SANIRIM ONU ALDATTIM. LÜTFEN OKUYUP BİR FİKİR VERİN LÜTFENNN...!!!!

Ailen haklı. Bizzat kendimi okudum. Sadece babam karşı değildi. Karşı olsa sanırım evlenemezdim. Çok sevdim eşimi çok da seviyorum. Ama babanın ön gördüğü şeyleri bizzat yaşadım. Benim azım onların lüks anlayışı oldu. Ben fedakarlık ettim derken beklentilerimden, meğer onlara göre üst sınırlarda olmuş yaptıklarım. Yanlış anlaşılmasın herşeyi kendimiz yaptık her zaman bunu savunurum. Ama ailenin borcu bize patladı. Ben de biliyordum evlenmeden önce ama bizim değil ki diyordu eşim. Valla bir baktım daha bir yıllık evliyken bizim oldu. Şu var eşimin ailesi ellerinden geldiğince ay ay az az ödediler ama o günlerde yaşadığım stres, daha bir yıllık evliyken yaşadığım üzüntü aileme karşı yaşadığım mahcubiyet elimde kaldı. Hala üzülürüm.en güzel günlerimiz stresle borçla geçti. Hani ayağımı yorganına göre uzatırım. Neye sahipse ona göre yaşarım. Ama yorganı da göz göre kısaltmak o fedakar anlayışı yok etti. Kazandığım kendime ayırmadan gitti. Şimdi de aynı babanın dediği gibi ev aldık eve gidiyor. Ama bu üzmüyor çok şükür evimizdeyiz. Eşim çok efendi saygılıdır. Sever, hissettirir söyler. Ama bu yaşananlar onun da huyunu değiştirdi. Bazen kendimizi saçma sapan tartışırken buluyoruz.
Annesi ile görüşmemeye şimdiden başlamasın. Yakma başını. Dinle babanı derim. Herkes kendi işini kendi görsün diyen anne evladına sadece evlat olmayı öğretmiştir. Eş olmayı aile olmayı değil

Bana da aşktan gözünüz kör olmuş gibi geldi. Bu dönemde, bu şartlarda her şeyi tüm detaylarıyla düşünmek gerek. Türk dizi dünyasında yaşamıyoruz. Ki sevgilinizin annesiyle bile anlaşamıyorsunuz. Babanız çok haklı siz evlendikten sonra çok net bir şekilde tüm borçlar size kalacak.
Ayrıca erkek arkadaşınızın ailesine de özür dilerim ama çok güldüm. Babanızın erkeğin evi olmadan evlenmemeli cümlesine biz her şeyi kendimiz yaptık diye bir cevap vermişler ama her yerleri de borç dolu... Siz evlendikten sonra bu aile size gün yüzü göstermez yüzde bir milyon eminim buna.
Çok uzun süren bir ilişki anlıyorum ama gözünüzü açın ve ailenizi dinleyin bence.

Ben zamanında ailemi dinlemiştim aynı durumda olup, çok şükür doğru karar vermişim. Ben memurdum iyi bir işim arabam vardı ailemin durumu iyiydi o da sürekli iş değiştirirdi çalışkandı ama aile olarak da çok uyumsuzdu. Ben 8 yıl devam ettirmiştim sonra bitirdim. Şükürler olsun onunla nasıl bir hayatım olabilirdi nasıl kör olmuştum bilmiyorum. 31 yaşındayım ve tam ailemin istediği ailemin “oğlum” dediği hali vakti yerinde biriyle ilk görüşte aşkla evlendim hem de birkaç ay içerisinde. Çok mutluyum. Hala görüyorum onu da Rezil bir hayatım olacaktı iyi ki de onu tercih etmemişim

6 yıllık bir ilişkide ailen karşı taraftan talep ve çaba görme isteği konusunda kesinlikle haklı. Aranızda evliliğinizi etkileyecek farklar var ve bunların kapatılması ile ilgili bir çaba yok.
Sevgi değil de alışkanlık olabilir mi hisleriniz? Öncelikle bunu çözümleyin içinizde. Erkek arkadaşınızın ailenizin ona bakış açılarıyla ilgili bilgisi vardır eminim. Bunu değiştirmek adına ne yapıyor? Sizi kazanabilmek için ne yapıyor?

Aynı zamanda ikinizin de yaşları önemli sağlıklı yorumlar için. İş hayatına yeni atılmış insanlarsanız birikim, para idaresi, yatırım konularında tecrübesiz olmanız, gayrete girmemiş olmanız normal karşılanabilir. Ama 30'lu yaşlara gelip hala daha bir meslek, kazanç arayışında bir adamsa işiniz zor. Ailesinin tavrıda hiç hoş değil, ama evlenince erkek arkadaşınız tarafından kıymetlerinin artacağı aşikar.

Babanız belki haklı ama başka biriyle evlenince aklınızda şu anki erkek arkadaşınız bir acabayla kalabilir. Babanızı dinlemezde bu kişiyle evlenirseniz belki mutsuz olup ailem haklıymış diyeceksiniz. Ama hayat size bir dönüm noktası sunuyor, hangi yoldan gitmiş olursanız olun kararınız, seçiminiz size ait olacak. Bunu kabul ederseniz daha emin adımlar atarsınız.

Ben çoğunluk gibi düşünmüyorum o ailede doğmak o çocuğun tercihi değil neticede..Ev alan bı ailede doğmadı die napsin evlenemesin mi.Bence kalbini dinle.Seni seven emek sarfeden saygili iyi bı insan ve en önemlisi seviosun...Sevgi herseyin üstesinden gelir tabi emek çaba varsa.Esimle 7 yıllık evliyiz evimizide arabamizida kendimiz aldık çok şükür...Başını yastiga koydugun an aşık olduğun sevdiğin insanin nefesini hissedemiyorsan yanibasinda napiyim öyle evliliği...

+10000

Maddı durum cok önemli değil bana göre Ama iki tarafın aileside bu evliligi onaylamıyor böyle oluncada bu evlilik gitmez diye düsünüyorum.. 6 yıl dır birliktesiniz dimi bu sizin için cok sevgi mi? Yoksa bagımlılık mi? Bunu sorun kendinize onsuz yapabilirmiyım gercekten o olmsada olur mu diye? Cok iyi düsünün ailelerle konusun bu durumu da ciddi olarak fazla da uzatmayın cunku daha fazla üzülürsünüz bir karar vermelisiniz artık

Sirf para evliligi, meslek evliligi yapilmasi doğru gelmiyor bana, zaten oyle evliliklerden pek hayir cikmaz ama sirf aşk icin fakirlik çekmeye de değmez cunku o maddi zorlugun arasinda aşk maşk kalmaz yipranir gider.

Aşk, hayatta bir defalık yaşanabilen birşey değil. Dunyadaki son kalmiş anlayişli, iyi erkekte şuanki sevgiliniz değil.
Daha kendinize uygun ayni zaman da sevebileceginiz birileri olabilir hayatinizda.

Sana bir şey diyeyim mi?

Senin artık mutlu olma şansın yok biliyor musun...
Hangi yolu seçersen seç mutsuz olacaksın.
Başkasıyla evlenirsen 6 yıldır sevdiğin adamı unutmayacaksin. Telefon bile konuşunca onu aldatmış hissederken başka adamın koynuna girdiğinde ne hissedeceksin?

Diyelim ki aileni dinlemeyip sevdiğinle evlendin, ailenin rızasını almadigin için hiç bir mutluluğunu tam yasayamayacaksin.

Anlayacağın iki ucu çok bilinmeyenli denklem..

Yapilan evet aldatmadir bence. Artik o kadar tereddüt ediyorsan, ayrilamlisin. Karsi taraf böyle birsey yapsa, ne his ederdin?

Sevgilinin senin için dogru insan oldugunu burdan söyleyemeyiz. Ancak zor bir hayatin olacagini anlamalisin. Masa basi iste çalismiyorsa, saatleri düzensiz demektir. Bu bile evlilige yansir. Zorlugu asarim dersen, deneyebilirsin tabiki.

Ancak bu görücü bence hiç olmamis. Annesi fazla olayin içinde. Herseyi o yönetiyor. Cocuk evlenmiyor, annesi babasi "evlendiriyor". Ortada iliski bile yok, onu birak tanisma bile yok ve annesine foto gösterildi, hersey oldu. O görücü ile iliski bile yasayamazsin, annesi herseye müdahil olur çünkü.

Sanki yesilçam filmi gibi, zengin hayati seçerek hata yapan kiz. Bana sorarsan ikiside olmasin. Cünkü aklina bu görücü girmis ise, demek ki sevgilini o kadar da sevmiyorsun yada onun ile önünü göremiyorsun artik.

Ha sunuda söyleyim, herkes ev almak zorunda degil. Öyle ise, o zaman sende ev al. Niye sirf erkek diye ev almak zorunda? Ki senin durumunda bile ailen almis evi abine. Herkesin ailesinin maddi durumu iyi degil, sirf bundan dolayi evlenmesinmi? Bu zamanda ev almak ne kadar pahali, ailenin haberi varmi?

merhaba
5 yıllık bir ilişkinin ardından 4 ay önce ;gerek ailesinden gördüğüm çirkin davranışlardan, gerek sevgilim dediğim kişinin pasifliğinden yanımda hiçbir zaman duramayışından benim artık bişeyleri kabul edecek gücümün kalmadığını ve uzun zamandır bitmiş bi ilişkiyi ayakta tutmaya çalıştıkça, birbirimize zarar verdiğimizin farkına vardığımızdan anlaşarak ayrıldık. ayrılma evresinde canıma tak eden nokta ise evlilik planları kurarken, iş bulmaya gayret etmeden işsiz gezip, herşeyden bıktım, hiçbir şey iyi gitmiyor diye sadece ortada mızmızlanıp hiçbir şey yapmamasıydı.

Eski konumuzdan aldım. Bı de yüklü miktarda babadan kalma kumar borcu varmış.

Sizin içinizde dene ve ayrıl diyen 2 ses yok. Dene-ayrıl-aynı zamanda farklı kapıları da arala diyen 3 ses var. Evet aldatmışsınız. Ayrılın lütfen. Bence aileniz de haklı. Şartlar eşit olmalı. En azından sizin durumunuzda. Karşı tarafın kumar işleri var çünkü.

Sevdiginiz adamin babasinin ne borcu var ben o kisma takildim. Borcu olup da senelerdir bu borctan kurtulmayan bir insansa o aileden hayir da gelmez. Onemli olan borcun miktari degil,aldigi borca sadik olmamak. Senelerdir bitmedigine gore odemiyorlar veya kendilerine uygun olmayan bir hayati yasiyorlar demektir. Ki bu da evliliklerde onemli.

Kumar borcuymuş bitmemesi normal

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…