Sadece eşimin dolabında olan koku! 😷

Dolaptaki her şeyi aynı anda yıkayıp dolabı da çamaşır suyuyla iyice silmenizi ve bir kaç gün havalandırmanızı önerebilirim, çözer mi bilmem ama aklıma başka hiçbir şey gelmedi.

Aynen öyle yapacağım yaza girerken yapmıştım yoktu koku şimdi biraz ihmal ettim hastalıktı falan derken ama en iyi çözüm bu.

Bazılarında hassasiyet oluyor da ondan sordum. Mesela benim arkadaşım eşinin koktugunu düşünüyordu. kapıyı açar açmaz ogurmeye basliyordu sadece o koku ona geliyordu :)

Bütün kıyafetleri yikadiktan 3-4 gün sonra tam kuruduktan sonra koyun bir de bakın sahte deri vs de koku yapabilir. Kemerleri aynı yerde mi ?

Ben kokuya çok daha hassasım evet ama bu benlik değil. Benim tahminim anne evinden gelen giysilerle dolaba sindi ve yeteri kadar havalandırmadığım için de yerleşti. Aynen söylediğinizi yapıcam zaten kurutma var atar atar kuruturum inşallah geçer.

bazen bazı eskiyen kıyafetler o çeşit bi koku yapıyor. neden bilmiyorum. penye kumaslar yapıyor. teker teker koklayıp hangisi en ağır kokuyo bulabilirsin. benim çok başıma geldi. onu atıp, kalanı yıkayınca kurtuluyosun

Merhaba, öncelikle iyi seneler dilerim herkese. Benim sorunum (evet artık sorun) eşimin dolabında ve giysilerinde olan ağır koku. Ter kokusu değil rutubet olarak düşünün ten kokusu da değil kötü kokmaz zaten temiz bir adamdır ama bu mevzuya çare bulamadım.

Annesinin evinden gelen bekarlık takımlarını verdim dağıttım hem kilo almıştı hem de bence kokunun kaynağı onlardı ama geçmedi 😫 Dolaba çeşit çeşit kokular, spreyler sıkıyorum, çamaşırların arasına sabun, koku ne varsa koyuyorum, dolabı havalandırıyorum ama adam duş alıp bir giyiyor pijamayı ben mefta 😰 baya rutubet kokuyor. Evin, dolabın su alma ihtimali yok aksine kupkuru bir evim var çok güneş alır sıcaktır ve benim tarafta bir gram koku yok. Havalandırmama rağmen geçmiyor deliricem neden olur size oldu mu nasıl çözücem başına gelen var mı?

Ağır böyle insanın genzine gelen bir koku. Yumuşatıcı değiştim, kurutma aldım kıyafetler mis gibi çıkıyor makineden dolapta iki gün durunca ölüm kokuyor 🤮 nolur bana yardım.
Esinizin oldugu bölümde belki gardiropla alakali mobilyada sikintisi varsa?

İşte benim tarafda da bişey yok 🙄 işin ilginci dolabı açtım şimdi mis gibi kokuyor ama çekip bir atlet / pijama alsa küf kokacak. Bence kurutmadan sonra biraz asıp havalandırayım, dolapları da açıp havalandırayım her sabah bir de çok üst üste katlamayım.

Ben kurutmadan cikanlari asla hemen katlayip koymam garip bir koku olur ilk çıkınca

Önce havalandiririm sonra koyarim dolaba

Ben kurutmadan cikanlari asla hemen katlayip koymam garip bir koku olur ilk çıkınca

Önce havalandiririm sonra koyarim dolaba

Kurutmadan önce de vardı bu koku. Bence karbonatla ya da çamaşır suyuyla silip herşeyi yıkayıp havalandırmakla çözülür gibi. Yani inşallah 🥹

Annem dogru duzgun kurutmadigi ve nemli kaldirdigi icin bizim carsaflara da rutubet kokusu sinmisti. Cozum buldu mu bilmiyorum ama kiyafettekiler tekrar yikaninca geciyordu aslinda... sivi camasir deterjani + disarda guneste kurutma yapabilirsiniz

eşimin bekarken ev arkadasınin kokusu aynen boyleydi, kiyafetleri ortak giymişler bekarken eve gelen hersey leş gibi kokuyordu ama ter desem degil, baska bambaska bir koku,
hepsini attım kokudan kurtuldum.
sonrasında arkadaşı bir gun esiyle bize geldiler cocugun oturdugu yerden de evden de o kokuyu tekrar cikarmak gunlerimi aldi ya.
işiniz çok zor valla esiniz bi dr a gorsun belki bir rahatsizligi vardir

Konu sahibi değilim ama benim eşimin kullandığı yastık iç kılıfına kadar sapsarı oluyor her gün banyo yapan adam diğer yastığı da ben kullanıyorum aynı zamanda kılıfını değiştiriyorum ama eşimin kullandığı yastık resmen çöpe atmalık oluyor neden acaba?
Yagli cilt, hormonlar ve terleme diye dusunuyorum ben

Merhaba, öncelikle iyi seneler dilerim herkese. Benim sorunum (evet artık sorun) eşimin dolabında ve giysilerinde olan ağır koku. Ter kokusu değil rutubet olarak düşünün ten kokusu da değil kötü kokmaz zaten temiz bir adamdır ama bu mevzuya çare bulamadım.

Annesinin evinden gelen bekarlık takımlarını verdim dağıttım hem kilo almıştı hem de bence kokunun kaynağı onlardı ama geçmedi 😫 Dolaba çeşit çeşit kokular, spreyler sıkıyorum, çamaşırların arasına sabun, koku ne varsa koyuyorum, dolabı havalandırıyorum ama adam duş alıp bir giyiyor pijamayı ben mefta 😰 baya rutubet kokuyor. Evin, dolabın su alma ihtimali yok aksine kupkuru bir evim var çok güneş alır sıcaktır ve benim tarafta bir gram koku yok. Havalandırmama rağmen geçmiyor deliricem neden olur size oldu mu nasıl çözücem başına gelen var mı?

Ağır böyle insanın genzine gelen bir koku. Yumuşatıcı değiştim, kurutma aldım kıyafetler mis gibi çıkıyor makineden dolapta iki gün durunca ölüm kokuyor 🤮 nolur bana yardım.
Siyah sıvı deterjan da dediğiniz kokuyu yapıyor ve lazere gittiğimde de benim kıyafetler öyle kokuyordu . Nemli kalan kıyafetler de öyle kokar

O kokuyu çok iyi biliyorum. Eşimin tüm kıyafetlerini yazın defalarca yıkıyorum kurutuyorum hala koku vardı. Sonra dolaba koymadım dışarda beklettim. Tek tek kokladım. Meğer siyah atletler kokuyomuş. Hepsini attım sorun çözüldü.

Aynısını diyecektim. Çamaşırlar nemli kalıyorsa yada makineden geç çıkıyorsa ondan dolayıda olur.
ben de onu düşündüm ama sadece eşinin kıyafetlerinden bahsediyor kendi çamaşırları da kokardı öyle olsaydı. kurutmadan bazen nemli çıktığında ben tekrar çamaşırlığa asıyorum o şekilde dolaba girerse sıkıntı. ve yıkandıktan sonra 1 kez duruluyorum 21 dklık bir program. deterjan yumuşatıcı kalıntısı vs olmuyor. tahminim eşinin anne evinde çamaşırlar tam kurumamış koku içine işlemiş, komple değiştirmek gerek kıyafetleri.

X