Saç Uzatma Yöntemleri Salarnz abuk uzatmak iin Pirin Suyu

ben küçük bi spreyli şişeye 3/4 olacak şekilde pirinç suyu ekliyorum. birazda karanfil suyu.. aklıma geldikce sıkıyorum saç diplerime valla. :) günde 3-4 kez sıktığımda oluyorr :) hergün kırıklarını ayıklıyorum :). bu karışımı yapmadan öncede hızlı uzuyordu saclarım. bakalımm sonuc ne olacak :).daha2 günoldu saç deriminbazı yerleri kaşınıyor bile :) saç çıkack sanırım :KK51: buarada kirpikvekaşlarıma da yapıyorumm

Son düzenleme:
pirinç nemi çok hızlı emer oyüzden saçı kurutması çok normal.ıslatıp suyuyla son durulamayı yapmak çok saçma saçlarınız mahfolur bide kuruysa daha kötü.bence duştan bir saat önce hazrlayp saçta bekletp sonra mutlaka durulamak gerekir ben de deniycem sonucu yazarm

Ayy bunu ben de deneyeceğim . :-)
Çok sağol bilgi için :-)

merhaba arkadaşlar. şimdi okudum şaşırdım burada da bu yöntem varmış diye.ben türkmenistan lıyım küçükken anneanem bizim saçlarımızı pirinç suyu la yıkardı gerçekten çabuk uzuyor. okudum çocukluğuma döndüm.hiç bir zararı ,kokusu yok.:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

Az önce BBC'de izledim pirinç suyunu Tibette Yao kabilesi kadınları kullanıyormuş. İnternete araştırmak için girdiğimde bu konuya rastladım. Evet gerçekten de pirinç suyu saçı uzatıyor ve besliyormuş. Fakat izlediğim kadarıyla oradaki kadınlar pirinç suyunu mayalanması için 10 gün bekletiyorlar ve ondan sonra saç dipleri de dahil saça sürüp saçta biraz beklettkten sonra yıkıyorlar. Tabi ki onların kullandığı pirinç ile bizimkinin cinsi aynı mı olur orası muamma. Ama ben deneyeceğim :):KK49:

Arkadaşlar diğer konunun devamına yazdım ama çoğu kişi görmeyecek sanırım...

Pirinci yıkarken akan beyaz su ile saçlar masaj yapılarak yıkanırsa saçlar uzuyormuş!!!!! Bunu daha az önce arkadaşım söyledi.Bir komşusunun saçları belinde ve çok sağlıklıymış arkadaşım sormuş saçlarını nasıl uzattın diye o da annem eskiden saçlarımı her banyo sonrası pirinç suyuyla yıkardı o çok besledi uzattı demiş..Valla ben onun yalancısıyım ama denemekten ne çıkar ki hemde masrafsız !!!!
:dance::dance::dance::dance::dance:

Az önce BBC'de izledim pirinç suyunu Tibette Yao kabilesi kadınları kullanıyormuş. İnternete araştırmak için girdiğimde bu konuya rastladım. Evet gerçekten de pirinç suyu saçı uzatıyor ve besliyormuş. Fakat izlediğim kadarıyla oradaki kadınlar pirinç suyunu mayalanması için 10 gün bekletiyorlar ve ondan sonra saç dipleri de dahil saça sürüp saçta biraz beklettkten sonra yıkıyorlar. Tabi ki onların kullandığı pirinç ile bizimkinin cinsi aynı mı olur orası muamma. Ama ben deneyeceğim :):KK49:

Bir de link gönderiyorum kadınların saçlarını görmeniz için.
Huangluo Yao Village, Guilin Longsheng Yao Minority Tour, Guang China Travel

Dün bende denedim bu pirinç suyunu.Pirinci beklettiğim suyunu aldım 2 gün dinlendirdim dibine nişastası çöktü ,suyu ile saç diplerime masaj yaptım 0,5-1 saat kadar bekleyip su ile duruladım.Sertleştirdi diyen arkadaşlara nazaran benim saçım gayet yumuşacık oldu.Sanırım ki sertleştirdiğini söyleyen arkadaşlar nişastası ile birlikte masaj yaptılar.Uzamaya bir etkisinin olup olmadığını ilerleyen zamanlarda yazacağım.Umarım işe yarar :)

E vitamininden zenginmiş pirinç.saça ve cilde iyi gelmesi çok mantıklı görünüyor.keza yemek de öyle.

ARKADAŞLAR SAÇLARINIZI 2 AYDA 12 CM UZATMAK İSTERMİSİNİZ?HİÇ UĞRAŞMAYIN PİRİNCİN SUYU,ENTELE ŞU,BU DİYE..YURT DIŞINDA Bİ İLAÇ VAR 40 EURO TAMAMEN BİTKİSEL NETTEN SİPARİŞ WERİYORSUNUZ..YALNIZ TÜRKİYEYE YOLLAMIYORLAR..BEN ACAYİP DERECEDE ZOR Bİ ŞEKİLDE GETİRTİMM ..DAHA YENİ KULLANMAY ABAŞLADIMM ..SONUÇLARI PAYLAŞCAMM...
Canim bunun adi sani yokmu bizede desen baksak netten

Bende yapıyorum 1 aydır sürekli yavaştan faydasını görüyor gibiyim saçımın uzaması bi tık hızlandı

X