Sadece eşimin dolabında olan koku! 😷

Merhaba, öncelikle iyi seneler dilerim herkese. Benim sorunum (evet artık sorun) eşimin dolabında ve giysilerinde olan ağır koku. Ter kokusu değil rutubet olarak düşünün ten kokusu da değil kötü kokmaz zaten temiz bir adamdır ama bu mevzuya çare bulamadım.

Annesinin evinden gelen bekarlık takımlarını verdim dağıttım hem kilo almıştı hem de bence kokunun kaynağı onlardı ama geçmedi 😫 Dolaba çeşit çeşit kokular, spreyler sıkıyorum, çamaşırların arasına sabun, koku ne varsa koyuyorum, dolabı havalandırıyorum ama adam duş alıp bir giyiyor pijamayı ben mefta 😰 baya rutubet kokuyor. Evin, dolabın su alma ihtimali yok aksine kupkuru bir evim var çok güneş alır sıcaktır ve benim tarafta bir gram koku yok. Havalandırmama rağmen geçmiyor deliricem neden olur size oldu mu nasıl çözücem başına gelen var mı?

Ağır böyle insanın genzine gelen bir koku. Yumuşatıcı değiştim, kurutma aldım kıyafetler mis gibi çıkıyor makineden dolapta iki gün durunca ölüm kokuyor 🤮 nolur bana yardım.
Aynı olay 2 sene önce benim de başıma geldi. Gardolabı çekip arkasındaki duvarın küflenmediğinden emin olun. Benim evimde de gözle görülür asla küf vs yok gayet tertemiz ama malesef duştan akan su gardolabı yasladığımız duvarın tam arkasına küf yapmış hemen tamir ettirdik ve koku falan kalmadı

eşimin bekarken ev arkadasınin kokusu aynen boyleydi, kiyafetleri ortak giymişler bekarken eve gelen hersey leş gibi kokuyordu ama ter desem degil, baska bambaska bir koku,
hepsini attım kokudan kurtuldum.
sonrasında arkadaşı bir gun esiyle bize geldiler cocugun oturdugu yerden de evden de o kokuyu tekrar cikarmak gunlerimi aldi ya.
işiniz çok zor valla esiniz bi dr a gorsun belki bir rahatsizligi vardir

Yok eşim kokmuyor giysiler kokuyor. Benim tahminim annesinden gelen eski takımlara dolap kokusu sindiği ve o kokunun da kaldığı. O eski giysileri dağıttım zaten şu an eski hiçbir şey yok, boxerın bile lastiği gevşese atarım tutmam zaten. Ten kokusu değil yani öyle olsa daha kötü olurdu.

Tekstil dokularinda bakteri birikiyor galiba ya. Benim de havlu carsaf yastik kilifi vs koyduğum kısımda koku oluyordu. Ozellikle yastik kiliflari insanin en cok kalıntı birakan haliyle temas ettigi icin sanirim bakteri tutabiliyor demek ki. Geçenlerde hepsini biraz da camasir suyu ekleyerek makinada 90 derecede yikadim. Yipranan da yipransin napim dedim. Koku kalmadi Mis oldu valla

Siyah sıvı deterjan da dediğiniz kokuyu yapıyor ve lazere gittiğimde de benim kıyafetler öyle kokuyordu . Nemli kalan kıyafetler de öyle kokar

Ben de siyah değil ama sıvı deterjan kullanıyorum acaba ondan mı ya 😳

Tekstil dokularinda bakteri birikiyor galiba ya. Benim de havlu carsaf yastik kilifi vs koyduğum kısımda koku oluyordu. Ozellikle yastik kiliflari insanin en cok kalıntı birakan haliyle temas ettigi icin sanirim bakteri tutabiliyor demek ki. Geçenlerde hepsini biraz da camasir suyu ekleyerek makinada 90 derecede yikadim. Yipranan da yipransin napim dedim. Koku kalmadi Mis oldu valla

Kumaşlar maalesef kalitesiz onun da etkisi vardır muhakkak 😞 eşim giydiği giysiyi dolava geri koymaz öyle kokan pis biri değil anlamadım gitti. Sigara içmez yani afedersiniz gaz bile çıkartmaz ama giysiler sanki 1945’den kalma 😩

Kurutma makineniz varmış ben rossmanda kurutma makinesi parfumu gormustum o tur bir sey de deneyebilirsiniz
Ben de normalde yumusaticiyi az kullanirim ama annem yumusatici olmadan yikamaz geldiginden beri yarim şişe bitti bile :) o acidan hassasiyetiniz/alerjiniz varsa bir sey diyemem kullanip kullanmamak size kalmis

Baska bir detay daha vereyim. Benim nispeten eski (herhangi bir deformasyon yok) diyebileceğim kiyafetlerimde degisik bir koku oluyor sabah giyerken temiz kokuyor gun içinde acayip lastik gibi bir koku aliyorum kiyafetten. Sanırım zaman içinde kiyafetler yipraniyor ve iceriginde yer alan polyester karisimlar kokuya neden oluyor.

Sizin eşyalarınızla eşinizinkilerinizin yerini değiştrmeyi denediniz mi? Parfüm kullanıyor mu?

Merhaba, öncelikle iyi seneler dilerim herkese. Benim sorunum (evet artık sorun) eşimin dolabında ve giysilerinde olan ağır koku. Ter kokusu değil rutubet olarak düşünün ten kokusu da değil kötü kokmaz zaten temiz bir adamdır ama bu mevzuya çare bulamadım.

Annesinin evinden gelen bekarlık takımlarını verdim dağıttım hem kilo almıştı hem de bence kokunun kaynağı onlardı ama geçmedi 😫 Dolaba çeşit çeşit kokular, spreyler sıkıyorum, çamaşırların arasına sabun, koku ne varsa koyuyorum, dolabı havalandırıyorum ama adam duş alıp bir giyiyor pijamayı ben mefta 😰 baya rutubet kokuyor. Evin, dolabın su alma ihtimali yok aksine kupkuru bir evim var çok güneş alır sıcaktır ve benim tarafta bir gram koku yok. Havalandırmama rağmen geçmiyor deliricem neden olur size oldu mu nasıl çözücem başına gelen var mı?

Ağır böyle insanın genzine gelen bir koku. Yumuşatıcı değiştim, kurutma aldım kıyafetler mis gibi çıkıyor makineden dolapta iki gün durunca ölüm kokuyor 🤮 nolur bana yardım.
Komple bütün kıyafetleri bol vernelle yıkayıp gözlemleyin. Giydiği kıyafeti tekrar aynı yere asmayın ya da koymayın. Ya giyilen kıyafetlerin ayrı bir yeri olsun ya da tek sefer giyilip yıkansın.

Aynı dolap aynı ahşap olmuyor bazen, Belki dolabın montajı yapılırken birleştirilen parçalar aynı ahşaba ait değildi. Hepsini yıkadıktan sonra bir kaç gün başka odada tutun.Yıkanan kuruyan giysilerde hala koku varsa dolapta değil giysilerdedir sorun. Bunun da çözümü kokanları atmak maalesef. Yani benim de giyside dolapta kokuya tahammülüm yok, geçmiyorsa atarım.

Ben de siyah değil ama sıvı deterjan kullanıyorum acaba ondan mı ya 😳
Dolaptaki tüm kıyafetler aynı marka deterjanla mı yıkanıp kaldırılmıştı ? Bazı deterjanlar yıkama sonrası çamaşırda güzel kokuyor ancak aradan süre geçtikten sonra çamaşırların kokusu değişmeye başlıyor.

Komple bütün kıyafetleri bol vernelle yıkayıp gözlemleyin. Giydiği kıyafeti tekrar aynı yere asmayın ya da koymayın. Ya giyilen kıyafetlerin ayrı bir yeri olsun ya da tek sefer giyilip yıkansın.

Ben mesela havalandırıp dolaba geri ama eşim asla asmaz dolaba giydiği şeyi, kapı arkası askısına asar benim dolap çiçek gibi kokarken adam küf kokuyor şaka gibi 🤪

Kurutma makineniz varmış ben rossmanda kurutma makinesi parfumu gormustum o tur bir sey de deneyebilirsiniz
Ben de normalde yumusaticiyi az kullanirim ama annem yumusatici olmadan yikamaz geldiginden beri yarim şişe bitti bile :) o acidan hassasiyetiniz/alerjiniz varsa bir sey diyemem kullanip kullanmamak size kalmis

Baska bir detay daha vereyim. Benim nispeten eski (herhangi bir deformasyon yok) diyebileceğim kiyafetlerimde degisik bir koku oluyor sabah giyerken temiz kokuyor gun içinde acayip lastik gibi bir koku aliyorum kiyafetten. Sanırım zaman içinde kiyafetler yipraniyor ve iceriginde yer alan polyester karisimlar kokuya neden oluyor.

Aslında var allerjim ama güzel kokuyu da çok severim gülü seven misali aksıra aksıra geziyorum evde :)))

Dolaptaki tüm kıyafetler aynı marka deterjanla mı yıkanıp kaldırılmıştı ? Bazı deterjanlar yıkama sonrası çamaşırda güzel kokuyor ancak aradan süre geçtikten sonra çamaşırların kokusu değişmeye başlıyor.

Aaa hayır değil, deterjan da farklı yumuşatıcı da 😳 acaba ondan mı? Mesela atleti çok eşimin hep üstten alıyor ben de en fazla 2-3 tane birikince yıkıyorum sirkülasyon olsun diye arada altlardan da alıyorum ama bugün baktım en alttakiler kötü kokmuştu yıkadım.

Aynı dolap aynı ahşap olmuyor bazen, Belki dolabın montajı yapılırken birleştirilen parçalar aynı ahşaba ait değildi. Hepsini yıkadıktan sonra bir kaç gün başka odada tutun.Yıkanan kuruyan giysilerde hala koku varsa dolapta değil giysilerdedir sorun. Bunun da çözümü kokanları atmak maalesef. Yani benim de giyside dolapta kokuya tahammülüm yok, geçmiyorsa atarım.

Olur mu ki acaba? Ikea Pax serisi dolabımız daha üç sene oldu alalı arkasında salon duvarı var yani boru vs gider yok düşünüyorum da sanki eski dolapta yoktu böyle sorun gibi ama hatırlayamıyorum da. Şöyle ki eşime annesi al bunları diye eski giysilerini verdi o da bu dolaba kısmet oldu 😒 annesinin dolapları maalesef inanılmaz küf ve rutubet kokuyor bence benim dolaba da o sindi. O eski takım elbiseleri verdim zaten dolabı da boşaltıp sirkeli karbonatla silicem bakalım geçecek mi?

Aaa hayır değil, deterjan da farklı yumuşatıcı da 😳 acaba ondan mı? Mesela atleti çok eşimin hep üstten alıyor ben de en fazla 2-3 tane birikince yıkıyorum sirkülasyon olsun diye arada altlardan da alıyorum ama bugün baktım en alttakiler kötü kokmuştu yıkadım.
Sorun farklı deterjanlardan kaynaklanıyor o zaman.

Bazı deterjanlarla yıkanan çamaşırların da durdukça kokusu değişiyor.

Eğer herşeyi yıkadıysanız dolabınız kokuyodur ham mdf kullanmışlardır bi yerlerinde genelde görünmeyen yerlerde dolgu için kullanırlar (malesef malzemeden kısmak için) tavuk kümesi gibi bi koku benimde L koltukta başıma geldi usta söyledi

Naylon içerikli bir kumaş da bu kokuyu verebiliyor. bizde bi elbise vardı böyle nedense birkaç yıkamadan sonra ıslak kalmış çamaşır gibi kokmaya başlamıştı. Kokunun ondan geldiğini anlayana kadar diğer kıyafetlere de sinmişti

Ben buldum ne oldugunu😄😂😂vallahi guluyorum ama cozumlenecek bir durumda degil yani
Senelerdir nevresimlerimin kokusunun neden degistigini cozememistim. Meger oglanlarimin kullandigi yastik kiliflarindanmis.
Saclari ve tenleri yagliysa , maalesef en guzel yumusaticiyi kullansanizda kaliyor kiyafetlerde ve nevresim takimlarinda . Bende cozum ariyorum buna😣

X