Saç Uzatma Yöntemleri Salarnz abuk uzatmak iin Pirin Suyu

Ayy ben denedim o pirinç suyunu son durulama suyu olarak ama saçlarım iğrenç oldu kaç gündür yağlarla bakım yapıyodum ama boşa gitti ne parlaklık kaldı ne bişi mat keçe gibi bişi oldu en sonunda ördüm acaba ben mi biyerde yanlıs yaptım arkadaslar

Bencede deneme iğrenç bişi oldu :) ben yapsam bile masaj yapar 2 3 saat bırakır yıkarım :) öyle yapabilirsin istersen :)

turp suyu deniyorum havuç da işe yarıyormuş en son yapışımda havuç denedim
yumuşatıo ikisi de
ama uzamadı saçlarım henüz:)

Evet çok kötü yapıyo :bbo: Bende turpla havucun tarifini aldım pazardan alır almaz başlıcam inş. uzamasa bile beslesin

sertleştiriyo saçta ne parlaklık ne yumuşaklık kalıyo...ablam yaptı yün yatak gibi oldu:KK43:

ya kizlar ben her ögle yemeginde pilav yiyorum
peki benim niye sacim cabuk uzamiyor hem kirik yok canli catalasmis da yok cok saglikli ama cok yavas uzuyor yani pilav suyunu da deniyorum yeni basladim insallah uzar

vallah arkadaslar ben pirinc suyunu herrrrrr gün yapiyorum sagolsun annem her gün yemegin yaninda pilav yapar ve hic sikayetci degilim ne kötü kokuyor nede sacta bir degisiklik verdi ben mumnunum yapicagim devam simdige kadar 9 kere yapmisimdir bence ise yarayacagini düsünüyorum
hem unuttmayin bu dogal birsey neden saci maf ettsinki bence saca zarar vermez

vallah arkadaslar ben pirinc suyunu herrrrrr gün yapiyorum sagolsun annem her gün yemegin yaninda pilav yapar ve hic sikayetci degilim ne kötü kokuyor nede sacta bir degisiklik verdi ben mumnunum yapicagim devam simdige kadar 9 kere yapmisimdir bence ise yarayacagini düsünüyorum
hem unuttmayin bu dogal birsey neden saci maf ettsinki bence saca zarar vermez

Saça zarar vermiyor ama kazık gibi yapıyo çok kötü oluyo saçlarım sende öyle bişi olmuyo mu

Pirinç suyunu berraklık verdiği için bir süredir yüzüme sürüyorum. Geçen gün aynada yüzümü incelerken kirpiklerimin her zamankinden uzun olduğunu farkettim. "Kirpiklerime böyle yaradığına göre saçlarımı da uzatır" diye düşündüm, bir bardak pirinci bir bardak suda yıkayıp koyu kıvamlı, süt renginde bir su elde ettim, bu suyla da özellikle saç diplerime yedirerek masaj yaptım. Şimdi kafamda iki tane örtü sarılı, bir saatlik bekleme sürem dolunca banyoya gireceğim. Bir ay boyunca her gün yapmayı düşünüyorum, iyi sonuç alırsam mutlaka buraya yazacağım.

Saça zarar vermiyor ama kazık gibi yapıyo çok kötü oluyo saçlarım sende öyle bişi olmuyo mu

ya canim arasirada böyle cöp olmus gibi oluyor ama bunu diyeyim ben bütün gün sacimda bekletiyorum sabah dustan sonra yapiyorum ertesi gün sabaha kadar yani evet saclarim biraz tuaf oluyor ama sonradan yumusacik cok güzel oluyor ve saclarima bakinca uzayacagina inaniyorum sana kolay gelsin korkma sakin dogadan zarar gelmez
a.s

ya canim arasirada böyle cöp olmus gibi oluyor ama bunu diyeyim ben bütün gün sacimda bekletiyorum sabah dustan sonra yapiyorum ertesi gün sabaha kadar yani evet saclarim biraz tuaf oluyor ama sonradan yumusacik cok güzel oluyor ve saclarima bakinca uzayacagina inaniyorum sana kolay gelsin korkma sakin dogadan zarar gelmez
a.s

ya kızlar bu pirinç suyu nasıl elde ediliyor bide sonra o pirinçleri napıyosunuz çöpe gitmiyor değil mi benneyaptımki

ya kızlar bu pirinç suyu nasıl elde ediliyor bide sonra o pirinçleri napıyosunuz çöpe gitmiyor değil mi benneyaptımki

Bir bardak pirinci kaba alıp, bir bardak su döküp iyice karıştırarak yıkıyorum.
Öyle saatlerce suda bekletmiyorum, suyun kıvamı süt rengine dönene kadar bekletmek yetiyor.
Maalesef bugün kullandığım pirinci değerlendiremedim ama bundan sonra pirinç lapası yapmayı düşünüyorum.
Pirinç lapası diyetini de uygulamış olurum hem, bir taşla iki kuş. : )

Son düzenleyen: Moderatör:

sen pilav yapacagin günü pirinci süzgece koy altina kova gibi birseyi koy o pirinci yika o su böyle süt rengine geliyor onunlada basini yika masaj yaparak pirinci yikadiktan sonra pilav yaparsin annem her gün pilav yapiyor suyu benim icin tutuyor bende döküyorum cöpe atmak yazik olur :eek:lmaz:
hata ondan sonra sacini yikamana gerek yok bütün gün birakabilirsin kendiliginden kuruyor zaten

hadi sana da faydasi olur canim zaten sacin upuzun
yerimseniben

arkadaşlar dün kuaförümde bahsetmişti.sanırım pirinç özlü şampuan varmış bilen var mı?

ben de pirinç unu+su+elma sirkesi karışımını fısfıslı şişeye koydum saclarım uzasın diye saç diplerine sıkıyorum. Ancak pirincin suyu cilt beyazlatıyor acaba saçımı da beyazlaştırır mı diye korktum açıkçası. Fikri olan var mı acaba?
saçla cilt aynı sey deilki:S

X