Sadece paylaşmak istedim: Baba zulmü...

pinkpin

Arkana bakma, oraya doğru gitmiyorsun.
Kayıtlı Üye
6 Mart 2012
4.324
7.741

Yıl 2008 karşı apartmanımızda bi abla oturuyor oğlunun ertesi gün sınavı varmış rica etti bi yarım saat çalıştırabilirmisin diye tabiki ablam ne demek dedim, dedim ama ya babam ben eve dönmeden gelirse korkusu taşıyorum.. Daha önce babamdan çok çektiğimi yazmıştım şaka değil ne çektiğimi bir ben bilirim bir de Allah.
Neyse ya Allah bismillah dedim indim aşağıya tam apt kapısından çıkıcam ne göreyim babam geliyor!!! Saat daha 18.00 ama babamın bana çatması için bulunmaz bir fırsat benim evden çıkmış olmam...
Geldi
'nereye gidiyosun' diye sordu korkutucu ve tok bir ses tonuyla
'böyle böyle' dedim
'sen eve gel seninle hesaplaşcaz' dedi
hiçbirşey diyemedim koştur koştur gittim korkumdan 20 dk ders verdim geri döndüm eve...
Kapıda bekliyormuş beni anahtarla içimden dualar okuyarak açtım kapıyı babam tam kapının önünde dikilmiş beni bekliyor

'sen ne yaptığını sanıyosun ş...z niye elalemin çocuğuna ders veriyosun? senin elektirik su paranı onlar mı ödüyorlar? Sen anca elalemi düşün! Bi kere olsun benim arabamı sanayiye götürüp tamir ettirdin mi?
Ben:?!!!???..... Kazandığımı anneme veriyorum elektiriği suyu ödesin diye....
'kes cevap verme bana saygısız o...pu bana öyle gözlerini belertip bakma gözlerini oyarım senin!'
tokat..
ŞİMDİ CAN ALICI KISIM GELİYOR: 'Ben de namaza başlıcam ama niye biliyomusun her namazımda sana beddua etmek için gebermen için... Ciğerlerine irin saplansın ağzından kan gelsin inşallah...'

Ben küçüklüğümden beri bunları yaşadığım için tepkisiz kalmanın en doğru şey olduğunu biliyordum...babam her zaman beddua ederdi sadece üzülür ağlar depresyona girerdim aklımdan onunla ilgili kötü bir şey yine de geçemezdi ama o an söyledikleri kalbimi bir kurşun gibi öyle bir deldi geçti ki kendimi odama atıp ellerimi kaldırıp 'Allah'ım sen babamın bedduasını kendine çevir Yarabbim' derken buldum

Aradan tam 3 hafta geçti babam çalıştığı kamu kurumunun her sene gönderdiği geçici görevle yurt dışına çıktı evde bir bayram havası 1 ay rahat edecektik.. !! 1 hafta sonra akşam yemeğimizi yerken telefon çaldı annem açtı babam rahatsızlanmış bakanlık acil olarak geri göndermiş şu an uçaktaymış annemin bakanlık ambulansıyla babamı havaalanından alması gerekiyormuş...

Annem gitti babamı aldı hemen hastaneye yatırdılar ertesi gün rahatsızlığının ne olduğunu duyduğumda hayatımın şokunu yaşadım:
Ciğerleri aşırı iltihaplanmıştı ağzındansa devamlı kan geliyordu!!

Benim böyle çok hikayem var
İlahi adalete sonsuz inanırım

Babamla annem ayrıldılar babam hala çekiyor ve çekecek de..
Ben 31 yaşıma geldim hala yaşadıklarımı unutamıyorum bu anlattığım devede kulaktı..
Daha anlatsam roman olur sanırım...
Bu yaşadıklarım beni hayattan kopardı yıllarca hep ölmeyi diledim hatta iki kere teşebbüs ettim herşeyden mahrum büyüdüm anneden de sevgi görmedim
Şimdi ister istemez bu yaşananların izlerini taşıyorum bi dönem geliyor 2-3 ay ağlayarak uyanıyorum
Nasıl unuturum nasıl silerim hayatımdan bilmiyorum
Sadece paylaşıp rahatlamak istedim
Biraz uzun oldu kbyın okuyan herkese teşekkürler

Son düzenleme:

Yıl 2008 karşı apartmanımızda bi abla oturuyor oğlunun ertesi gün sınavı varmış rica etti bi yarım saat çalıştırabilirmisin diye tabiki ablam ne demek dedim, dedim ama ya babam ben eve dönmeden gelirse korkusu taşıyorum.. Daha önce babamdan çok çektiğimi yazmıştım şaka değil ne çektiğimi bir ben bilirim bir de Allah.
Neyse ya Allah bismillah dedim indim aşağıya tam apt kapısından çıkıcam ne göreyim babam geliyor!!! Saat daha 18.00 ama babamın bana çatması için bulunmaz bir fırsat benim evden çıkmış olmam...
Geldi
'böyle böyle' dedim
hiçbirşey diyemedim koştur koştur gittim korkumdan 20 dk ders verdim geri döndüm eve...
Kapıda bekliyormuş beni anahtarla içimden dualar okuyarak açtım kapıyı babam tam kapının önünde dikilmiş beni bekliyor

'sen ne yaptığını sanıyosun ş...z niye elalemin çocuğuna ders veriyosun? senin elektirik su paranı onlar mı ödüyorlar? Sen anca elalemi düşün! Bi kere olsun benim arabamı sanayiye götürüp tamir ettirdin mi?
'kes cevap verme bana saygısız o...pu bana öyle gözlerini belertip bakma gözlerini oyarım senin!'
tokat..
ŞİMDİ CAN ALICI KISIM GELİYOR: 'Ben de namaza başlıcam ama niye biliyomusun her namazımda sana beddua etmek için gebermen için... Ciğerlerine irin saplansın ağzından kan gelsin inşallah...'

Ben küçüklüğümden beri bunları yaşadığım için tepkisiz kalmanın en doğru şey olduğunu biliyordum...babam her zaman beddua ederdi sadece üzülür ağlar depresyona girerdim aklımdan onunla ilgili kötü bir şey yine de geçemezdi ama o an söyledikleri kalbimi bir kurşun gibi öyle bir deldi geçti ki kendimi odama atıp ellerimi kaldırıp 'Allah'ım sen babamın bedduasını kendine çevir Yarabbim' derken buldum

Aradan tam 3 hafta geçti babam çalıştığı kamu kurumunun her sene gönderdiği geçici görevle yurt dışına çıktı evde bir bayram havası 1 ay rahat edecektik.. !! 1 hafta sonra akşam yemeğimizi yerken telefon çaldı annem açtı babam rahatsızlanmış bakanlık acil olarak geri göndermiş şu an uçaktaymış annemin bakanlık ambulansıyla babamı havaalanından alması gerekiyormuş...

Annem gitti babamı aldı hemen hastaneye yatırdılar ertesi gün rahatsızlığının ne olduğunu duyduğumda hayatımın şokunu yaşadım:

Ben 31 yaşıma geldim hala yaşadıklarımı unutamıyorum bu anlattığım devede kulaktı..
Bu yaşadıklarım beni hayattan kopardı yıllarca hep ölmeyi diledim hatta iki kere teşebbüs ettim herşeyden mahrum büyüdüm anneden de sevgi görmedim
Şimdi ister istemez bu yaşananların izlerini taşıyorum bi dönem geliyor 2-3 ay ağlayarak uyanıyorum

:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
allah yaşadıklarını unutturacak yeni bir başlangıç yapmanı nasip eder inşallahh..
çok ama çok kötü yaşadıkların bir daha üzücü hiç birşeyle karşılaşmassın canım ..
gelecekte geçmişinde yaşadıklarının karşılığını mutluluk olarak alman dileğiyleee:KK54:

Bir baba evladina bunu nasıl yapabilir hangi vicdanla. Cok üzüldüm canım. Baban ne oldu simdi yaşıyor mu.

diyecek bir şeyim yok, yazacaklarım saçmalık olacak ama bu yazdıklarınızı okuyup geçemedim. gözlerim dolu dolu şu an inanın. kızmayın bana acımak değil ama yanınızda olup size sımsıkı sarılmak istedim.

yaşınızı, mesleğinizi, medeni durumunuzu bilmiyorum. ama şartlar ne olursa olsun aile şefkati bambaşkadır. hele de bir kız için babası apayrı birşeydir. babanıza çok şeyler söylemek istiyorum ama sadece buraya Allah ıslah etsin yazabiliyorum.

ve anneniz nasıl sevgi göstermez size? benim içim acıdı, kızdım, incindim yazdığınız şu bitanecik şeye. anneniz nasıl ilgi göstermez size? babanız mı kızardı sizi sevse?

inşallah tedavi görüyorsunuzdur ya da görüp fayda bulursunuz. çoluk çocuğa karışır da sevgiye boğarsınız onları inşallaah...

baban tam bir ruh hastasıymış
insan evladı için nası bunları söyler
babana hiç üzülmedim beter olsun
allah yardımcın olsun ins karsına iyi biri cıkar ve yaralarını sarar

:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
allah yaşadıklarını unutturacak yeni bir başlangıç yapmanı nasip eder inşallahh..
çok ama çok kötü yaşadıkların bir daha üzücü hiç birşeyle karşılaşmassın canım ..
gelecekte geçmişinde yaşadıklarının karşılığını mutluluk olarak alman dileğiyleee:KK54:

Amin Allah razı olsun hayatımın geriye kalanı da pek iyiye gitti sayılmaz ama binlerce milyonlarca şükür olsun ki o adamdan kurtuldum hemde kendi kendime artık buna katlanmayacağım nasılsa çalışıyorum kendi kendimi idare ederim yarın bu evden ayrılıyorum diye karar verdiğim andan sadece 5 dak sonra babam tarafından çıkan bi hengamede hepimizi kapı dışarı etti ve ben annem ve kardeşim kendimize yeni bi hayat kurduk tek başıma kalmadım şu an evliyim 1 senem dolacak evlenene kadar annem kardeşim ben fakir ama huzurlu hayatımızı yaşadık

Canım ya, şimdi yalnız mı yaşıyorsun?

O nasıl bir baba sana böyle davranmış, o nasıl bir anne bu duruma kayıtsız kalmış? Seni evlatlık mı almış bunlar?

Lütfen geçmişte takılıp kalma. Söylemesi kolay gelse de bu bir gerçek, geçmiş, adı üstende geçmiş bitmiş, sen dönüp deşmedikçe, sen izin vermedikçe bugününe etki edemez. Gerekirse yardım da al, ama ilaç değil, psikolojik destek, konuşup sana yardım olacak bir uzman.

Böyle zor günleri tek başına aşıp, ayakta durduğuna göre sen çok güçlü bir insansın. Geleceğe dair güzel hayaller kur lütfen. Bol dua et! Bundan sonra sana köstek değil destek olacak insanlar çıksın hep karşına inşallah. :KK16:

.

Amin Allah razı olsun hayatımın geriye kalanı da pek iyiye gitti sayılmaz ama binlerce milyonlarca şükür olsun ki o adamdan kurtuldum hemde kendi kendime artık buna katlanmayacağım nasılsa çalışıyorum kendi kendimi idare ederim yarın bu evden ayrılıyorum diye karar verdiğim andan sadece 5 dak sonra babam tarafından çıkan bi hengamede hepimizi kapı dışarı etti ve ben annem ve kardeşim kendimize yeni bi hayat kurduk tek başıma kalmadım şu an evliyim 1 senem dolacak evlenene kadar annem kardeşim ben fakir ama huzurlu hayatımızı yaşadık

ne mutlu sna ve aile allah yardımcınız olsun..
dilerim eşin melek gibi bir adam olur seni anlar sana öyle davranır..
huzur olsun allah bi şekilde rızkını verir.kimse aç kalmaz bu dünyada
her keze göre iş ve herkeseye göre aş var.
rabbim bir daha huzurunuzu eksik etmesin

şuan ağlamak istersiniz ağlayamaz boğazınız düğümlenir yutkunursunuz ya aynen o durumdayım bi an üveymi die düşünmedim değil nasıl baba diycem baba olan böyle yapmaz rabbim sizi ağır imtihandan geçirmiş diycek inanın kelime bulamıyorum rabbim babanıza şefkat sevgi merhamet duygusunu nasip etsin diyebilceğim bu :KK43:((((

Canım benim ya off :KK43:
İlahi adalete ben de çok inanıyorum.
Ve ettiğini de bulmuş. İyi olmuş demek istemiyorum ama ortada herşey :KK43:

hayretler içinde okudum, Allah yardımcınız olsun ama ilahi adalet işte, er geç eden buluyor. Bir baba çocuğuna beddua okursa ve haklı ise tutarmış haksız ise de kendine dönermiş.. Çok iyi bir eşiniz vardır inşallah, çok mutlu olun.

alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste hesabı olmuş.
nasıl bir baba ağzım açık halde okudum.ne desem bilemedim.
inşallah bundan sonraki hayatınız hep mutluluklarla,huzur dolu geçer.
acaba baban ders çıkarmış mı bu olanlardan.kızımın ahı tuttu beni diye geçiriyor mu içinden?:KK50:

Birseyi cok iyi ogrendim ki, insanin cocuklugunda yasadigi travmatik seyler buyudukce pesinden geliyor. Cocuklukta kalmiyor.
Kac yasinda olursan ol bir yerden eksik oluyorsun iste, sebebi cocuklugunda yasadigin sey(ler).
Ben kendimden biliyorum, tabii bu sekilde zulme maruz kalmadim, ama bende cocuk halimde travma yaratabilecek seyler yasadim. 24 yasindayim, hala insanlarla kurdugum iliskilerde yasadigim sorunlari, hele de herkesle ayni sorunu yasiyorsam, cocuklugumda yasadigim seylere, bunun eksikligine baglarim.
Kimbilir sen de kendi evinde goremedigin ilgiyi sevgiyi hangi insanlarda aradin, kimlere cok baglandin da hayal kirikliklari yasadin...

Tavsiyem uzman destegi alman yonunde. Eger bu aglamalar, bu anilar yasam kaliteni etkiliyorsa yardim almalisin diye dusunuyorum. Bir de seni seven cevrenin, arkadaslarinin, varsa esinin destegi de onemli. Insallah bunlardan yuzun gulmustur.

Babamın "kanlı gömleğini getirirler inşaallah, o gün gelsin bekliyorum" diye defalarca söylediğini çok duydum ben. Hem de gereksiz basit şeylerden çıkan kavgalar için. Şimdi oldu mu kendisi "ben babayım, yanlış bile desem/yapsam babayım" mantığında lafına itiraz istemezken o dönemler de hiç "bu daha çocuk, yanlış bile yapsa küçüktür/çocuktur" dememiş demekki. Bir kavgamızı anlatayım mesela. Aylardan ya nisan ya ekim yani bahar. Kombi de açık ama duşta kullanılacak sıcak su için. Lavaboda ellerimi yıkamışım ama musluk ortada yani ılıkta kalmış. Ama onu o ılık kısmına benmi getirmişim yoksa başkası o şekilde kullanmış da zaten ordamıymış bilmiyorum. Babam başladı söylenmeye, bahar ayında sıcak suyla elmi yıkanır. Siz onu öyle açıyorsunuz su daha ısınmadan elinizi yıkamayı bitiriyorsunuz boşuna çalışıyor kombi! Bıdı bıdı bıdı bunu söyleyen de trilyonluk adam. 50lira bi yer fazla ödese aman neyse ayıp olur şimdi deyip arkasıı aramayan insan. İşte söylendi söylendi önce ortada kalmış zaten sıcak tarafta değilki dedim. Sonra bidaha senmi açtın vs vs sordu hatırlamıyorum ben mi açtım zaten ortadamıydı dedim. Sonra bide benzer şeyler zırvaladı bu evde bi tek lavaboyu ben kullanmıyorum başkası da öyle bırakmış olabilir dedim. Yani orada yapmam gereken benim öyle bıraktığımı kabul edip "tamam babacığım bir daha dikkat ederim." demekti! Bunu yapmadım ve cevap verdim ya; son cevabımda 10kuruşluk doğalgaz gitmiştir veririm ben ne kadar gittiyse dedim diye sofradaydık elindeki çatalı bana fırlattı. Koluma saplandı çatal. Gözüme de gelebilirdi! Sonra kocaman gözlerini açtı kendi de panik olup yine kendi çekti çıkardı koluma saplanan çatalı. Mesele bu, gelişme bu, sonuç bu... Ama ben hep asiyim, hem onlara eziyet etmişim düşünceyse bu. Ne dersin?

Geldi
'böyle böyle' dedim

tokat..

Rahmetli babam ne derdi biliyormusun 'sana beddua etmem edemem.Annesin bedduasını sütü alırmış ta babanın ki kendinde kalırmış, bana kendini üzdürtme,sana kötü konuşturma evladım'demişti. Şimdi daha iyi anladım..:KK5::KK5:

Parasızlık geçer, işsizlik geçer , sevgilinin yerini başkası alabilir , maddi sorunlar hallolur ama bu yaralar bu eksiklikler ömür boyunca geçmez kapanmaz dinmek bilmez hiç tadılamayacak duygular hayata eksik başlamak yenik başlamak duygulardan mahrum kalmak ne çok acı ve düzelmeyeceğini bilmek ayrı bir acı onları tadamayacak olmak.Onların eksiklikleriyle yanıp kavrulmaakkkk.HAyata adapte olamamak hüzünlü ve yaralı olmak seni çok iyi anlayabiliyorum yaş kaç olursa olsun bunlar yerleri doldurulamayacak şeyler ve geçmiycek hiçbir yaştaaa

X