SANIRIM ONU ALDATTIM. LÜTFEN OKUYUP BİR FİKİR VERİN LÜTFENNN...!!!!

Kesinlikle aileni dinle güzel kardeşim

Buraya yazana kadar eski konundan haberim yoktu.
Arkadaşlar yazınca açıp okudum ve şaşırdım açıkçası.
Çünkü bu konunuzda yazdıklarınızda 6 yıldır beraber olduğunuzu, birbirinizi çok sevdiğinizi, aranıza kimsenin giremeyeceği gibi bir izlenim bırakmışsın. (bana göre)
Daha sonrada önceki konuyu okuyunca demek ki dedim o kadar sağlam bir ilişkiniz yokmuş.
Ayrılmışsın, araya başkası girmiş.
Kim olsa sorgularım sadakatini.
Ben eşimle bir kere bile ayrılık yaşamadım.
Bırak başkasıyla görüşmeyi mesajlaşmadım bile.
Senin yaşadığın zorluğun x10 halini yaşadım ama ona 1 sn bile ihanet etmedim.

Ayrıca hesap sormuyorum.
Sadece yorum yapıyoruz ve karşılığında cevap istiyorum.
Buda benim hakkım sanki.
Hem hiç bir zaman beğeni kasan bir kadın olmadım burası için.
Beğenim olduğu kadar beğenmedim de alan birisiyim ben.
Umurumda olmaz.

Son olarak amacım senin mutsuz olmanı engellemek.
İnsan buradan farklı açılar yakalıyor çünkü.
Hayat senin hayatın tatlım.
Keyfin bilir.

Bu işlerden aileden birinden biri istemezse emin ol çok kötü bir evlilik hayatın olacak. ayrıca çok detaylamadan önemli yerleri yazıp geçebilirdin roman gibi geldi içim kıyıldı

evet doğru anlamışsınız birbirimizi çok seviyoruz. ama birbirimizi çok sevdik ve bir ayrılık yaşandı, kötü olduğum bir dönemdi ve bu dönemde yaşanılan , yada hayatımıza giren yeni insanlar hakkında herhangi bir şey için ne o ne ben hesap soramayız. çünkü ayrıydık.
Her ilişki kendine mahsus. ne güzel ayrılık yaşamadan net, emin bir ilişkiniz olmuş, umarım evliliğinizde o şeklidedir ve öyle devam eder. ama ben bu baskıların içinde maalesef o netliği sağlayamadım.
yorum için teşekkürler

yine de teşekkürler yorum için

Okey davul bile dengi dengine de senin babanın yapmayı normal bulduğu şey de iş anlaşması daha çok. Yok evi olsun yok arabası olsun. Modern başlık. Korkunç gerçekten. Çocuğunu düşünmek bu değil kimse kusura bakmasın.

Sevgilinden ayrılmanızı tavsiye ederim. Denk değilsiniz zaten olmaz boşuna uzatıp insanların zamanını çalmaya gerek yok yazık günah. Siz de içiniz rahat ederek önünüze bakarsınız,aldatmaya teşebbüs etmeden.

Evlenip kendi hayatınızı kendiniz kuracaksaniz sonrasında ailelerin hiç bir etkisi olmayacağından eminseniz evlenin...aşk karın doyurmaz demişler ama insan aşık olmadan aynı sofrada ekmek bile yiyemez...aşık olmak,sevilmek koloy bulunan birşey değil...ha ama siz gerçekten aşıkmısınız ve bu adama maddi manevi güveniyormusunuz ? Geçmiş konuda yazmışsınız iş konusunda çabalamayıp mızmızlanmış birde .... iyice kafanızda ölçüp,biçin sonrasında kendi kararinızı kendiniz verin

Hayir benim anlayamadigim erkeğin kesinlikle evi olmasi konusu, hatta abinize ev almalari falan. Niye erkeğe alıyorlar, size de alsinlar. Ayrıca ev dediğiniz 400, 500 bin yani bunu gerçekten her evlenenin alabileceği düşünülüyorsa anladim ki bir ben fakirim...

Konunuza genel olarak bakılınca da yani oyle bir yazmışsınızki bence ne yapmaniz gerektiği paragraftan çıkartılıyor..

Babaniz hem hakli hem haksiz. Toz toprak icinde calisip parasini kazanan insanlara dil uzatmaya hakki yok. Haddini bilmeli insan her zaman.diger konuya gelince: bencede ayrilin. Sizin aileniz nasil onu kendilerine layik görmüyorsa o kisi de kendini kücümseyen bir aileye girmemeli. Aldatma konusuna gelince: görüsmeyi "benim 6 yildir sevgilim var. Sizinle tanisamam" diye sürdürmüsseniz aldatma yok. Yok tanisma amacli görüsülmüsse o zaman aldatma Evet

Ben seninle aynı durumdaydım. Kaç kere ayrıldım, kaç kere başka insanlarşa tanıştırıldım. Ama maalesef hiç kimse sevdiğimin yerini dolduramadı. Dünyanın parasını kazanan adamı koydular önüme, etrafında pervane olanı vs. Yok anacım ben mantık için evlenenlerden değilmişim. Dünyanın 7.harikası bile beni mutlu edemedi sevdiğimle yaşadığım mutluluk kadar. Evlendik, maddi durumumuz iyi değildi. Ama Allah’ım bizi öyle şeylerle mükafatlandırdıki kimse inanamadı. Herkesin ağzında “sevdiğiyle evlendi” cümlesi sakız olmuştu. Yani içten içe o mantık evliliği yapanlar bize imrenip dedikodumuzu yapar olmuşlardı. Şimdi o mantık evliliği yapanlar ya boşandı ya da mutsuzluktan acı içinde yaşıyorlar.
Rabbimr sonsuz şükürler olsun kalbimin sesini boşa çıkarmadı. Zaten bu dünyada para pul için yaşayan herkes mezara eli boş gittiğine göre varsın o para pul eksik olsun. Bizimki bize yetiyor şükürler olsun.
İnşallah mutlu olursun kardeşim.

Ayrıca burda evlenirken onu bunu isteyene kızıyorsunuz kendiniz yapın diyorsunuz da herseyi, şimdi burda kızın babası nasıl haklı oluyor onu anlamadım

Adamın niye malı mülkü yok demiyoruz ki,
niye çabalamıyor, ailesinin bu kadar ağzına bakıyor diyoruz.
6 yıllık evlilik planlanan bir evlilikte birlikte bir şeyler de yapılabilirdi. Ama oda yok..Konu sahibi yaşlarla ilgili sorulara cevap verse, yazılanlar bu kadar havada kalmayacaktı.
Sorun sadece maddiyatta değil üstelik. Daha geniş pencereden bakmak lazım.

Evlenecek çiftlerin hayat şartlarının ve aile yapılarının eşit veya birbirine yakın olması gerekiyor bence. Siz iki ayrı uçtasınız. Sevgi, aşk bir yere kadar. Evlilikle sevgili dönemi de çok başka.
Bence herkes dengiyle olmalı. Çocuk çok iyi ve fedakar olur tabi. Sizden ayrılsa kendi dengi ile olacak. Bunu da o istemez çünkü çıtasını yükseltmiş bir defa.

şunu unutmayın konu sahibi, naçizane önerim; bizimki gibi bir ülkede kariyer, para, statü mal mülk çok çabuk yitirilebilen şeyler. 1 gecede bakarsınız o size çok uygun görünen eşiniz işsiz kalmış ya da şu an tahmin edemeyeceğiniz kadar kötü şeyler yaşatacak size. belki şiddet, belki aldatma vs...burada her geçen gün açılan konuları okuyoruz, meslek ya da eğitim uyumu bir kadının evlilikte "değer" görmesi anlamına gelmiyor. ilişkinizin geleceğini siz değerlendirin, ama bu "mantık kriterli" evliliklerde hep eksik kalan bir şeyler oluyor yarın bir gün. 3-5 yıl sonra evlilik vazifesi artık tamamlandığında taraflardan biri aşk yaşamak isterse ne yapacaksınız? duyguların olmadığı bir evliliğe ben tamam demezdim, hatta spontane başlamayan ilişkiye de. karı koca olmak birbirine uygun damızlık olmaktan daha farklı bir şey olmalı sanıyorum. özellikle bir kadın olarak eşleriyle kendilerine uygun diye evlenen erkeklerin de ilk yuvadan kaçan aldatan erkekler olduğu örneklerini çok gördüm. eğer şu görücü usulu adaya evet diyecekseniz de bence emin olmadan adım atmayın, kriterlerini sağlayan başka kadın olsa şu an siz yerine onunla görüşecekti. yani aslında sadece bir objesiniz. bu da size normal geliyorsa günün birinde ikinizden birinin kriterlerinde aksama engel olmasın diye dua etmekten başka bir şeye gerek yok, çünkü "koşullu bir sevgi" üzerine kendi sevdiğiniz adamdan ayrılıyor olacaksınız.

Niye borç içindeler senelerdir?
Sevgilin kaç yıldır calisio sen kac yildir? Kenara en azindan ev pesinati koyabilirdiniz 6 senede. Çalışkan adam severim aldigi para önemli degil, su bile tasiyo olsa şevkle layikiyla yapiosa öyle sorumluluk sahibi adam bana cekici gelir. Sen nasıl birisin peki azla yetinebilir misin? Olacak çocuklarını da düşün. Annesinin laflari hosuma gitmedi ama.

Yani... Bunu bilir bunu söylerim: Sevdiğinizin ailesi size istenmediğinizi bir şekilde hissettiriyor, hatta belli ediyorsa, olmaz o iş. Zaten babanız da istemiyormuş sevgilinizi. Borç konusunda dedikleri ise maalesef doğru, varlıklı olduğunuzu bildikleri için sevgilinizin ailesi sizi cidden sıkıştıracaktır. Ama ev konusunda babanıza katılmıyorum. Hiçbir borcu olmayıp ev de almamış biriyle çıkıyor olsaydınız onu da mı istemezlermiş? Aileniz hem iyiliğinizi düşünüyor, hem de bencillik yapıyor.
Alışkanlık konusunda da haklılar. Zaten on-off tarzı ilişki yaşıyormuşsunuz, e geleceğinizi birlikte kuramayacağınıza dair kanıtlar da var. Neden kalıyorsunuz?
Aldatma değil başka biriyle sadece telefonda konuşmanız ve bunu zorunlu olarak kabul ettiğinizi de biliyorum. Çünkü aynı vicdani sorgulamadan ben de geçmiştim (bir de, bana ayarladıkları kişi Fransa'da yaşıyordu). Ama sevgilinizle de olmayacak, bunu hissettim nedense.
Bence ailenizi karşınıza almayın. Birkaç yıl önce başka biri aynı konuyu açmış olsaydı "pes etmeyin" derdim. Ama hem tecrübe, hem de ordan burdan dinlenen olay ve durumlar sayesinde insan bir yaşını daha deviriyor.
Görüşmenizi istedikleri adama şans verip vermemek de size kalmış. Ama şayet konuşmaya karar verme ihtimalinize karşılık şunu eklemeliyim: İçinizdeki mevcut ilişkinize dair bütün tortuları temizleyin.

Bak sakin evlenecegim insan cok iyi ailesi bizi ilgilendirmiyor deme yemin ediyorumki oyle ilgilendiriyorki. Farkli shirlerde yasayacahiz karisamazlar deme asla ellerini cekmiyorlar. Gelmezler deme oglumuzun evi diyip habersiz geliyorlar. Ben tabir koyarim esim arkamda olur deme asla olmuyor ve onlar her turlu mudahale ediyor. Dugunumuzu biz yaptik herseyi biz aldik yaptik soz haklari yok diyosun ama millete herkese herseyi biz yaptik diyecekler adim kadar eminim.bunlarin hepsini yasadim. Esim ayda yilda bir gordugu babasini kanli bicakli oldugu abisini ayda yilda bir ayildigi ailesinin evini saray yapti.sevgiliyken ailesi bile yok saniyodum meger evlendik adam kiymete bindi. Ailem uyardi bak cok seviyosun ama sen bu aileyle yapamassin dedi annem agladi babam alkole vurdu kendini ne yapsinlar diretiyorum mal gibi evlendim bak ne dedilerse cikti. Ustte yazdigim herseyi yaptilar. Adam anamda anam diyo babamda babam diyo ben hep ucuncu plandayim.maddi durum olarak esimin cok geliri var ama luks pesindeler ailecek. Ne esime yetiyor ne ailesine.ama allah var benden asla istemez. Senin birde maasina el koyma ihtimalleri var. Sen acima sevgiline. Cahillik yapma ben evlenmeden burayi kesfetseydim asla evlenmezdim. Kalbime s.cayim. adamlar dgisiyo bak esim sevgikiyken gibi karakteri olsa cekerdim. Esimdir fedakarlik yapardim ama olmuuo aile cok cok onemli lutfen aklini kullan

Aynı senin durumundaydım tabiki sevgilimi seçtim ama inan çoğu zaman pişman oluyorum. Aile çok önemli sevgilininkiler istiyorki caretta caretta gibi kabuğunuzdan çıkın denize kendiniz ulaşın kendiniz mücadelenizi verin bu zamanda öyle bir olay yok olamazda zorluğunu çekersin tecrübe ile sabit He eşimi sevmiyor muyum tabiki çok seviyorum ama bazen gerçekten katlanamıyorum gerek ailevi konulardan gerekse kişisel sorunlardan mantık evliliğinden yanayım kendi adıma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…