Sanki hirsizlik yapmisim gibi davranilmasi

Bence iki tarafta anormal. Siz atmak istemediniz böyle bir bahane buldunuz onlar da 1 saat boyu sizi mi bekledi 10 dk bekle sonra al bileti gir neden bu kadar beklersin, saçmalık.
sanırım online satışmış ceylinim
benim anlamadığım da nu kişi bileti neden önceden almamış

Aurora90 Aurora90 kusura bakmayın da bende full kalabalık otobüslere binerim yine de tel çıkaracak kadar olur yani
umursamaz davranmışsınız söz verip hiç kusura bakmayın

Doğma büyüme İstanbuldayım 1 saat kıpırdayamadan yolculuk yapmadım hiç. Yapılması da imkansız zaten. Dediğiniz gibi illa inen binen olur yer açılır en olmadı
Aynen istanbuldayım. Özellikle yağmurla havalarda ne metrobüslere bindim 500t ile hergün okula gittim. Adım atılacak yer olmazdı. Ama telefonumu çıkarıp müzik değiştiriyordum kulaklık ile dinlediğim için. Yani konu sahibi çok çok ayıp etmiş ve kötü niyetli biri. Kendi arkadaşını diğerlerine rezil etmiş ben olsam daha yüzüne bakmam

Çıkar değil ki yanacak bir bilet varsa yakma bize versene bir hayrı dokunsun demektir. Yılbaşı eğlencesi o bilet en az 800-1000 Tl dir bence
Kaçarcasına giden bileti veririm ya deyip sonra aramalara dönmezse başına bir şey geldi diye düşünmezsin ekti diye düşünürsün.
çıkar olduğunu düşünme nedenim bilet için 100 kere aramaları
yoksa 1 kere söylenmiş üstüne de 1 kere telefon edilmiş bişey olsa böyle düşünmezdim
ben başına bişey geldi diye düşünürüm neden ekti diye düşüneyim ki
ekecek insan bileti vermeye yanaşmazdı diye düşünürüm
ama telefona yapışık yaşadığımız bu dönemde 1 saat ulaşılamaz olmak aklıma başka şeyleri getirir benim

o etkinlik o kişi için o kadar önemli olsaydı o da bileti konu sahibi gibi önceden alırdı
ama bedava olunca kıymete binmiş bilet :)
üstelik bu konuda konu sahibinin özür dilediği mesaja dönmeme durumu da var
bu durum da çıkar muhabbetini destekleyen türde
iyi niyetli insan , aa öyle mi iyi sağlık olsun der geçerdi
trip atılmış resmen
ekecek insan özür de dilemez sonrasında tamamen sessizliğe gömülürdü

Aynen istanbuldayım. Özellikle yağmurla havalarda ne metrobüslere bindim 500t ile hergün okula gittim. Adım atılacak yer olmazdı. Ama telefonumu çıkarıp müzik değiştiriyordum kulaklık ile dinlediğim için. Yani konu sahibi çok çok ayıp etmiş ve kötü niyetli biri. Kendi arkadaşını diğerlerine rezil etmiş ben olsam daha yüzüne bakmam
Kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum.

Bir sebepten hayır diyememiş o an, sonrasında biraz saçmalamış 😂 Neden vermek istemediğini dürüst davranıp açıklasa hepimiz rahat edeceğiz.

Bir sebepten hayır diyememiş o an, sonrasında biraz saçmalamış 😂 Neden vermek istemediğini dürüst davranıp açıklasa hepimiz rahat edeceğiz.
bence altında bişey aramamıza gerek yok konu sahibi önemsememiş bu durumu gibi geldi bana
otobüsten inince atarım diye düşündü
belki de inince attı ne var yani 1 saat geç girsinler o zaman o da etkinliğe

İşte bir sebeple evet demiş, sonra da işine gelmiş. Hayır dese nasıl hayır diyecek diyemez. “Niye vericem banane” diye düşündüğüne eminim. Ama en azından konu açarken biz İstanbul’da oturanlara boş bahaneler üretmese iyi olur. Saat 7 de marmaray iş çıkışı saati aşırı aşırı kalabalık ama herkesin elinde telefon

Isteyen ulaşır istememiş siniz .
Yüz kere arayan cimri arkadaşınız da komik.
Git bilet al yani madem bu kadar gitmek istiyorsun .
Şöyle üçe beşe tenezzül eden tipler çok itici ya .

bu inanılmaz doğru bi yorum olmuş ya
kimse karşı tarafın çıkar peşinde nasıl koştuğunu söylememiş herkes konu sahibini suçlamış
evet bence de vericem dediyse vermeliydi konu sahibi , bunda hemfikirim diğerleriyle
birini 10 kere aradığın halde 1 saat boyunca ulaşamamak normal değil
insanın aklına bin tane şey gelir ama onların düşündüğü tek şey bilet
bi de incelik yapıp bi cevap bile yazmamışlar
konu sahibinin üzülmesini gerektirecek bi durum yok bi kaybı da yok
dışlanma konusunu bilemem ama çıkarcılıkla ilgili söyledikleriniz %100 doğru
insan demez mi ya yılbaşı gecesi nereye böyle erkenden, bak etkinlik var sende bilet aldın
gel beraber eğlenelim yarın tatil zaten dinlenirsin diye
ama bunlar hemen , aa etkinliğe gelmiyor mu o zaman biletini bize versin
beleş bilet oyhşşş diye ellerini ovuşturur gibi bi izlenim verdiler bana
Öyle zaten, evet konu sahibesi acaip davranmış ama karşı taraf da eşit derecede acaip bedava bilet diye 1 saat peşinden koşmuşlar🙄1 saat arayacaklarına bir bilet alsalarmış

Öyle zaten, evet konu sahibesi acaip davranmış ama karşı taraf da eşit derecede acaip bedava bilet diye 1 saat peşinden koşmuşlar🙄1 saat arayacaklarına bir bilet alsalarmış
yılbaşı sebebiyle kalmamıştır gişede falan da bence
beleş bilet için bi insanı bu kadar darlamak çok ayıp
2 kere ararsın, hadi 1 tane de mesaj at o da benden olsun :KK70:
başka da aramazsın yani bitti gitti
hani bu bilet 1 saat önce gündemde bile değildi
resmen kıymete binmiş
hadi o gece ısrar kıyamet aradılar peki konu sahibi durumu anlatıp özür dileyince neden cevap verilmedi ?
o kim ki böyle bi tavır sergiliyor tanımadığı birine ?
sağlık olsun yine de teşekkürler yazar geçersin
tribe girilmiş resssmen

İstanbul'da yaşamayan sizi anlayamaz. Burda taksi kapmaca oynanıyor hatta otobüs kapmaca bile diyebiliriz. Otobüslerde normal zamanlarda el kipirdatacak yer olmuyor kaldiki yılbaşı akşamını tahmin edebiliyorum. Herkes kendi tarafından bakınca hakli. Sizde umursamayin daha açıklamanız yapmışsıniz

konu sahibi durumu anlatıp özür dileyince neden cevap verilmedi ?
Aramamış ki sesli mesaj göndermiş. Yine sıkışık otobüstemiydi ki bir arayıp konuşmadı? Dediğiniz gibi önce tamam dedi sonra da caydı. Karşı tarafın biletin parasını ödemesi gerekir, ben olsam öder öyle alırdım bileti. Ama önce, dur şu taksiyi yakalayayım binince atarım sonra da tüh taksi kaçtı bari otobüse yetişeyim oradan atarım deyip de kandırmasın beklentiye sokmasın kimseyi. Ayrıca gayet güzel havai fişek seyredilmiş eğlenilmiş, bir anda aşırı yorgun hissetmiş. Bu kısmı doğru yazmıyor bence. Arkadaşının arkadaşları tarafından dışlanmış hissetti veya dışlanmadı ama gruba uyum sağlayamadı, bir lafa söze kırıldı gücendi... Bir şey oldu ama o sebep yorgunluk değildi.

10 defa arayıp mesaj üstüne mesaj gönderenlerde de var hata. Belli ki göndermek istemedi vazgeçti, ne ısrarla arıyorsunuz? Arkadaşlığını bitirirsin artık görüşmezsin olur biter.

İstanbul'da yaşamayan sizi anlayamaz. Burda taksi kapmaca oynanıyor hatta otobüs kapmaca bile diyebiliriz. Otobüslerde normal zamanlarda el kipirdatacak yer olmuyor kaldiki yılbaşı akşamını tahmin edebiliyorum. Herkes kendi tarafından bakınca hakli. Sizde umursamayin daha açıklamanız yapmışsıniz

İstanbulda yaşıyorum doğduğum günden beri. Üniversitede 3 vesaitle okula giderdim. 1 saat boyunca telefonu çantadan çıkaramayacak durumda bi sıkışıklıkta ne oldum ne de olanı gördüm.

İstanbulda yaşıyorum doğduğum günden beri. Üniversitede 3 vesaitle okula giderdim. 1 saat boyunca telefonu çantadan çıkaramayacak durumda bi sıkışıklıkta ne oldum ne de olanı gördüm.
Valla ben her gün karşıya geçiyorum haftanın iki günü toplu taşıma kullanıyorum. Tutunmadan Gidiyorum desem yeridir. Geçen fenalastim bayilsam yere düşmem o derece tıklım tıklım. Telefonu çıkarmak söz konusu değil. Benim dediğim saatler en yoğun saatler mesai başlama ve bitiş saatleri. Güzergahlar da önemli tabi.

Üniversitede yaşadığım bir olay aklıma geldi. Bizim sınıfta can eğrisi olduğundan sanırım kimse birbirine yardımcı olmazdı..bölüm zaten zordu. Ben normalde çok paylaşıyimci biriyimdir. Sınıfın bu haline sinir olurdum zaten.
Bir gün bana çok da kıymet vermeyen bir arkadaş kütüphanede araştırıldığımi gördü. Odevle ilgili araştırma yapiyordum. Tüm gün ordaydim. Geldi bana da verirsin biz xle şuraya gidiyoruz dedi. Bozuldum ama tamam dedim. Sonra bir mesajlar güya şaka yapıyor. İyi araştır bana da ver saçını başını yolarim. Hem normalde o böyle paylaşımcı değildir hem ben tüm gün emek verirken onun gezmesi hoşuma gitmedi hem de üslubu beni sinir etmişti. Açık açık kullanmakti yaptığı. Yoksa istemediği halde kaynaklarimi paylaştığım çok kişi oldu benim. Ama niyet önemli..kullanılmayi hiç sevmem. Önce bahane falan mı düşünsem dedim. Sonra dedim ne kasicam kendimi açık açık yazdım. Seninle araştırmalarımi paylaşmak istemiyorum dedim. Çok neden de belirtmedim. Sonra konuşmadı tabii.

Yıllar sonra görünce de ben yarım dönem uzatmistim okulu. Çünkü birinci sınıftan beri çap gidiyordum. Ben sayisalciyim bölüm de aşırı sözel ve çok zorlanıyordum. Son yıllarda daha idrak etmiştim. Caliskanlikla ilgili değil de bölümün yapısı gereği çap gidiyordum. Bu da 1.5 yıl uzatmış. Mezun olduktan sonra karşılaştığımızda dedigi: benimki bilerek ama isteyerek uzattım.. :)

Benim böyle arada net olacağım tutar o zaman çok huzurlu oluyorum. Bazen de bile isteğe değil ama iç gudusel olarak böyle geciktirdigim şeyler oluyor sonra farkediyorum. O zaman huzursuz oluyorum. Yaptığım şeyi kötü buldugumdan da değil ama nasıl desem net olunca kendimi daha iyi hissediyorum. Karşıdaki kişi de ona göre aksiyon alsın. İlişkisini bitirmek istiyorsa bitirsin. Bahane bulmaktan çok daha kolay aslinda

Bir arkadasim beni yilbasi programina davet etti (en yakin arkadasim falan degil ama onun grubuna ve programina katilmak istedim, degisiklik olsun sosyallesip yeni insanlar taniyayim diye, cok sevdigim biri idi). Birkac kisi once aksam yemegine gittik, sonra bulundugumuz yerdeki meydana havai fisek gosterisini izlemeye gittik. Bu arada toplam 5 kisiydik ve sadece biri benim arkadasimdi digerleri ile o gece tanistim. Havai fisekten sonra bir canli muzik yerine gitmek planin bir parcasiydi ve bende onden biletimi almistim. Yemekten sonra, hatta o meydandaki kaostan sonra o kadar yoruldum ki, canli muzik yerine gitmeyecegimi cok yorgun hissettigimi, eve gidecegimi soyledim.

O grupta birinin o mekana girmek icin bileti yoktu, sonra bana biletimi ona verip veremeyecegimi sordular, bende alelacele gozum biryandan taksi ariyordu ve bir tane musait taksi gordum, 'tabiki veririm ama suradaki taksiyi kosup yakalayayim, taksinin icindeyken biletin ekran goruntusunu atarim' dedim. Ve o kadar kosmama ragmen taksiyi yakalayamadim. Sonra yakindaki duraga otobus geldi ona kostum, ve bindim. Otobusun ici Hindistandaki otobusler gibiydi kipirdayabilecek alan yok!! Koltuk altimda cantamin icinde telefonumun titresimini hissettim ama ulasamadim. Eve giden yol 1 saat surdu. Otobusten inince bi baktim arkadasim bileti at diye 10 kez mesaj atmis. 13 kez aramis, ayni zamanda biletimi isteyen kizda defalarca arayip mesaj atmis... Sonra ikisinede ozur dolu bir ses kaydi attim. Ama sinirim bozuldu!!! Beni niye ozurlenecek duruma dusuruyorlar? Her ikiside daha bugune kadar bir cevap vermedi benim ozurlu mesajlarima.. O kisinin biletinin olmamasinin sebebi ben miyim? Bide ustune mesajlarima cevap vermedi sanki ben bileti caldimda kactim... Benim biletimdi zaten.. Sinir oldum
Açıkçası.. yani bana da grup enerji olarak sizi sarmadı ve siz de planın geri kalanına katılmak istememişsiniz gibi geldi 🙄🙃 bizler de kendi bakış açımız ile yorum yapıyoruz burda tabii , ben de belki k olsam bi bileti çok görür vermem ama sanki bu durumda. Hem beni dışlayacaklar hem de beni kaçırıp ortamdam biletime konacaklar , hadi ordan 😅 ama burda bile samimi anlatma gereği duymamışsınız ya da yapamamışsnız sanki. Bunlar yorum tabi, olay örgüsü baştan bu şekilde ise onlar sizin neden kaçarak gittiğinizi bilir, sizin de bileti paylaşmama durumunu anlarlar bence. Çok takılmayın madem

Ya biraz da görgü meselesi bu olay aslında
Tanımadığım o kadar samimi olmadığım biri bana bu sözü vermiş bile olsa en fazla 3 kez arardım daha fazla aramak en basit tabirle tacize giriyor benim gözümde… Ha samimisindir yakın dostsundur o zaman farklı ama beleş bilet için bu görgüsüzlüğü yapmazdım şahsen

Ay hırsız konumuna soktu diyince önce bilete para verdi de sonra sen göndermedin sandım 😅 baya baya sen teklif etmeden emrivaki yapıp istemiş, belki sen ondan rahatsız olup gitmek istedin ya da bileti birine satacaksin. İstememesi lazımdı sen söylemeden. Ayrıca 10 kere arayan insan da sapıktır ya deli midir nedir, 2 kereden sonra acmadiysam belli ki bir şey olmuş yani kaza mı olmuş ne olmuş diye mi o kadar aradılar acaba? Emin misiniz sadece bilet için olduğuna?

bende böyle düşünüyorum
yani sanki 40 senelik dostlar birbirini satmış gibi muamele edilecek bi durum yokki ortada
emrivaki ile bilet istiyorsun , ücretini ödemeyi teklifte etmiyorsun
bi de 100 kere arıyorsun
karşı tarafın açıklamasına sessiz kalıyorsun
maksimum 2 kere aranır, cevap alınamazsa msj atılır. beni acil arar mısın biletle ilgili dersin
Ben de aynen böyle düşünüyorum. altı üstü bi konser zaten gitmeye niyet yok ki bilet bile alınmamış. Bedava bilet tatli gelmiş. Konu sahibi bileti vermek istememiş galiba he demiş sonra vazgeçmiş ya da unutmuş ya da gerçekten telefonu açamadı vs... iyi de ben niye bütün ümidimi 2 saat önce tanıdığım hatunun verdiği söze bağladım. 40 yıllık dost demişsiniz öyle olsa yine sorun etmem çünkü bu durumda telefonu açamadigina inanırım. Ama burada ilk söze yürekten inananlar, ikinci söze hiç güvenmiyor.

Aramamış ki sesli mesaj göndermiş. Yine sıkışık otobüstemiydi ki bir arayıp konuşmadı? Dediğiniz gibi önce tamam dedi sonra da caydı. Karşı tarafın biletin parasını ödemesi gerekir, ben olsam öder öyle alırdım bileti. Ama önce, dur şu taksiyi yakalayayım binince atarım sonra da tüh taksi kaçtı bari otobüse yetişeyim oradan atarım deyip de kandırmasın beklentiye sokmasın kimseyi. Ayrıca gayet güzel havai fişek seyredilmiş eğlenilmiş, bir anda aşırı yorgun hissetmiş. Bu kısmı doğru yazmıyor bence. Arkadaşının arkadaşları tarafından dışlanmış hissetti veya dışlanmadı ama gruba uyum sağlayamadı, bir lafa söze kırıldı gücendi... Bir şey oldu ama o sebep yorgunluk değildi.

10 defa arayıp mesaj üstüne mesaj gönderenlerde de var hata. Belli ki göndermek istemedi vazgeçti, ne ısrarla arıyorsunuz? Arkadaşlığını bitirirsin artık görüşmezsin olur biter.
kandırmak çok ağır bi itham ama
öyle yada böyle erken ayrılmak istemiş bunun konuyla ne ilgisi var ?
sebebi neden didikleniyor anlam veremiyorum
aramasıyla sesli mesaj atması arasında da fark yok önemli olan dönüş yapması

Kendinizi onların yerine koydunuz mu, siz ne düşünürdünüz? Arkadaşlarınız kapıda ama giremiyorsunuz, size bileti göndereceğim diyen kişi göndermediği gibi ne aramalara ne de mesajlara cevap veriyor. Nasıl hissederdiniz? Otobüsün ne halde olduğunu bilemezlerdi. Bilet değil de başka önemli bir şey de olabilirdi, cüzdanı kimliği telefonu vs de sizde kalmış olabilirdi. Sizde olup olmadığını bile öğrenemeyip çaresizce dolanıp etrafta arayacaktı. Ben de sizinle arkadaşlığa devam etmezdim. Güven önemli, kimse bedava biletin derdinde değildir, yapacağım deyip söz verip yapmamak üstelik cevap dahi vermemek bana göre ayıp.

Otobüsü abartıp da abartmışsınız. İstanbul'da bilenler bilir, 500T numarayla az gidip gelmedim. Vücutlarınız diğer kişilerle elinizi kolunuzu oynatamayacak kadar mı birbirine değiyordu?
Otobusun durumunu tahmin edebilirler cunku biz oraya gidis yolunda otobusle gittik ve felaketti, resmen herkes ustuste. Zaten otobus meydana daha varmadan iki durak once durup herkesi indirdi. Bu arada ben yurtdisinda yasiyorum. Bahsettigim de yilbasi gecesi idi.

X