Saçmalıyor Olabilirmiyim ?

Sadece iş cikisi 1-2 saatlik ugrayip, haftasonu kalacagin eve kira ödemek boşa para savurmak olur. Ve evet biri bu gizli evi farkederse cikacak soylentiler cok uzuleceginiz seyler olabilir.

Babaniz iş cikisi geç gelmenize bagirip cagiran biriymiş madem nasil iş cikisi o eve gidip vakit gecireceksiniz? Devamli butun haftasonu evde olmamaniza ne bahane bulacaksiniz?????

Gizli sakli ugrasacaginiza soyleyin cikin evinize, 33 yasinda kadinsiniz.
Haklisiniz en cokta acaba yanlis anlaşılmalara mahal verecek bir durum olur mu diye düşündüm. Aslında pandemi öncesi haftasonlari çıkardım onda bi sıkıntı yok ne bileyim sadece bana ait kendimi atabileceğim kendimle başbaşa kalabileceğim bi yer düşündüm

Herkese iyi aksamlar durup dururken aklıma böyle bi fikir geldi ama sonra ne saçmalıyorum dedim sonra ikilemde kaldım burada paylaşıp fikir edinmek istedim.
33 yaşındayım bekarım ailemle yaşıyorum kardeşlerimle annemle ara ara sorunlar yaşasakta halledilmeyecek seyler olmuyor en geç bi iki gün sonra tatlıya bağlanıyor yani öyle küsmelik bir durumumuz olmuyor ama babama gelince sağı solu belli olmayan hayatta izin vermez dedigin şeye bi an hic sorgulamadan izin veren hic sorun olmayacak bi konuda sıkıntı çıkarıp izin vermeyen bazen sırf sıkıntı cikarmak icin bile gereksiz yerde bağırıp çağıran biri.Yani onunla yasarken nerde ne yapacagınızı affalıyorsunuz diyeyim.

Babamla ilgili konu derin fakat cokta detaya girmek istemiyorum sadece özetle çocukluğumdan beri türlü sıkıntılar varlıkta yokluk yaşattı hep içimizde aklımızda korkusu olan bir babaydı diyebilirim.
Neyse iyi kotu şuan bi iş sahibiyim fakat kac yıllık calışanım kenarda 100 tl birikmiş param yoktur.Çünkü çalıştığım ilk bir kac ay sonrası hep para bi şekilde eve gitti bana pek kalan birsey olmuyor sanki harclikla yaşıyor gibiyim cok uzatmak stemiyorum ama düşüncemle ilgili fikir sahibi olmanız için anlatıyorum.Evde kendime ait odam yok salon dahi 7/24 dolu açıkçası rahat rahat oturacak bir yerim bile yok diyebilirim.Eve kesinlikle mümkün mertebe misafir çagırmıyorum çünkü babam neredeyse tüm gün evde ve arkadaşlarımın rahat etmeyeceğini düşünüp çağırıyorum arkadaşlarıma is çıkışı gitsem malum gec saat oluyor bu seferde kızıp bağırıp çağırmaları vs oluyor özetle kendi evimde bile rahat degilim.
Ayrı eve çıkmak istesem kıyametler kopsa izin vermez.
Bende bugün bi anda dusundum acaba kendime gizliden bi ev kiralasam belki ici bomboş olacak hic eşyam olmayacak ama iş çıkışları kendimi içine atar biraz dinlenirim kafa dinlerim belki zamanla arkadas vs agirlwrim belki hafta sonlari gider kalirim.Sonrada dusunuyorum da kiralar malum boyle bi zamanda zaten güç bela geçinirken boyle bir hovardaliga gerek var mi.Yada akrabadan dışardan birileri duyarsa bi yanlış anlaşılmaya mahal vermiş olurmuyum.
Ama nasıl anlatsam bunun hayalini bile kurmak ayaklarımı yerden kesti nasıl mutlu etti anlatamam.

Düşünüyorum biraz para birikirsem en azindan peşinat verip bi kaç ayliginada olsa kıramasam bazende diyorum o parayı çöpe atmış gibi olucam kiraya vereceğime kendime harcarım diyorum
33 yaşındasın. Bırak bağırış çağırış olsun. Tut evini hayatını kur.

Kesinlikle diretirdi hic şüphem dahi yok
O zaman kendinizi düşünün bencil olun boşandıktan sonra gördüm ki ailen bile arkanda değil bende hemen işe girdim şükür hemen atandigim halde soruşturma sonucumu beklerken daha bosanali 6 ay olduğu halde neden iş aramadigimi sordular o gün anladım sadece sen varsın kendine yatırım yap akıllı ol 33 yaşındasın istediği kadar bağırsin baban herşeyi ayarla mektup bırak çik git evden eğer kavga çıkartmayacaksaniz bir gün sizi evimde agirlarim yaz ..bu dünyada bir sen varsın birde sen

Bence sen evini ayırmadan önce küçük özgürlüklere sahip ol . Önce bir araba al anahtarını babana verme . hiç olmadı işten çıkınca arabanda kafa dinlersin , dışarda bir şeyler içer , takılır dönersin . Hem biraz da birikim yapmış olursun . Paranı bağlayacağın bir şeyler olur . Sonrasında bakarsın .
Ayrı eve çıkamazsın ha deyince . Az çok bende de seninkine benzer bir aile var . Babamın hesabında elli bin dolardan fazla parası var , kapısında arabası , iki tane evi var ama cimridir bana karşı . Muz yemeyi çok sever benim oğlanlar , çarşıya çıkınca almışsa eğer parasını benden ister . Garip ama gerçek .
Yok artık ya bu cimrilikte kaçıncı level Allah sabır versin...

Düşündüklerim saçma değil neticede 33 yaşındasın belirli bir yaştan sonra bazı davranışlara tahammülün azalıyor, maalesef bizim aile yapımız aynı şehirde bekarken evi ayırmayı kaldırmaz. Evlen diyen üyeler olmuştur fakat evliliği kurtuluş sanma her şeyle karşılaşa bilirsin. Sırf kendi evim olsun diye evlenmek saçma olur.

Mesleğinize başka bir şehirde devam edemez misiniz? Yani daha iyi bir iş buldum gibi bir bahane bularak başka şehire gitseniz? Evet ailenize yardım etmek istiyorsunuz anlıyorum ama maddi olarak sizin sorumluluğunuzda değiller.

Herkese iyi aksamlar durup dururken aklıma böyle bi fikir geldi ama sonra ne saçmalıyorum dedim sonra ikilemde kaldım burada paylaşıp fikir edinmek istedim.
33 yaşındayım bekarım ailemle yaşıyorum kardeşlerimle annemle ara ara sorunlar yaşasakta halledilmeyecek seyler olmuyor en geç bi iki gün sonra tatlıya bağlanıyor yani öyle küsmelik bir durumumuz olmuyor ama babama gelince sağı solu belli olmayan hayatta izin vermez dedigin şeye bi an hic sorgulamadan izin veren hic sorun olmayacak bi konuda sıkıntı çıkarıp izin vermeyen bazen sırf sıkıntı cikarmak icin bile gereksiz yerde bağırıp çağıran biri.Yani onunla yasarken nerde ne yapacagınızı affalıyorsunuz diyeyim.

Babamla ilgili konu derin fakat cokta detaya girmek istemiyorum sadece özetle çocukluğumdan beri türlü sıkıntılar varlıkta yokluk yaşattı hep içimizde aklımızda korkusu olan bir babaydı diyebilirim.
Neyse iyi kotu şuan bi iş sahibiyim fakat kac yıllık calışanım kenarda 100 tl birikmiş param yoktur.Çünkü çalıştığım ilk bir kac ay sonrası hep para bi şekilde eve gitti bana pek kalan birsey olmuyor sanki harclikla yaşıyor gibiyim cok uzatmak stemiyorum ama düşüncemle ilgili fikir sahibi olmanız için anlatıyorum.Evde kendime ait odam yok salon dahi 7/24 dolu açıkçası rahat rahat oturacak bir yerim bile yok diyebilirim.Eve kesinlikle mümkün mertebe misafir çagırmıyorum çünkü babam neredeyse tüm gün evde ve arkadaşlarımın rahat etmeyeceğini düşünüp çağırıyorum arkadaşlarıma is çıkışı gitsem malum gec saat oluyor bu seferde kızıp bağırıp çağırmaları vs oluyor özetle kendi evimde bile rahat degilim.
Bende bugün bi anda dusundum acaba kendime gizliden bi ev kiralasam belki ici bomboş olacak hic eşyam olmayacak ama iş çıkışları kendimi içine atar biraz dinlenirim kafa dinlerim belki zamanla arkadas vs agirlwrim belki hafta sonlari gider kalirim.Sonrada dusunuyorum da kiralar malum boyle bi zamanda zaten güç bela geçinirken boyle bir hovardaliga gerek var mi.Yada akrabadan dışardan birileri duyarsa bi yanlış anlaşılmaya mahal vermiş olurmuyum.
Ama nasıl anlatsam bunun hayalini bile kurmak ayaklarımı yerden kesti nasıl mutlu etti anlatamam.

Düşünüyorum biraz para birikirsem en azindan peşinat verip bi kaç ayliginada olsa kıramasam bazende diyorum o parayı çöpe atmış gibi olucam kiraya vereceğime kendime harcarım diyorum
Ben 33 yaşında da olsam babam ayrı eve cikmama izin vermezdi yine aynı sekilde yanlış anlaşılacağı için böyle biseyi yapamazdım ama paranız niye sürekli eve gidiyor ki bu konuda mesela ben bekarken çalışırdım babam maaşımı bile sormazdi okadar ihtiyaçları olduğu halde ben verirdim ama babam asla almazdı anneme verirdim bende yani

Ayrı eve çıkmak istemenizi anlarım hakta veriyorum ama bulduğunuz çözüm başlığa istinaden söylüyorum evet saçma. Niyetiniz varsa izin istemeyin. Anneme, kardeşime kıyamıyorum demişsiniz istiyorlarsa gelsinler sizinle siz de istiyor musunuz bilmiyorum ama sizin yerinizde olsam bunu teklif ederdim. Ben gidiyorum gelmek isteyene kapım açık der kurardım kendi düzenimi. O evde kalmak isteyen varsa belli şeyleri göze almış demektir. Herkes yetişkin artık kendi hayatlarını kendi isteklerine göre şekillendirebilirler

Zincirlerinizi kırmanız gerek ama bu sekilde değil. Eşya dahi olmasan boşu boşuna kalmadan kira odeyeceksniz. Böyle olmaz, 33 yasindasiniz keşke aileniz bi birey olduğunuzu kabul edebilse. Bi yolu olmali

100 tl bile biriktiremezken ara sira ugrayacaginiz bir evin kirasini nasil karsilayacaksiniz ? Ara sira yalniz kalmak icin ev kiralamak sacma. Bu yasa gelmissiniz sizin de kendinize gore ihtiyaclariniz var, nisanlansaniz evlilik hazirligina girersiniz ve harclikla nasil olacak ki bu isler? Ayri bir duzen kurmak en mantiklisi.

Evin gecimini siz sagladiginiz icin babaniz rahat. Onlari dusunup ayri eve cikmamanizi anlarim da, evli olsaydiniz nasil olacakti, kime guveneceklerdi? Babaniz siz cocukken nasil evin gecimini yapiyorsa simdi de yapmali. En kotu ayri eve cikinca annenizi kardeslerinizi de yaniniza alirsiniz.

Eğer babanın haberi olmadan herhangi bir şey yaparsan bunun sonu kötü biter, hiç akrabanız yok mu kafa dinlemek ya da bir iki hafta orada kalmak için?

33 yaşındasınız çocuk değilsiniz, hayatınıza bu kadar müdahale etmelerine izin vermeyin. Bütçenize uygun bir ev bulup taşının. Ne kadar tepki verirlerse versinler. Bir süre sonra ister istemez kabullenecekler. Nereye kadar boyun eğeceksiniz? Kırın zincirleri
Bunu demeniz biraz garip,Allah katında baba ve anneden izin alınmadan bir iş yapılması pek hoş değildir ki yaparsa da sonradan vicdan azabı çekecektir

bizim ev müstakildi, rahmetli babam bir katı bana verdi, kira ödeme burada yaşa dedi. Buna rağmen ne yapıp edip onları ikna ettim, 5-6 sokak ileride büyükçe bir eve taşındım ve 3 sene orada yalnız yaşadım, o evdeyken eşimle tanıştım, hayatımın en huzurlu 3 yılıydı, bizimkiler birkaç haftada yeni duruma alıştılar, ikna ve taşınma kısmı zor oluyor ama bir gece kendi evinde yattıktan sonra tüm sesler kesiliyor, bende öyle oldu

X