Sanki hirsizlik yapmisim gibi davranilmasi

Sanki burada bir şey olmuş gibi. Havai fişekleri durup izlersin yani nasıl bir yorgunluk verir ki? Arkadaşınızın arkadaşlarıyla bir sorun mu yaşadınız, yani belki de kendinizi sonradan eklenmiş dışlanmış hissetiniz. Çünkü apar topar oradan oraya koşmalar, taksi otobüs kovalamalar, otobüs durur durmaz içine atlamalar... Çok yorgundunuz taksinin otobüsün peşinden nasıl koştunuz? Yani rahatsız olduysanız kötü hissettiyseniz tabi çıkın gidin evinize ama insanlara veda etmeden izah etmeden niye oradan oraya koşturdunuz?
Ya cok kaotik ve kalabalikti, oraya gidis yolu felaketti. Ben yurtdisinda yasiyorum. Oradaki 30 dakikalik durusumuzda popomu ve cantami kollamaya calisirken rahatsiz oldum. Cunku o kalabalikta hirsizlik falanda cok oluyor. Eglenmedim yani. Oradan sonra gidecegimiz yerin benzer olacagini dusunerek eve gitmek istedim. Aklimdan ne yapayim diye dusunurken, yoldan tepesi yesil isikli (yani musait) taksi geciyordu. Hadi ben kactim dedim

Nasıl ağızdan çıkan bir söz bu kadar basit hale geliyor, anlamiyorum. siz ve sizin gibi düşünenleri hayretler içinde okuyorum. evet bileti vermek zorunda değil ama vereceğim dediyse sözünü tutmak zorunda. Açık açık vermek istemiyorum diyemediği için bahaneler üreten -ki bence bahane değil dalavere yapmak- biri nasıl haklı görtülebilir. burada bence ahlak ve etik sorunu var
Sizin minnoş kalbinizi çok kırarlar ben söylim 😅
2-3 saat önce tanıdığım ve belki birdaha hiç görmiceğim birinin sözü neden bukadar önemli olsun? Alttarafı bir bilet, ölüm kalım yok ucunda, okadar gitmek istiyor olsaydı kıysaymış parasında kendine bile alsaymış, yada konusahibine ücretini teklif etseydi oda belki iki eli kandada olsa o an yollardı görüntüyü.
10 kez arayıp dilenci gibi bileti at demek neyin kafası ayrıca.

Hem cok yoruldum diyorsun hem de taksiye otobuse depar atiyorsun 🥴
Bide taksiyi gorunce hemen hadi ben kactim tarzinda bi ayrilis cok tuhaf durmus
Sonucta sen orda yeni insanlar tanimak icin bulundun ve memnun oldum goruselim yine iyi yillar vs demeden bildigin kacar gibi gitmissin
Bileti vermek istiyorsan cikarip vermek 1 sn.
Vermek istemiyorsan da o muzik mekanina kadar sesini cikarmazdin giderdiniz zaten yakinmis, kiz da bilet alirdi sonrasinda ay ben girmicem derdin cikardin sakince
Kim olsa bilerek atmadigini dusunur bu durumda
Yani bilet elimde olan bisey degildi. Yaklasik 10 gun once online almistim ve mailime iletildi. Gerilerde biryerlerdeydi maillerimde. O kaotik kalabalikta internet dehset yavasti. Kiz yanimdayken maillerde bulmaya calisiyordum ama cok yavasti. Bende taksiye binince atayim, kaciracagim dedim ama isler oyle gitmedi.

Bu arada grubuda cok sevmistim, bileti kasten vermemek gibi bir niyetim yoktu. Hatta o kizi ozellikle cok sevmistim, arkadasligimiz devam eder gibi isinmistim yani

Yani bilet elimde olan bisey degildi. Yaklasik 10 gun once online almistim ve mailime iletildi. Gerilerde biryerlerdeydi maillerimde. O kaotik kalabalikta internet dehset yavasti. Kiz yanimdayken maillerde bulmaya calisiyordum ama cok yavasti. Bende taksiye binince atayim, kaciracagim dedim ama isler oyle gitmedi.

Bu arada grubuda cok sevmistim, bileti kasten vermemek gibi bir niyetim yoktu. Hatta o kizi ozellikle cok sevmistim, arkadasligimiz devam eder gibi isinmistim yani

Online bilet aldığımda hep ekran görüntüsü alıp fotoğraflara kaydederim ki internetim çekmez, uygulama açılmaz, sayfa çöker bilmem ne diye. aklında olsun.

Küçük de olsa konu sahibinin doğru söyleme ihtimali de var. Geçen de bir toplu taşımada kolumu hareket ettirirken başka bir kıza carpiyordum. Yanımdaki kız da toplanıyor muydu bilmiyorum. Elini kol çantama soktu ve huylarım ben de. Çantayı iyice kapatmak için kolumu indireyim dedim, kız bana çarpıp duruyorsun diye kavga çıkardı. Her neyse o tür bir pozisyonda da kalmış olabilir. Sırt çantası ise gerçekten indirememiş olabilir o ortamda.
Valla dogrusu ihtimali falan degil, biz oraya giderkende otobusle gittik ve kalabaligin ne denli oldugunu biliyorlar. Aglicaktik nerdeyse otobuste

O zaman otobuse yetismek icin kosmayacaktin 🙄
Bilet olayini halledeyim de bi sonrakine binerim artik diyecektin
Kiz da ne fedakar biri diye dusunurdu kanka olurdunuz belki 😬
Sen oyle bi acele ve hisimla gitmissin ki her turlu itici durmus
Sonucta o gun eglenmek icin ciktin bi yere yetismen de gerekmiyor bi yarim saat daha disarda dursan birsey olmazdi
Neyse olan olmus artik bu saatten sonra o kisilerden samimiyet bekleme cunku temel saglam atilmadi 🤷‍♀️

bence altında bişey aramamıza gerek yok konu sahibi önemsememiş bu durumu gibi geldi bana
otobüsten inince atarım diye düşündü
belki de inince attı ne var yani 1 saat geç girsinler o zaman o da etkinliğe
Valla onemsedimde aslinda, ozellikle koltuk altimda cantamda titresimi hissettikce de gerildim hatta, cunku onlarin aradigini, yazdigini tahmin ettim. Icimden su trafik bitsede insem artik gondersem su lanet bileti diye gecirip durdum.

Bu arada Istanbul ornekleri verilmis. Ben yurtdisindayim. Yilbasi gecesi cidden toplu tasima, araba, taksi hersey deli gibi oluyor. Otobuse resmen insanlar birbirini ittire ittire bindi. Herkes tamamen sikismis haldeydi. Arkadaslarda biliyor toplu tasima ne durumda olabilir, cunku biz oraya otobusle giderkende ayni haldeydi otobus.

Bu arada, neden katakuleli bileti vermeyeyim neden kacak oynayip yalan soyleyeyim boyle bisey icin anlamadim. Ne gibi bir kotu niyetim olabilir, elime ne gecerdi cidden anlayamadim yorumlari, ve de onlarinda muhtemel boyle dusunme seklini. Bana ne faydasi olurdu oyle bir durumun, alt tarafi bi bilet yani

1 saat trafik yuzunden surdu. Otobus dogru duzgun duraklarda duramadi. Yoksa 15 dakikalik mesafe. O nedenle malesef inen olmadi
Bence daha fazla kendinizi anlatmak için çabalamayın
Yok söz verdin yollman gerekirdi diye devam edecek yorumlar.
İşler sandığınız gibi ilerlememiş, insanlık hali, olabilir.
Ucunda ölüm yok. Alsaymış zamanında bilet dilenci gibi bileti yollla ablaaa ayağına yatmasaymış
Görüşmeyeceksede görüşmesin, çok iş

Ucunda ölüm yok. Alsaymış zamanında bilet dilenci gibi bileti yollla ablaaa ayağına yatmasaymış
Ya ben de anlamadım bu kadar kendini anlatmasina ne gerek var ki. Kendisi haklı olduğunu bildikten sonra başkasından onay almasına gerek yok. Ben gelip buraya yazmazdım bile. 10 kere arayan sapıkla da bir daha görüşmezdim.

bileti elden verip girmek beş saniyeyi almaz ki

- ya çocuklar taksi var ben kaçıyorum
-tamamdır e bilet
(bileti çantadan çıkarıp ortaya atar)
- tamamdır iyi yıllar hepinize bye
-bye teşekkürler

Ay hırsız konumuna soktu diyince önce bilete para verdi de sonra sen göndermedin sandım 😅 baya baya sen teklif etmeden emrivaki yapıp istemiş, belki sen ondan rahatsız olup gitmek istedin ya da bileti birine satacaksin. İstememesi lazımdı sen söylemeden. Ayrıca 10 kere arayan insan da sapıktır ya deli midir nedir, 2 kereden sonra acmadiysam belli ki bir şey olmuş yani kaza mı olmuş ne olmuş diye mi o kadar aradılar acaba? Emin misiniz sadece bilet için olduğuna?
Yani aciklamama ve otobusten iner inmez attigim bilete cevap vermedikleri icin, sadece bilet icin telefona coktuklerini dusundum :) Bide ben o kadar geciktirdigim icin, elimde olmayan nedenlerden oturu, yine de kendimi kotu suclu hissettim.
Yani, sanki kizin elindeki bileti almis kacmis geri vermemis gibi hissettim, onca aramalarina, soguk mesajlarina ve benim durumu aciklayan ozurlu ses kaydima cevap vermeyince.
Ertesi gun tum gun bi daha mi ozur dilesem diye dusundum, ustumde bir negatif enerji, cok kotu hissettim. Ama normalde hayatimda olmasalarda cokta fifi olacagim insanlar degiller ama :) Yine de kotu hissettim

kimseye hiçbir şeyin mecburiyetinde değilsiniz. Bileti vermek için çabalamışsınız olmamış. özürünüzü de dilemişsiniz ne yapmanız gerekiyor daha fazla acaba? eğlenmeye giden önceden biletini alır mağdurda olmaz. asıl o kadar aramaya geri dönmeyince araç kazamı yaptı, öldü mü kaldı mı diye merak etmeleri gerekirdi.

Yani evet, bende kendimi aciklamayi birakiyorum. :) Onlara yaptigim aciklamanin, buradaki bir cok kisi gibi bahane ya da yalan oldugunu dusunmus olsalar bile, en azindan bi cevap verip 'sorun degil, biz hallettik' bi bisey denir, sonrada bi daha gorusmez istiyosa. Sonunda kendimi cok kotu bisey yapmisim gibi suclu hissettim.

Hos neden oyle dusunuyorlar onuda anlamadim, ne munasebet ben dogru duzgun tanimadigim birine kasten rahatsizlik vereyim zor duruma dusureyim. Sanki bunu ancak bu icgudusu olan insanlar dusunebilir.
Sevmemis olsam insani 'yok vermem bileti' derim ve ortamida cok daha erken terkederim, o ana kadar biz 4 saattir beraberdik, yemekti falandi derken, hem sevdim insanlari hemde bi bilet alt tarafi zaten katilmayacagim biryer icin elbette baskasina verebilirim. Ne soylediysem ona tamah etmeleri gerekir. Simdi, hem kotu niyetli hemde yalanci gibi bir duruma nedensiz yere dustum

Ve evet, hayatimda olmamalari cokta fifi acikcasi :) Sadece kotu hissettim dedigim gibi

kimseye hiçbir şeyin mecburiyetinde değilsiniz. Bileti vermek için çabalamışsınız olmamış. özürünüzü de dilemişsiniz ne yapmanız gerekiyor daha fazla acaba? eğlenmeye giden önceden biletini alır mağdurda olmaz. asıl o kadar aramaya geri dönmeyince araç kazamı yaptı, öldü mü kaldı mı diye merak etmeleri gerekirdi.

+++
++++

Yani aciklamama ve otobusten iner inmez attigim bilete cevap vermedikleri icin, sadece bilet icin telefona coktuklerini dusundum :) Bide ben o kadar geciktirdigim icin, elimde olmayan nedenlerden oturu, yine de kendimi kotu suclu hissettim.
Yani, sanki kizin elindeki bileti almis kacmis geri vermemis gibi hissettim, onca aramalarina, soguk mesajlarina ve benim durumu aciklayan ozurlu ses kaydima cevap vermeyince.
Ertesi gun tum gun bi daha mi ozur dilesem diye dusundum, ustumde bir negatif enerji, cok kotu hissettim. Ama normalde hayatimda olmasalarda cokta fifi olacagim insanlar degiller ama :) Yine de kotu hissettim
Ya o kadar umrumda olmaz ki. Bilmiyorum yeni yılın ilk günü tadını bile kaçırma bence. Ya o kadar aramak mesaj atmak hem de 2 numaradan, sağlıklı insan davranışı değil. O yüzden bence sana bir şey oldu sandılar belki diye düşündüm.

Ya o kadar umrumda olmaz ki. Bilmiyorum yeni yılın ilk günü tadını bile kaçırma bence. Ya o kadar aramak mesaj atmak hem de 2 numaradan, sağlıklı insan davranışı değil. O yüzden bence sana bir şey oldu sandılar belki diye düşündüm.
Yok, bi aramislar, ardindan mesaj atmislar 'bileti ne zaman atarsin?', 'maillerine bak', 'su kelimeyle arat', 'aticak misin' gibi gibi, kisa oz mesajlar, cevap gelmedikce de aramislar. Ve bana bisey oldu diye dusunmus olsalar, ben geri donus yaptigimda 'tamam bizde bisey oldu sanmistik' falan bisey derlerdi herhalde

Valla onemsedimde aslinda, ozellikle koltuk altimda cantamda titresimi hissettikce de gerildim hatta, cunku onlarin aradigini, yazdigini tahmin ettim. Icimden su trafik bitsede insem artik gondersem su lanet bileti diye gecirip durdum.

Bu arada Istanbul ornekleri verilmis. Ben yurtdisindayim. Yilbasi gecesi cidden toplu tasima, araba, taksi hersey deli gibi oluyor. Otobuse resmen insanlar birbirini ittire ittire bindi. Herkes tamamen sikismis haldeydi. Arkadaslarda biliyor toplu tasima ne durumda olabilir, cunku biz oraya otobusle giderkende ayni haldeydi otobus.

Bu arada, neden katakuleli bileti vermeyeyim neden kacak oynayip yalan soyleyeyim boyle bisey icin anlamadim. Ne gibi bir kotu niyetim olabilir, elime ne gecerdi cidden anlayamadim yorumlari, ve de onlarinda muhtemel boyle dusunme seklini. Bana ne faydasi olurdu oyle bir durumun, alt tarafi bi bilet yani
ya burda yorumlar konunun dışına çok taşıyor
açıklamana rağmen hala saçma sapan yorumlar alıyorsun
işler ters gitmiş olmamış bitti gitti
ben şeyi merak ediyorum otobüsten indiğinde yolladın mı bileti ? gecikmeli de olsa
sen yolladığın an girmiş olsa en kötü ihtimal 1 saat geç girmiş olacak bi sorun görmüyorum ben bunda
ve bi sorum daha var bileti alan kişi para teklif etmedi mi ?
biz burda otobüse kent kart basıyoruz bazen bazı yolcuların kart bakiyesi yetersiz oluyor
diğer yolculardan rica ediyor biri çıkıp kendi kartından basıyor falan
yardım isteyen kişi mutlaka o 1 basışlık kart ücretini veriyor vermeye çalışıyor falan yani
arkadaşların direkt senle ilgili aha ekti bu bizi diye düşünmüşler orası net

ya burda yorumlar konunun dışına çok taşıyor
açıklamana rağmen hala saçma sapan yorumlar alıyorsun
işler ters gitmiş olmamış bitti gitti
ben şeyi merak ediyorum otobüsten indiğinde yolladın mı bileti ? gecikmeli de olsa
sen yolladığın an girmiş olsa en kötü ihtimal 1 saat geç girmiş olacak bi sorun görmüyorum ben bunda
ve bi sorum daha var bileti alan kişi para teklif etmedi mi ?
biz burda otobüse kent kart basıyoruz bazen bazı yolcuların kart bakiyesi yetersiz oluyor
diğer yolculardan rica ediyor biri çıkıp kendi kartından basıyor falan
yardım isteyen kişi mutlaka o 1 basışlık kart ücretini veriyor vermeye çalışıyor falan yani
arkadaşların direkt senle ilgili aha ekti bu bizi diye düşünmüşler orası net
Yani evet, niye o arkadaslarda yalan soyluyorum diye dusunuyorlar (bence oyle dusunduler) niye buradakiler oyle dusunuyor anlayamadim ki. Hadi burdakiler detay bilmiyor, da biz arkadaslarla iyi vakit geciriyorduk, sadece kalabalikta bikac kez ellendim bide alkol uykulu yapti beni, geceye devam edemeyecegim gibi hissettim eve dondum, dolayisi ile hangi nedenle benim artniyetli ve yalanci oldugumu dusunmus olabilirler ki? Keyifli vakit gecirdik sonucta, yine bulusuruz diye numaralar alistik falan.

Bu arada evet otobusten inince, bileti gonderdim. Ozurlu ses kaydini ertesi sabah gonderdim bu arada. Ikisine de cevap vermediler, muhtemelen 1 saat beklemeyip, plan degistirmek zorunda kaldilar falan, o da benim ustume kaldi. Ve para teklif etmediler yok, onemlide degil zaten bilet yanacakti, o yuzden yinede verecektim yani

Yani evet, niye o arkadaslarda yalan soyluyorum diye dusunuyorlar (bence oyle dusunduler) niye buradakiler oyle dusunuyor anlayamadim ki. Hadi burdakiler detay bilmiyor, da biz arkadaslarla iyi vakit geciriyorduk, sadece kalabalikta bikac kez ellendim bide alkol uykulu yapti beni, geceye devam edemeyecegim gibi hissettim eve dondum, dolayisi ile hangi nedenle benim artniyetli ve yalanci oldugumu dusunmus olabilirler ki? Keyifli vakit gecirdik sonucta, yine bulusuruz diye numaralar alistik falan.

Bu arada evet otobusten inince, bileti gonderdim. Ozurlu ses kaydini ertesi sabah gonderdim bu arada. Ikisine de cevap vermediler, muhtemelen 1 saat beklemeyip, plan degistirmek zorunda kaldilar falan, o da benim ustume kaldi. Ve para teklif etmediler yok, onemlide degil zaten bilet yanacakti, o yuzden yinede verecektim yani
Cevap basit değil mi? Neden inanmadılar size?

X