Saf mıyım?

Mlscm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2020
1.341
547
Kızlar merhabalar

Daha önceki konularından bilen bilir şimdi çok farklı bir post açıcam ve bilginize tecrübenize ihtiyacım var..

Ben 27 yaşındayım oğlum var eşim ile görücü usülü evlendik 4 yılı aşkın bir evliliğim var. Eşim nişanlılık döneminde ev aldı borç ödüyoruz. Aile apartmanında oturmayı tercih etmedi neyse.. Eşimin ailesi çok değişik insanlar bir evladını tutar diğerini atar kötü olanı baş tacı eder, eşimi fazla sevmezler ki eşim sevilmeyecek bir insan değil aksine çok saygılı bi insan kaynım aile apartmanında yani eşimin abisi ve yengesi bizden büyükler konuşmuyoruz bazı nedenlerden.. Ben bir türlü eşimin ailesini çözemedim ve çok iyi niyetliyim iyi olduklarında hemen on adım gidiyorum görümcem benimle defalarca küstü hep kendi geldi konuştu affettim ve içimde kin besleyemiyorum kim olursa olsun hemen iyi düşünüyorum gelelim asıl konuya benden yaşça dört beş yaş küçük üniversite okuyan kuzenimle bu akşam yürüyüşe çıktık kendisi çok akıllıca düşünen ve çocukluğumuz hep birlikte geçti kendisi ile.. şuan bile evler yan yana sohbet ettik konu benden açıldı burçlar falan.. dedi abla sen çok iyi niyetlisin kim seni kırarsa kırsın hemen unutuyorsun kalbin çok saf kötüde olsan dilinde ve biri sana bir adım atsa hemen yelkenleri indiriyorsun dedi eşinin aileside olsa konuş ama huylarını bil mesafeni koru hemen herşeyini anlatma dedi güvenme dedi bende tam aksine kimden güler yüz görsem hemen iyi sanıyorum mesela görümcem diğer abisi yengesi için canını verir ama bize geldiğinde ben bizi çok seviyor sanıyorum samimi olmaya çalışıyorum beni defalarca kırmasına ve küs olmamıza rağmen geçmişte.. ben kendimi çok kötü hissettim sanırım öz güvenim yok üniversite okuyorum kitap okuyorum....ama çevremde fazla yok ondan kaynaklı mı kendimi nasıl toparlayabilirim uzun oldu hakkınızı helal edin..

Kızlar merhabalar

Daha önceki konularından bilen bilir şimdi çok farklı bir post açıcam ve bilginize tecrübenize ihtiyacım var..

Ben 27 yaşındayım oğlum var eşim ile görücü usülü evlendik 4 yılı aşkın bir evliliğim var. Eşim nişanlılık döneminde ev aldı borç ödüyoruz. Aile apartmanında oturmayı tercih etmedi neyse.. Eşimin ailesi çok değişik insanlar bir evladını tutar diğerini atar kötü olanı baş tacı eder, eşimi fazla sevmezler ki eşim sevilmeyecek bir insan değil aksine çok saygılı bi insan kaynım aile apartmanında yani eşimin abisi ve yengesi bizden büyükler konuşmuyoruz bazı nedenlerden.. Ben bir türlü eşimin ailesini çözemedim ve çok iyi niyetliyim iyi olduklarında hemen on adım gidiyorum görümcem benimle defalarca küstü hep kendi geldi konuştu affettim ve içimde kin besleyemiyorum kim olursa olsun hemen iyi düşünüyorum gelelim asıl konuya benden yaşça dört beş yaş küçük üniversite okuyan kuzenimle bu akşam yürüyüşe çıktık kendisi çok akıllıca düşünen ve çocukluğumuz hep birlikte geçti kendisi ile.. şuan bile evler yan yana sohbet ettik konu benden açıldı burçlar falan.. dedi abla sen çok iyi niyetlisin kim seni kırarsa kırsın hemen unutuyorsun kalbin çok saf kötüde olsan dilinde ve biri sana bir adım atsa hemen yelkenleri indiriyorsun dedi eşinin aileside olsa konuş ama huylarını bil mesafeni koru hemen herşeyini anlatma dedi güvenme dedi bende tam aksine kimden güler yüz görsem hemen iyi sanıyorum mesela görümcem diğer abisi yengesi için canını verir ama bize geldiğinde ben bizi çok seviyor sanıyorum samimi olmaya çalışıyorum beni defalarca kırmasına ve küs olmamıza rağmen geçmişte.. ben kendimi çok kötü hissettim sanırım öz güvenim yok üniversite okuyorum kitap okuyorum....ama çevremde fazla yok ondan kaynaklı mı kendimi nasıl toparlayabilirim uzun oldu hakkınızı helal edin..
Aile binasında oturmasanızda ordaki dairenin kirasını almıyor musunuz?
Bir de sizinle görüşmek istemeyen kişilerle neden inatla samimi olmaya çalışıyorsunuz

Kızlar merhabalar

Sizin ki safliktan çok takıntı eski konularınizi düşününce 🙈

Sizi çok iyi anlıyorum aynı şey bende de var. Size yapılanları iki güler yüzle unutuyorsunuz ama insanlar değişmiyor yine yapacaklarindan geri kalmıyor.

En iyisi mi size iyi gelmeyen insanlara kalıcı mesafe koymak. Kimsenin gönlünü almaya, kendinizi sevdirmeye çalışmayin çünkü malesef insanlar bu kez kendilerini bir şey sanıyor

Sizi çok iyi anlıyorum aynı şey bende de var. Size yapılanları iki güler yüzle unutuyorsunuz ama insanlar değişmiyor yine yapacaklarindan geri kalmıyor.

En iyisi mi size iyi gelmeyen insanlara kalıcı mesafe koymak. Kimsenin gönlünü almaya, kendinizi sevdirmeye çalışmayin çünkü malesef insanlar bu kez kendilerini bir şey sanıyor
Evet gerçekten öyle evet bende susmam bi konu karşısında kendimi savunurum ama bana bir adım atsalar hemen o insana bağlanıyorum inanıyorum bu huyumdan vazgeçmek istiyorum

Konuşun görüşün hoş zaman geçirin orda kalsın. Niye samimi olup kendinizi açıyorsunuz. Yada neden insanların size karşı hata yaptığını kabullenip ona göre davranmıyorsunuz.
Çok safsınız da saflık ne demek?
Herşeyin gayet farkındasınız demekki saf değilsiniz.
İnsanları bu kadar önemsemeye ne gerek var, anı kurtarın yeter.
Ben de görümcelerimle çok yakınımdır ama dertleştiğim görümcem tektir, biriyle çok mesafeliyimdir, bir diğeriyle orta yollu bir ilişkim vardır. Hangisiyle görüşürsem görüşeyim, hoş beş eder iki akraba çekiştirir, çoluk çocuk muhabbeti yapar şakalaşırız, herkes evine döner olay biter. Ne ben içimi dökerim ne onlar hoş vakit geçirip mevzuyu bitiririz. Çok mu kimsesizsiniz de sürekli birileriyle yakın olmaya çalışıyorsunuz.
Ayrıca kendinizi bu kadar mükemmel görmeyi bırakın bence.

Kötü olanı baştacı ediyorlar derken? Kime göre neye göre kötüler kaynın ile eltin
? 7/24 kök aile ile içiçe yaşayan onlar, ihtiyarlara bakan her işine koşturan onlar. Hele de karısına karşı düşüncesiz odun bir kaynın var ki onu çeken kadın herkesi çeker. Kocan da kaynın gibi olsa, seni aile apartmanına sokup 7/24 hizmet ettirse yaranacak sana demek ki. Çok mu özeniyorsun çılgınlar gibi çalışıp bir yerde sızıp kaldıktan sonra kocanın '' Hanım kalkınca etleri de bölüştürür artık. '' diye yan gelip yatmasına? Onlar eşini atmadı, eşin orda kendi iradesi ile kalmak istemedi. Onlar oğullarını senin doldurduğunu düşünüyor büyük ihtimalle, sen de onların oğullarını attığını düşünüyorsun. Bu adamın bir iradesi olduğunu neden kabul etmiyorsunuz? Yazık adama yahu, karısını hizmetçi yapmak istemedi diye önce suçlu oldu sonra mağdur.

Son düzenleme:
Kızlar merhabalar

Şimdi bu kuzen çok akıllıca düşünüyor çünkü size çok iyi niyetlisin, çok safsın dedi
Ama görümce kötü çünkü diğer abiye ve yengeye canını bile veriyor ama sizinle sorun yaşıyor

ben lafımı söyledim gerisini de siz anlayın artık saf kalbinizle

Bir kk klasiği olan "hep iyi niyetimden kaybediyorum" içerikli konunuz hayırlı olsun.
Yani eski konularınızı bilmesek neyse...
Konuda tek saf var, o da kuzeniniz.
Ayyy siz yazinca baktim eski konulara, konu sahibi “morel abla” ymis, gozlerim kanamadan konudan isik hiziyla uzaklasiyorum su an 🙈

Ayyy siz yazinca baktim eski konulara, konu sahibi “morel abla” ymis, gozlerim kanamadan konudan isik hiziyla uzaklasiyorum su an 🙈

eşim ile görücü usülü evlendik 4 yılı aşkın bir evliliğim var. Eşim nişanlılık döneminde ev aldı borç ödüyoruz. Aile apartmanında oturmayı tercih etmedi neyse..

Şu girişten tanıyabilirsiniz konu sahibini. Her konusuna böyle giriş yapar.
"Ben görümceyim, gelin kardeşimin hanımı" ablayla bir akrabalıkları olduğundan şüpheleniyorum :110:

Şu girişten tanıyabilirsiniz konu sahibini. Her konusuna böyle giriş yapar.
"Ben görümceyim, gelin kardeşimin hanımı" ablayla bir akrabalıkları olduğundan şüpheleniyorum :110:
Gorumce uyeyi bilmiyorum ama belli ki konsept ayni. Konu sahibi lutfen hayatiniza bir duzen verin:

1- kitap okuyarak turkcenizi gelistirin
2- esinizin tum aile bireylerini bi salin
3- hobi edinin
4- ben cok iyiniyetliyim hep ondan kaybediyorum kafasindan cikin
5- is bulup calisin

X