samsun mu bursa mı?? orada yaşayanlar lütfen bır bakın

elbette bır şehri güzel yapan ondan beklentilerinizdir. esasında küçük denizde büyük balık olmak isterim ama küçük şehirde yaşamamam gerek sanırım. nişanlım engelli sağlık bakımından iyi olmalı. kiralar bir nebze uygun olsa harıka olur. ılıman iklim , yaşam şartları vs. önemli tabı sizce hangısı ??
Samsun sakin bir şehirdir.
Ben Bursayı, Kocaeliyi İstanbula benzetiyorum, ulaşım sıkıntısı çok.
Samsunda her şey yürüme mesafesinde, elinizin altında, bana daha elit geliyor açıkçası.
Samsun, Karadenizin en gelişmiş ve en farklı şehridir.
Ben Samsun'u tavsiye ederim.

Bursa son zamanlarda oldukça büyüdü ve kalabalıklaştı imkanları çok geniş ama trafik sorunu var ve bence oldukça pahalı bir şehir ulaşımı pahalı kira olarak tabiiki herkese göre seçenekler var ama biraz rahat ve iyi bir semtte oturmak isterim derseniz 700 800 1000 diye gider kiralar eve göre , bana göre kısıtlı imkanla yaşanması zor bir şehir

ıcımden hep bursa gectı ama karadenız tek yaşmadıgım bölge aklımda kalsın ıstemıyorum . bılgılerın ıcın çok sagol ilkadım ilçesinde gözukuyor kadrolar araştırcam orayıda ama ınternet genel bılgı verıyor

ben atakumda oturuyorm.atakum da ilkadım da merkez ilçeler.ilkadımdan şehirmerkezine arabayla 5dk da gidilebiliyor.hatta yürüme bile gidilebilir.önceki saydıklarım ilkadım içinde geçerli yani.samsun çıkarsa içiniz rahat olsun pişman olmazsınz.

samsun u bilmiyorum ama bursa yasamak istedgm bi sehirdi, cok nezih ve osmanli kokan bir yer

ben ikisini de ayni goruyorum...
istanbula yakin olmasi vb seyler sizin icin etkiliyse bursa,
bunun haricinde ikisi de her maddi durumdan insanlara ve farkli zevklere sosyal yasantiya sahip kisilere hitap edebilecek yelpazeye sahip sehirler.

Samsunda ulasim kolaylasti tranvay var dolmuslar ile gidebilirsin ogrenci fazla oldugu icin kiralar daha makul belediye evlerinin orda bir suru site yapildi hasevler sitesinde evim var dolmusla merkeze 5dk inebiliyorum sahile yakin olsun dersen atakum var kislari fazla soguk olmuyor

Bursada yaşayan biri olarak söyleyebilirim ki çok güzel bir şehirdir ayrıca kiralar da semtine göre değişiyor fakat merkeze yakın semtlerde bile 400 450ye ev bulabilirsiniz. Ulaşımda kolaydır

bursada yaşıyorum,samsuna hiç gitmedim
ama bursa diyemeyeceğim
son yıllarda şehir çok büyüdü
keza trafik sıkıntı olmaya başladı
haftasonu gezmek kabus gibi!
coğrafi konum açısından güzeldir
kiralar tabiki semte göre değişir
banim semtimde 600-650 civarı...

Ben samsun diyorum çünkü kiralar 300 senbaslar yani orta halli bi evin kirasi o civarlarda aayrıca simdi çok büyüdü bucak alisveris merkezleri yapildi. Gezmek için çok güzel yerleri var. Havasi temizdir denizi temizdir ama yilin 250 günü hava kapalidir. Orda ilk yasayinca adama silinti geliyor ama sonra yağmuryagmasina aaliaiyorsun. Kisin kar yağar ve yazları sicaktir ama azami çok bunaltmaz geceleri seri. Geçer. Ben Samsunlu daha çok begeniyorum bende burada çok sikilmistim

Sonuç ne oldu yazarsın diye bekledim ama haber çıkmadı
sen de okul açılıyor diye kendi şehrine dönmüşsündür gerçi
Haber ver bize de

samsunu bilmiyorum ama ben istanbuldan gelin olarak bursaya yerleştim sevdim..birde kendime göre bir arkadaş ortamı kurabilsem süper olacak :)

Samsunu hiç bilmiyorum ama Bursa İstanbul'un daha ufak ve sakin bir versiyonu gibidir. İstanbul'da az biraz zincirleşmiş her mağaza/restorant vs. mutlaka Bursa'da da bir şube açar. Sağlık, eğitim ve alışveriş açısından aradığınız birşeyi bulamama ihtimaliniz yok. Tüm tekstil ürünleri çok bol çeşitli ve uygun fiyatlıdır. İklimi ılımandır, yazları şahane dağ çileği yetişir, pazarlarında meyve-sebze boldur, lezzetlidir. Geniş bir metro ağı vardır ulaşım kolaydır. Turistik açıdan gezilecek bir çok yeri vardır, denizi, dağı, tarihi çarşıları, türbeleri vs. Bursa Devlet Tiyatrosu şahanedir yolunuz düşerse mutlaka denk getirip Ahmet Vefik Paşa'da bir oyun izleyin, neden özellikle belirttiğimi anlarsınız. Diğer etkinlikler açısından da avantajlıdır İstanbul'a yakın olması sebebiyle, dışarı çıkmak isteyip konser, oyun vs. bulamayacağınız bir akşam olacağını sanmıyorum.

Kötü yanlarına gelince, uçak veya tren olmaması, Anadolu şehirlerine ulaşım sadece karayoluyla sağlanıyor bu sebeple, İstanbula ise otobüsle 3 ido ile 1.5 saat, bir de metropol ya da sınır şehri olmamasına rağmen uyuşturucu çok yaygın.

Bilmiyorum biz seviyoruz ailecek, yıllar önce tayinle gelmiş bizimkiler, emekli olduklarında şehirle hiçbir bağları kalmamış olmasına rağmen burada yaşamayı seçtiler, yine babamın tayinle gelen tüm arkadaşları ya burada kalmış ya kalmasa bile şehirle bağını kopartmamış mutlaka ev edinmişler buradan.

elbette bır şehri güzel yapan ondan beklentilerinizdir. esasında küçük denizde büyük balık olmak isterim ama küçük şehirde yaşamamam gerek sanırım. nişanlım engelli sağlık bakımından iyi olmalı. kiralar bir nebze uygun olsa harıka olur. ılıman iklim , yaşam şartları vs. önemli tabı sizce hangısı ??
Anacığıma neresi yakınsa orası güzel.

antepliyim 2yıldır samsunda yaşıyorum ve çok seviyorum samsunu.kiralar nasıldır bilmiyorum ama yerine göre gezmenide tozmanıda alışverişide yaparsın.kışın ılıman geçiyor yazı azda olsa nemli,ulaşım kolay tramvayla gidiyorum heryere şuan,bi ara eğitim araştırmaya gitmiştim sistemini beğenmiştim hastane olark özeller desen gene aynı tavsiye ederim yani

Engelli birisi için tabiki samsun.

Dümdüz bi şehir, her yer sahil şeridi üzerinde neredeyse. Kamu kurumlarının tümü neredeyse.

Ayrıca samsuna sıkıcı diyenler, Atakum görmediniz sanırım.

Bunun yanında kiralar da ucuz, Son yıllarda çok fazla bina yapıldı Atakum ve üniversite arası yerlere. 3 sene önce sahilin bi arka caddesinde, deniz gören evde 500 tlye oturuyordum, düşünün.

Bursa ise klasik, karmaşık büyük şehir. Eşin engelli olmasa bursa derdim.

bursayı bilmiyorm.
samsunluyum samsunda yaşıyorum.çok sıkıcı diyenler olmuş samsun için.bu ne aradığınıza bağlı.yaşam şartları gayet iyi.havası çok soğuk olmuyor kışın.yazın da tatil beldesine dönüşüyor.devlet hastanesinden tutun özel hastanesine kadar her türlü konfor mevcut.kiralar semtine göre değişiyor.eğlence desen oldukça fazla,alışveriş imkanı gıda olsun giyim olsun uygun fiyatlarda ve ne ararsanız kolaylıkla bulunuyor.ulaşımı şehir içi-şehir dışı kolay.tranvayı,otobüsü,minübüsü,dolmuşu,taksisi tercihe bağlı.küçük bir şehir değil anlayacağınız.

İstanbul'dan bıkıp memleketime yerleştim şuan Atakum'dayım çok ama çok güzel gelişmiş bir yer kesinlikle sıkıcı falan değil her imkanı var, sokaklar tertemiz yerde bir çöp dahi bulamazsınız. Benim için en önemlisi kimse kimseye karışmıyor kılık kıyafet olarak kapının önü denizse giy bikinini gir denize. Seviyorum Samsun'umu
yani kısaca her satırınıza imzamı atarım hemşerim

Not: Küçükten kasıt nedir bilemedim ama İstanbul'un 2 katı büyüklüğündedir, yok eğer nüfus açısından deniliyorsa bu bir tercih meselesidir

X