaz sanırım ..Ve buna önem veren bi adamla evleneceğimi düşünüyorum, çünkü türk erkeklerinin %95 i öyle

Takan bir toplumun bireyisin doğru. Ama yapmadığın bir şeyi eşine bu şekilde anlattığında sana yapmış damgası vuracaksa zaten onunla evlenme , yarın bir gün iftira da atar o tipler.
Ayrıca %95 kadar yüksek değil zara önem veren erkekler.
Artık çoğu erkek pek önem vermiyor bile .

Haklısın... sen benim için de önemli diyorsan olay burada biter zaten. İnsanlar çok garip düşünüyor, bir kadın bekaretini kaybetmek istemiyorsa bunu evleneceği adama bağlamak mantık dışı. Dediğin gibi kendin içinde önemli olabilir, tabularla dinle alakası olmadan hatta.
Bu arada o akıntının devamı gelmediyse bende tam yırtılmasada darbe almış olabileceğini düşünüyorum. ama her yapı bir değildir muayene olacak mısın?

Teşekkür ederim canım. Şimdilik olmayacağım çünkü tüm büyüklerim gayet relaks içini rahat tut falan diyorlar. Ama kafamda ki tüm soru işaretlerinin gitmesi için belki gidebilirim. Kesin bi karar vermedi canımm.

Takan bir toplumun bireyisin doğru. Ama yapmadığın bir şeyi eşine bu şekilde anlattığında sana yapmış damgası vuracaksa zaten onunla evlenme , yarın bir gün iftira da atar o tipler.
Ayrıca %95 kadar yüksek değil zara önem veren erkekler.
Artık çoğu erkek pek önem vermiyor bile .

Aynen yorumlardan sonra önem vermeyen erkeklerinde azımsanmayacak kadar çok olduğunu gördüm :KK1:

Aynen yorumlardan sonra önem vermeyen erkeklerinde azımsanmayacak kadar çok olduğunu gördüm :KK1:

Aynen canım . Yani senin için demiyorum, bakire olmadığı halde kız arkadaşı ile evlenmeyi kabul eden erkekler çok.

Aynen canım . Yani senin için demiyorum, bakire olmadığı halde kız arkadaşı ile evlenmeyi kabul eden erkekler çok.

Tatlım bugüne kadar 3 erkek arkadaşım oldu. 2 numarada öyleydi mesela :KK9: benden önceki kız arkadaşı bakire değilmiş ama onunla evliliği düşünmüş htta bu durumu problem dahi etmemiş. İşte hep diyorum ya herkesin değer yargıları çok farklı, bu durum kesinlikle eleştirilemez. Benim değerlerim başka birilerine saçma geliyorsa saygı duyulmaktan başka yapacakları hiçbirşey olamaz. Çünkü ben öyle yaptım. Benim o bahsettiğim erkek arkadaşımla değerlerim uymuyordu, o kız arkadaşı ile birlikte olmayı doğal karşılıyordu ben ise garip karşılıyordum en azından bana öre bi davranış olmayacağını belirterektn ilişkimizi noktaladım.Sırf ona saygı duyduğum için.
Benim istediğim şekilde aylarca devam etti beraberliğimiz uzun süre direndi, ortada sevgi var diye ayrılmak istemedi bi türlü ama bu tarz bi ilişkide onu mutlu edemeyeceksem devam etmeninde bir anlamı olmayacağını düşündüm. Sonuç olarak ilişkimizden uzun bi süre sonra hayatımıza birilerini aldık, benim hayatımda olan kişi benim değerlerime saygı duydu, onun hayatına aldığı kişide onunla aynı evde yaşamaya başladı vs .. eminim ikimizde bu şekilde istediğimiz tarzda yaşadığımız ilişkilerde çok çok daha mutluyduk. İikimiz içinde en iyisi oldu.

Tatlım bugüne kadar 3 erkek arkadaşım oldu. 2 numarada öyleydi mesela :KK9: benden önceki kız arkadaşı bakire değilmiş ama onunla evliliği düşünmüş htta bu durumu problem dahi etmemiş. İşte hep diyorum ya herkesin değer yargıları çok farklı, bu durum kesinlikle eleştirilemez. Benim değerlerim başka birilerine saçma geliyorsa saygı duyulmaktan başka yapacakları hiçbirşey olamaz. Çünkü ben öyle yaptım. Benim o bahsettiğim erkek arkadaşımla değerlerim uymuyordu, o kız arkadaşı ile birlikte olmayı doğal karşılıyordu ben ise garip karşılıyordum en azından bana öre bi davranış olmayacağını belirterektn ilişkimizi noktaladım.Sırf ona saygı duyduğum için.
Benim istediğim şekilde aylarca devam etti beraberliğimiz uzun süre direndi, ortada sevgi var diye ayrılmak istemedi bi türlü ama bu tarz bi ilişkide onu mutlu edemeyeceksem devam etmeninde bir anlamı olmayacağını düşündüm. Sonuç olarak ilişkimizden uzun bi süre sonra hayatımıza birilerini aldık, benim hayatımda olan kişi benim değerlerime saygı duydu, onun hayatına aldığı kişide onunla aynı evde yaşamaya başladı vs .. eminim ikimizde bu şekilde istediğimiz tarzda yaşadığımız ilişkilerde çok çok daha mutluyduk. İikimiz içinde en iyisi oldu.

Valla , ben de öyle rahat değilim . Ama evlilikten önce yaşayanlara karşı değilim açıkçası . Herkesin kendi fikrine saygım var:)

Valla , ben de öyle rahat değilim . Ama evlilikten önce yaşayanlara karşı değilim açıkçası . Herkesin kendi fikrine saygım var:)

Aynen, zaten asıl anlatmak istediğimde bu. Herkes birbirine saygı duysa herşey çok daha güzel olur :KK16:

X